Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) bzoley válasza bigdigit (#5200) üzenetére


bzoley
veterán

A tévékártya nem tévé. Mostanában jónéhányszor elhangzott a kérdés(alkalmanként az okoskodás), valamint a válasz is.
Lényegében az összes Leadtek tuner boldogulni fog az olimpiával, de holnap úgyis kiderül(elvileg). Más gyártó szoftveres támogatását, vagy nem támogatását nem ismerem.
A régiek közül csak digitális tunernek ott a DTV1000 T, újabb hybridnek a DTV1800 H, PxDTV2300 H, DVR3100 H, PCIe-s digitális;)xDTV1300 T, usb-snek(ha minden árdon az kell) a DTV Dongle, a DTV Dongle H(hybrid), esetleg a DTV200 HU, de a gyártó oldalán mazsolázhatsz kedvedre.

(#5202) bigdigit válasza bzoley (#5201) üzenetére


bigdigit
addikt

WinFast DTV Dongle H-át nézegettem.de a specifikációkból minden nem derült ki számomra sajnos.
például az sem,hogy milyen formátumú HD adást támogat.mert ugye lehet 1080i ami nálunk lesz illetve az amerikában elterjedt 720p.
gondolom neked van valamilyen.remélem holnap teszteled is majd a dolgot.egy beszámolót szeretnék majd kérni a tapasztalatokról.
ezt nézegettem és úgy tűnik ebben minden okés lenne ha jól sejtem.
de tényleg nem szeretnék lutrit :R

(#5203) bzoley válasza bigdigit (#5202) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor neked is leírom(most már sokadszor), hogy a különböző formátumok támogatása a szoftvertől függ. Ha az egyik típussal mindent tud, akkor a többivel is.

A holnapban meg már nem vagyok biztos, újra Aug.8-at írnak az AHrt oldalán.

AVan Volar Hx-em, megérdemled, ha azt választod.

(#5204) Eskimoka válasza bzoley (#5199) üzenetére


Eskimoka
tag

Rendben, akkor megpróbálom szétválogatni a dolgot, csak gondoltam, hátha szerencsém lesz valakivel aki mindenhez ért:D.
Szóval külső, vagy notebook-hoz való tv tuner kellene, elég ha csak analóg, minél szebb legyen a képe, legyen távirányító veszek hozzá egy nagy monitort és azon fogom nézni(amúgy ha erről van valakinek tapasztalata, mármint, hogy érdemes-e mondjuk egy 22"-os moncsit venni akkor lécci).
Asszem elolvastam már az összes tesztet a témában, de azért linkek is jöhetnek.
Köszi

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#5205) bzoley válasza Eskimoka (#5204) üzenetére


bzoley
veterán

Le lehetett volna írni egyben is, de mindennek megvan a helye. Amúgy ajánlott olvasmány a géped kézikönyve, abból kiderül milyen rendszert köthetsz rá. Egy kimenettel csakis sztereo-t, vagy ha van rajta spdif is, akkor nagyobb digitális hangfalat.
Az ajánlott tunert már leírtam. 24"-os monitort használok, teljes képernyőn nem árt másfél-két méterről tévézni. Usb-s tuner esetén csak valamilyen képű tuner van, nincs kívánságműsor.

(#5206) Eskimoka válasza bzoley (#5205) üzenetére


Eskimoka
tag

Valamilyen kép alatt azt érted, hogy nem lesz olyan mint egy normál tv-n?A belső tunerek azért még mindig jobbak(lennének, ha esetemben használhatnám).SPDIF kimenet van rajta elvileg(tájékoztató szerint), de azt sem tudom, hogyan néz ki és azzal mit lehet kezdeni, milyen hangfalak kezelik(egyáltalán mi az :U )...
Jó lenne ha kicsit fel tudnál világosítani :R
kösz

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#5207) Zjunior válasza bzoley (#5145) üzenetére


Zjunior
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha erős gépe (E8500 proc 2gb ram 4850) van valakinek akkor érdemes Hardweres Kódolású Tv tunert venni, vagy elég a Softwares is...?

Nekem a rögzítés felvétel is fontos lenne a Digitális adások felvétele a jövőben!

Nem vagyok benne TV kártyák terén, de remélem Tudtok nekem segíteni!Leadtek DVT2300H-t néztem ki magamnak de ez is elég zúzós áron van...

Melyik kártyát tudnáátok még ajánlani amivel jól is járnék?

LEADTEK DTV2000H Hybrid vagy LEADTEK DTV1800H?

Ezekkel is jól járnék? :U :F

Köszönöm a segítségeteket előre is! ;)

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5208) bigdigit válasza bzoley (#5201) üzenetére


bigdigit
addikt

érdekes de én csak full HD felbontást a WinFast HDTV Cinema-nál találtam a leírásokban.ez meg lehet műholdas?
ennél szerepel is a leírásban 1920x1080i.

(#5209) bzoley válasza bigdigit (#5208) üzenetére


bzoley
veterán

A HDTV Cinema amcsi tuner. Amikor a többi típus speckója készült, még nem ismerték, és nem támogatták az új tömörítési eljárásokat. Azóta ez megváltozott, csak az oldalak nem frissültek, meg valamivel az új típusokat is reklámozni kell.

(#5210) bzoley válasza Zjunior (#5207) üzenetére


bzoley
veterán

Baszki nehogy megkérdezd te is, amit előtted a héten már öten megtettek! (DTV2000H vs. DTV1800H) Sőt talán ma i volt már ilyen kérdés. Olvasni sem árt egy kicsit.

E8200-on PxDTV2300H-t használok, a felvétel 20% körül van, és ugyanennyi lenne a DTV1800H-val is, vagyis az is megteszi. Nem sok különbség van a kettő között.

(#5211) Zjunior válasza bzoley (#5210) üzenetére


Zjunior
veterán

Basszus Gengszter Sry...

nyomon követtem az eseményeket pedig...

Akkor jól járok Dtv 1800H val is?

Mert az 8500HUf a mátik meg 12... :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5212) bzoley válasza Zjunior (#5211) üzenetére


bzoley
veterán

A különbség más chipset, árnyalatnyival tisztább kép, viszont egy kicsivel lassabb. Megteszi a DTV1800H is szerintem.

(#5213) Zjunior válasza bzoley (#5212) üzenetére


Zjunior
veterán

Köszön szépen a fáradozásodat, már megis rendeltem! :C

Remélem beválik... :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5214) #65675776 válasza Zjunior (#5207) üzenetére


#65675776
törölt tag

Digitális adások "felvétele" nem jár érdemleges erőfrrásigénnyel, lévén csak simán menteni kell a stream-et.

(#5215) Zjunior válasza #65675776 (#5214) üzenetére


Zjunior
veterán

Rendben, értem...

A Leadtek Programja, milyen?

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5216) bigdigit


bigdigit
addikt

még bő fél óra és jöhetnek a tapasztalatok milyen digitális vevővel,hogy jön be a földi digitális mpeg-4es adás :C

[ Szerkesztve ]

(#5217) #65675776 válasza Zjunior (#5215) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kifejezetten jó.

(#5218) bigdigit


bigdigit
addikt

na senkinek semmi tapasztalat? :O

(#5219) bigdigit


bigdigit
addikt

na mindegy már lemondtam a földi digitális adásról.megrendeltem az éterből szolgáltatótól.

(#5220) werman


werman
tag

Hi! nézegetem egy WinFast PxDTV2300 H karit. kérdés hogy mennire jó és hogy mindenképen összekell kötni a hangkarival? ,Ez olyan régimodi mint a amior a meghajtokat is bekellet dugni kölön a hangkariba. pci-e sinen nem adja le? ja és mit jelent az hogy képes digitális rádioot fogn, DAB-ot tudja?
elöre is kösz

[ Szerkesztve ]

(#5221) bzoley válasza werman (#5220) üzenetére


bzoley
veterán

Mi a fontosabb neked? Az, hogy ne legyen régimódi, vagy az, hogy stabil legyen a hang-kép szinkron? Nem véletlenül kell hozzá kábel. Amúgy meg miért zavar, nem fér el? De ha nagyon zavarna, nem feltétlenül szükséges kábelt használni.
A kártya jó, ilyet használok. T-DAB-ot még nem tudja(a testvérei sem).

(#5222) werman válasza bzoley (#5221) üzenetére


werman
tag

kössz a választ, hétfön már lehet meg is vesszem,a kábelt akkor majd kiprobálom, DAB hiánya annyira nem hoz lázba,(egy kártya mindent ugyse tudhat :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#5223) Eskimoka


Eskimoka
tag

Hali!
Van valakinek tapasztalata Items ITV 901-es típusú külső tv-tunerrel kapcsolatban?

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#5224) Snowy_owl válasza bzoley (#5193) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Meg is rendeltem a tunert hétfőn meg is jön. Nekem végül is csak kell hogy gépen nézzem a tv-t.

Egyébként milyen a képminősége van valakinek tapasztalata?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#5225) bzoley válasza Snowy_owl (#5224) üzenetére


bzoley
veterán

Sokáig a PH!-s tesztekben is az Expert-hez hasonlították a többi tuner képét, a DTV1800H szinte ugyanazt tudja, egy kicsivel jobb is lehet.

Eskimoka:
Próbáltam. A pc képe egy kicsit mindig homályos volt, talán a kisebb felbontás miatt, és a megfelelő felbontást(képarányt) sem tudtam mindig beállítani. Van belőle teletext, és teletext nélküli verzió is.

[ Szerkesztve ]

(#5226) rhen


rhen
senior tag

van olyan TV tuner ami képes a kódolt adások vételére?
WinFast PxDTV2300 H kártyát néztem ki magamnak de egy külföldi teszt szerinte csak FTA adásokat képes venni.
van elfogadható árban olyan amelyik tud másikat is?

(#5227) bzoley válasza rhen (#5226) üzenetére


bzoley
veterán

Nincs ilyen, nehezen beszerezhető, vagy nem fogod tudni használni. Választhatsz.

(#5228) salesman válasza bzoley (#5227) üzenetére


salesman
őstag

Köszi a segítséget. Blaze HD-vel van hang és kép. Szaggat a kép, szerintem kevés a térerő. :R

Türűűűdrááá!

(#5229) bzoley válasza salesman (#5228) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor nem veszett kárba az a 2.5k :)

(#5230) salesman válasza bzoley (#5229) üzenetére


salesman
őstag

:K Még 1x :R

Türűűűdrááá!

(#5231) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!

Most vettem egy Leadtek 1800H TV kárytát de sajnos nincsen hang...:((

Tudnátok adni vmilyen tanácsot már mindent próbáltam....

Vistát használok :O

Kösziiii

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5232) bzoley válasza Zjunior (#5231) üzenetére


bzoley
veterán

A Vista megjelenés után ezerszer elhangzott a kédés, és a válasz is, sőt az oldalamon talán még illusztrálva is van. Mindent nem próbáltál meg.
Tömören: kábellel a két eszközt összedugni, bemenetet kiválasztani, Vista mixerében engedélyezni, friss hangkártya drivert telepíteni, monitorozást bekapcsolni, más hangkártyát használni.

[ Szerkesztve ]

(#5233) Zjunior válasza bzoley (#5232) üzenetére


Zjunior
veterán

Ne haragudj nem érte az oldaladon merre találom :U :B

THX

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5234) Zjunior


Zjunior
veterán

HA XP-t felrakom akkor jó lesz?

Üdv!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5235) Zjunior


Zjunior
veterán

Megtaláltam,de akkor a Pvr2 progit felejtsem is el:???? :Y :Y

Üdv...

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5236) bzoley válasza Zjunior (#5235) üzenetére


bzoley
veterán

Nem tudom, mit olvastál. Ennek semmi köze a PVR2-höz, azzal nincs semmi baj.
Vista van, pocsék hangkártya driver, és nem megfelelő beállítás. Ezekből lehet válogatni.
Milyen hangkártyád van, és mik a beállítások. A két kártyát ugye összekötötted?!

(#5237) Zjunior válasza bzoley (#5236) üzenetére


Zjunior
veterán

Nem ktöttem össze semmit:$!

Mit mivel kell?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5238) bzoley válasza Zjunior (#5237) üzenetére


bzoley
veterán

Te el is olvasod, amit írok? Esetleg a telepítési útmutatót, vagy bármit?
Kaptál a tunerrel egy audió összekötő kábelt(kicsi, vékony). Belül bedugod a tunerbe, a másik végét, meg a hangkártya egyik(belső) bemenetébe, a programban meg azt jelölöd ki.

Jól választoltál az utolsó kérdéseimre is. :U

[ Szerkesztve ]

(#5239) Zjunior válasza bzoley (#5238) üzenetére


Zjunior
veterán

Ne haragudj!

Igen most raktam be de még most sincs hang Integrált a hangkarim P45 Giga DS3R

:F

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5240) bzoley válasza Zjunior (#5239) üzenetére


bzoley
veterán

Keresd ki az alaplap kézikönyvéből, hogy mi a neve annak a csatlakozónak, amibe a kábelt dugtad(AUX, CD, stb.) ezt a Vista mixerében tedd aktívvá, majd a PVR2-ben is ezt jelöld ki. Ha nem lesz jó, venned kell egy olyan hangkártyát, ami működik is.
Mielőtt tévedésbe esnél(volt már ilyen), csak a hangkártyán, annak driverén, valamint a felhasználón múlik, hogy jó lesz-e. Ezek a kritikus tényezők.

[ Szerkesztve ]

(#5241) Zjunior válasza bzoley (#5240) üzenetére


Zjunior
veterán

Azóta már XP van fenn, de nem műxik a távirányítója sem mostmár...

Vistán legalább ment.
Ha megnyitom és bármit megnyomok kilép !

Ez miért lehet?
Kösz.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5242) bzoley válasza Zjunior (#5241) üzenetére


bzoley
veterán

Valószínűleg MCE módban van. A Wizard ikonján jobbgomb - settings, és elveszed a kijelölést az MC Remote elől.

(#5243) Zjunior válasza bzoley (#5242) üzenetére


Zjunior
veterán

Felveszlek MSN en ...

Köszi megjavult a kapcsoló...

AZ Eszközkezelőben van egy sárga kérdőjelem

Hangeszköz a High Definition Audio buszon és sárga...

Most szedem le az Új hagkari drivert...

Hátha az a baj...

Msn re felvettelek..

Üdv

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5244) bzoley válasza Zjunior (#5243) üzenetére


bzoley
veterán

Akár törölhetsz is. Az MSN nem hotline, az ismerőssökkel való kapcsolattartásra szolgál.

(#5245) Zjunior válasza bzoley (#5244) üzenetére


Zjunior
veterán

Jó rendben..

F-Audio-va dugtam az a kis vékony kábelt! :F

Remélem oda kell én nem találtam mást..

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5246) Zjunior válasza Zjunior (#5245) üzenetére


Zjunior
veterán

Sikerült megcsinálni!

LÁMA VAOK...CD In be kell dugni..

Bocsika !
Azért Örülök h ilyen segítőkész emberek vannak itt a PH-n! :C :R :R

Foglalkoznak más bajaival...

Üdv

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5247) AMDKiller567


AMDKiller567
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tv-tuner vásárlásban. Az az igazság én számítógépes eszközökben mindig Asus, Gigabyte vagy MSI alkatrészeket választottam.Ezért is furcsán néztem kicsit a Leadtek, Pinnacle tv karik márkájára hallatán.Szóval melyik márkát ajánljátok és típust ajánljátok?
Elvárásokról annyit:
tudjak tv-műsort felvenni
esetleg időzítetten is felvenni
ami csatit a UPC kábelen befog a sima TV azt itt is mind be tudjam fogni.
és 10 ezer ft-ba beleférjen
Lehet hülyeség amit kérdezek,de azért inkább leírom: A HD minőségben sugárzott csatik mint majd mondjuk az m1,m2 is befoghatók és láthatók ugyan úgy mint a többi?
A másik kérdés mi az érdembeli különbség az analóg digitális vagy hibrid tunerek között?

(#5248) #65675776 válasza AMDKiller567 (#5247) üzenetére


#65675776
törölt tag

Asus, GB és MSI tuner téren lófütty. Közel használhatatlan sw-ek, alacsony szintű támogatás...

A Leadtek ezekben messze veri a három nevezett céget, és a Pinnacle és Avermedia mellett régi motoros a szakmában. Utóbbi kettő esetén a támogatás és a sw azért hagy maga mögött "némi" kívánnivalót.

Egyébként Leadtek DTV1800 H, ~12k-ba fáj. Hw encoderről ebben az árkategóriában hibrid tuneren ne álmodozz, az 16k körül indul.

Az analog tuner csak analog adást képes venni, a digitális valamilyen digitálisat, a hibrid pedig analogot és valamilyen digitálist.

(#5249) bzoley válasza AMDKiller567 (#5247) üzenetére


bzoley
veterán

Ezek a nevek nem jelentenek sokat, ha tunerről van szó.
10e-ből WinFast TV2000XP Global. A felvétel attól függ, hogy birja-e a cpu.

(#5250) Mawyx válasza bzoley (#5249) üzenetére


Mawyx
senior tag

Megvettem a Globalt, odahaza tudom kipróbálni, 5e ft volt újan boltból. Remélem jó képet ad, félek tőle, nagyon olcsó volt.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.