Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spyduck


spyduck
nagyúr

A topikot azért nyitottam mert ilyen még nincs és, hogy valakinek átfogó képzelete legyen a google se segít, összehasonlító tesztek egyszerűen nincsenek, itt remélem lesznek. Várom a processzorteszteket!

Intel Pentium Dual-Core

- 65 nanométeres csíkszélességű
- T2xxx jelölésű
- 1MB L2 cache
- 533MHz-es buszsebesség
- 1,46 – 1,73 GHz között változnak
- 32 bites.
Ajánlott: Átlag felhasználás-->net, gyöngébb játékok, office, filmnézés stb…
[link]

Intel Core Duo

- 65 nanométeres csíkszélességű
- T2xxx jelölésű
- 2MB L2 cache
- 533MHz / 667MHz-es buszsebesség
- 1,47 – 2,33 GHz között változnak
- 64 bites.
Ajánlott: Átlag felhasználás-->net, gyöngébb játékok, office, filmnézés stb…
[link]

Intel Core 2 Duo

- 65 nanométeres csíkszélességű
- T5xxx és T7xxx jelölésű (7xxx-es széria már 800-as FSB-t is tud, míg a T5xxx sorozat csak 667 megahertzes rendszerbuszt támogat)
- 533MHz / 667MHz / 800MHz-es buszsebesség
- 1,6 – 2,6 GHz között változnak
- 2-4 MB L2 cache, (léteznek már 4 magos változatok is.)
- 64 bites
Ajánlott: VGA igényesebb játékok
[link]

Intel Penryn

- 45 nanométeres csíkszélességű
- T8xxx és T9xxx jelölésű
- 800MHz-es buszsebesség
- 2,1 – 2,6 GHz között változnak
- 3-6 MB L2 cache
- 64 bites
Ajánlott: Extrém felhasználás
[link]

AMD Turion 64 X2 "Taylor"

- 90 nanométeres csíkszélességű
- TL50
- 800MHz-es HT
- 1,6GHz
- 2x256k L2 cache
- 64 bites
Ajánlott: felhasználás-->net, gyöngébb játékok, office, filmnézés stb…
[link]

AMD Turion 64 X2 "Trinidad"

- 90 nanométeres csíkszélességű
- TL52 /TL56 / TL60 / TL64
- 800MHz-es HT
- 1,6G-2,2GHz között változnak
- 2x512k L2 cache
- 64 bites
- Ajánlott: felhasználás-->net, gyöngébb játékok, office, filmnézés stb…
[link]

AMD Turion 64 X2 "Tyler"

- 65 nanométeres csíkszélességű
- TK53 / TK55 / TK57
- TL56 / TL58 / TL60 / TL62 / TL64 / TL66 / TL68
- 800MHz-es HT
- TK- 1,7-1,9GHz
- TL- 1,8-2,4GHz
- TK- 2x256k L2 cache
- TL- 2x512k L2 cache
- 64 bites
- TK Ajánlott: felhasználás-->net, gyöngébb játékok, office, filmnézés stb…
- TL Ajánlott: felhasználás-->VGA igényesebb játékok
[link]

AMD Turion X2 Ultra

Amint többet lehet róla tudni egészítek!

[ Szerkesztve ]

(#2) Thrawn válasza spyduck (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Puma proci nincs az egy platform. Amit írni akartál az a Turion X2 Ultra.
2, 2,2 és 2,4 GHz, magonként 1MB cache, HyperTransport 3.0, magonkénti órajel és feszültségszabályozás.

Forrás: Link
Valamint Link és Link

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) spyduck válasza Thrawn (#2) üzenetére


spyduck
nagyúr

Javítottam is de erről még nem is hallottam. (Turion X2 Ultra.)

(#4) raskolnikoff válasza spyduck (#1) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Már épp én is keresgéltem a topikot...ezek szt nem volt ilyen? Elég fura hogy van még olyan szakmai téma aminek nincs topikja... :)

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5) spyduck válasza raskolnikoff (#4) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én is keresgéltem a választ de sehol nem találtam. Remélem majd itt össze gyűlnek az okosok:)

(#6) spyduck


spyduck
nagyúr

Valaki hozzáértő megmondhatná, h a gépemben lévő T2330-as procit kicserélhetem-e egy T2050-re?

(#7) raskolnikoff válasza spyduck (#6) üzenetére


raskolnikoff
őstag

már épp linkelni akartam azt az erre specializálódott nagyszerű totyikot. Nekem is jól jönne egy kis upgrade csak sajna elég macerás...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8) spyduck


spyduck
nagyúr

Core Duo T2300 (1,66 GHz) VS. AMD Turion 64 X2 TL-50 (1,6 GHz)

(#9) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Az en gepemben T5870 proci van. Sehol nem talaltam errol erdemi leirast :F
2Ghz, 65nm, 2mb cache. Elvileg...

OK

(#10) spyduck válasza Z_A_P (#9) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azért nyitottam a topikot mert én se nagyon találtam sehol infókat. De ha gondolod megörvendezhetetnél bennünket 3dmark cpu eredményekkel.

(#11) Z_A_P válasza spyduck (#10) üzenetére


Z_A_P
addikt

3dmark 2005, default run, cpu score: 10014
3dmark 2003, default run, cpu score: 1341

OK

(#12) slett27


slett27
addikt

Remélem itt jó helyen járok. :)

Adott 2 különböző CPU-val szerelt noti.

Intel® Core™ 2 Duo T5200 (1.6GHz, 2MB L2 Cache, 533MHz FSB) vs.
Intel® Core™ DUO T2350 (1.86GHz, 2MB L2 Cache, 533MHz FSB)

Ti melyiket választanátok, mekkora sebességbeli különbség van a kettő között ?
Neten körbenéztem, de nem találtam összehasonlító teszteket. :(

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#13) Z_A_P válasza slett27 (#12) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ha intel, akkor en csakis a core2duo-t vennem

OK

(#14) slett27 válasza Z_A_P (#13) üzenetére


slett27
addikt

Igen, átnézegettem teszteket Core Duo vs Core2Duo-ról elég sok a belső változtatás az utóbbi javára.

Az oldal közepe.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#15) spyduck válasza slett27 (#14) üzenetére


spyduck
nagyúr

Gyorsabb a core2duo. De attól függ mire használod, ha nem csomagolsz, konvertálsz akkor sztem észre se veszed a különbséget, ráadásul a core2duo többet fogyaszt de én is inkább azt választanám.

(#16) slett27 válasza spyduck (#15) üzenetére


slett27
addikt

:R Végül is az lett, C2D. :K

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#17) rawe


rawe
tag

Kiss áttekintés röptében!

Amikor intel procit akartok upgratelni mindig, nézzétek meg, hogy milyen chipkészlet van a laptopban mert az alapján kell elindulni az upgrate irányába,
A processzor csere nem jelent nagy gondot egyik platformon sem.
A csere művelete mindenki számára könnyű művelet, csak az emberek szeretik kicsit túlmisztifikálni mert van 1-2 laptop kb:5% amit tényleg szét kell darabokra szedni.

chipszet: igazából 945 illetve 960,965 chipszet szerélésénél szoktak olyan gondok lenni, hogy a tulaj nem tudja eldönteni, hogy melyik a neki megfelelő processzor.
Mivel a 960,965 márt, támogatja a 800 Bus Speed et ezért nem rakhatták azonos tokozásba de mivel a tokozás jól bejáratott volt ezért fogták 1-es kezdő lábat (kivágás)és átforgatták 90fokkal. igy a 2 foglalat 1 láb hijján nem kompatibilis egymással.

Számozás sem egyszerű , néha nekem is gondot okoz de google barátunk segít:)
Közép illetve alacson kategóriás cpuk: T5XXX ,t2XXX
kb úgy kell nézni pl. a régi ->

945 chipkészelethez tartozó procik t5500,t5600(667Bus Speed) ill t5300,T5200(533Bus Speed) a számozásból látszik milyen egyszerű akár megjegyezni is .

965 chipkészlethez tartozó cpu-k t5450, T5470,T5550 látszik hogy ezeket a cpu-kat az intel fogta és beékelte márt meglevő tipuskinálatába mivel az alap számok az (egyszerüek) márt foglalva voltak igy az utolsó 2 számmal utalnak a teljesítményre (mhz)

felső kategóriás cpuk :T7XXX legegyszerűbb, ha megnézed a Bus Speed et és ha 800mhz akkor 960,965 ha pedig 667mhz akkor 945 ezzel gyorsan eldől a kérdés.

AMD front mióta az S1 foglalat utalkodik (ddr2 ota) különösseb gond nincs az upgrate-el
egyedül az asus kavar be azzal hogy bios szinten tiltja a 65nm cpukat tehát nem rakhatsz bele mást csak 90nm eseket ne kérdezd miért és sem tudom.

Amd tipusfelhozatala lejjeb emlitve van nem irom le én is.

ha valami nem világos kérdezz
üdv:rawe

(#18) spyduck


spyduck
nagyúr

(#19) Foxi válasza spyduck (#1) üzenetére


Foxi
senior tag

A Core Duo csak 32 bites.

(#20) spyduck válasza Foxi (#19) üzenetére


spyduck
nagyúr

Dobhatnál vmi bizonyítékot mert én nem találtam semmit.

(#21) Foxi válasza spyduck (#20) üzenetére


Foxi
senior tag

(#22) Andre1234 válasza Thrawn (#2) üzenetére


Andre1234
aktív tag

[link]
[link]
[link]

Ezek alapján a következő lenne a kérdésem.Az RM70-72 szintén griffin kódnevú proci, amely tartalmazza már az új k8-k10 hibrid enegia managmantet?
Mert nekem úgy jön le ezekből, hogy az ultra és a nem ultra között a különbség, az L2 cache és az órajelből adódik.

Mert ha ugyanúgy griffin az rm-70-72 akkor már veszem is meg a pumámat.

[ Szerkesztve ]

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#23) ArGab válasza Andre1234 (#22) üzenetére


ArGab
őstag

Cache méret a különbség szerintem csak. RM-70 nálam szépen szabályozza magonként az órajelet.

(#24) Andre1234 válasza ArGab (#23) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Zsír.

Milyen notid is van?

Ma eddig csak öngólt lőttem.De köszi.
Sokan óvaintenek az acertől mint a fujistuktól.Nem lenne kedved rácáfolni?

[ Szerkesztve ]

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#25) ArGab válasza Andre1234 (#24) üzenetére


ArGab
őstag

Acer Travelmate 5530.

Én meg vagyok elégedve vele, de első noti, szóval összehasonlítási alapom nem nagyon van. Akksi kicsi, 2 órát visz csak, normál használat mellett nemigen melegszik, venti kb. az idő 2/3-ában jár így, proci most épp 47, vga 44 fokos benne. Játék alatt mindkettő felmegy 60-65 közé. Counter Strike: Source maxon, RACE 07 pedig low-medium között elfut 1280*800-on, szépen használja Crossfireben az integrált HD3200-at és Mobility 3470-et. Optika jó minőségű benne (NEC), szépen írja a lemezeket, és viszonylag gyorsan olvas. Billentyűzete szintén jó minőségű szerintem, és a ház anyaga is jó. Ujjlenyomatok nem nagyon látszódnak meg rajta.

Acerről elég sok pletyka kering, de a Travelmate sorozat (és Extensa) szerintem azért elég jó minőségű. Apám üzletben dolgozik, legtöbbet Acerből adnak el, arányaiban semennyivel nincs több rossz benne, mint más gyártótól, (kivéve Fujitsu, annak abba is hagyták az értékesítését). Garancia esetén Brnoba megy ki a gép, futárszolgálattal háztól házig, általában 5-6 nap alatt szinte mind visszaért eddig (de volt már 3 nap és majd 2 hét is).

[ Szerkesztve ]

(#26) Andre1234 válasza ArGab (#25) üzenetére


Andre1234
aktív tag

HDMI kimenetet próbáltad már?
Az akksi meddig bírja? dvd közben?
Játék az kb ilyen?
[link]

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#27) Oliverda válasza Andre1234 (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

A ZM és az RM procik között csak a cache méret a különbség.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) Andre1234 válasza Oliverda (#27) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Most meg fogsz kövezni. Meg a Freki :D

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#29) Oliverda válasza Andre1234 (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért?

Turion ZM-80 = Turion RM-80 (2.1GHz)
Turion ZM-82 = Turion RM-82 (2.2GHz)
Turion ZM-84 = Turion RM-84 (2.3GHz)

Mármint órajelben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) Andre1234 válasza Oliverda (#29) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Érdekes.

Az amd oldalán választani csak RM70-72 közül lehetett így ebből gondoltam, hogy ott a vége
[link]

A QL akkor mi?
Délután 4 óta csak a notebook fórumokat termékeket oldalakat olvasom és már az agyam is golyózik nem csak a szemem.DE úgy néz ki meg van a nyertes.
Asus M51TR AP009 vagy AP007.Ami viszont nagyon tetszik az és kellemes csalódás:
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#31) MichaelSD válasza Andre1234 (#30) üzenetére


MichaelSD
őstag

AMD QL

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#32) ugri21


ugri21
tag

Gondolkozom egy high end noti vasarlasan es procin hezitalok. Arban van nemi kulonbseg de nem veszes. Kulonben Acer lesz ha minden igaz
Mindketto penyrn 45nmes de az egyik 1066Busos :)

Ime a 2 kiszemelt:

P8600 / 3M Cache/ 1066Bus / 2,4Ghz

Vagy

T9300 / 6M Cache / 800as Bus / 2,5Ghz

Melyikrol olvastatok, van barmilyen velemenyetek esetleg ossehasinlito teszt?

Thx
:C :R

MSI p55-gd85, Intel i7 875K, Sapphire 5850 Toxic,Corsair Dominator Gt 4GB, Intel SSD 80GB, 2db Samsung 1TB,

(#33) Andre1234


Andre1234
aktív tag

Hi.

Megvan a pumám. :) Acer 5530G 702G25Mi
1 promblémám vele hogy linuxos verziót vettem és úgy kell összevakarni a netről az illesztőket xp-hez..Fent van minden de az energiamanagemant nem megy.Mit csináljak már vele?

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#34) Jhonny Blaze


Jhonny Blaze
csendes tag

köszönöm a véleményeket , tanácsokat ,valamivel okosabb lettem!
THX :DD

J.B.

Peace!

(#35) kali válasza spyduck (#1) üzenetére


kali
legenda

már szóltak érte - legalább is az egyik elírásért biztosan -, de beállok én is a sorba;

- az intel pentium dual core processzorok nem mind/csak 32 bitesek, van 64 bites szériájuk is!
- az intel core duo processzorok nem 64 bitesek, az egész széria 32 bites!

az amd turion 64 x2 ultra processzorokról leírás; link
(a lényeg az oldal alján!)

(#36) Andre1234


Andre1234
aktív tag

Hi

Vista alatt van valami különlegesség hogy mennyen az energia managemant?
Mert adott egy t7100-es procival szerelt alba noti és a probléma az 1 órás üzemidő.Abszolut semmi jele a processzor órajelvisszavételnek, pedig már mindent körbeolvastam.
Sose volt intelem azért kérlek titeket pls help

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#37) kali válasza Andre1234 (#36) üzenetére


kali
legenda

(#38) Necc


Necc
addikt

Örülnék, ha a Penryn modellek között a P7xxx P8xxx és P9xxx széria is fel lenne tüntetve. Lényegében ugyanaz, mint a T8xxx / T9xxx széria, annyi jelentősebb eltéréssel, hogy az FSB-t 1066-ra emelték (aminek szerintem a teljesítményre nincs sok hatása) de ami a fontosabb az az, hogy a processzor energiafelhasználása lényegesen alacsonyabb (maximum 25 watt a T széria 35 wattjával szemben).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#39) Cumbee


Cumbee
csendes tag

Lenne 1 kis gondom. TL60-as amd proci dobok a laptopomban és mostanában elgondolkodtam rajta, hogy lecserélem 1 jobbra. TL66-ra gondoltam, de magyar oldalakat nem találtam, a külföldieken meg mintha olyat láttam volna, hogy a TL66-os gyengébb, mint a TL60-as. Ez lehetséges?

(#40) kali válasza Cumbee (#39) üzenetére


kali
legenda

nem, nem lehetséges! jelen esetben 2000 mhz vs 2300 mhz - de azért nézz utána, hogy biztosan támogassa a procid a tl-66 procit! mellesleg a tl-60 az trinidad vagy tyler (attól függően, hogy 90 vagy 65 nm), a tl-66 pedig brisbane!

(#41) Necc válasza kali (#40) üzenetére


Necc
addikt

"biztosan támogassa a procid a (...) procit!" :D
Későn este veszélyes ám fórumozni :DDD

Tehát nézz utána, hogy a laptop támogassa-e az új procit, ha nem találsz róla infókat, akkor egy BIOS frissítés után helyszínen próbálj ki egy példányt, és csak működés után vedd meg!
A nagyobb procival járó extra hőtermelésre is fektess egy kis hangsúlyt, a laptop hűtése nemigen cserélhető és a hűtőpadok sem érnek semmit sem.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#42) kali válasza Necc (#41) üzenetére


kali
legenda

jóvanna! :DDD felszólító módban akartam írni; ellenőrizze, hogy a notija biztosan támogassa a procit! csak a noti helyett is procit írtam... :B
mellesleg a hőtermeléssel nem lesz/lenne gond; mint a két típus 35 wattos! sőt, még a t-68 2.4 ghz-es proci is, ami szintén tyler, mint a tl-60 65 nm verziója.

[ Szerkesztve ]

(#43) spyduck


spyduck
nagyúr

Intel Pentium Dual-Core

- 65 nanométeres csíkszélességű
- T2xxx és T3xxx jelölésű
- 1MB L2 cache
- 533MHz-es buszsebesség
- 1,46GHz-től
- 32/64 bites.

Intel Core Duo

- 65 nanométeres csíkszélességű
- T2xxx jelölésű
- 2MB L2 cache
- 533MHz / 667MHz-es buszsebesség
- 1,47GHz-től
- 32 bites.

Intel Core 2 Duo

- 65 nanométeres csíkszélességű
- T5xxx és T7xxx jelölésű (7xxx-es széria már 800-as FSB-t is tud, míg a T5xxx sorozat csak 667 megahertzes rendszerbuszt támogat)
- 533MHz / 667MHz / 800MHz-es buszsebesség
- 1,6 – 2,6 GHz között változnak
- 2-4 MB L2 cache, (léteznek már 4 magos változatok is.)
- 64 bites

Intel Penryn

- 45 nanométeres csíkszélességű
- T6xxx, T8xxx, T9xxx, P7xxx, P8xxx, P9xxx
- 800-1066MHz-es buszsebesség
- 2,0-GHz-től
- 3-6 MB L2 cache
- 64 bites

AMD Turion 64 X2 "Taylor"

- 90 nanométeres csíkszélességű
- TL50
- 800MHz-es HT
- 1,6GHz
- 2x256k L2 cache
- 64 bites

AMD Turion 64 X2 "Trinidad"

- 90 nanométeres csíkszélességű
- TL52 /TL56 / TL60 / TL64
- 800MHz-es HT
- 1,6G-2,2GHz között változnak
- 2x512k L2 cache
- 64 bites

AMD Turion 64 X2 "Tyler"

- 65 nanométeres csíkszélességű
- TK53 / TK55 / TK57
- TL56 / TL58 / TL60 / TL62 / TL64 / TL66 / TL68
- 800MHz-es HT
- TK- 1,7-1,9GHz
- TL- 1,8-2,4GHz
- TK- 2x256k L2 cache
- TL- 2x512k L2 cache
- 64 bites

AMD Turion X2 Ultra „Puma”

- 65 nanométeres csíkszélességű
- ZM jelölésű
- 3600MHz fsb
- TK- 2,1GHz-től
- TK- 2048k L2 cache
- 64 bites

[ Szerkesztve ]

(#44) spyduck válasza spyduck (#43) üzenetére


spyduck
nagyúr

Csináltam egy kis javítást, van benne még hiba?

(#45) Necc válasza spyduck (#44) üzenetére


Necc
addikt

Fogyasztási információkat szerintem célszerű lenne feltüntetni, igaz közel se hiba, csak egy tipp ;)

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#46) spyduck válasza Necc (#45) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hát ha megmutatod, h honnan másoljam rá szívesen megteszem:)

(#47) Necc válasza spyduck (#46) üzenetére


Necc
addikt

[link]
"Thermal Design Power: xxW" rész
AMD-nél passz :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#48) Sequadon


Sequadon
tag

Üdv mindenki!

Tervezgetem hogy veszek egy új laptopot, a régi helyett. Egyenlőre nem tudok dönteni, hogy AMD vagy Intel CPU legyen. A mostani gépemben egy T2350 van. Amit meg vennék, abban vagy egy DualCore T3200, vagy egy Athlon64 X2 QL-60 lenne. Nem nagyon tudom mi alapján kéne döntenem, néztem a CPU sorrendet a notebookcheck.net-en, az Intel 91., az AMD 77.-ik. Intelnek ha jól tudom nagyobb a cache-e, AMD-nek meg FSB-je. Hallottam továbbá még olyat, hogy az AMD-k jobban melegednek. Köszi előre is az infókat

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#49) spyduck válasza Sequadon (#48) üzenetére


spyduck
nagyúr

AMD-k jobban melegednek.
Ezt a nagyon buta ember szokta mondani. Nyugodtan vedd meg az AMD-s konfigurációt, mivel erősebb.

A notebookoknál amúgy se a teljesítmény számít, sokkal fontosabb a jó anyaghasználat.

[ Szerkesztve ]

(#50) kali válasza Sequadon (#48) üzenetére


kali
legenda

a pentium dual core t3200 pont úgy "csak" 2 * 512 kb l2 cache mellett dolgozik, mint a ql-60 proci!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.