Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Modem gondok windows xp-nél (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vales


Vales
csendes tag

Üdv!

Van egy viszonylag régi, ARTNET márkájú, külső, hardveres, 33.6-os modem. A Windows XP(Porfessinal, magyar) hibátlanul fel is ismeri GVC 33.6 fax,voice meg midenféle modemnek, be is állítja. Azonban telepítés után nem képes tárcsázni, mert azt mondja, hogy hardverhibát jelzett és újrapróbálkozik. Diagnosztika esetén ''a modem nem válaszol...'' rizsával elküld a fenébe. Sajnos XP-s driver már nincsen hozzá, a gyártó sem supportálja már, azonban nemhinném hogy feltétlenül ez a baj. Az aza érdekes, hogy ha egy frissen telepített szűz WinXP-vel állítom be, akkor egyszer mégiscsak sikerül vele tárcsázni és felmenni a Netre. Aztán ha települnek különféle driverek(hang, video, stb.) akkor megint előjön ez a hardverhibás baromság. :))

''A tiltakozás az újdonság négyzetével arányos...'' (Egely György)

(#2) Vales


Vales
csendes tag

Hát ez nem gyenge: sacc/kábé három hét alatt senki sem tudott segíteni:((
Azért megdöbbentő, hogy ennyire nagy gond, hoyg érdeklődésre sem méltattatott:(

''A tiltakozás az újdonság négyzetével arányos...'' (Egely György)

(#3) warmaster válasza Vales (#2) üzenetére


warmaster
aktív tag

Szerintem csak nem tudtak mit kezdeni velem, nekem 2 tippem van amin el lehet indulni, az egyik, ha jól tudom akkor az xp már v92-es protokolt használ a régiek pedig v90-est, ill, ha az ISP nem támogatja a v92-es protokolt akkor előfordulhat hogy nem tudsz betárcsázni. A megoldást nem tudom, max annyit amit én is csináltam xp telepítés után, hogy visszaraktam a jó kis win2k-t.
A másik probléma lehet, hogy a soros portnak a Transfer rate-je nincs rendesen meállítva, ezt ott tudod leellenőrizni, hogy az eszközkezelőben a porton(Device manager/COM1 v. COM2) jobb klatty/properties Port setting Bit per second-ot állítsd 115200-ra.
Ha bejött akkor mindenki örül ;] ha nem :O

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#4) Vales


Vales
csendes tag

Na végre valaki, köszi majd mindent kipróbálok. Nem nekem kéne én csak és kizárólag Linuxot használok. Egy haver szenved vele, csak én vagok ugye a baráti körben az informatikus és hozzám szaladgálnak. Majd beszámolok az eredményről.

''A tiltakozás az újdonság négyzetével arányos...'' (Egely György)

(#5) Polesz válasza Vales (#4) üzenetére


Polesz
addikt

Szerintem meg a legfőbb probléma, hogy az XP rosszul ismeri fel és állítja be a modemet. A múltkor órákat szórakoztam mire rájöttünk, hogy az eredeti XP-s driver egy kalap f..... Persze ehhez meg rendes XP driver a neten se volt ezért kerestünk egy másik hasonlót amivel már működésre lehetett bírni.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#6) Vales


Vales
csendes tag

Megoldódott a probléma! :))
A lényeg: a Windows XP által eredetileg felismert eszközt LE KELL TILTANI az eszközkezelőben. Nem elég eltávolítani, mert a következő bekapcsoláskor újra felismeri és visszarakja, ami aztán bezavar. Aztán manuálisan fel kell venni egy ''Szabvány 33600-as modem''-et és ezzel kész is vagyunk, így MŰKÖDIK!:DD

''A tiltakozás az újdonság négyzetével arányos...'' (Egely György)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Modem gondok windows xp-nél (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.