Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Mitévő legyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Hi..:)) )
ugyhogy ugy gondoltam kicsit upgradelem a gepem.:)
A jelenlegi konfig kb igy nez ki:
Abit KT7A
1200tb proci
256 sd ram
gf2 mx400

A tobbi cucc nem lenyeges.:)
Szal a kerdes az lenne, hogy mit lenne most celszeru fejleszteni?:)
A gep jatekra lenne, meg videozasra, dvd rippelesre:)
Amennyit most kb rá tudok kolteni az olyan 40 ezer ft.
Varom a tanacsokat.:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#2) Hege


Hege
tag

Hi!

Sokan örülnének egy ilyen gépnek :) Az mx400 megér ugy 18-20 eFt,de ez felszereltség és márka függvényében változhat :) Az uj GF3Ti200-at 40-45 körül lehet összeszedni.Ezzel lassan ki is merítem a rendelkezásre álló keretet, pedig még egy 1800+ XP-t bevállalnék :) Gondold meg,h mi a fontosabb,de Én se prociból se VGAbol nem vennék kisebbet. ( Nagyobbra meg ugye nem telik :) ) A memoria elégnek tűnik, de megint csak azt mondom, hogy ez mindig kevés :) Szerintem most proci + VGA aztan egy honap mulva amig ilyen olcso a ram abbol is. Nekem 1500+ XP-m van de elmegy 1900+ -on is.A video Leadtek Gf2Ti 64 Mb 250/400 rol 300/510 re lehetett tuningolni. Ha minden gyári órajelen működik akkor 4800 pont 3DMark2001Se-ben.Ha tuningolva akkor 5800 körül. Egyenlőre ez nem olyan rossz :) De van 1-2 jatek ami néha megröccen mert kevés az a 256 Mb DDR és muszáj a vinyóhoz nyúlni WinXP prof. alalt.

Hat kb. ennyi! A fentiek egyszerre nem jonnek ki 40ből de gonolkodje le hogy tudnál még egy kis lére szert tenni vagy ne vegyél meg mindent 1x-re.

Udv.:Hege / aki reméli,h szintén ott lesz a P.K.ban :) /

(#3) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hege, te azt mikor álmodtad, hogy ma egy gf2 mx400 ''megér úgy 18-20 ezret''? Újonnan 12e a 32mb noname, a gf3 ti200 meg 26-tól is beszerezhető! De a topic indítójának azt ajánlom, hogy egyszerűen vegyen egy gf4 ti4200-at, talán 40 körül lehet(egy hete az inno 41,8e nettó volt).

I am having fun staying poor.

(#4) Hege


Hege
tag

Hali!

Asus GF2MX400 64 Mb TV in/out ... Megér 20 szerintem főleg még ha gari is van rá.GF3-ról pedig annyit,h 32 megasat nem vennék, noname-et meg főleg + nekem a TV out is fontos.Amugy én kisker árakat irtam és áfát is számoltam.Az más dolog,h én sem innen veszem a cuccokat :) Ha csak VGA-t fejleszt semmilyen javulás nem lesz pl. a videotömörítésben,szóval érdemes a procit is tolatni :)

Udv.:Hege

(#5) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Hat, azon gondolkoztam hogy eladom a lapot, meg aprocit meg a ramot, veszek egy abit kx7-et meg egy 1700+xp-t meg 256 ddr ramot...csak akkor uj videokartyara nem lesz penz...
Nem tudom mennyire lenne eleg az 1,2-es tb a gf4nek...

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#6) karib válasza KERO_SAN (#5) üzenetére


karib
addikt

Ha sokat játszol, akkor egy izmosabb videokártyával nyersz a legtöbbet. Ha a gépet akarod jelentősen gyorsítani, akkor lap és procicsere.

Ge4 MX440 alatt ma már nem vennék videokártyát játékra (az alatt is csak 10e körül egy MX400 vagy 15e körül egy Kyro II jöhet szóba). De inkább vmi Ge3Ti200 vagy Ge4Ti4200, vagy Radeon 8500.

Egy 1.2-es TB elég sokat tud, nem kell félni. Legfeljebb meg kell húzni egy kicsit :D

Department of Redundancy Department

(#7) KERO_SAN válasza karib (#6) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Najo , akkor asszem beprobalok egy ge4-et:DD

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#8) guest válasza KERO_SAN (#1) üzenetére


guest
veterán

Sztem fejlessz egy Abit kr7a ra 30000 FT bruttó
AMD athlon XP 1900+ 40000FT bruttó
inno3d gef4ti4200 128mb 60000FT bruttó
megpersze 512mb ddr ram (2x 256 ot érdemes 25000FT bruttó
Ez a gép már egy szép ütös config lenne sztem ezt érdemes megvenni ha játékra fejlesztesz...
Ezzel nincs olyan játék ami ne futna normálisan most per pill...

prohardver vendég

(#9) guest válasza KERO_SAN (#1) üzenetére


guest
veterán

De ha túl sok pénzed nincsen (igaz a mostani configod is elég jó áron eltudod adni)
akkor ne add el az 1.2 es TB t hanem rakj alá jó alaplapot márkás ramokat .. és told fel de rendesen sztem ha jó alkatrészek vannak mellette és kiváló hűtés 1500mhz en elmegy az a proci...
Nekem egy Leadtek gef4ti4400 am van 1ghz es procimat 1170mhz re feltudtam húzni stabilan !
Így 3dmark 2001 SE default benchmark :8670 pont látszik hogy sokat visszaoifg rajta a proci de amelyik kártya 8000pont felett teljesít azon minden játék fut persze hogyha a kártyán 128mb ram van mert már vannak olyan játékok amik már a 128mb ramot is igénylik a kártyán...

prohardver vendég

(#10) KERO_SAN válasza guest (#8) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Ez vegulis csak 115evel lepte tul a raszant kertet:))

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#11) KERO_SAN válasza guest (#9) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Hat igen...:)
Meg az alaplap+ram fejlesztesen gondolkozom kicsit...
Videokartyat tuti veszek mar...
Szerinted melyik jatek igenyli a 128 mb ramot?:)
Haverom ge3-asan 1,6@2,6os p4-en nincs az a jatek ami berocenne:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#12) guest válasza KERO_SAN (#11) üzenetére


guest
veterán

codecreatures benchmarkot töltsd le ! és indítsd el haverod gef3 asan kíváncsi vagyok milyen fps eket produkál....
gef3ti500 10 átlag fps t nyomot csak mondom...

prohardver vendég

(#13) KERO_SAN válasza guest (#12) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

őőő...:)
Te benchmarkokkal jaccol?:)
En nem.:)
Nem erdekel hany pontot, ad, amig egyik jatek sem szaggat.:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#14) guest válasza KERO_SAN (#13) üzenetére


guest
veterán

De ehhez hasonló igényű játékok fognak megjelenni nem is olyan sokára lesz az meg már hallottam olyanról ami már most igényli a 128mb ramot asszem
comanche4 a neve ... úgyhogy jó előre gondolkozni mert ha megveszed a 64 mb osat nagyot szívsz ha egy kurva jó játék megjelenik és nem megy normálisan..

prohardver vendég

(#15) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Szia:)
Commanche 4 mar reg megjelent, meg akkor akmikor ameg a gf4ek csak bejelentes szintjen voltak...

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#16) erge


erge
csendes tag

Üdv KERO!

Véleményem szerint a gpu-t cseréld GF3TI200-ra, az én INNO-m 220/450-en karcmentesen viszi a 3dmark2001SE-t 5568 ponttal(XP1600,EPOX8k7a,256cas2).

Mielőtt felcsattanál én sem ezzel játszom, bár lehet fele azt is :) ,- méréseim szerint majd 200%-kal gyorsabb ugyanazon konfig esetében, és csak 20ezret kell ráköltened,ha 10-15ezerért túl tudsz adni az MX-eden - a többit meg fordíthatod egyéb hardverre...

Játékok közül a MOHAA csont nélkül vitte a régi gépemen (MX400,1000DURON 384cas2) medium beállítások mellett, és csak néha szaggatott be (OMAHA BEACH).

A gpu-kat meg igazából csak a tesztek miatt cseréljük gf3 felett ,aki mást mond az HAZUDIK.

Mire elér bennünket az dx8-as fps kánaán, addig meg még van egy fél év...

Üdv:

eRGe

(#17) Thom! válasza KERO_SAN (#15) üzenetére


Thom!
veterán

Legjobb most annyi pénzért R8500 sokat tud LE kb. egy szinten van a gf3ti500-al
Ja és karib is mondta ha bármilyen GPU-t veszel próbáld húzni a procit mert sokat dob a teljesítményen.
Még mellette szól hogy a driverek fejlődnek az utóbbi időben azt vettem észre hogy gf3 családot nem igazán fejlesztik driverügyileg inkább a gf4-re hajtanak. :(
De ha tudsz gf4ti4200 venni az is jó, de csak tuningolva. Mondjuk 40 rugóért hecces beszerezni, esteleg számla nélkül. Na mind1.

(#18) guest válasza KERO_SAN (#1) üzenetére


guest
veterán

Az Athlon XP-vel azért vigyázz, hogy az alaplapod legalább v1.2 legyen de inkább v1.3

prohardver vendég

(#19) Yutani válasza KERO_SAN (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

SZVSZ jelen pillanatban két valamirevaló választásod lehet:

1. Veszel egy Innovision GF3 Ti200-at, akár 128MB rammal TV-OUT nélkül belefér az 50e pénzbe. Az MX400-adhoz képest óriási sebességtöbblethez jutsz. Az MX-edet eladod 10e pénzért.

2. Eladod a procit, alaplapot, ramot, és veszel egy DDR-es XP-s összeállítást.
Az eladási árak kb. alaplap 18e, proci 20e, ram 12e. Ez összesen 48e + 50e~100e (nettó 80e) Ft.
Ebbe belefér 13e Samsung 333DDr, Abit KX7 28e, XP1800+ 29e. Ez így 70e nettó, ami br.88e pénz. És még marad is egy kis lóvé, amit félretehetsz majd a VGA cseréjére, amikor itt lesznek a DX8-as játékok. Kb fél év.

#tarcsad

(#20) Spuds válasza Yutani (#19) üzenetére


Spuds
tag

1 helyett veszel egy gef4 ti4200 at 41 ert, az afat+ visszaigenyeled es kesz is az uj jo gyors gep :DD

(#21) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

ÁÁÁ, de nehéz a döntés....
Asszem csak vgat veszek, nyar vegen meg lecserelem a lapot+procit+ramot...

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#22) Spuds


Spuds
tag

JA es az mx400 at (markatol fuggoen)
jol eladhatod 8-16 kozott

(#23) Yutani válasza KERO_SAN (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor tényleg érdemes lenne elgondolkodni az Inno GF4 Ti4200 64MB-os kártyán, ha eladod az MX-et is.

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Mitévő legyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.