Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

A topic címe lehetne a topiknyitó kérdés is. Elsősorban játékra kellene, egy gyors válaszidejű egerntyű. Ami fontos, hogy optikai legyen, mert utálom a golyósat, és kényelmesebb is az optikai, ill. olcsó legyen. Tökéletesen megfelel egy ''hagyományos'' PS2-es csatlakozású, mivel a jelenlegi Genius egeremhez már régen vettem PS2-es hosszabító kábelt, csak már annyiszor leesett, hogy a bal egérgomb nehezen reagál. Most kezdett el vacakolni, miután ismét leesett. Az is fontos, hogy sok esést kibírjon, mert naponta minimum 10x zúg le a fotelom karfályáról, kb. 80cm magasból :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) SotetMersant válasza klepto (#1) üzenetére


SotetMersant
csendes tag

Logitechet vegyél...ha nagyon olcsó kell létezik egy ilyen szitázatlan OEM változatban brutto 3K körüli áron.

(#3) klepto válasza SotetMersant (#2) üzenetére


klepto
addikt

Link, kép, tipusszám, fellelhetőség?
Ennek elég gyors a jelátvitele?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Nekem Genius Netscroll+ Eye -om van 1,5 éve, meg vagyok elégedve vele, jó, semmi gáz, s csak 3,5 k volt amikor vettem.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#5) Calogero válasza klepto (#1) üzenetére


Calogero
addikt

Bővebben: link
Brutto 3600

(#6) Sopi


Sopi
senior tag

Nekem A4-Tech WOP-49 -em van. Meg vagyok vele elégedve, főleg az árához képest (3000Ft).
optikai, 2scroll, 5gomb

(#7) Alvin_ti4200 válasza Calogero (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

+1 szavazat.

(#8) klepto válasza Calogero (#5) üzenetére


klepto
addikt

Elolvastam a cikket, köszi ;)

Más: mennyi lehet egy egér élettartama? Az optikai egerek 1200pozícionálás/mp-es elmozdulási érzékenysége átlagos, vagy van ettől jobb, ill. roszabb is? Ez az adat fel szokott tüntetve lenni a dobozon?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#9) klepto


klepto
addikt

Na tényleg kell új egeret vennem :O
Szétszedtem, kipucoltam, de kiugorva, letörve semmit nem láttam :(
A gomb megnyomásával hallom, hogy kattog, vagyis kapcsol a mikrokapcsoló, pontosabban benyomódik a gomb a tetején, de nem mindíg zárja az áramkört :(((
Úgyhogy tényleg új egér kell, vagy vegyek egy mini mikrokapcsolór? :U Ez a sok eséstől mehetett tönkre, vagy egyszerűen elöregedett, elhasználódott, esetleg a kettő együtt? Nagyjából 2 éves

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) Viktor77


Viktor77
titán

Az az egér amit Calogero belinkelt egy OEM logitech egér átszitázva. Boltban olyan 2600-ért kapható a sima, nem átszitázott változat.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) Esmein válasza Viktor77 (#10) üzenetére


Esmein
nagyúr

Volt ilyenem logitechben, mármint iylen optikával szerelt. Tényleg jó cucc. Intellimouse 1.1A 5000-ért ? Igaz majd 2x dragabb de legjobb gamer egér a kategóriában.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#12) klepto válasza Esmein (#11) üzenetére


klepto
addikt

A Mikrosoft egerén már én is gondolkoztam, mert max br. 5k-t szánok erre a célra. ;) Csak a név, az zavar :Y

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#13) Alvin_ti4200 válasza klepto (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Már bocs, de ki nem szarik a márkájára?:) Nem olvasod hanem fogod:))

(#14) TexT-BoY válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


TexT-BoY
addikt

alvin csepelen nem tudol olyan boltot ahol olcso az 1.1???
a plázábba pl 9k az 1.1!!!!

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#15) klepto válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


klepto
addikt

Igen, de még az egerem megvételével is Billy fiúnak a vagyonát gyarapítsam :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16) Alvin_ti4200 válasza TexT-BoY (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szent Imrén?

(#17) TexT-BoY válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


TexT-BoY
addikt

OFF?
aszonta a csabi(ott eladó) hogy 8alatt lehetetlen:(
Pixelbe vegyek inkább 4.0?:DDD 6.700Ft
apámmal minden szombaton a bajza u. felé megyünk

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#18) TexT-BoY válasza klepto (#15) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Klepto: sokan mondták már itt a ph!-n hogy az egér az egyetlen pc-s ''alkalmazás'' amit örömmel használnak-vetekmeg
és ha nagyon nemjó akkor vegyél logitek:DDD 310et!!!

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#19) Alvin_ti4200 válasza TexT-BoY (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

4.0 szerintem jó.

(#20) Alvin_ti4200 válasza klepto (#15) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha ennyire zavar, akkor ne vedd meg basszus. Minden termék valakit gazdagabbá tesz:)

(#21) TexT-BoY válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


TexT-BoY
addikt

de vegye csak meg aztán gó tó praktiker:DDD és vegyen frankó 1200as csiszoló papirt és szegye le róla az MS feliratot... bááár igy már 5500Ft-lesz:D és szitázatlan ráadásul;]:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#22) Esmein


Esmein
nagyúr

Nekem 4.0-am van. A gorgot szokni kell , az optikajat meg képtelen vagyok meghülyíteni. Nem lehet egysze5rűen. Nem bírtam olyan gyorsan ráncibálni h ne reagáljon. A microsoft hardverek azok jók. De tényleg megérik az árukat.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) VladimirR válasza klepto (#15) üzenetére


VladimirR
nagyúr

valahol itt a ph!-n olvastam egy hozzaszolasban, hogy ha a ms csak hardvert gyartana, mindenki imadna a ceget...
ha a neve miatt nem vesyel meg egy - egyebkent jo minosegi termeket - akkor megerdemled, hogy vegyel ugyanannyiert gagyit, vagy ugyanolyat meregdragan:(((

az egerei tenyleg jo minoseguek, es megfizethetoek
a logitech cuccai inkabb a fanatikus gamereknek valok, kisse huzos aruk miatt (10+k), viszont ritkan elvetve lehet talalni a fent linkelt dtk-hoz hasonlokat
nekem is ilyesmi van, csak nem az atcimkezett dtk, hanem az eredeti logitech van rairva, a tipusa bj-69
kapni meg itt lehet: Bővebben: link
az eger usb-s, van hozza atalakito 400dpi (asszem), es jatek alatt igen jol megalja a helyet (q3-ban pedig rangatom rendesen)

[Szerkesztve]

(#24) ody42


ody42
senior tag

A DTK optikai egeret én is tudom ajánlani... low-end kategóriában a legjobb

(#25) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nemrég segítettem egyik volt csaj osztálytársamnak egeret venni. Fontos volt, hogy olcsó legyen. Egy 3600 Ft-os PS2 Genius NetScroll+ Eye Ruby lett. Jó fogása volt. Mondjuk 400 dpi-s mint utólag megnéztem, de egy 800 dpi-s Geniusnak jó ár-érték aránya van.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#26) M@trixfan válasza ody42 (#24) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ja igen, ez is jó. Nekem ennek a Logitech megfelelője van ''tactile feedback''-kel. (Egyik boltban olcsóbb volt újonnan mint a force nélküli :D)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#27) klepto


klepto
addikt

LÁMA off

Az álltalatok emlegetett DPI érték megegyezik azzal a számmal, amit valahol olvastam, hogy 12000pozícionálás/mp :F
Ha igen, akkor ez a 12000 hány DPI értéknek felel meg?

LÁMA on

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#28) VladimirR válasza klepto (#27) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem
dpi: az optika ilyen felbontasu kepeket kuld az eger fele (800dpi)
pozicionalas/mp: ennyi darab X dpi-s kepet kuld (2000)
kepfeldolgozas: X megapixel/s - ennyit dolgoz fel az eger (4.7Mp)

a zarojeles ertekek egy mx-optikas logitech adatai

(#29) Ijk


Ijk
nagyúr

MS wheel mouse optical 1.1a hány dpi-s?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30) klepto válasza VladimirR (#28) üzenetére


klepto
addikt

Így már picit dereng köszi ;)
Szóval minél nagyobb a DPI, annál joban látja a ''talajt'' amin elozdúl az egér, és minél nagyobb a pozícionálás/mp annál precizebb az elmozdulási utasítás a képernyőn? Vagyis az a jó egér, ahol mindkét adat magas?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#31) Esmein válasza klepto (#30) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az a jó egér ami jól megy. :) Próbálj ki egyet mielőtt megveszed, microsoft intelli 1.1A-t pedig proba nelkul is vehetsz.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#32) klepto válasza Esmein (#31) üzenetére


klepto
addikt

És mi a helyzet az 1.0-ás szobai rágcsálóval?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#33) bolondember válasza klepto (#15) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Miért, mivel gyarapítod még?! :F
:P

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#34) Esmein válasza klepto (#32) üzenetére


Esmein
nagyúr

nemtom :) 1.1A-t fogtam már láttam már 1.0-t nem. Nekem személy szerint 4.0 van. 1.0t egyébként lehet nem is kapsz már, én is 1.1-ért mentem a boltba de már csak 4.0 volt.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#35) klepto válasza bolondember (#33) üzenetére


klepto
addikt

Windows, Office, stb... :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#36) bolondember válasza klepto (#35) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

peeersze...:P
Én is...;)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#37) Esmein


Esmein
nagyúr

ylazsum men gima tzodniw kezsev men lp nÉ.
Májki egérért kifizetni 8500-at pl szerintem nem volt botorság. Nagyon jó vásár volt ez a 4.0 exsplojler cini.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#38) klepto válasza bolondember (#36) üzenetére


klepto
addikt

Nalátod ;]

Egyébként kíváncsi leszek, hogy mikor jut eszébe valakinek egy Windowsal teljesen kompatibilis, de attól szebb, és stabilabb oprendszert csinálni, ami még ráadásul olcsó, vagy ingyenes is. A Linux nem rossz ötlet, de nem kompatibilis a Win-el, és a Win-hez írt szoftverekkel/driverekkel, innentől kezdve nem használható teljes értékű oprendszerként :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#39) Esmein válasza klepto (#38) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ki mondta hogy nem windowst használok ? ;] Egyébként az opengl-es játékok gyönyörűen a d3d kivételével pedig majdnem minden lefut linuxon. Hálozatban előre hátra bőrözi win-t :) Jó az, XP óta win se rosszalkodik. Ráadásul ez a májki egér. Kezdem megszeretni a céget.

Mod.: Win alatt a linuxos cuccok egyáltalán nem futnak le. Akkor az is fél oprendszer ? Á nem.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#40) klepto válasza Esmein (#37) üzenetére


klepto
addikt

Akkor valszeg Mikrosoft egerem lesz amit holnap veszek ;)

Valahol láttam egyszer egy illuminátoros billentyűzetet, ami folyamatosan kéken világította meg alúlról a gombokat. Arról nem tud valaki, hogy létezik-e belőle Magyar nyelvű, és hol lehet olyat venni? Nem kéne a villanynak folyton égnie ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#41) Esmein válasza klepto (#40) üzenetére


Esmein
nagyúr

Jó választás. Billből én mindig a legolcsóbbat veszem lehetőleg power és sleep gombok nélkül, a winkeyeket pedig kipattintom lenduletből.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#42) bolondember válasza klepto (#38) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

És a Lindows?
Nem ismerem, csak azt ''mondják'' elég jól párosították a két ''szülőt''..

[Szerkesztve]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#43) bolondember válasza Esmein (#41) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Azért a wingombok se rosszak néha! Valahogy gyorsabb, mint az alt+tab...
És azért a csiklótámasz is szvsz jó...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#44) Esmein válasza bolondember (#43) üzenetére


Esmein
nagyúr

Csiklótámasznak nem tudom ti mit használtok de én a .... :))) Freudi elszólás ugyebár, akinek az jár a fejében de másról beszél az elszólja magát. Szal sztem a csilivili billek
1. hamar beszarnak
2. ált. kényelmetlenek
3. drágák
4. rosszak a gombok (nehezen nyomódik, nyikorog, nem egyenesen megy be -> akad)

brrr. Olcsóé 800-1200 ft. az a zsirsag.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#45) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Klepto én is a BJ69 Logitechre szavazok, és van is nekem 1 eladó.

most cseréltem le egy 4.0 Mocrofos egérre, mert annyira kényelmes, hogy meg kellett vennem. :)

(#46) klepto válasza zsoltee10 (#45) üzenetére


klepto
addikt

Köszike, de én is újat akarok. Mint írtam, nekem 2 évet bírt ki a Geniusom, és ebből a megfontolásból nem akarok használtat. Annyival nem adod olcsóbbal, hogy a postaköltség mellet is megérje :( Sajnos a távolság sokszor akadály :U A másik ami gond, hogy játszani szeretnék, de egy gombot izomból lenyomni, és talán minden 3-ra be is veszi, így nem lehet, és a posta nem ér ide holnap estére :U Röviden sürgős az új egér....
De mégis, mennyi, hátha mást érdekli ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#47) Esmein válasza klepto (#46) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hol lax te hogy vasárnap tudsz egeret venni ? Nálunk még az éjjel nappali is zárva van.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#48) klepto válasza Esmein (#47) üzenetére


klepto
addikt

Tesco :P
Láttam a polcon Mikrosoft egeret is ;]
Egyébként Dunaújváros...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#49) Esmein válasza klepto (#48) üzenetére


Esmein
nagyúr

Jahogyatesco.... Ha szegeden vagyok néha bemegyek tesco zsömiért. Az frissen fincsi :) De hogy egeret. Na nemtom. Ha olcsó lösz vedd meg ha nem akkor máshol. :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#50) bolondember válasza Esmein (#37) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Ja, amíg veri egy alaplap+proci árát....


Ja, és a csiklótámasz jobban hangzik, nem?
És télleg volt benne kis frajdi elszólás, dehát....:O

[Szerkesztve]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.