Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Mit tehetek ha jön a bsa?

Hozzászólások

(#51) trone válasza bandiras2 (#50) üzenetére


trone
csendes tag

Ez is egy jó megoldás :)

(#52) Dilikutya válasza bandiras2 (#50) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha ez így biztosan kifogástalan, akkor ez óriási ;].

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53) bandiras2


bandiras2
senior tag

Másolok tovább a homárról. Ez is a kommentek közül van, MyNick követte el.
A BSA az 1999. évi LXXVI. törvény 16.§ (7) bekezdésére hivatkozva fenyegeti a cégeket. A törvény pontos szövege a következő:

"Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, a felhasználó köteles a szerzőt vagy jogutódját, illetve a közös jogkezelő szervezetet (85-93. §) a felhasználás módjáról és mértékéről tájékoztatni."

www.okm.gov.hu/letolt/elektronikus_ugyintezes/nkom_szerzoi_jogrol.pdf

Az első dolog ami szembetűnő, hogy a BSA nem szerzője és nem is jogutódja egyik általa képviselt cégnek sem. A törvény tartalmaz még egy "jogkezelő szervezet" megnevezést is, ezt a BSA a levele láblécében idézett törvényből "véletlenül" ki is hagyta.
Magyarországon tudomásom szerint 7 azaz hét darab jogkezelő szervezet van (Mahasz, Artisjus, Filmjus, stb.) és a BSA nem tartozik közéjük. Tehát igy hiába hivatkozik a törvényre, ennek árnyékában semmiféle adatszolgáltatási kötelezettsége sincs senkinek feléjük.

A másik dolgod a felhasználás módja. A fent említett törvény ezt is meghatározza a 17.§-ban.

"17. § A mű felhasználásának minősül különösen:
a) a többszörözés (18-19. §),
b) a terjesztés (23. §),
c) a nyilvános előadás (24-25. §),
d) a nyilvánossághoz közvetítés sugárzással vagy másként (26-27. §),
e) a sugárzott műnek az eredetihez képest más szervezet közbeiktatásával a nyilvánossághoz történő
továbbközvetítése (28. §),
f) az átdolgozás (29. §),
g) a kiállítás (69. §)."

A fent felsorolt felhasználási módok többségét a szoftver szerzője/jogutódja/jogkezelője már a licenszfeltételek között megtiltja a végfelhasználók számára. Felmerül a kérdés bennem, hogy akkor most miről is kellene tájékoztatnom? Arról, hogy nem másolom, nem terjesztem, nem mutogatom, nem dolgozom át és nem állítom ki?
A törvény pontos értelmezése szerint csak olyanról vagyok köteles tájékoztatni a szerzőt, amit a BSA által képviselt cégek eleve a licenszben megtiltanak.

Tehát kedves BSA! Hiába hivatkoztok a törvényre, mert pechetekre a törvényalkotók a "felhasználás módját" is írásba fektették és láthatóan nem tartalmazza azt, hogy bárkinek is kötelessége lenne tudatni a szerzővel, hogy mennyi Windowsa van és ki használja őket. A BSA-val meg pláne nem.

Az immateriális javak (többek között a Windows-ok) nyilvántartását pedig a számviteli törvény írja elő. APEH jogköre ellenőrizni. A BSA szoftvernyilvántartása (az a szép pdf) pedig egy saját agyszülemény, ami ráadául adatkezelési aggályokat is felvet.

Végezetül itt egy hivatalos álláspont a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletétől (PSZÁF):
external.pszaf.hu/infohu/uj/kozlemeny/bsa.htm

EMBEREK!!! Váltsuk ki a vállalkozóit(9000 forint?) kiadványkészítő egyéni vállalkozásra, és nyomjuk fel egymást a BSA-nál!!! Hülyére keressük magunkat rajtuk!!! Ha meg nem fizet, eladjuk a tartozást egy adsságkezelő cégnek, mi pénzünknél leszünk, Vállalkozói voissza, és kész. Csak egy pici munka!

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#54) Vandit. válasza Rocketrider (#1) üzenetére


Vandit.
addikt

BSA-nak semmiylen joga sincs ellenőrizni,úgyhogy hajtsd el őket a vérbe.Ellenőrizni hatóságnak van joga(rendőrség,APEH stb),de mivel a BSA nem hatóság......Mehetnek a sunyiba. ;) Csak keményen.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#55) trone válasza Vandit. (#54) üzenetére


trone
csendes tag

Hát épp ezaz. Hogy most megy a nagy kavarás, még a végén több joguk lesz, mint Józsinak az ellenőrnek.

(#56) HJ.Henry


HJ.Henry
tag

Én a munkahelyemen egy NC vezérlésü gépen dolgozom mint programozó,gépkezelö,szóval mindenes :D Igaz papirom nincs róla,de értek hozzá. Azt halottam hogy összes általam szerkesztett cad és dxf fájl bövitménynek minösül. Igaz ez? Mert ha annak minösül akkor annak a származását is igazolni kell számlával vagy egy szerzödéssel köztem és a cég között hogy megbiznak a bövitmények elkészitésével,aminek az dija a fizetés része és a jogok a céget illetik. Na ezekböl mi lehet az igaz? Ugyanis nem hivatalos forrásból van

(#57) Vandit. válasza trone (#55) üzenetére


Vandit.
addikt

Nem lesz semmilyen joguk.BSA egy társaság ennyi.Lefordítva vamzerek,akiknek,ha nem jelentesz,akkor szólnak az APEH bácsinak. :DD

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#58) trone válasza HJ.Henry (#56) üzenetére


trone
csendes tag

Szerintem csak akkor mennek ennyire bele a témába, ha találnak valami bibit. Ha meg tényleg ennyire alaposak, akkor az már gáz.

(#59) Vandit.


Vandit.
addikt

Olvasmány

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#60) HJ.Henry válasza trone (#58) üzenetére


HJ.Henry
tag

Ki tudja. Egyébként én ezt ismerös cadestöl halottam,igaz a fizetés miatt. Ugyanis öt egy másik cégnél a fizetésen felül még a szerkesztett cad/dxf fájlok után is fizetik,engem meg nem :(

(#61) trone válasza HJ.Henry (#60) üzenetére


trone
csendes tag

Lehet, hogy akkor más dolgokon is spórolnak nálad, bár én ezt még nem hallottam. Kérdezz rá, bár lehet eltusolják.

(#62) stangli


stangli
senior tag

Ez az, ilyen alapon bárki bemehet bárkihez és feljelenthet az APEH-nál, hogy számla nélküli bort/sört láttál a hűtőben... ez is ilyen alapelven mükszik... beengeded, látják, hogy nem fizettél a szoftverért és feljelent...

(#63) trone válasza stangli (#62) üzenetére


trone
csendes tag

De miez? Most esküszöm, én nem jelentenék fel senkit warezolásért. Most szar ember vagyok? Mert ha igen vállaolm.

(#64) stangli válasza trone (#63) üzenetére


stangli
senior tag

a BSA szerint, Igen, szar ember vagy... mert rajtakaptál valakit és nem jelentetted :W

(#65) trone válasza stangli (#64) üzenetére


trone
csendes tag

Akkor megkövezem magam :(

(#66) Azamatt


Azamatt
csendes tag

Az egész net tele van ezzel a BSA-s sztorival.

Azamat Bagatov

(#67) trone válasza Azamatt (#66) üzenetére


trone
csendes tag

Remélem lesz belőle valmi valóságshow.

(#68) Vandit. válasza Azamatt (#66) üzenetére


Vandit.
addikt

Mivel most kampányolnak és próbálják érvényesíteni a nem létező jogaikat. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#69) S e t h


S e t h
nagyúr

lehet egyet nem érteni a BSA módszereivel de azért csak elgondolkodott mindenki rajta, hogy nem éppen oké nem jogtiszta szoftvereket használni.
Csinálják a dolgukat, akik meg a látókörükbe kerülnek azt megszivatják, ennyi.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#70) venember83 válasza S e t h (#69) üzenetére


venember83
nagyúr

Ajjaj, ez nem tesz kedvencce itt :DDD

En sem ertek egyet a politikusokkal pl, ha megyek a parlamentbe s kivagom a nyelvuket, h ne tudjanak hazudni, akkor attol, h igazam van, meg nem lesz jogos a tettem.

(#71) trone válasza venember83 (#70) üzenetére


trone
csendes tag

Igen, ez a kettő egy és ugyanaz :DDD

(#72) Kicker


Kicker
senior tag

pont most beszéltünk erről egy ügyféllel, hogy kapott egy levelet, azzal a tartalommal, hogy kérem küldje el szoftvereinek listáját... csak ennyi.

illetve ha az apeh ellenőriz, akkor kérhetik a szoftvereket ők is.... /ez cégeseknél érdekes lehet, pl mit foghatok az alkalmazottra stb. / amúgy van valami honlap ahol fenn vannak a cél cégek nevei, nem tudja valaki melyik ez?

LISTA

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#73) Vandit. válasza S e t h (#69) üzenetére


Vandit.
addikt

Dolgukat?Nekik nem tisztük semmit sem kérni,mivel nem hatóság.Ezen ne rágódjunk már.
BSA egy kib@szott társaság,akik mindenféle nem létező megállapodást kötöttek az APEH-al és ez alapján próbálják érvényesíteni nem létező jogaikat.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#74) dabadab válasza S e t h (#69) üzenetére


dabadab
titán

Igen, persze, meg a maffia is csak csinalja a dolgat, ennyi. A fene se erti, hogy ezen miert kell felhaborodni?!.. :F

A BSA-val kapcsolatos problemaknak tul sok kozuk nincs a szerzoi joghoz: itt arrol van szo, hogy egy szervezet ordas hazugsagokkal es megfelelmitessel operal. Ennyi.

DRM is theft

(#75) EQMontoya válasza dabadab (#74) üzenetére


EQMontoya
veterán

igy van, a kiadók pénzelik őket, hogy félemlitsék meg az embereket, jogalap nélkül hurcolnak meg polgárokat, aztán persze a magyar állam fizeti a kártésitést a meghurcoltaknak, a bsa pedig 0 forint evektiv megtermelt bevétel mellett audikkal jár, a magyar államnak meg csinálja a kárt. kell ez nekünk? a nagy szart.

Same rules apply!

(#76) Kicker


Kicker
senior tag

egy nálam informáltabb ember szerint a BSA igenis joggal teszi amit tesz, és mit vizsgál? a cégeket, mivel szoftverrel jogszerűtlenül szerzel vagyont. a kérdés, hogy egy sima készletnyilvántartó program használata pl, milyen vagyonszerzést jelent egy cégnek... mert csak a papírt helyettesíti...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#77) EQMontoya


EQMontoya
veterán

most olvastam, szerintem haláli:
"...el is képzeltem Bruce Willist, ahogy sáros-véres trikóban megy ki az őrsről, búvabaszott ábrázattal, hogy már megint nyamvadt warezszervereket kell lekapcsolni..."

Same rules apply!

(#78) (Kolombusz) válasza Kicker (#76) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A BSA egy szervezet, nem hatóság.
Semmilyen joga nincs.

[ Szerkesztve ]

(#79) S e t h válasza dabadab (#74) üzenetére


S e t h
nagyúr

HA csak egy szedett vedett társaság lenne akkor miért asszisztál nekik a hatóság?
A maffiának miért nem aszisztál?MIért nem mennek üzletről üzletre ,hogy közösen hajtsák be a védelmi pénzt?
Gondolom jogszabály alapozza meg ,hogy a rendőrséggel együtt tevékenykednek.

Most arról folyik a vita, hogy tehet e egyáltalán bárki is valamit az illegálisan megszerzett , terjesztett szoftverek visszaszorítása érdekében?

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#80) Kicker válasza (Kolombusz) (#78) üzenetére


Kicker
senior tag

hmm... tehát kapják be a faszt? remélem igazad van! :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#81) dabadab válasza Kicker (#76) üzenetére


dabadab
titán

"egy nálam informáltabb ember szerint a BSA igenis joggal teszi amit tesz"

Itt a topikban volt mar pl a PSZAF (Penzugy Szervezetek Allami Fofelugyelet) allasfoglalasa is az ugyben, ok meg az ismerosodnel is informaltabbak :) es szerintuk meg nem teszi joggal.

DRM is theft

(#82) EQMontoya válasza S e t h (#79) üzenetére


EQMontoya
veterán

jogszabály? neröhögtessmá bazmeg :D mégis szerinted milyen jogszabályba ütközik a torrentoldal üzemeltetése? elárulom, semmilyenbe. marha nagy lobbi és megfélelmlitőkampány az egész, mindenféle jogalap nélkül.

Same rules apply!

(#83) Vandit. válasza Kicker (#76) üzenetére


Vandit.
addikt

Nincs joga semmihez.PSZÁF állásfoglalást kéne csak megnézni.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#84) dabadab válasza S e t h (#79) üzenetére


dabadab
titán

"HA csak egy szedett vedett társaság lenne akkor miért asszisztál nekik a hatóság?"

Egyreszt, azert olyan nagyon nem asszisztal, masreszt...

"A maffiának miért nem aszisztál"

Miert, nem? Dehogynem. Penzert mindent meg lehet venni. A rendorseget is.

"Gondolom jogszabály alapozza meg ,hogy a rendőrséggel együtt tevékenykednek."

Nem, a jogszabaly azt mondja, hogy szakertokent sem tevekenykedhetnek, mert nem fuggetlenek (ahogy ezt egyebkent egy birosagi dontes is kimondta).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#85) S e t h válasza EQMontoya (#82) üzenetére


S e t h
nagyúr

A jogszabályi hátteret nem a torrentoldalak működésére értettem hanem a BSA működésére.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#86) S e t h válasza dabadab (#84) üzenetére


S e t h
nagyúr

Persze hogy nem, csak éppen lefoglalnak mindent , végül is ez nem asszisztálás.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#87) dabadab válasza S e t h (#86) üzenetére


dabadab
titán

"csak éppen lefoglalnak mindent , végül is ez nem asszisztálás"

Nezd, ha a rendorsegre beerkezik egy rendes, megalapozott feljelentes (nem olyan, hogy a Kis Bt elkuldott minket a halal faszara, ezert biztos lopott a windozuk, hanem egy olyan, mint amit valoszinuleg most is prezentalt a ProArt), akkor szerinted mit kellene tenniuk a rendoroknek? Mert szerintem az a normalis, hogy ilyen helyzetben intezkednek. A mindent lefoglalas meg csak a szokasos rendori benazas (ill. lehet, hogy most a hostolo cegek is benaztak), az nem a ProArtosok kedveert van.

DRM is theft

(#88) Vandit. válasza S e t h (#86) üzenetére


Vandit.
addikt

A BSA semmit nem foglalhat le,ha arra gondoltál és nem is tevékenykedhetnek,mint az lentebb meg is írták. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#89) S e t h válasza Vandit. (#88) üzenetére


S e t h
nagyúr

HA arra gondoltam volna ,hogy a BSA lefoglalhat akkor arra is gondoltam volna, hogy közúti ellenőrzést is végezhet, helyszíni bírságot szabhat ki, feljelenthet. :DD

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#90) venember83 válasza S e t h (#89) üzenetére


venember83
nagyúr

Na latod, pl ennyit tehet: feljelenthet. Ezen tul semmit.

(#91) Vandit. válasza venember83 (#90) üzenetére


Vandit.
addikt

Jah.Vamzerkodik. :))

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#92) bandiras2


bandiras2
senior tag

[link]
[link]

fentebb leírtam egy megoldást, csak kéne néhány tököf fickó, mert nem kizárt hogy bebukjuk.
Ellenkező esetben meg szinte 0 munkával százezreket szedünk ki ebből a vérszívó bagázsból. Ki van benne? nekem egy vállalkozóit megér, a próba, csak kéne valaki aki ért a könyveléshez. Nem kell sokmindent könyvelni.1 megrendelés, meg egy ÁFA, aztán vállalk lead, és átalakulunk BT-be és megint felnyomjuk magunkat.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#93) Kicker válasza bandiras2 (#92) üzenetére


Kicker
senior tag

én könyvelhetek... sőt van ügyvéd ismerősöm aki átalakulást is csinálgat, ha belemegy az általad leírt dologba, akkor.... miért ne?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#94) Winner_hun


Winner_hun
félisten

2:15-től

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#95) trone


trone
csendes tag

Ez az egész cuccos, a szokásos kis kampány volt. Azon csodálkozom, hogy nem a Grespik az ügyvivője ennek a kellemes kis izének.

(#96) dferee


dferee
tag

Volt már valakinél ez a remek cég? :)

(#97) stangli


stangli
senior tag

"Mit tehetek ha jön a BSA?"

Van megoldás! Éspedig. Eldobod magad, lakatott rászereled az ajtóra, a vészkijárat fele veszed az irányt, futsz, és futsz és futsz ameddig a lábad bírja és megint futsz mindaddig amíg el nem hagytad a csalás helyszínét azaz, az a saját irodádat/cégedet. Majd megtörlöd homlokod, leülsz egy elhagyatott sarokba és eltöprenghetsz miként foglalod vissza a szent irodát.
A recept a következő. Fuss cikk cakkba… majd néha, néha dobd földhöz tested, ha figyelnének elveszítsék a kontaktust… olvadj egybe a természettel… ruha, festék bármi lehet a megoldás… a lényeg a cikk cakkos földhöz vágás… majd a szemkontaktus a delikvensekkel amint megpillantod őket… ezután nekifutsz az ablakodnak és fejjel betöröd… ugrasz… gurulsz.. oszt becsapod magad az asztal alá és mormogsz… bsa a sátán küldötte… bsa a sátán küldötte… távoz… nem… én vagyok a túlvilág angyala… nyertem… stop. MU HA HA HA :D :D :D

(#98) rii


rii
nagyúr

jó erős gép
rá linux
rá vmware
vmwware -ra XP vagy ami kell.+ porgramok
a vmware meg egy nagy vitruális disk-be dolgozna, ami mondjuk lehet egy különűlló HDD-n is mobilrack-ben.

vagy

gépben a becsavargázott HDD-n Linux
mobilrackben az XP meg mindenféle más progi, default erről bootol a gép
ha jön BSA, gép lekapcs, mobilrack ki, elrejt padló alá, gép bekapcs, LILO, GIMP, staroffice, BSA-nak mutat ReadHat licensz, meg staroffice licenszeket, ... még minidg olcsóbb minit CS3akról licenszeket hadonászni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#99) dferee válasza rii (#98) üzenetére


dferee
tag

rii: ez úgy hangzik mitha te tapasztalt bliccelő lennél :DDD :DDD :DDD

(#100) bullseye


bullseye
addikt

na mostan lehet keménykedni a BSAval, amikor jön, de akkor rendőrrel jön. és most már alapból rendőrrel jár már szinte mindenhová, úgyhogy egyből egy vesztett ütésváltással kezdesz + rendőr nemszakértő gyanakszik mint méhecske.
egyszerűbb ennél, ha azt követeled, akár jegyzőkönyvben is (jogászok, lehet ilyet?), hogy csak a rendőrök jöjjenek be, a BSA nem, és ne is szerepelhessen független szakértőként az ügyben, hiszen magánfinanszírozású jogvédőként abból él, hogy elkapja a warezt, azaz érdeke, hogy találjon valamit, vagy legalább úgy tűnjön első fokig.

harmadrészt meg lehetne népszavazást kezdeményezni arról, hogy legyen-e egyáltalán joga a BSAnak magyar földön hivatalos szervnek kiadni magát, vagy coki, és jöjjön létre esetleg egy valóban független szakértői csapat... igaz, a komolyabb illegális felhasználást az is bűntetné, de onnantól talán nem fordul elő, hogy 99 legál program mellett egy lejárt shareware miatt szopatnak meg valakit, vagy elvisznek teljes gépparkot, mert az egyiken torrent van, ami talán wareznek minősül...

esetleg a törvény módosulhatna úgy, hogy a szerzői jogsértés polgári peres ügy, és a jogsértés megszűntetéséve (azaz a programok megvétele, vagy törlése - utóbbi sajnos későbbi ellenőrzéssel jár) elég. (max valami fix összegű bánatpénz, amit nem a "független" szakértő állapít meg az ITról mit sem tudó bíróság számára)
de ez már csak álom...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Mit tehetek ha jön a bsa?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.