Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mire kell figyelni egy dvd film íráskor? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) nbk


nbk
aktív tag

Sziasztok!

Mint az a topicból is kiderült, DVD filmet akarok irni. Végignéztem egy csomó topicot, de nem találtam választ a kérdéseimre

1. Ha DVD-röl akarom lemásolni a fimet, akkor meg lehet-e azt csinálni hogy az audio és a video mappákban lévő file-okat lemásolom a gépre, majd ugyanilyen mappákba visszairom egy másik dvd-re (esetleg kihagyom ami nem kell). Működni fog ez igy egy asztali lejátszóban (is)?
2. Ha nem akarok menüt felirni mert nagy a mérete, ki lehet-e hagyni? Utána lehet majd nyelvet és feliratot választani egy asztali lejátszóban (amit általában a menüben lehet)
3. Régiókódokkal kell foglalkozni?
4. Ha egy gyári dvd-t 2 lemezre akarok felirni hogy szedjem ketté? valami spéci progival, vagy 1xüen csak fájlok felét ide a másikat meg oda irom? És akkor mi lesz a menüvel? gondolom nem fog működni a jelenetre ugrás...


elöre is THX....

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#2) Ekváádor válasza nbk (#1) üzenetére


Ekváádor
őstag

1. Én úgy tudom, hogy meg lehet csinálni.Azthiszem.
2. ?

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#3) VigyorEX válasza nbk (#1) üzenetére


VigyorEX
tag

1. Szerintem nem lehet megcsinálni, ugyanis ha egy film pl. kétrétegű DVD-re van írva az általában több mint 4.7 GB,még ha a menüt és az extrákat nem is akarod felpakolni rá!

A megoldás : DVD Decrypter nevű progi :C: www.dvddecrypter.com (3.1.9.0 a legutólsó verzió ),ezzel tudod leszedni a filmeket, rengeteg opció van benne és vissza is tudod pörkölni vele dvd-re !
Igaz,még kell hozzá egy konvertáló progi is pl: dvd2one

(#4) hazard válasza nbk (#1) üzenetére


hazard
csendes tag

Szeva'!
1. Igen, de csak 2 feltétel teljesülése esetén: 1. A forráslemez nem kódolt (a műsoros lemezek 95%-a kódolt, de találkoztam már 1-2 lemezzel /pl: rajzfilmek/ ami nem volt kódolt). 2. A forráslemez adattrejedelme < 4,36 GB (a műsoros lemezek 99,9%-a esetében ez nem teljesül).
2. Lehet (''audio'' és ''subtitles'' gombokkal), függetlenül attól, hogy felírtad-e a menüt, avagy sem. Term. csak akkor lehet a nyelvek és a feliratok között válogatni, ha több is került a lemezre.
3. Kell. Nálunk (Ny-Eu) 2-es az alkalmazott régiókód, de célszerű ''regionfree''-t írni.
4. Az a kérdés nem kérdés, ha - és az 1. kérdésre adott válasz alapján ez egyértelmű - szépen legrebbeled az eredeti anyagot. Ha mindenképp' 2 lemezre akarod kiírni, akkor a'szem (de nem vagyok benne biztos) kell egy szpesöl progi.

+1. Nézz szét a ''Dvd-film írás'' topicon, érdemes...

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#5) I_Am


I_Am
veterán

4. a spesöl progi pl ifoedit.
de ha már svcd helyett (2 vagy több lemez) dvd-t irsz akkor sztem nem lesz kedved a film felénél lemezt cserélni. Jobb kódoló progikkal össze lehet tolni egy 8 gigás lemezt 4,3-ra ugy, hogy nem veszed észre a minőségbeli romlást.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#6) hazard válasza hazard (#4) üzenetére


hazard
csendes tag

Ja, és a legfontosabb: szerezz be egy jóminőségű -/+RW-t! Rengeteg idegességet és főleg pénzt spórolhatsz meg vele! Az első időszakban jó lesz játszós/kisérletezős lemeznek, később a winch-en tárolt filmek asztali lejátszón/házi mozin való megtekintéséhez is kiváló eszköz! ...amennyiben az asztali lejátszó támogatja az RW lejátszását...

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#7) #70869248


#70869248
törölt tag

én dvddecrypter-rel szedtem le-dvdshrink-el zuztam le ami nem kell, pl. 1 csomó hang(más nyelv), ugyanazzal:menü+extra megtömörítve-ugy hogy maga a film minnél kevésbé legyen . vannak ennél jobbak de ez 1×ü mint a szög, én ezt ajánlom.

(#8) nbk


nbk
aktív tag

THX

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#9) #70869248


#70869248
törölt tag

ja, és sztem is inkább tömöríts mint kettőre írj, én nero6 írtam ki a véget.
konkrét példa lotr: bővített 2towers, csak dolby magyar hanggal, a filmen kivül minden max. tömörítés, vége: 1lemez kb.78%-os tömörítés, 2lemez 82%, én nem vettem észre min. romlást.

(#10) purci


purci
tag

Hogy mire kell figyelni egy film irasakor?
Hogy jo filmet égess ki :)

Sok jó ember kis helyen is sok jó ember.

(#11) nbk


nbk
aktív tag

Hali!

Van egy kis problémám dvd2one progival. Lehet hogy csak én nem vettem észre, de hogy lehet benne beállitani, hogy ne csak a filmet, hanem kompletten az egész dvd-t tömöritse az álltalam megadott méretre? extrákat meg menut is pl...


thx

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#12) snowflake válasza nbk (#1) üzenetére


snowflake
tag

Dupla rétegű lemez (gyk. gyári film) 4.3 GB-ra shrinkelése:
dvdshrink (1xű és jól működik)
http://www.dvdshrink.org/

DVD-re irás: pl: nero 6
http://www.nero.com/en/nero-prog.php

(#13) purci


purci
tag

Én a Nero Recode-t használom újratömörítésre. Menüt, extrákat, mindent újratömörít, szelektál ;)

Sok jó ember kis helyen is sok jó ember.

(#14) nbk


nbk
aktív tag

kipróbálom ezeket...
thx


ja és tudom, hogy ez már volt fórumtéma de milyen lemezeket használtok filmekhez? esetleg ha valakinek pioneer iroja van a véleményét főleg várom... érdemes a drágábbakat megvenni? tdk/philips/verbatim stb...?

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#15) purci


purci
tag

Nekem Pio-m van es mindet hibatlanul ir, meg a 200 forintos noname lemezeket is.

Sok jó ember kis helyen is sok jó ember.

(#16) nbk


nbk
aktív tag

és probáltad asztali lejátszókba is? nekem fontos lenne az is... :C

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#17) hazard válasza nbk (#11) üzenetére


hazard
csendes tag

''...hogy lehet benne beállitani, hogy ne csak a filmet, hanem kompletten az egész dvd-t tömöritse az álltalam megadott méretre?''
A program elindítása után megjelenő 2. ablakban balra lent a gördítősáv segítségével a ''move-only''-t átváltod ''full-dsic''-re. Azért csak fenntartással kezeld ezt az opciót, mert csak kisebb terjedelmű /5-6 GB/ lemezeknél , vagy pl. 2 lemezes koncert-dvd-k estében érdemes /ha egyátalán érdemes:(/ tokkal-vonóval grebbelni...

Azt gondoltam, hogy szellemes, tájékozott, jó kvalitásokkal bíró fickó vagyok. Azután elkezdtem olvasgatni a PH fórumait és összeomlottam lelkileg...

(#18) purci válasza nbk (#16) üzenetére


purci
tag

Igen, egy Pana és egy noname Mercury van a családban, azokban zökenőmentesen működnek.

Sok jó ember kis helyen is sok jó ember.

(#19) MarKoo


MarKoo
őstag

Szasztok!
Ismeritek a Magic DVD Ripper-t? És ha igen jó szerintetek? :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mire kell figyelni egy dvd film íráskor? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.