Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  #mire kell több pénzt fordítani?# (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Fawkes


Fawkes
őstag

Nos ez úgymond egy összefoglaló topic lenne.Mit kell fejlesztenie egy átlagusernek a gépén aki játszik, netezik, dolgozik a gépén.Szerintem sokunkban fölvetődött a kérédés, hogy mit fejlesszünk a meglévő konfigon vagy mit vegyünk a konfigba melyik ''alkatrészbe'' öljünk több pénzt.Vga-t vagy prociba fektessük pénzünket vagy mindekettőbe egy keveset?Mit érdemes?
Erről lenne szó a topicban...

Én pl egy olyan dilemma előtt állok, hogy vegyek egy erős procit Athlon 64 alaplappal+9800pro v. valami gyengébb karit vagy egy soket A-s lapot egy 1600-s durcival és egy jobb vga-t 6800 v. X800-l.

(#2) Torry válasza Fawkes (#1) üzenetére


Torry
addikt

1600-as durcival meg egy X800-al szinte szart sem érnél:))
Én inkább az Athlon-ra meg a 9800pro-ra szavazok!

[Szerkesztve]

(#3) Fawkes válasza Torry (#2) üzenetére


Fawkes
őstag

Nem olyan gyenge a durci 2300Mhz-n egy bartonnál(azonos órajelen) 5%kb az eltérés átlagosan....

(#4) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Nekem egy ilyesmi kérdésre egyszer azt mondta valaki, hogy hiába rakunk Trabiba Ferrari motort, akkor se tud kanyarodni!!!:))

Good to be good, but better to be lucky.

(#5) Egon válasza Fawkes (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem is az A-variációval jársz jobban...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) gézu válasza Fawkes (#1) üzenetére


gézu
őstag

Egyszerű,minőségi alaplap,sok ram az alap.Prociból viszonylag olcsón lehet jót venni,a legtöbbet a videón lehet fogni vagy bukni,itt már kérdés,mire használod elsősorban a gépet.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#7) Fawkes válasza L|zsidoboz (#4) üzenetére


Fawkes
őstag

Nemtom még nem próbáltam de a kaszni biztos nem soká bírná:DDD
Igaz a mondás amúgy de mondom a 9700pro-t szépen kiszolgálta a durci bár nemtom hogy x800-l érnék e valamit de sztem a proci visszafogná....

(#8) Fawkes válasza gézu (#6) üzenetére


Fawkes
őstag

Hát azt leírtam mint egy átlaguser...Játék, net, munka....( nem photoshop:) )
De ez mind megy az mostani konfogon is de pl doom3-t meg sem próbálom mert el sem indulna...Szóval játékon a lényeg minél több teljesítményt játékokban...

(#9) gézu válasza Fawkes (#8) üzenetére


gézu
őstag

Ha a játék a lényeg akkor 1 giga ram 3Ghz-es proci és egy sima
GF6800 kiváló combó ha van rá zsé.:)

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10) L|zsidoboz válasza Fawkes (#7) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Épp ezért szerintem jobb az 1. alternatíva...

Good to be good, but better to be lucky.

(#11) Fawkes válasza gézu (#9) üzenetére


Fawkes
őstag

Ha erre mindre lenne akkor nem lenne ez a topic...
kb120e a keret vagy még kevesebb szal ez így nem lesz jó....

(#12) Cathfaern válasza gézu (#9) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Játékra semmi sem elég, és minden sok.

Most jönnék azzal, hogy abból a pénzből amit 1 év alatt VGA költenél vegyél egy konzolt s a kkor 3-5 évig lesz min játszani, de tapasztalatok alapján inkább nem jövök...

(#13) Fawkes válasza Cathfaern (#12) üzenetére


Fawkes
őstag

Cat tudom te konzol párti vagy de én nem....A PC jobban megfog de igazad is lehet de egyszerűen billel és egérrel tudom csak elképzelni a játékot....

(#14) klepto


klepto
addikt

Na ha már van ez a topic, akkor nézzétek meg a konfigomat az adataimnál, és én is kíváncsi lennék, hogy szerintetek mi lenne a legfontosabb, a legértelmesebb dolog, amire még költenem kéne. Szóval mit cseréljek le, és egyáltalán érdemes-e még bármit is fejleszteni az én konfigomon, a már lasan elavuló P4-es platformon belül :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#15) ollie válasza Fawkes (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Inkább a 2. verzió, mert a procit még olcsón tudnád upgradelni monduk egy 3200+-ra fél éven belül (az alaplap és minden más maradhat), viszont sokat veszítenél a VGA-n, ha azt cserélnéd később.

***

(#16) Cathfaern válasza klepto (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én nem nagyon fejlesztenék rajta. Talán egy nagyobb HDD, talán egy DVD író, de szvsz CPU/VGA/mem triót nem nagyon érdemes fejleszteni.

(#17) HERR Z


HERR Z
veterán

Ha most egy 9700Pro-d van akkor az alá tegyél szerintem egy A64-et és egy giga ramot...tudom kb mit tud a kombó szal nem jársz vele rosszul...9800-at 9700 után ne erőltesd, csak ha +10 körüli ráfizetéssel kapnál akkor érné meg...Várj megy egy jól moddolható 6800-at vagy X800SE-t...
Úgyhogy MSI/DFI lap+A64 3000+ +2x512 A-Data/Kingmaxx 500-as ram....ez bőven megvan bruttó 120ból....És alkalmas tuningra:D

(#18) ollie válasza klepto (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Intel Pentium4 2.8/533/800/HT

1. Ilyen proci nincsen. Ilyen van: 2.8/512/800, de így írják: 2.8/800/512
2. A VGA-t cserélném le egy újjabb generációsra.

***

(#19) Fawkes válasza HERR Z (#17) üzenetére


Fawkes
őstag

Most gf2mx-m van szal nem:D

(#20) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Termeszetesen monitor, eger, bill, JOL kialakitott kornyezet ami a luzer egessegi allapaotat leginkabb befojasolja, mert a tobbi leginkabb ''csak'' penz kerdes....

udv

neduddki

p.s. na leszen itten mingya nagy felhordules....;- ))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21) Gorneck válasza Fawkes (#19) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen géped is van?!

Gorneck#1239

(#22) ollie válasza neduddki (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

hörrr...

***

(#23) klepto válasza ollie (#18) üzenetére


klepto
addikt

Köszi kijavítom a procit, úgylátcik nagyon elírtam :B
A VGA-t most vettem nemrég, és egyelőre még kiszolgál, a 6000-s széria még túl drága, főleg az, ami ettől jobb. 450/700Mhz-n jár a GPU, és a ram, mióta megvettem, és atomstabil!
Esetleg más ötlet?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#24) Fawkes válasza Gorneck (#21) üzenetére


Fawkes
őstag

1300-s durci meg gef2mx40064mb szal netezésre jó az alaplapot hagyjuk az nem játszik mert ez a gép maradna itt netesnek....Szal egy új gépről lévén szó...

(#25) HERR Z válasza Fawkes (#19) üzenetére


HERR Z
veterán

Te írtad hogy a durci kiszolgálja a 9700pro-t /ami NEM igaz mondjuk.../ ebből következtettem hogy olyan kártyád van...
Sebaj akkor nem egy giga ramot veszel hanem 512-t s a maradék pénzből veszel egy 9700-at vagy egy nemsokára megjelenő 6600Gt-t vagy simát

(#26) Gorneck válasza Fawkes (#24) üzenetére


Gorneck
titán

Mivel még nincsenek itt a 939es occsó procik sztem vegyél egy 6800at (sajna nemtom, hogy dolgozol-e vagy sem:F)! Vagy az a legbölcsebb, ha vársz egy picit! De mindenképp olyan lapot vegyél amibe később nagyobb erősebb procit is bel fogsz tudni rakni! Ha mindenkép most akrsz gépet akkor egy olcsóbb lap chaintech vagy abit, hozzá egy 3000+os, egy 9800pro és 1*512 ram!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#27) Fawkes válasza HERR Z (#25) üzenetére


Fawkes
őstag

Anno olyanom volt....A64-n gondolkodok most meg 9800pro vagy 5900xt...Melyik legyen?

(#28) Fawkes válasza Gorneck (#26) üzenetére


Fawkes
őstag

Nem.Diák vagyok szal ezért is a legidőtállóbb megoldásra van szükségem...

[Szerkesztve]

(#29) Gorneck válasza Fawkes (#28) üzenetére


Gorneck
titán

De a kereted igen csak korlátot szab a fantáziának!

Gorneck#1239

(#30) Fawkes válasza Gorneck (#29) üzenetére


Fawkes
őstag

Igen azért várj valahogy így:Ennyi pénzből a legjobb teljesítményt!:)

(#31) Gorneck válasza Fawkes (#28) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor sztem várjál! Abit AV8+ A64 3200+ +2*512ram+ 9800pro sztem elég lesz (de lehet addigra lemegy a 6800 ára, bár sokkal nem jobb a pro-hoz képest)!

Gorneck#1239

(#32) HERR Z válasza Fawkes (#27) üzenetére


HERR Z
veterán

és mért volt.............na mind1...
A64+9800Pro szerintem a proci lehet 2800+ is mivel abban is van 5-600MHz tartalék

(#33) Gorneck válasza HERR Z (#32) üzenetére


Gorneck
titán

...de a 939 lényeges főleg, ha fejleszteni szeretne!

Gorneck#1239

(#34) HERR Z válasza Gorneck (#31) üzenetére


HERR Z
veterán

hosszú távra AGP? kicsit sántít....

(#35) Gorneck válasza HERR Z (#34) üzenetére


Gorneck
titán

Miért?! A pci expressz nem sokkal gyorsabb vagy igen?! Mert akkor senki se vegyen gépet!

Gorneck#1239

(#36) Amigo78 válasza neduddki (#20) üzenetére


Amigo78
senior tag

igy van:)

(#37) HERR Z válasza Gorneck (#35) üzenetére


HERR Z
veterán

Gyorsabbnak nem sokkal gyorsabb de ahogy a S939-el is...ebben van a jövő nem az AGP-ben...szal 9800Pro helyett 6600GT...

(#38) neduddki válasza Fawkes (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Egyiket se, ha csak nem kifejezetten jaccani akrsz, vgay polkoli szamitasi tejjesitmeny kell.
Vegyel egy normalis minotort: mire kell, mennyi idot ulsz elotte??? Ha dolgozol, akkor egy jo mva-s jo valasztas lehet /odebb van meg az oled-es paradicsom/, de ha sokat ulsz akkor kell egy normalis szek /dobbentes, hogy ezer evek ota csinalnak szekeket, megis ha egy ergonomialilag normalisba akarsz beruhazni akkor 100rugo meg csak az indulo osszeg/, ha dolgozol es nincs szukseged irtozaros 3d-re akkor egy matrox450/550 paros orok idore eleg... /mert ugy bosegesen akadnakmukak amihez illik odatenni mindent ami van:- )))/
De termeszetesen itt a munkarol beszelek
En igassag szerint egyikbe se ruhaznek sokat egy jo ar erte aranyocc cucc, procibol alalapbol, videokartabol, es a tobbit amit mondtam...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#39) Gorneck válasza HERR Z (#37) üzenetére


Gorneck
titán

És azt addig hova rakja?!

Gorneck#1239

(#40) Amigo78 válasza Fawkes (#28) üzenetére


Amigo78
senior tag

a számitásteknikában nincs idötálloság, ott csak fejlödés van én eldöntöttem nem fogok 100kat beleölni a gépbe kidobott pénz, nem idötállo befektetés haverom vette mindig a legujabb cuccokat aztán 1szer megszorult a gépbe beleölt 300ezre kellett volna 160k kapot 1 fél éves konfigért na akkor rájöttem semmi értelme elbaszni rá a pénzt hisz vannak fontosabb dolgok is 1 nyaralás stb

(#41) HERR Z válasza Gorneck (#39) üzenetére


HERR Z
veterán

Ezt úgy mondod mintha holnap már rohanna gépet venni:) Mintha nem lenne KT890 vagy NF4.........Meg hol kapható S939 3000+????????????????????????Se az alaplap se a proci nem kapható még...mondjuka vga se:)

(#42) Jenő


Jenő
aktív tag

Egy fontos alapszabály: az olyan tanácsokra sose hallgass, amik azt mondják, hogy ''vagy akkor várj egy picit'', az ilyeneknek nincs értelmük, mert mire lemegy valaminek az ára, addig jön valami más, amire érdemes várni és akkor így egész életedben csak vársz.

A konfigot illetően pedig szerintem, egy belépő színtű A64 -es proci, 512MB ram ( amíg nincs pénzed többre ) és egy középkategóriás kártya az új generációból ( GeF6600GT, Radeon X700XT - az utóbbira viszont tényleg várnod kéne:DDD ).

(#43) LukE válasza neduddki (#20) üzenetére


LukE
veterán

ezzel csak egyeterteni tudok.
Esetleg menjen el dolgozni 1-2 honapra (ha jol tippelek, Fawkes meg nem jomunkasember egesz nap), es egyreszt olcsobbak lesznek a HW-ek, masreszt lessz sok píz:)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#44) Despy válasza klepto (#14) üzenetére


Despy
tag

Vegyél monitort is! LOL

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#45) Fawkes válasza LukE (#43) üzenetére


Fawkes
őstag

Nem Luke nem vok jómunkásember de nem tudok elmenni suli mellett dolgozni....

(#46) Kikike


Kikike
tag

Egy kicsit más kategóra az én gépem de azárt engem megdöbbentett mit tud dobni a gépen egy jobb videokártya. A múlt héten volt szerencsém egy órán át kipróbálni a gépemben egy Ati 9550 128MB videokártyát. (1200MHzes Celeron proc., 256MB Ram, ASUS Tusl 2c alapokon /4x AGP/) Mivel sokat nem volt nálam a kártya nem tudok hosszú távú tesztről írni és semmi tesztelő programot sem volt időm lefuttatni de játszottam egyet a NFSUval: full grafikán futott, nem akadt. Engem meggyőzött: játékokhoz lehet egy gyengébb konfigba berakni egy kicsit jobb videokártyát.

(#47) LukE


LukE
veterán

ja, bocs, ha beszolasnak vetted az elozo hozzaszolasomat, nem az volt a celom.

Egyebkent passz. Inkabb attol fugg, hogy eppen mit lehet kifogni a HW piacon:)
Teljesitmeny szempontjabol inkabb AXP, ossze lehet rakni lap+procit 30k alatt, a tobbit meg egy csucs VGA-ra. Ramra kb. ugyan annyi mind2 esetben.
Egy X800/6800 ugyan neha untakozna mondjuk egy 2.2-2.4-re huzott Barton vagy duron mellett, de nem olyan sokat. Ha izom lap viszont koroket futhatna egy 9600 korul. Szerintem.
Persze ha kitudnal garazdalkodni A64 melle egy rendes 9800-at...


Egyebkent en ket normalis monitort:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#48) Gorneck válasza HERR Z (#41) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet kapni alaplapot és vga-t is! Proci még nincs, de nem nagy cucc rendelni pl külföldről!

Gorneck#1239

(#49) Gorneck válasza Jenő (#42) üzenetére


Gorneck
titán

''Egy fontos alapszabály: az olyan tanácsokra sose hallgass, amik azt mondják, hogy ''vagy akkor várj egy picit'', az ilyeneknek nincs értelmük, mert mire lemegy valaminek az ára, addig jön valami más, amire érdemes várni és akkor így egész életedben csak vársz.'' Itt most nem arról van szó, hogy menjen le, hanem megérkezzen! :P

''A konfigot illetően pedig szerintem, egy belépő színtű A64 -es proci, 512MB ram ( amíg nincs pénzed többre ) és egy középkategóriás kártya az új generációból ( GeF6600GT, Radeon X700XT - az utóbbira viszont tényleg várnod kéne'' Proci nincs, lap nincs, kártya van!

Gorneck#1239

(#50) Fawkes válasza Gorneck (#49) üzenetére


Fawkes
őstag

6600Gt-t lehet kapnii mo.-n?HOL?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  #mire kell több pénzt fordítani?# (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.