Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen kártyát vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) brn


brn
csendes tag

Ha tudnátok segíteni megköszönném:

Egy ismerősöm megkért, szerezzek egy 400-as Celeronhoz TV-Out-os videokártyát (ha jól tudom max. 2x AGP-t tud). Szerintetek milyet érdemes venni, ha ez a gép már nem lesz bővítgetve. Melyik az a legjobb kártya amit a proci ill. az AGP sebessége még nem fog vissza jelentősen, ill. jó minőségű kimenettel és képpel rendelkezik?

Köszi: brn

(#2) rudi válasza brn (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Ati Radeon 7500 FELTÉTLENÜL SDRAMmal. Nagyon szép a TVOut-ja és kb. olyan gyors mint egy Geforce2MX.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) The_Tom válasza rudi (#2) üzenetére


The_Tom
senior tag

miert fontos az sdram??

Üdv.

Szerintem.

(#4) twollah válasza rudi (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

IMHO sok szerintem az a 400as cerkahoz.
Az altalad ajanlott VGA teljesitmenyet egyszeruen lefogja a CPU.

(#5) emvy válasza rudi (#2) üzenetére


emvy
nagyúr

Geforce 2 Ti sebességet tud a 7500.

while (!sleep) sheep++;

(#6) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Matrox G400.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) Agyzuzo válasza emvy (#5) üzenetére


Agyzuzo
addikt

''jó minőségű kimenettel és képpel rendelkezik?'' :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#8) emvy válasza Agyzuzo (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, most javítottam, olvasd újra.:)

while (!sleep) sheep++;

(#9) twollah válasza Agyzuzo (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem ehhez a konfighoz egy kissebb Matrox kene.

(#10) The_Tom


The_Tom
senior tag

ha, mar g400-nal jarunk. nekem a 300@450 cerkamhoz egy Matrox G400 volt. Tok jol ment rajta minden, de a cmr2-hoz mar kellett egy cel700-as, de az az elotti jatekok gond nelkul...

Üdv.

Szerintem.

(#11) karib válasza rudi (#2) üzenetére


karib
addikt

7500 DDR SDRAM-mal, ugye...

Department of Redundancy Department

(#12) rudi válasza karib (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

NEM NEM SDR SDRAMmal!!! Mert az 128bites míg a 7500 DDR SDRAMmal csak 2×64...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) rudi válasza twollah (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

??? MIÉRT IS ???
Kb. olyan gyors mint a GF2 és ezerszer jobb a képe a TVOutról nem is beszélve. G400 meg SOKKAL drágább.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) rdi válasza brn (#1) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem jó lesz ahhoz valami olcsóbb ATI is, de a Matrox jobb.
Csak hát 400-ast újat biztosan nem kapsz. Vagy mégis? :))

Fej! Tor! Potroh!

(#15) brn


brn
csendes tag

G400-at tényleg nemigen lehet újonnan kapni... a Radeon 7500-at én is egy kicsit túlzottnak tartom ide.
Ajánlották még a Voodoo3 3000-et, nem tudom arról mi a véleményetek.

brn

(#16) rudi válasza brn (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem tudom mi bajotok van a 7500al?! Túl lassú (GF2szint)? Vagy túl dárga (nálunk 15e a 128MBos SDRes és van még Radeon64 10e körül de az nemtom milyen 3Dben)?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) yeti


yeti
csendes tag

Nekem van egy Radeon VE-m, ami lehet hogy holnaptol eladó lesz. Korrekt sebességű (főleg egy 400-as Cel-hez), és gyönyörű a képe TV-n. Az összes Nvidiás kártya elbújhat mögötte (mármint a tv-s kép szempontjából). Ha érdekel írj e-mailt, és megbeszéljük.

(#18) GABEZ


GABEZ
csendes tag

Sziasztok!!!Jo volna ha valaki tudna nekem segiteni!!ugyanis videocard vásárlás ellött állok.a mostani alap lapom ASUS TUSL-2C 1400 celeronnal,én ezekere a kártyákra gondoltam:ATI:9000pro 128,9500,8500le,GF:4200,4400,3 ti 200,ezek müködnének az én gépemben????{bocsi de én nagyon kezdö vagyok ezekben a kérdésekben}én leginkább játékra és filmnézésre használnám{tv}.A másik hogy mirre figyeljek mikor vásárolok.Ja és a legfontosssabbbb Milyen márkájut érdemes venni{noname kizárva}A clubradeon jo???mert azt nagyon dicsérik egykét helyen.

molnár gábor

(#19) rudi válasza GABEZ (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Az attól függ mennyi pénzed van...

Ha nem sok (25e) akkor 8500as Radeon, mert jó a képe és a TVOut-ja meg gyorsabb mint a 9000pro. Vigyázz a PowerMagic-val de a Club3D vagy a Saphire (ez az OEM de mindenhol dicsérik és jó is) esetleg Gigabyte.

Ha több pénzed (35e) van akkor talán GF4:4200 mert 3D-ben gyorsabb mint a 8500as (talán a gépeden ez már ki is jön) viszont a képe valamivel gyengébb de legalább kisebb az esélye annak hogy ráfaragsz a driverrel vagy a hardver minőségével. Itt sok jó gyártó van (Asus, MSI, Chaintech, Abit, Innovision stb. )

Feltehetőleg mind megy majd a gépedben ha legalább 300as tápod van. Amit nem biztos hogy megéri megvenni az a GF4MX sorozat. Igaz hogy a TVOut-jau ugyanaz mint a GF4Ti sorozatnak de nem DirectX 8 kompatibilis.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen kártyát vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.