Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) Atesz1978 válasza Rexcor (#8200) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Inkább ezt válaszd mert ha komolyabb procihűtőd lesz akkor tuti nem fog aláférni még ha a 2. slottba is teszed!

[ Szerkesztve ]

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#8202) Rexcor válasza Atesz1978 (#8201) üzenetére


Rexcor
őstag

OK, akkor az LP lesz.
Köszi a segítséget. :R

(#8203) Atesz1978 válasza Rexcor (#8202) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Esetleg akkor tudod a magas bordásat használni ha olyan hűtőt veszel amire 2 ventilátor megy rá és akkor nem a ram felőli oldalra rakod a ventit vagy létezik vékonyabb ventilátor! Nekem ilyen hűtőm van amit 2 ventilátorral használok és a 2. slottot szinte teljesen takarja a ventilátor amibe a ramom van és csak akkor tudom kiszedni a ramot ha leveszem a ventilátort!

[ Szerkesztve ]

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#8204) kenvort


kenvort
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy [link] ebbe a típusú alaplapba milyen RAM-ot ajánlanátok? 4gb-osat szeretnék.
A jelenlegi:Kingmax KLDD48F-B8KB5 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

(#8205) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Véleményetek szerint ez a ram mennyire lehet stabil az adatlapomban szereplő lappal?Eddig csak 1600mhz-eset használtam(ez most nem nekem kell csak a lap típusa azonos).

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#8206) CsCsigusz


CsCsigusz
tag

Sziasztok! Új gépet állítottam össze magamnak:

Ház: Sharkoon Vaya Value
Táp: Chieftec iARENA (CTGPA500S)
Lap: GIGABYTE GA-970A-UD3
CPU: AMD Phenom II 965 BE
VGA: Sapphire Radeon HD6770 1GB GDDR5
SSD: OZC Agility 3 60G SATA3
HDD: WD Caviar Blue 1TB 7200RPM 32MB Cache SATA3

Ebbe milyen memóriát ajánlotok? Olyan max. 10e Ft körül szeretnék venni bele.
A gép elsősorban játékra lenne.
Előre köszi a választ! :R

(#8207) ricshard444 válasza CsCsigusz (#8206) üzenetére


ricshard444
veterán

Azt a tápot ne vedd,gagyi az egész belseje.Vedd a CTG-t nem sokkal drágább,de legalább tudod,hogy minőség hajtja a géped.

Vannak dolgok...

(#8208) CsCsigusz válasza ricshard444 (#8207) üzenetére


CsCsigusz
tag

Hűha, az nagy gáz ha már megvettem ezt? Olvasgattam a tápos fonalat, aztán ott írták, hogy a CTG-k jók, én meg csak azt néztem, hogy a nevébe ott van a CTG :W

(#8209) ricshard444 válasza CsCsigusz (#8208) üzenetére


ricshard444
veterán

:( Ha megvetted akkor használd,de azért annyira ne terheld meg

Vannak dolgok...

(#8210) maestro87


maestro87
őstag

Üdv!
Erről a memóriáról mi a véleményetek?:
Samsung 4GB DDR3 1333Mhz 3 év gar
Az ára 5000Ft lenne.
Jók ezek a Samsungok? Az a baj, hogy semmi adat sincs a honlapon, hogy pl. CL9-es-e vagy milyen.
Egy Asrock B75 Pro3-M-be lenne.
Meg 1600-on ez is elketyegne? Bár annyira nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#8211) spidersoft válasza spidersoft (#8159) üzenetére


spidersoft
senior tag

Meggyütt a Kingmax set, belecsaptam a gépbe és automatikusan ezt is 9-12-12-30-as időzítésekkel viszi (a BIOS és a CPU-Z "Memory" füle alapján is). Nem kínozom át kézi beállításra, hátha így stabilabb/kevesebbet eszik/akármi. Nemtom a CPU-Z-nek lehet-e hinni (vagy RAM-os körökben mivel szoktátok lecsekkolni a beállításokat), de ha lehet, akkor mit jelent az, hogy van egy SPD fül is, ahol meg a Timings table alatt a 666MHz-nél 9-9-9-24-es időzítés van? Annyin szeretne menni? És ha annyin szeretne, akkor az alaplap mé nem szeretné? Gyanítom nem ettől nem fog hasítani a gépem, de akkoris kapja be :D

(#8212) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Megérkeztem ide is (körbejártam a milyen... vegyek topikokat rendesen).

Adott egy gép, ami jelenleg átalakulóban van:

X6 1055t proci, HD7770 Ghz Oc vidkari, Asrock 870 Exreme3 2.0 deszkával. A kérdésem az, hogy ramból milyen illik bele?

8 Gbra gondoltam, a többit viszont rátok bíznám. (1 db/kit 1333/1600 stb, árban inkább az olcsóbb felé, vagy inkább jó ár/érték arányú) Annyi kikötésem lenne, hogy lehetőleg - ha van a ramon borda - low profile bordás ramok legyenek, mert idővel szeretnék egy nagyobb hűtőt is rátenni a procira (most egy öreg AC 64 pro pörög rajta).

Előre is köszönöm.

Szerk: A tápom, ha számít - fejből - 450 vagy 550-es corsair VX.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#8213) Atesz1978 válasza CactuS (#8212) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Elég sokan ezt ajánljuk! Megbízható, elég sok lappal kompatibilis és alacsony feszültségen megy!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#8214) CactuS válasza Atesz1978 (#8213) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm, cikkszám szerint ez az, ugye?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#8215) Atesz1978 válasza CactuS (#8214) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Igen annak a fehér színű változata és még kék színben létezik!

[ Szerkesztve ]

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#8216) Mankó válasza spidersoft (#8211) üzenetére


Mankó
veterán

Ha kitöltenéd az adatlapod , s megtudhatnánk, hogy milyen géped van, akkor sokkal hamarabb lehetne tanácsot adni.
A KIngmax 1333-as DDR3 1.5V-os ramokat nyugodtan állíthatod 9-9-9-24-es időzítésekre, a többi pedig maradjon Auto-n. A Command Rate pedig 1N legyen, ha meg máshogy van a Biosban, akkor meg 1T.

Nekem is így van, s semmi bajom vele.

(#8217) jozsi252 válasza Atesz1978 (#8215) üzenetére


jozsi252
veterán

A fehér viszont csak 1.35V-on megy nem?

iPhone 13 Pro Max

(#8218) Qru válasza jozsi252 (#8217) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megy az 1,5V-al is.

#nincsbennetarcsi

(#8219) jozsi252 válasza Qru (#8218) üzenetére


jozsi252
veterán

Mármint tudom, csak arra értem ha alapból a fehéret választja akkor az alapjáraton 1.35-ön megy. Tehát arra akarok célozni hogy attól hogy más színű nem ugyanazt tudja mint a kék vagy fekete pl.

iPhone 13 Pro Max

(#8220) Qru válasza jozsi252 (#8219) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K

#nincsbennetarcsi

(#8221) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

1, Ez a ram megéri ezt az árat? Jó ramnak számít? Most még AMD konfigba fog menni, de később, ha minden jól megy egy X79 be. pl: ebbe! ASUS Rampage IV Formula..

2, A másik kérdésem az volna, hogy ugye amit az egyes pontba említettem alaplapot azon 4 ram foglalat van. Na de mi van olyankor, ha csak 8 ram foglalatos lapot tudok majd beszerezni ami meg is felelne. Ugyan úgy nyugodtan mehet bele 4 modul is? Nem lesz galiba belőle? Oldalanként 2-2 egyező színű foglaltba!

Köszönöm válaszotok!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8222) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Sziasztok.

Biztos ki lett már vesézve de egy gyors kérdés.
Adott egy p5q pro alaplap benne e8500 as procival 2x2Gb 800mhz es rammal.
Ha cserélném a memóriákat magasabb órajelüre mondjuk 1330 mhz, elérnék vele gyorsulást vagy csak pénzkidobás?
Ha nem mivel lehetne gyorsítani általános irodai és grafikai programok használatához
Monjuk sokszor együtt megy a PS, Word, excel,Dreamweaver, stb?

Köszönöm.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#8223) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok

van egy intel dh55hc alaplapom benne egy i5 760 as proci és 2x2GB kingston 1333Mhz Ram.
Szeretnék Legalább 8Gb ramot venni! Szerintetek vegyek még 4Gb ramot vagy vegyek 2x4GB ramot? Azért gondolkozom ezen mert elég kevés hely van a NEM GYÁRI proci hűtő és ram kit között, mondhatni úgy is hogy ha nagyon szeretném akkor se tudnék berakni még 2 modult. Szerintetek milyen márkát vegyek? Mire kell odafigyelni hogy jól egymásra találjanak a lappal és a procival?

tisztelettel faranus :R

(#8224) trickyy


trickyy
senior tag

Sziasztok!

Következő konfighoz kellene 4 gb ram, később vennék hozzá még 4-et, mit ajánlotok.

Asrock B75 pro 3
I5 2300
gtx 560 Ti,v. 6950

(#8225) Atesz1978 válasza trickyy (#8224) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Szerintem ezt válaszd! Sokan használják és dicsérik és alacsony feszültségen tudja az adott órajelet!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#8226) Atesz1978 válasza faranus (#8223) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Ha bevált a Kingston akkor válaszd azt 2x4GB-os kittben! Nekem ilyenem van és tökéletesen ment Gigabyte P55-ös lapba is!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#8227) trickyy válasza Atesz1978 (#8225) üzenetére


trickyy
senior tag

Köszi utánanézek, ha jól láttam ilyen 13k körül lehet kapni 1-2 tagtól.

(#8228) Zoltankezdő


Zoltankezdő
csendes tag

Sziasztok!
Ahogy nevem is mutatja kező vagyok az ilyen dolgokban.
Kell vennem egy ill 2 db DDR2-es ramot a laptopomba!
Szeretnék 2-szer 1 G-st venni, de nem akarok ratyit venni, gondoltam
megkérdezem a szakmabelieket!
Milyen márka a jó? Mit ne vegyek?
HP laptop, és most Hynix RAM van benne!
Előre is köszönöm.
Z

(#8229) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Hi .nekem az alábbi konfigom van,hozzáteszem hogy nem tuningolok.

Asrock Fatal1ty Z77 Professional+I7 3770K,
Asus HD7950-DC2T-3GD5+Geil Value Plus 2x4GB/1600 cas9 pc3/12800

Kérdésem több is lenne:

érdemes-e ramot fejleszteni 1600/16gb-ra /4x4gb/,vagy akár 2400/16gb- ra/4x4gb/.
mivel ez a lap már támogatja atja az intel xmp 1.2 , 1.3 at/extreme memory profil/.
olvastam a gskill úg ramjairól/TridentX/ amit direkt 3770k-3570k ivy bridge procikhoz fejlesztettek ki,z77 lapokhoz.
Igazából melóra nem használoma gépet,bf3-at tolok vele ,meg COD MW2-t.Néha filmet nézek még.
szerintetek érdemes beruháznom ilyesmire ,vagy nem lesz semmi külömbség?

válaszokat előre is köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8230) ricshard444 válasza Bacusuz (#8229) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem lenne különbség, szvsz játékra felesleges

Vannak dolgok...

(#8231) Atesz1978 válasza Bacusuz (#8229) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Azokhoz a játékokhoz meg filmnézéshez elég a 8GB!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#8232) Atesz1978 válasza trickyy (#8227) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Annyiért már a 2x4GB-ot megkapod úgyhogy ha annyit rászánsz akkor inkább most vedd meg a 8GB-ot!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#8233) trickyy válasza Atesz1978 (#8232) üzenetére


trickyy
senior tag

Ugy gondoltam en is, 2x4 gbos kitben.

(#8234) matepalfi


matepalfi
aktív tag

Üdv!
Tudnátok ajánlani nekem valami megbízható 2X2gb Ram-ot ami 1800-vagy több mhz-s?
max. 9e forintot tudok adni 4gb ramért (2X2gb)

[ Szerkesztve ]

(#8235) maestro87


maestro87
őstag

Samsung ram-okról van valakinek véleménye? Mennyire megbízhatóak?
Mert egy olcsó ram kellene most és Samsungot tudnék venni a legolcsóbban, illetve Veritech-et. Egy CSX-hez képest ezek hol állnak?
Még ma jó lenne eldöntenem, hogy melyik legyen.

(#8236) jozsi252 válasza maestro87 (#8235) üzenetére


jozsi252
veterán

A gyári Samsung ramok jónak mondhatók nagyon. Viszont van sok noname samsungnak hívott ram. inkább akkor már kingmax - a-data

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#8237) maestro87 válasza jozsi252 (#8236) üzenetére


maestro87
őstag

[link]
Én erre gondoltam, de nincs semmi infó róla, hogy gyári vagy nem.
Ha lehet 6000 alatt szeretném megúszni a memória vásárlást. Max inkább olyan 5500.
[link]
Még így ezt találtam hirtelen ami olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#8238) CrAck69


CrAck69
senior tag

Hali, vagy egy kérdésem.
Adott az alaplapoknál a "memory support list"
de ha olyan ramot nézek ki ami nincs a listán az mennyire jelent problémát?
Vagy mi történik akkor?
Köszi :R

Egyszer fenn....

(#8239) spidersoft válasza Mankó (#8216) üzenetére


spidersoft
senior tag

Két gép van, épp most van az, hogy az egyikből átpakolom a másikba a RAM-ot, és emez kapott újakat. Szóval alakulóban voltak a configok. Megaztán nem láttam confignak külön rovatot regeléskor, de most megnézve másoknak a "Cuccok" sorba van írva... ok, kitöltöm, aztán felteszem a kérdést mégegyszer (de szerintem marad annyin, amennyinek detektálta a BIOS, mert így legalább megy. Kitöltöm azt az izét, oszt írom, hogy mi van :D

(#8240) spidersoft válasza spidersoft (#8239) üzenetére


spidersoft
senior tag

Nem fér be a két config :D:D:D Csinálok neki sztem egy weblapot...

[ Szerkesztve ]

(#8241) Qru válasza CrAck69 (#8238) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A lap gyártója nem próbál ki minden létező ramot a lapjában, csak párat, azok vannak a mem support listán. Mivel a ramok szabványosak, nem szokott gond lenni ha nem olyat veszel ami nincs rajta a listán.

mod:

Esetleg érdemes benézni a lapod topikjábaq vásárlás előtt és rákérdezni ki milyennel használja és akkor tuti nem futsz lyukra.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8242) CrAck69 válasza Qru (#8241) üzenetére


CrAck69
senior tag

Köszi :R

Egyszer fenn....

(#8243) spidersoft válasza Mankó (#8216) üzenetére


spidersoft
senior tag

Hali!

Mivel nem fért oda röviden se a két config plusz a többi cucc, így ott egy URL, kérlek kövesd (ha van ötleted, hogy miképp lehetne oda linket tenni, akkor szívesen módosítom).

A probléma: #1 config. Ha nem BIOS auto beállításokat használok, hanem olyat, amit a RAM szeretne, akkor ugyan végigmegy hiba nélkül a memtest (igen, egyszer, még az is elég soká tart :D), de kis használat után elkezdenek zöld csíkok ugrabugrálni a képernyőn (HD4250 IGP osztott RAM...), majd kisvártatva kimered a rendszer. BIOS auto beállításokkal úgy fest hajlandó lenne elmenni amíg csak van power. Először a #2 memóriájával próbáltam, azzal is ugyanezt csinálta. Feltételezem hogy most a kingmax honlap szerinti 9-9-9-27 (vagy az spd szerint 9-9-9-24) helyett 9-12-12-30-ra állítja magát. Command Rate meg 2T. Saccra, hogy ez így van, most érezhetően fogja lassítani a gépem? Mert szerintem nem... ha mégis, akkor mit kövessek el, hogy menjen rendesen? ;)

(a #2 alaplapjában mindkét config memóriaadagja úgy néz ki, hogy szépen muzsikál, automatikusan normális értékek állnak be a BIOS-ban)

update: kimaradt: akkor is végigmegy hiba nélkül a memtest, ha a látszólag hibás (auto) időzítések vannak beállítva a BIOS-ban, a különbség csak annyi, hogy úgy megy a rendszer is.

[ Szerkesztve ]

(#8244) Csukapisz


Csukapisz
csendes tag

Sziasztok! Még nem találkoztam ezzel a kérdéssel, hogy: van egy alaplapom(Intel DP35DP). Már más alaplapnál is találkoztam vele, hogy azt írja dual chanelben 2 db DS(duplaoldalas Ram) ot használhatok, vagy 4db SS(egyoldalas) -t. Most ha akarok 8GB Ram-t, az csak 4db DS-al lehetséges, mert úgy vettem észre 2GB ram csak DS-ben van elterjedve, szinte csak duplaoldalasban kapható. Tehát, mit akarnak itt a költők mondani, hogy szerezek be egyoldalas 2GB-os Ramot a szilikonvölgyből titkos csatornákon, ha 8GB akarok belerakni? Egyáltalán bele lehet rakni ezekbe 4 db duplaoldalas Ramot, vagy 4 db esetén csak egyoldalasnak van hely?
Na meg az a másik dolog, hogy ha gyártó oldalán nem találok 2GB Ram támogatást, akkor próba szerencse kíséletezhetek gondolom.

(#8245) Mappa válasza TESCO-Zsömle (#8000) üzenetére


Mappa
addikt

Na hogy odáig jussak, hogy memóriát vásároljak mindenhol készlethiány van ebből a (szép fehér) Corsair ram-bol :(

más alternatíva? XMS3??? hűtőbordás nem nagyon jöhet szóba mert félek beleér a hűtőbe

nem kötelező megadni

(#8246) Qru válasza Mappa (#8245) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,65V-os az 1600-as belőle. AMD mellé oké, Intel SB, IB mellé meg bűvészkedni kell kicsit de vállalható kategória.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8247) Mappa válasza Qru (#8246) üzenetére


Mappa
addikt

bűvészkedni? ez alatt mit értesz? :U

1333Mhz menne?

nem kötelező megadni

(#8248) Qru válasza Mappa (#8247) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,65V-os a modul az SB meg IB csak max 1,57V-os ramfeszt visel el hosszútávon károsodás nélkül. Ahhoz, hogy a memvezérlő ne dögöljön be idő előtt meg kell emelni a qpi/vtt feszt a bios-ban.
Ha bios-ban turkálós típus vagy akkor simán vállalható, ha egyszerű user-nek lesz akinek a bios csak értelmetlen betűk és számok halmaza akkor nem érdemes erőltetni.

Mhz: Alkapból 1333-on fog indulni, mert max ennyit támogat a memvezérlő. Tuningolnod kell ahhoz, hogy 1600-on menjen. De azt vedd figyelembe, hogy erre nem minden chipset képes (pl H61).

#nincsbennetarcsi

(#8249) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok.

A profilomban lévő gép meghalt és szeretném lecserélni egy AM3+ os gépre. A segítségeteket szeretném kérni. A gép "mindenes" lenne.

A HSZ tartalmazza a tejes tervet és minden főbb topicba be fog kerülni. Azért írtam egybe, hogy láthassátok a teljes gépet hátha így könnyebb válaszolnotok.

Alaplap: [Asus M5A99X EVO]és [Asus SABERTOOTH 990FX]re gondoltam, az első mellett az szólna hogy "csak" 30 ezerbe kerül a második mellett az 5 év gari (és a marketing aminek nem tudom, hogy hihetek-e, de nagyon szupernek írják le) nem tudom tapasztalat van-e valamelyikkel, szívesen olvasnám :D

Proci : FX- 4170 (4,2/4,3GHz) vagy FX-6200 (3,8/4,1GHz) lenne

Ram: Kingston HyperX (2x4GB) 1600MHz Cl9 [link] vagy 1866 Cl11[link]

VGA Marad a profilban lévő 4670 (ez megúszta)

Táp: FSP Aurum 500W

Eddig ennyire sikerült leszűkítenem a kört. Az érdekelne, hogy ezt az összeállítást mennyire tartjátok jónak. Más gyártók megoldásait is szívesen látom, ha azt jobbnak látjátok.

A Proci az elvileg ideiglenes lenne mert a végső tervben egy FX-8350 szerepel ha majd meg jelen, de ha nem jönne össze akkor érdekelne, hogy melyik lenne jobb a kettő közül.
A VGA is csak ideiglenesen lesz a géprésze majd talán egy 7870 kerül a helyére vagy ha rám szakad a bank akkor esetleg 7970 is lehet.
Ram terén nem vagyok valami nagy ász így nem tudom, hogy a nagyobb frekvencia vagy a késleltetés számít inkább itt is ajánlhattok más gyártót is a fő az hogy low profile legyen.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#8250) Mappa válasza Qru (#8248) üzenetére


Mappa
addikt

asus p8z77 m- pro lapba menne. egyelőre a ram tuning távol van tőlem

nem kötelező megadni

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.