Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen winchestert vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) heihachi


heihachi
addikt

Hali!

Mostanában kellene vennem egy 80-120GB-os winyót.
Mit javasoltok?

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#2) PaladiN válasza heihachi (#1) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Hogy a keresőt használd :(((

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#3) Alvin_ti4200 válasza heihachi (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem elég sok vinyós topik van, használd a keresőt a jobb felső sarokban.
Amúgy én Samsung/WD/Seagate vinyót vennék 8 MB cache-sel.

(#4) PaladiN válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Azt azért ne felejcsük hogy ugyebár mire is fogja használni? Csak erre nem kellett volna new totyikot nyitni. :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#5) heihachi válasza PaladiN (#2) üzenetére


heihachi
addikt

A topikokat Én is megtalálom, kösz. A kérdés nem az, hogy kinek milyen winyó mennyi idő után hal meg, hanem az, hogy melyiket érdemes venni. Most. Ma.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#6) heihachi válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


heihachi
addikt

Ez nagy segítség volt! Köszi! Te aztán értessz hozzá!

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#7) heihachi


heihachi
addikt

Általános célra kéne, amire a legtöbb ember ma használja (másolgatni...), PATA winyó. Halk és gyors és ami nem hal meg. Ennyi. Ha valaki azt mondja, hogy Nekem ilyen meg ilyen vinyóm van és ezért meg azért jó, akkor azt megköszönöm. Nem érdekel a használt, meg halott vinyók megszámlálhatatlan számú topikja.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#8) PaladiN válasza heihachi (#6) üzenetére


PaladiN
aktív tag

:DDD
Khmmmm.... Bocs Alvin de nem bírom kihagyni.
Mostanában a Seagate-eket is szidják ezerrel, a 7200.7 szériából ki lehet fogni rosszat is, szóval utánanéztél hogy miket szidnak? :C
Amúgy inkább arra próbálmál meg válaszolni mi a fontos? :F
Ocsó, stabil, halk, gyors?

upsz késtem:(

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#9) heihachi


heihachi
addikt

Bocs a hangnemért nem akartam bunkó lenni.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#10) PaladiN válasza heihachi (#7) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Halk és gyors? :F
Paradoxon...:U

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#11) heihachi válasza PaladiN (#8) üzenetére


heihachi
addikt

Utánanéztem, de mindent szidnak.
Persze minden gyártónak lehet jobb-rosszabb szériája. Sokkal nehezebb olyat találni, ahol valamit dícsérnek!

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#12) L3zl13 válasza heihachi (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Olyan vinyó nincs ami biztos nem hal meg.
Épp ma halt meg a kezeim között egy 120-as Samsung pedig mindenki dicséri. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#13) heihachi válasza PaladiN (#10) üzenetére


heihachi
addikt

Sztem nem. Bár csak 30Gb-os, de a jelenlegi Maxtor winyóm mindkét feltételt kielégíti. Nem extrém sebesség kell, de a leglassabbat biztosan nem veszem meg.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#14) Padre


Padre
tag

Én is ezen gondolkodtam pár napja. Aztán végül vettem egy Seagate Barracuda 7200.7 120GB 8MB cache PATA (ST3120026A) vinyót. Eddig semmi gond vele. Halk (bár mivel eléggé immunis vagyok a PC zajaira, szóval lehet más azt mondja hogy hangos), elég gyors is nekem.Nem nagyon melegszik (egy 8cm-es venti nyomja rá a levegőt, így durva használattal se megy 35-36 fok fölé, Motherboard Monitor-al mérve). Nem tudom hogy ez-e a legszuperebb 120-as PATA vinyó, de nekem tetszik.
Lefutattam két tesztet:
HDTach 2.7:

Random access time: 14,8 Ms
Read burst speed: 89,9 Mb/s

Read speed max.: 62,6 Mb/s
Read speed min.: 29 Mb/s
Read speed average: 47 Mb/s

Write speed max.: 35,8 Mb/s
Write speed min.: 16,7 Mb/s
Write speed average: 24,3 Mb/s

CPU utilization: 16%

Sisoft Sandra Professional 2004 SP1:

Drive index: 49 Mb/s
Average access time: 8 Ms

Buffered read: 40 Mb/s
Sequential read:56 Mb/s
Random read: 39 Mb/s

Buffered write: 86 Mb/s
Sequential write: 55 Mb/s
Random write: 39 Mb/s

Ja, a Hitachi vinyókat is ajánlom. Egy 80GB-os 180GXP már egy éve dolgozik nálam és semmi gondom nem volt vele.



[Szerkesztve]

(#15) Viktor77 válasza Padre (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Ez. Nekem is kettő ilyen van, csak 2mb cache-el.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) Alvin_ti4200 válasza heihachi (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ezt most milyen hagnemben írtad, mert én ezeket komolyan gondoltam, ugyanis vannak tapasztalataim velük?:U

(#17) heihachi válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


heihachi
addikt

Ha vannak JÓ tapasztalataid, azok komolyan érdekelnek.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#18) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

samsungot kell venni. én is azt vettem. miért?
nagy kapacitás - minden gyártó ad 60 és 200 GB között vinyót...
gyors - bár nem gyorsabb, mint bármilyen másik...
nem nagyon melegszik - igaz, a többi sem...
halk - amennyire egy vinyó halk lehet...
8 mb cache - ezt bármelyik gyártónál választhatod...
nem drága - többi sem az...
három év garancia - na EZT überelje bárki más, és olyan vinyót veszek... :DDD

nekem halt már meg 2,5 éves maxtorom (lényegtelen, hogy milyen márka volt, a táp robbant fel, azért pusztult el - r.i.p.) pár éve - az még a 3 éves garis sorozatból volt - 30 gigás. jól esett, hogy alig vmennyi pénz ráfizetésével kicserélték nagyobbra. :)

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19) Club válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Club
őstag

Egy már előző topicba akartam neekd válaszolni, de már lezárták!
Szóval:
ÉN nem azért szidom a Maxtor-t mer 1ből 1 rossz volt, mert persze mindeki hibázhat.
DE NEM!
Sok sok ment tönkre a környezetemben, nálam személyszereint 2!
A Samsungom nekem tökéletesen megy, én mindekinek Hitachi/IBM vagy Samsung vinyót javaslok.

[Szerkesztve]

(#20) Szatír válasza heihachi (#17) üzenetére


Szatír
aktív tag

Vinyót....azért szólnék hozzá a témához mert nemrég vettem egy 120-s maxtort és egy 120-s samsungot. Eddgi maxtor párti voltam, de mivel annyira dícsérték, és a 60 gb-s maxtorom bad sectorokat kezdett gyártani bevállaltam egy samsungot a 8mb-s cache szériából. Aztán kiderült a win98 bénázott a 60-s maxtinak semmi baja szerencsére....bad sector nuku. 13 hónapja pörgött rendszervinyóként napi 6-8 órát......és nem kíméltem.
Nyugodtan vegyél maxtort, nekem mobil rackben megy 3 darab belőle, 2 diamond plussz 9 egyenként 60 és 120 gb mérettel , és egy fireball 3-s 20 gb-s mérettel.

Tegnap szereltem be a samsungot rendszervinyónak, és az észrevételek:
- samsung : 0 hang, hőmérséklet ~ 15 fok. Amin kiakadtam,hogy ráraktam egy hdd ventot és 9 fokos volt, úgy hogy 50 gb-t kapott a másiktól. Nekem ata100-s, UDMA 5-ben megy, bőven elég. Ezt 25.818 Ft-ért megveheted már, 3 év gari jár mellé ami nem rossz ! Érezhető a 8mb cache jelenléte, a gép 4-5 másodperc alatt feláll xp-vel. Szóval rendszervinyónak ideális.
- maxtor: nagy szgépházam van, szóval a beépítőfiókokba szereltem pár 8 cm-s ventit, amelyek alulról hűtik a benntlévő mobilracket. Ebbe a rackbe pakolom a 3 maxtorkámat felváltva. Nagy meglepetésemre az Aida32 40-50 fok közötti hőmérsékleteket mutogatott. Amikor kiszedtem őket - semmi. Mégcsak kézmeleg sem volt...ennyit a hőmérőzésről. Előtte mindig paráztam,hogy megfőzöm valamelyiket.
Jó nem mondom bizti van benne szar* de nekem beválltak.A 120-s maxtor is olyan 24 körül mozog, igaz én abból a 2mb cache-t vettem. Azok nálam ata133-n mennek.

Szóval ''csak'' a gari miatt én a samsungot ajánlom a 120-s szériából , de vehetsz maxtort is, ha a gari nem annyira fontos neked és 2-3 ezer forint megtakarítás fontos neked.

A többi márkában nem vagyok járatos sajnos.


[Szerkesztve]

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#21) drstein


drstein
tag

Engem is érdekelne melyikkel van a legkisebb esélyem a szívásra.
Eddig Quantum vinyóim voltak:

5Gb...2 éves, RIP, 10 percig stabil rajta az adat utánna szépen lassan elveszít minden adatot.

60Gb 5 hónap alatt megadta magát

120Gb 1 éves, még megy....

Most Samsungot akarok venni, 160Gb-sat. Ezzel kapcsolatban tapasztalat?


(#22) dam válasza parandroid (#18) üzenetére


dam
tag

Hitachi!!! Elég über? :))

(#23) burgatshow


burgatshow
veterán

Nekem van egy 40 gigás Maxtor és kijelentem, h már 2 éve megy nap mint nap stabilan 0 bad sector! :D

(#24) drstein


drstein
tag

Remek! :)

1 hete keresek 160Gb Samsung vinyót 8Mb cachel. Nem tud valaki ahol esetleg meg is vehetném, nem csak a ''most nincs de megrendelheted...'' szöveget kapom? Az egyik helyen csüt-re igérték, azóta se semmi :(

(#25) sequator válasza drstein (#24) üzenetére


sequator
senior tag

próbáld meg az AMP-nél, én ott vettem 80as samsungot, én oda csörögtem nekei múlt kedden és szerda este már otthon volt a vinyó, szóval gyorsan dolgoznak, ha nincs nekik, akkor általában másnapra hoznak

Sautia

sequator

(#26) bulyu


bulyu
csendes tag

Hali mindenki.

Már régóta figyelgetem az ehhez hasonló topikokat, mert én is akarok venni egy normális HDD-t. Most két 80 -as maxtorom van, novemberi vásárlások de már kattognak. Nem a garanciális csere miatt aggódok, hanem az adataim miatt.
Én egy 120G -s Western Digital (8M) szemezgetek (27 k nálunk) csak nem tudom érdemes -e belevágni. Csak a megbízhatóság számítana.
Ha valaki tud infót a WD -kről kérem tegye közzé, köszönettel venném.

ui.: Nekem van 1992 -es, 1995 -ös és 1996 -os WD, és hibátlanul mennek ma is ( persze max:800 MB) DOS -os gépben.

Köszi ,Sziasztok.

Bulyu

(#27) t-shirt


t-shirt
veterán

az lenne a kérdésem hogy mekkora a legkisebb 8MB chas-es winchi

(#28) Alvin_ti4200 válasza t-shirt (#27) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

WD-nél asszem van 40 gigás.

(#29) t-shirt


t-shirt
veterán

tud valaki boltot ajánlani WD vásárláshoz: olcsó, kutúrált gari intézés. stb...

(#30) PaladiN válasza t-shirt (#29) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Azt is kérdezhetted volna hogy ''tud valaki boltot ajánlani bármien szgép alkatrész vásárláshoz: olcsó, kutúrált gari intézés. stb..''
Jelenleg ez - Pécsen kívül :DDD- nem megy sehol garanciával, pusztán a szerencsén múlik hogy sikerül-e kifogni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#31) Alvin_ti4200 válasza t-shirt (#29) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

User's és E-connect.

(#32) Mennyi? válasza PaladiN (#10) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Nem paradoxon: Hitachi :D

[Szerkesztve]

(#33) PaladiN válasza Mennyi? (#32) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Eddig annyit tok az említett cuccról hogy gyors, de hogy halk is lenne ez új.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#34) I_Am válasza PaladiN (#33) üzenetére


I_Am
veterán

Pedig nem a hangos vinyók közé tartozik.
Viszont amióta nálam anno egyik pillanatról a másikra halt meg egy 60-as IBM azóta nem szeretem....és még egy darabig nem is fogom.:P
Én maradok a Seagate és WD vonalon.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#35) Mennyi? válasza PaladiN (#33) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Pedig sztem így is halk, hogy nincs bekapcsolva rajta az acoustic managment(igaz, hogy kb 20 percenként ''nyikorog'' egyet fejmozgatási célzattal:) )

Nálam kb egy szinten van a Barracuda IV-el (igaz ezen be van kapcsolva a zajcsökk.)

Állítólag a leggyorsabb (Persze PATA vonalon, Raptort leszámítva...). Asszem Neduddki szakértője a Hitachiknak. :)

A három év gari meg magáért beszél...

(#36) PaladiN válasza Mennyi? (#35) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ott valami csalást gyanítok, uis neduddki hozzászólásaiból sem az jött le hogy oan hú de halk lenne, ellenben az egyik leggyorsabb. A Seagate viszont (nekem is Barr IV van) annyira halk, hogy jelenleg a mozgó alkatrészek közül majdnem az a leghalkabb, pedig a többiek sem épp túl hangosak (pl siftek360)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#37) Mennyi? válasza PaladiN (#36) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Hol gyanítasz csalást? Nem értem.

Igen halk a BarrIV, de azon be van kapcsolva az acoustic managment, tehát ezért.
A múltkor bekapcsoltam a Hitachin is és az is rendesen behalkult. (pedig nekem is halk cuccaim vannak, bár nálam most a cd-írok nyomnak el mindent. :D )

(#38) PaladiN válasza Mennyi? (#37) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Mivel nekem nincs tapasztalatom hitachival kapcsolatosan - ezért csak gyanítom -, ill azt én is tuttam hogy van acoustic managment, amit ha bekapcsolsz akkor oda a gyorsaság, de valahogy eddig még seholsem volt leírva hogy a Seagte-et és a Samsungot hanghatás szempontjából bármeik is megközelíti, bár monnyuk te is aztat írtad hogy behalkult... na nem akarok kötekedni.
De ha testközelből megtapasztaltad akkor neked van igazad és pont.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#39) Mennyi? válasza PaladiN (#38) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

OK! tehát egyetértünk...:)
1ébként én a Seagate-el voltam úgy, hogy ''de jó csendes'', csak mikor megnéztem, akkor csodálkoztam, hogy azon be van kapcsolva, a Hitachin meg nincs. És mikor a H-n bekapcs., egyformán csendesek voltak(bár a mérőműszerem - a fülem - nem hitelesített mérőeszköz :)) )

Végkövetkeztetés: Halk és lassabb, vagy hangos és gyorsabb, mindenki eldönti magának.

Jócak!

(#40) PaladiN válasza Mennyi? (#39) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Minap, itt a ph-n volt egy topic, ahol vki a samsungos tapasztalatairól írva megjegyezte hogy nem elég hogy ''halkabb'' mint a seagte, de nem is melegszk annyira. Én csak :U mint Jani a moziban. Szvsz nem lehet rossz választás az sem. Nemsokára asszem én is bééruházok egy ien nagyobb darabra.

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#41) panda válasza sequator (#25) üzenetére


panda
tag

Hali !
Nekem is vinyóra fáj a fogam :),a gondom az, hogy milyent. Mindenképpen 80 gb kell,de nem tudom, hogy Samsung vagy Maxtor. Valami pro és kontra ha van... Na ja, a Samsung olcsóbb, de jobb? Mindkét vinyó csak 2mb cache-el lenne. Hát akkor melyiket?
Minden segítségért very-very hállás leszek.

Our choices define us, sometimes doom...

(#42) PaladiN válasza panda (#41) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Mielőtt hozzászóltál elolvastad ezt a topicot?
Szerintem feketén fehéren ott van hogy mit miért. Ráadásul nem is túl hosszú a topic :F
Azt pedig hol olvastad hogy a Maxtort egy napon lehet emlegetni a samsunggal? :F
Szvsz olassál többet és akkor bőven fogsz találni ilyen jellegű véleményeket, de szvsz téged nem érdekel hogy errefelé mien vélemények alakulnak mert akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést. :(

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#43) Szatír válasza drstein (#24) üzenetére


Szatír
aktív tag


computergalaxyban próbáld meg

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#44) L3zl13 válasza Szatír (#43) üzenetére


L3zl13
nagyúr

CHS-ban van, onnan meg lehet hozatni a kiskerrel, ha esetleg nincs ismerős aki tud ott vásárolni.

Aki hülye, haljon meg!

(#45) drstein válasza sequator (#25) üzenetére


drstein
tag

Köszönöm Sequator! :))

(#46) drstein


drstein
tag

A többieknek is köszi!!!

(#47) Loretto válasza PaladiN (#8) üzenetére


Loretto
veterán

remélem az enyém nem durran el(7200.7)kissé meleg annyi a hiba.

Soirée...

(#48) DarkFater válasza PaladiN (#30) üzenetére


DarkFater
tag

észrevételeim:

Maxtor: Sok rosszat hallottam eddig, ez az egyetlen topic ahol nagyobb számbat hallottam jót is.

Seagate: Nekem nagyon bejött. Halk, stabil, sajna kénytelen voltam rájönni, hogy nem egy sebességbajnok

Samsung: Nekem kicsit fura, mert nincs valami nagy múltja, de mindenki halálra dícséri.

Hitachi: Nagyon tutti, naggyon drága. Az IBM múlt azért engem kicsinyt aggaszt :((

WD: A jó öreg WD valahol seagate és a Samsung közé hozzák a topic-ok

és legfőképpen:))

Kedves Heichachi!

Legközelebb mielőtt anyázol.... és naívan nyitsz egy olyan topicot amit a hozzád hasonló ''archív'' anyagokban turkálni lusta delikvensek minden héten megnyitnak :DD
Kérlek PLÍZ örülj neki ha néhány jószándékú ember amellett, hogy mindig belerakja az infóit ezekbe a topicokba ami (kb ugyanaz, mint 1 hónappal ezelőtt is volt) mellesleg felhívja a figyelmed arra a TÖBB TONNÁNYI INFÓRA AMI A PROHARDVEREN MÁR FELHALMOZÓDOTT.

Ez a hely ezért van. Ez az igazi érték. Ha körülnézel találsz olyan 1-2 éves anyagokat ahol a srácok önszorgalomból komplett vincsi adatbázist raktak össze, hogy kinek, melyik gyártó, melyik tipusa, milyen használat mellett, mikor halt meg :)) Hasznos infó....

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#49) heihachi válasza DarkFater (#48) üzenetére


heihachi
addikt

1. Nem anyáztam.
2. Én is megtalálom az 1 éves topicokat, meg a a sok-sok ilyen olyan winchestert fikázó topicocat. NEM ÉRDEKEL, az érdekel, hogy melyik a jó, nem az, hogy melyik a szar. Van különbség.
3. Idézet Tőled: ''Sok rosszat hallottam eddig, ez az egyetlen topic ahol nagyobb számbat hallottam jót is.'' Akkor csak van valami értelme, nem?
4. Ha nem tetszik, akkor nem kell írni.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#50) t-shirt


t-shirt
veterán

kinéztem egy 80 GB hitachi 8MB chas SATA winchit
kérdés, ha van valakinek ilyen vagy ehez hasonló hitachi vincsi a birtokában némi
tapasztalatról beszámolhatna, leginkább a hangja érdekelne

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen winchestert vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.