Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen tápot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Enclave


Enclave
aktív tag

Hali!
Gondolom egyesek számára ez a téma lerágott csont de úgy gondoltam ,hogy véleményt kérek másoktól is itt a forumon. A gépem a következő:
P3 800MHZ
512MB SDRAM
ASUS CUSL2 ALAPLAP
GEF3TI200 64MB
3 HDD
1 CDÍRÓ,1 DVDROM,1 DVDÍRÓ
SBLIVE
2 HÁLÓKÁRTYA
MODEM
CODEGEN 300W-OS TÁP
Itt a forumon olvastam, hogy a Codegen tápok nem a legjobbak úgyhogy úgy gondoltam veszek egy komolyabbat. 2 DB közül akarok választani de nem birok dönteni:
ENERMAX EG365AXVE (350W-os)
CHIEFTEK 420W-os
A gondom az hogy nemtudom a 350w-os elegendő lenne-e akkor ha egy új alaplapot meg procit meg Ram-ot vennék(a jövőben) viszont a Chiefteken meg nincs manuális ventilátorszabályozó ezért attól félek,hogy hangos lenne! Ha már új tápot veszek akkor legyen csendes is!

A segítséget előre is megköszönném
(bocsi ha egy kicsit hosszúra sikeredett de mindent fontosnak tartottam leírni)

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#2) anulu válasza Enclave (#1) üzenetére


anulu
félisten

Ha e kettő közül akarsz választani, akkor az Enermaxot ajánlom, méghozzá azért, mert halk, nem nagyon melegszik, és stabil. Szerintem 420W sok. Nálam tuning AMD + 2 vinyó + DVD-ROM + DVD-RW, 4 ventillátor (8cm) lazán bírja a 400W-os Azona-m. Úgyhogy ha nem feltétlen a megkötés, akkor én Azona 400PW-t ajánlok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Egon válasza Enclave (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Enermax. Majdnem annyi áramot tud eadni, mint a 420-as CT. Szinte biztos hogy a következő géphez is elég lesz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Chieftec HPC-360
Halk, brutális és még éppen megfizethető (bruttó 14 körül pl. Mistralban)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5) anulu válasza Egon (#3) üzenetére


anulu
félisten

Ezt pontosan mivl lehet lemérni? megnézném haverom Enermax 365-ösét és az én Azona-mat is :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) Egon válasza anulu (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem lemérni, kell: a gyártók meg szokták adni hogy hány A-t tud leadni a fontosabb fesz-eken (+3.3V, +5V stb.). 400 W-os Azona emlékeim szerint kb. a 300W-os Enermax környékén van (talán kicsit fölötte, de 350-es Enermax alatt bőven).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) Enclave


Enclave
aktív tag

Itt vannak a tápok tulajdonságai (a gyártók honlapjairól néztem) :

ENERMAX EG365AXVE:

3,3V 5V 12V -5V -12V 5VFSB
32A 32A 26A 1A 1A 2,2A

CHIEFTECH 420-as

3,3V 5V 12V -5V -12V 5VFSB
30A 40A 18A 0,3A 0,8A 2A

Én azt az egy dolgot furcsállom,hogy az ENERMAX kisebb teljesítménye ellenére mindenben felülmúlja a CHIEFTECH-et kivéve az 5V-nál.Nem furcsa ez egy kicsit?
A másik kérdésem pedig, hogy a Tomshardveren találtam táptesztet és ott mindkét táp elég hangosnak tűnt a mérések alapján(kb 35dB).Mindenkinek ilyen hangosak ezek a tápok? Mert nekem a hangja nagyon sokat számítana!

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#8) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Enermax 365AX-VE :DD



hobizoli

több drón kell ;P

(#9) Cane válasza Enclave (#7) üzenetére


Cane
őstag

Valami hangja lesz természetesen, mert a melegedő alkatrészeket hűteni kell. A 35dB azonban kúúúvahangos.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#10) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

Haldoklik a tápom, legalábbis sztem. Szimptómák: Magátol kikapcsol a gép, induláskor néha nem pörög fel a vinyó(a gép sem indul), ha átdugom másik kanócra akkor okés. A szóban forgó táp egy 300W-os HuntKey. Ha szerintetek is táp az ok, akkor tanácsot kérnék, hogy 10000-körül milyen 300W-os tápot vegyek???

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#11) DrSoul válasza .:ADAM:. (#10) üzenetére


DrSoul
őstag

Nekem DTK-m van, bruttó 7700Ft a 300W-os.
Bár még csak 2-3 hete van meg, de eddig nincs gond...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#12) PiSoft


PiSoft
tag

Hi!

Tápos kérdés, de nem kapcsolódik szorosan a témához, viszont úgy látom, ezt a topicot éppen most is olvassák!

Szóval vettem egy Codegen tápot, 400W. Nincs vele gondom, mindössze csak egy. A ventije HÁTULRÓL BEFELÉ nyomja a levegőt. Ez a ház szellőzési koncepciójával szöges ellentétet alkot, amit szeretnék megszűntetni! Kérdésem a következő:

1. Nem lesz-e baja a tápnak, ha megfordítom a levegőáramlás irányát?

2. Hogyan fordítsam meg? Azt még nem néztem, hogy lehet-e fordítva beszerelni a ventit, ami ugye a legkézenfekvőbb lenne. Ha nem lehet, melyik a legegyszerűbb és legolcsóbb módszer a fordításra?

3. Szabad-e egy venti gyári/eredeti forgási irányát megfordítani? Lehet-e? Ha igen, mit szólnak hozzá a venti elektromos alkatrészei?


Ha valakinek van valami infója ezzel kacsolatban, kérem ossza meg velem!

Előre is köszi!

Üdv: PiSoft

Ez az ami éppen kell, / Repülök a gyógyszerrel, / Ez az adag éppen jó, / Ez az anyag éppen jó. -> Kontroll Csoport - A hang

(#13) .:ADAM:. válasza PiSoft (#12) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

Sztem simán megfordíthatod valószínű rosszul rakták össze, minden táp kifele szív.

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#14) atus válasza PiSoft (#12) üzenetére


atus
senior tag

A venti forgásirányát ne fordítsd meg, abból nem sok jó fog kisülni, és megvalósítani se olyan egyszerű. Inkább fordítsd meg az egész ventit, hogy kifele fújjon. A táp bírja, én is megfordítottam az enyémet és semmi baja.
Elmondom hogy állj neki:
Este húzd ki a gépedet a konnektorból, aztán reggel markolj meg egy csillagcsavarhúzót és állj neki szerelni. Csavarozd ki a tápot a helyéről, tekerd ki a 4 csavart ami a fedelét tartja. Óvatosan vedd le a fedelét és nézd meg mennyire zsúfolt. A 400W-os Codegen nem túlzottan. Csavarozd ki a venti 4 hernyócsavarját, fordítsd meg, hogy kifele fújjon, és tekerd vissza. Szereld össze a tápot és készen is vagy. Vigyázz, mert csúnyán meg tud vágni az áram ha nem figyelsz, és a tápodat is szétbarmolhatod. Ezt csak figyelmeztetésként mondom, ha normálisan állsz a dologhoz nem lesz gáz.
Jó moddolást!

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#15) Hun'reeth válasza PiSoft (#12) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Volt már egy ilyen gondja valakinek! Hmm.... :D
ON

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#16) Hun'reeth válasza Hun'reeth (#15) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Na megtaláltam. Ezt olvasd el:
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=18999[/L]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#17) .:ADAM:. válasza .:ADAM:. (#10) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

JÓ lenne, ha csendes lenne, tanácsok???

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#18) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

Senkinek nincs már tippje.

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#19) |xero|


|xero|
tag

Sziasztok...
Eddig egy 300-as enermaxom volt..most egy csöppet bikább Thermaltkae van...
Hát az 5 rendszer cooler a bazi tt hűtő és egyéb nyalánkságok nagyon jól elvannak!És hőfokfüggő venitk vannak benne... szal kussban is van...
Én mindenképpen e két márka erősebb darabjait javaslom megvételre!:D

Üdv

http://prohardver.hu/tag/xero.html

(#20) hobizoli válasza |xero| (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Thermaltake=Chieftec

:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#21) Atlantis válasza |xero| (#19) üzenetére


Atlantis
veterán

Végre egy ember, akinek van TT tápja.
Ha jól sejtem,a 360w-os van. Van rajt monitorozási lehetőség? Mennyire van kussban?Állítható manuálisan a fordulatszám, vagy csak az automatika van?
Légyszi válaszolj, mert ha jó az a tápő is, akkor nem veszek Enermaxot a Xaser III.-ba.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#22) strike-force


strike-force
őstag

:D

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#23) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

:), a táphábelt kicserélve megszűnni látszanak a bajok :DDD. De azért köszi mindenkinek a tippeket.:C

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#24) hungeek


hungeek
senior tag

nem nyitok új témát, úgyis ide vág:

szval adott egy konfig:

AMD Duron 1200 mhz
ECS K7S5A
192 MB SD (1-2 hónapon bellül váltok 256 DDR333@266-ra)
Seagate 'Cuda IV 80GB
Seagate Medalist 4,3 GB (mobilrackban)
LG CDRW 16*10*40
Toshiba SD-5002 DVD-RW
Sapphire ATI Radeon 9100 Atlantis 64MB
KTI ET32PX 10/100 hálókari

így fog kinézni a gépem a 2 hét múlva bekövetkező upgradelés után...
most egy codegen házban van egy 300-as codegen táp, 2 hónap múlva lesz 1 éves és lejár rá a gari és le szeretném cserélni.
A KÉRDÉS:
elég a 300W-os Chieftech vagy kell a 360W-os? az igazság hogyha elég a 300-as akkor nem fizetek + zsét a 360-osért....

persze jó lenne hogy a tavaszi proci/alaplap csere utáőn is menne..... valszeg egy 2400+esre fogok váltani, akkorra jól lemegy az ára (még lejjebb :) ) és NF7-et (annak is lemegy még jobban az ára :) )

túlképp szerintem elég lenne általában a 300-as nade ha DVD-t írok, az gondolom zabál :) (és elég gyakran fogok írni :) van mit.... )

(#25) b0unCe válasza hungeek (#24) üzenetére


b0unCe
aktív tag

HAt ennek a gepnek boven eleg a 300w. de ha majdan veszel 2400+ t es esetleg tuningbarat vagy akkor mar erdemesebb megvenni a 360ast. :P

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#26) hungeek válasza b0unCe (#25) üzenetére


hungeek
senior tag

nem fogok tunningolni , minek? :)

(#27) hungeek


hungeek
senior tag

áhhhh...
veszek 360-ast :) ki tudja, lehet még jól jön, ha meg nem akkor 2k hufot buktam... :)

(#28) 757289


757289
csendes tag

Sziasztok! A Napokban szeretnék váltani Pentium 3-ról Pentium 4-re. Azt mondták nekem, hogy ehhez új tápot is kell vennem. Ehhez még nem értek. Ha valaki itt a fórumban eltudná magyarázni nekem, hogy mihez milyen táp jó és a többi fontos tudnivalókat, azt nagyon megköszönném. :) Előre is köszi

(#29) Bogyó bá' válasza hungeek (#27) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vedd csak meg nyugodtan azt a 360-as Chieftecet!
Hőfokszabályozós venti, nagyon csöndes (kb.1300RPM), fordulatmérő vezeték kivezetve, Brutális teljesitmény, sok és jó hosszú mazzag.
Túlfesz, túláram és hővédelem beépitve, élettartam-garanciával.
Szerintem eléggé jövőbe mutató dolog, szvsz a következő gépedet is ki fogja szolgálni. PH-s teszt szerint a 430W-ot is teljesiti, mindenféle bizonytalankodás nélkül.
Használd egészséggel! :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30) almásrétes


almásrétes
tag

Az Antec SmartPower SL350-es tápom még mindig eladósorban van (duplaventis, pPFC, 350W, 11 hónap gari, számlával is), 11500 lokál kredit, Bp-en házhozszállítás.
[L]http://www.antec-inc.com/pro_details_powerSupply.php?ProdID=25350[/L]

(#31) bendi


bendi
tag

Enermax tápom van nekem is, mert anno, mikor vettem, nem volt Chieftech dualventis 360-as... most sincs, de mindegy.
Szóval, eladtam (én balga)... a barátomnak, aki vhogy így reagált: B**eg, K***va csendes... Király... mostantól csak enermaxot veszek!!!
Én meg mondom, majd rendelek másikat... rendeltem coolinket. Az se volt rossz, de valahogy az enermax után kicsit gagyinak tűnt, még aznap este el is adtam.
Most megint megjött kb. 2 hónap várakozás után az enermax 365AXVE, és semmi pénzért nem válnék meg tőle!
Chieftech is halk, nagyon, enermax talán méghalkabb. A Coolink az olyan furcsa sziszegést adott ki magából, azt mondják, siklócsapágy miatt.
Vki kérdi, milyen táp 10000 alatt: Egyértelműen DTK 300W-osa... elég csendes, és ha el is száll, semmit nem visz magával!
A Tomshardweren meg nem tom, mit hallottak, hogy 35 dB, de nem hiszem... esetleg, ha kézzel csontra vágom a venti fordulatszámát...
Ha nem sajnálod a pénzt, vegyél enermaxot

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#32) bendi


bendi
tag

Még annyit, hogy az enermax és a chieftech is tudja azt, ami rá van írva... esetleg többet is

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#33) bendi válasza 757289 (#28) üzenetére


bendi
tag

P3-as meg 4-es táp között annyi a külömbség, hogy a P4-esen van plusz tápdugó, amit az alaplapra kell dugni az extrafesz miatt... Manapság szerintem keresni kell az olyant, amin nincs ez a plusz dugó

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#34) 757289


757289
csendes tag

Köszi és figyi mik ezek, hogy 300w meg stb... ezek mit jelentenek? És ez mindegy hogy mekkora? ( Gondolom nem :) )

(#35) bon


bon
őstag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy minden Chieftec házhoz jár tápegység? Konkrétan a Chieftec BX-es széria érdekell. Mert nekem a kereskedő azt mondta, hogy öszerinte nincs a házhoz táp.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#36) launcser


launcser
senior tag

aki tápot akar venni:
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=20607[/L]
:)

tütüü

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen tápot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.