Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#63392) Bodz válasza Zola007 (#63355) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha tényleg nem számít a sebesség, nem használod ki, akkor rosszabbul biztosan nem jársz. Sőt, akár még hűvösebb is lehet. Persze ez noti (némelyikben gyárilag van egy fém vagy réz lap hűtésnek, illetve úgy általában a szellőzés is fontos) meg felhasználás függő is. Pl. terhelve a sata is tud főni, "békésen" használva az nvme sem feltétlen kazán.
Olcsón a WB Blue, Kingston A2000 vonalon indulnék el, drágábban pedig 860 Evo, SX8200 Pro pl.
Ha most nvme van és nincs gondod a hőmérséklettel, akkor én azt venném inkább.

[ Szerkesztve ]

(#64990) Pete1


Pete1
tag

Sziasztok!

A fiamnak szeretnék összerakni egy ilyen PC-t:

MSI MAG B550 Tomahawk alaplap, Ryzen7 3700x, 2x8Gb 3200 Mhz memória, RTX 3070 videokártya, Windows 10 64Bit.
Két NVMe ssd között vacillálok:
- Western Digital SN550 1TB NVMe
- Kingston A2000 1TB NVMe
A fiam sokat játszik a Steam-en, ezért fontos szempont lenne a játékbetöltés gyorsasága, reakcióidő, max. 15 Gb mozgatása, felhasználói élmény, vagy esetleg, hogy sokáig hűvös maradjon az SSD. Azért kellene az 1Tb változat, mert az összes letöltött játék(kb. 300-400 Gb) folyamatosan az SSD-n tárolódna. Melyik lenne a jobb választás fent leírt szempontok alapján? A két SSD ára kb 40-45 ezer Ft. Vagy már az új PCIE 4.0 SSD-k közül lenne tanácsos választani?
Mindenki vélemény érdekel, akinek valamelyikkel kapcsolatosan bármilyen tapasztalata van, vagy olvasott róla!
A válaszokat előre is köszönöm!

(#69604) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

1-2TB-os TLC-s NVMe SSD-t szeretnék adattárolásra. Fontos, hogy legyen viszonylag hűvös illetve kiszámítható a sebessége, hosszabb szekvenciális írásra se lassúljon csigasebességig.

Visszaolvastam, a Kingston A2000 1TB többször is ajánlva volt illetve a megjelenéskori tesztjei is kezdvező képet mutatnak róla a kategóriáján belül.

Volt bármiféle hír gyengébbre cserélt komponensekről illetve ha megveszem, akkor arra számíthatok amit a megjelenése utáni tesztek mutatnak?

(Crucial P2 és SN550 voltak még képben, de azok be QLC-sedtek (és belassúltak))

[ Szerkesztve ]

(#70046) belassos


belassos
csendes tag

Sziasztok! Ha kingston kc2500 500gb-ot veszek, vegyek rá hűtőbordát is? Mennyire melegedős, mennyire igényli? Egy asrock b450m pro4 alaplapra menne link
Tudom ,hogy pár ezres tétel, csak feleslegesen nem akarok rárakni hűtést.
Az A2000-ről olvastam ,hogy kifejezetten hűvös, erről nem hallotam még semmit.
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#70113) Pyttawrx válasza Vasti74 (#70112) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
SATA-s SSD-m, ami papíron gyors, csak éppen ha másolok rá pl. a gépben lévő vinyóról, megáll az élet..
Ez a hdd miatt állhat meg nem az ssd miatt. Bár konkrét ssd típust nem írtál. Nem is számít

A KC500 jó lehet, az NV1-et felejtsd el. :)
Ami még szóbajöhet neked a Kingston A2000 250GB, hűvös borda nélkül is, stabil megbízható működés.

(#70194) Graphics válasza Tiby_83 (#70192) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos nem tudom megbecsülni a távolságot.

Egy A2000-es Kingston hűvös lenne, vékony lap hűtőt is lehet kapni.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#70262) Pyttawrx válasza snake1977 (#70261) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A Kingston A2000, az megbízható, stabil és hűvös.

(#72340) bzs73


bzs73
őstag

hát sajna kingston a2000 nincsen, tehát a 2 közül melyiket? Inkább az a fontosabb, melyik fogyaszt kevesebbet, melyik hűvösebb. Notiba lenne másodlagos tárolónak: Samsung PM981a 1TB vagy Samsung PM9A1 1TB ? 30k mindkettő. Köszi.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#74028) Tomko78 válasza Melorin (#74024) üzenetére


Tomko78
őstag

Én most vettem egy Kingston Fury Renegade 1 TB ssd-t a Kingston A2000 500 GB ssd-től majd 7 fokkal hűvösebb , mondjuk most pont 10 fokkal :) és én még rendeltem egy BE QUIET MC1 PRO M.2 SSD hűtőt rá nagy hiba volt azt hittem hogy nagyon fog melegedni , pedig a Kingston Furyn van a rendszer is

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#75429) Graphics válasza Krystal_s (#75428) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs hűvös SSD PCIE vonalon, ezt fogadd el.
Van egy bizonyos hőfok, amit notebookban nem tudsz elvezetni.

A sebesség meg lehet igen. Van sok ilyen.

Ami gyors, az melegedni fog.

Veheted ettől függetlenül a Samsung 980-at, de szerintem előrelépés nem lesz.

Vagy veszel használtan egy Kingston A2000-et, se tempó, se hőfok :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.