Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Crysis (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:47:36

LOGOUT.hu

A Crysis egy sci-fi FPS a díjnyertes Crytek fejlesztőcsapattól, a kritikusok által magasztalt Far Cry alkotóitól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Batman


Batman
őstag

Ha bugosak a textúrák Ati vga alatt, szedd le a Crysis hotfixet, vagy installáld a legújabb ATI Catalyst meghajtóprogramot.

[kép]

A Crysis egy sci-fi FPS a díjnyertes Crytek fejlesztőcsapattól, a kritikusok által magasztalt Far Cry alkotóitól.

Föld, 2019: Egy gigantikus meteor csap le a Földre.

Az észak-koreai kormány nyomban lezárja a szigetcsoportot, ahol a becsapódás történt, megtartva magának a meteorit rejtélyét. Az Egyesült Államok egy elit Delta Force egységet küld a helyszínre, hogy kivizsgálják a helyzetet és jelentést küldjenek a Pentagonnak. Miközben nő a feszültség az USA és Észak-Korea között, az aszteroida hirtelen kinyílik, és feltárul egy hatalmas, 2 km magasságú idegen űrhajó. A hajó elképesztő erőteret fejleszt, megfagyasztva a sziget jelentős részét, drasztikusan megváltoztatva a Föld időjárását. Megkezdődött a támadás bolygónk ellen.

A két ellenséges ország összefog, hogy megállítsa az idegeneket és megmentse az emberiséget. Az új szövetség nagy csatákban igyekszik megállítani a vérszomjas idegeneket. Gyorsan halványul a remény, miközben a játékosnak titkos egységet kell a buja trópusi őserdő szívébe vezetnie, hogy aztán vad, fagyott tájakon küzdve, majd az idegen hajó belsejében összecsapva az ellenséggel, eljussanak a végső, súlytalanságban vívott ütközetig.

[kép]

LINKEK

hivatalos weboldal: [link]
incrysis.com: [link]
magyar crysis weboldal: [link]

by feka007

by rolko

Demo letöltése:
link1
link2

Tesztek futtatása:
Játék mappája\Bin32\Benchmark_CPU.bat
Játék mappája\Crysis SP Demo\Bin32\Benchmark_GPU.bat
A tesztek négyszer futnak le, az eredmények az alábbi helyen érhetőek el:
Játék mappája\Game/levels\island\Benchmark_CPU.log
Játék mappája\Game/levels\island\Benchmark_GPU.log

DX10 Very High beállítás DX9 alá:
Ennek a file-nak a tartalmát be kell másolni a Játék mappája\Game\Config\CVarGroups mappába, az ott levő fájlok felülírásával.
Mindenki készítsen biztonsági másolatot!

by Winner_hun

Betelt az előző topic itt a folytatás.
Crysis (Várható megjelenés nov. 13.) - Archívum I. - [link]

üdv

[ Módosította: Bordoi ]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2) rolko


rolko
őstag

Új topic :C :C

(#3) debut12 válasza rolko (#2) üzenetére


debut12
aktív tag

És hol a frappáns kezdet?? :F

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#4) keIdor


keIdor
titán

Nahát! Ezt is megéltük!:)

Aztán innentől kezdve mindenki fogja vissza magát! :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5) rolko válasza debut12 (#3) üzenetére


rolko
őstag

Majd mindjá írok a modi topicba ;)

(#6) Batman válasza debut12 (#3) üzenetére


Batman
őstag

Mi legyen a kezdő hsz?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#7) rolko válasza Batman (#6) üzenetére


rolko
őstag

Beírtam a modi topicba :B

[Szerkesztve]

(#8) feka007


feka007
nagyúr

Vajon volt már olyan, hogy hónapokkal egy játék megjelenése előtt új topicot kellett nyitni neki? :D

(#9) Batman válasza rolko (#7) üzenetére


Batman
őstag

Ha eszedbe jut valami frappánsabb de tartsd magadban.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#10) feka007 válasza Batman (#1) üzenetére


feka007
nagyúr

Látom hasznotokra vált ''A Crysisról -előzetes'' című LOGOUT-os írásom :P :D

[Szerkesztve]

(#11) Gyusz


Gyusz
őstag

A játék története már megváltozott, ugyanis dobták a meteoros sztorit, íme az új verzió: [link].

(#12) rolko válasza Gyusz (#11) üzenetére


rolko
őstag

Elég gagyi :U , szvsz az előző variáció sokkal jobb

(#13) feka007 válasza Gyusz (#11) üzenetére


feka007
nagyúr

Jobb, mint az eredeti, bár így sem egy Speilberg szintű forgatókönyv, de jobban tetszik, tiszta Alien vs. Predator (a film) :C

(#14) feka007 válasza rolko (#12) üzenetére


feka007
nagyúr

Ez azért eredetibbnek tűnik szerintem, az előző eléggé sablonos volt

(#15) debut12 válasza feka007 (#14) üzenetére


debut12
aktív tag

Nem is tudom...
És most akkor mi van azzal a sziklaszirttel ami a földbe ágyazódott. Vagy azt is kivették a játékból???
Különben is, a Hunter meg honnan a búsból mászik elő, mármint az eredeti sztoriban volt helye elférni a bazi nagy sziklában. Amúgy meg szerintem ez a történet sablonosabb. Életképesebb az a történet, hogy egy meteorit csapódik nekünk...

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#16) 7600 GS


7600 GS
addikt

Ezen a gépen kb hogy futna a crysis?:
A64 X2 6000+,v 6400+
Asus EN 8800 GTX
2 GB Kingmax Mars DDR2 800 MHZ
Vista Home Premium
Pócza Zoli erre a kérdésemre még nem válaszolt. :((( :(

(#17) Soak válasza 7600 GS (#16) üzenetére


Soak
veterán

el sem indulna szerintem

(#18) 7600 GS válasza Soak (#17) üzenetére


7600 GS
addikt

Nagyon jó poén volt,ennyi elég is volt!

(#19) Vistaboy válasza Gyusz (#11) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát az eredeti jobb volt. Sokkal. Esetleg egy gigantikus űrhajót kellett volna Föld körüli pályán elképzelniük (Itt játszódott volna a végjáték), a ''meteor'' pedig egy leküldött ''kapszula'', egy felderítő-hajó. De így nyilván nem lett volna akkora hangsúly a sziget-tenger-fák, stb. ábrázolásán. Mert valljuk be, itt ezen van a hangsúly. A kinézeten. Mert ugye, ha az űrhajós sztorit rakták volna be, akkor a játék második fele az Anyahajón játszódott volna, ahol nincsenek növények, víz, ilyesmi, amivel megcsillogtathatják a Cry-Engine 2 erejét. :DDD

Mod 1.: Amúgy Üdv az új topiknak! Mostantól, ha Valaki OFF-ol, az tempban-t kap... ;]

Mod 2.: 7600 GS: Az A64 kivételével megfelelő a konfigod a Crysis-nak... :DDD

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#20) feka007 válasza debut12 (#15) üzenetére


feka007
nagyúr

Miért, a föld alatt nincs helye neki? :D Gondolom majd amolyan Világok harca módra tör elő a föld alól.
Amúgy a meteoritos verzió történetének a lényegét egy bevezetőmúvival az elején le is tudták volna, ezzel gyakorlatilag az egész sztori lényege ki ismerült volna, ez a B verzió sokkal jobb lehet, mert valószínűleg le kell menünk a föld alá a játék elején az ejtőernyőzés után, és azért sokkal jobb lesz, mintha egy pre-render videóval a játék elején letudták volna az egész történetet, a Far Crynak is ez volt a legnagyobb gyenge pontja, még szép, hogy megváltoztatják...
Úgyhogy nekem ez így sokkal ígéretesebbnek hangzik, lehet, hogy így papíron a meteoritos jobban hangzik, de ha belegondoltok, akkor ez sokkal jobb lesz így ahogyan leírtam...

[Szerkesztve]

(#21) Soak válasza 7600 GS (#18) üzenetére


Soak
veterán

Nem poen volt, gondoltam észre veszed magad, de nem ... kár

Szerk : Az uj történethez, nekem ahogy olvastam ,olyan VIlágok Harca érzésem volt, egyedül vagyok?

[Szerkesztve]

(#22) feka007 válasza Soak (#21) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem vagy egyedül, egy hsz-szel írtam feletted... :D

Szval remélem értitek miért gondolom jobbnak ezt a sztorit, a meteoritos verziót nem lehetett volna máshogy megvalósítani, csak egy videóval az elején, úgy meg enyhén mondva gagyi lett volna a történet... Így most viszont nagyobb beleélést biztosítottak a játékba, ebből a sztoriból sokkal izgalmasabbat fognak kihozni, mivel ''ingame'' történnek az események, és nem fullad ki agyatlan ferdeszeműek meg alien hentelésben a játékmenet

[Szerkesztve]

(#23) Soak válasza feka007 (#22) üzenetére


Soak
veterán

Utánna már láttam, csak elöbb szerkesztettem mint elolvastam a többit :)

(#24) 7600 GS válasza Vistaboy (#19) üzenetére


7600 GS
addikt

Akko nem izgulok.:DDD

(#25) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Ezt csekkoljátok meg: [link]

Én még most is röhögök, pedig már vagy tíz perce néztem meg... :C :DD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#26) keIdor válasza Vistaboy (#19) üzenetére


keIdor
titán

Semmi baj nincs azzal az A64-el, inkább a 8800GTX-et kellene cserélni HD 2900 XT-re. (legalábbis én nyugodtabb lennék)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27) Buldozer99 válasza Vistaboy (#25) üzenetére


Buldozer99
senior tag

Ez nagyon nagy! :DDD :DDD

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#28) debut12 válasza feka007 (#20) üzenetére


debut12
aktív tag

Hogyne lenne hely a föld alatt. De akkor mivel magyarázzák azt a nagy sziklát ami a földből kinőtt. Gyárilag adták a szigethez? Vagy azt kiveszik a játékból? Mivel érkeztek az idegenek, és mikor, és mivel fognak távozni? Mert elméletileg a vége az űrhajóban fog játszódni.
Az a gáz, készítettek egy játékot egy storyhoz, ez alapján folytatták a játékot, és valamelyik IQ bajnok kitalálta, hogy a befejezés előtt modosítsák az egészet. Mint mondtam, inkább a befejezésen agyalnának, mint sem a trailerek tömkelegén, meg a story megváltoztatásán.

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#29) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Tudom hogy ez egy picit off, és nem is áll szándékomban elkezdeni megint, de találtam egy érdekes véleményt John Carmack-tól a DX10 kapcsán:
''Még a DX9-et sem tudtuk megfelelően kiaknázni és semmi olyan nincs a DX10-ben, ami miatt viszketne a tenyerem'' :DDD

Akit érdekel, jött egy videó és egy pár kép a ''Rage'' nevű FPS-ből, ami az ID következő játéka lesz, és egyáltalán nem tartalmaz DX10-es kódot. De a grafika az brutál lesz: [link]


ON: Szerintem jobb lenne az általam előbb elmondott variációt alkalmazni a történetet illetően, csak az aszteroidát kellene egy űrhajóvá ''átrajzolniuk''. Ez a föld alól előbújós sztori nem igazán jön be Nekem... :(

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#30) rolko válasza Vistaboy (#25) üzenetére


rolko
őstag

Hát elég lol :D :C csak kár hogy nem azt mondja németül :(


Soak: amikor elősnek feltüntek a videókba azok a bromi nagy UFO-ok, már akkor világok harca érzésem volt :)

[Szerkesztve]

(#31) Gyusz


Gyusz
őstag

Nem értem mit van úgy kiakadva mindenki az új történet miatt. Nekem ugyan az első verzió tetszik, de szerintem úgyse lesz annyira fontos szerepe, ráadásul egyik sem túl eredeti.

(#32) feka007 válasza debut12 (#28) üzenetére


feka007
nagyúr

Valószínűleg az űrhajó is a földből jön ki, mint a Világok Harca c. filmben... A sziklákat pedig eltüntetik értelemszerűen.

(#33) feka007 válasza Gyusz (#31) üzenetére


feka007
nagyúr

Hát nem is a történet miatt lesz sikeres, de ha úgy illesztik bele a játékba a történetet, ahogyan elmondtam, és nem tudják le egy trailerrel a játék legelején mint az aszteroidást nagy valószínűséggel, akkor jobb lesz.

(#34) feka007 válasza Vistaboy (#25) üzenetére


feka007
nagyúr

Crytek -a bukás :D
Látom nem csak mi idegeskedünk a csúszások miatt, már a Führer is forog a sírjában :DDD

[Szerkesztve]

(#35) 1face válasza Vistaboy (#29) üzenetére


1face
aktív tag

Azért a Vista ellenére lesz itt még 1-2 DX9-es szupergém!
...és ha már megint mindenki találgat, én sem hagyom ki: szerintem DX9-ben is ütős kis gém lesz ez!


MOD: szerintem az első hozzászólásnál inkább a tervezett borító képét kellene betenni, ha lehet: [link]

[Szerkesztve]

A rossz tetteimet nem bánom, inkább a jókat bánom, amit rossz emberekkel tettem!

(#36) feka007 válasza 1face (#35) üzenetére


feka007
nagyúr

Szóltam a modiknak, a képet lekicsinyítettem megfelelő méretre :R

[Szerkesztve]

(#37) 1face válasza feka007 (#36) üzenetére


1face
aktív tag

Na, ez már kinéz! :R

A rossz tetteimet nem bánom, inkább a jókat bánom, amit rossz emberekkel tettem!

(#38) feka007 válasza 1face (#37) üzenetére


feka007
nagyúr

Szerintem elég penge kezdő hsz-t dobtunk össze rolko-val :D
Úgy gondoltam, kijár annyi ennek a játéknak, hogy jól nézzen ki a topicja :D

(#39) Buldozer99 válasza feka007 (#38) üzenetére


Buldozer99
senior tag

Nagyon jó lett,grat! ;)

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#40) rolko válasza feka007 (#38) üzenetére


rolko
őstag

Csak az kimaradt hogy NO OFF :C :D

(#41) feka007 válasza Buldozer99 (#39) üzenetére


feka007
nagyúr

:R
rolko: mi azt már megbeszéltük, hogy nem OFF-oljuk tele ezt a topicot is, aki meg néha betéved ide, az általában a játékkal kapcsolatban ír ;)

(#42) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Most néztem meg egy érdekes videót, amiben meginterjúvolják Bernd Diemar-t. [link]
Július 15.-ei az interjú, mondjuk Én még nem láttam, elhangzik benne egy pár érdekes mondat:

- ''Anyone can play without God Mode.''
- ''We want to hit the quality-goal. We, Crytek and EA, We agreed, that We want the best game polished to Our satisfaction, Our ideal satisfaction, and We're working hard on finishing it.''
- ''A PC, which runs Far Cry on High End, that be able to run Crysis on Low End.''

Magyarul:
- Mindenki tud játszani Isten Mód nélkül is.
- A minőségi célunkat akarjuk elérni, Mi, a Crytek és az EA, egyetértettünk abban, hogy a legjobb játékot akarjuk. A Mi elégedettségünkig, a Mi ideális elégedettségünkig polírozzuk, és keményen fogunk dolgozni, hogy befejezzük.
- Egy olyan PC, ami a Far Cry-t High End-beállításokkal volt képes futtatni, a Crysis-t Low-End beállítással lesz képes futtatni.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#43) feka007 válasza Vistaboy (#42) üzenetére


feka007
nagyúr

Akkor tényleg elég lesz egy 6800(GT-Ultra)-X800 a játékhoz.
Remélem a saját igényeik nem merül ki abban, hogy csinálnak egy unalmas szép játékot, hanem izgalmas meg hangulatos is lesz, azon kívül, hogy szép lesz külsőleg.

(#44) Vistaboy válasza feka007 (#43) üzenetére


Vistaboy
veterán

Találtam egy újabb interjút, Augusztus 3.-ai (tegnapelőtti), abból lehet hogy ki fog derülni egy pár részlet (15 perces): [link]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#45) snecy válasza Vistaboy (#42) üzenetére


snecy
senior tag

Akkoriban asszem az ati 9800-asa volt a csúcs, más kérdés hogy félrevezetés a dolog Diemartól, mert azon már el sem indulna a Crysis :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#46) Vistaboy


Vistaboy
veterán

És még egy kis érdekesség! [link]
64-bites Vista alatt játszanak a Crysis-al, a következő konfigon:

-Windows Vista 64 Bits Edition
-3 GByte Ram (bios incorrect configuration)
-Nvidia 8800 Ultra
-Intel Core2Duo 6420 @ 2.13GHz

Ehhez nincs mit hozzátenni. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#47) Spirit válasza feka007 (#43) üzenetére


Spirit
őstag

Számomra ez az egyik legmeggyőzőbb gameplay videó eddig. Végre nem egy quake-en nevelkedett emberke játszik vele, nem kapkod annyira, ez a fajta félig lopakodós, félig hentelős nekem nagyon bejön.

[link]

(#48) feka007 válasza Spirit (#47) üzenetére


feka007
nagyúr

Szerintem ezt egy PR emberük nyomhatta, valószínűleg nem először próbálta már ki a játékot,kár, hogy nem minden esetben mutatja be hozzáértő,sokszor látni olyan bénázásokat, hogy nem is tudom elképzelni, ki játszhat annyira bénán...

(#49) Spirit válasza feka007 (#48) üzenetére


Spirit
őstag

Mindenesetre a grafika szép, ráadásul látszik,hogy haladnak az optimalizálással is, mert érezhetően gyorsabban fut,mint akár csak 2 hónapja. A játékmenet meg egyszerűen fantasztikus. Kezdtem félni,mikor a faszi a háztetőkön ugrált, beütötte a tetőt, majd ugrált tovább..és senki nem vette el a trambulinját.

(#50) Gerr'y válasza Batman (#1) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Látom kicsit sokat jársz az incrysis oldalára, azért írtál ilyen el*aszott gépigényeket.
Egyébként már egy párszor leírták a fórumban h. a Dream Rig-ben nem lehet semmilyen periféria.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Crysis (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.