Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) d.beni


d.beni
aktív tag

Ezt a témát azért nyitottam hogy, ha headset/bluetooth headset vásárlás elött álltók és tanácstalanok vagytok benne ide tudjatok írni kérdéseket és tudjatok esetleges tulajdonosoktól kérdezni.

(#2) d.beni


d.beni
aktív tag

Nekem rögtön lenne egy olyan kérdésem hogy valakinek van e már tapasztalata a Nokia BH-905-ös blutetooth headsetről.Most szeretnék beruházni egy komolyabb fülesre és ebben és a BH-604-esben gondolkozom.Zenehallgatás a fő szempont és nem tudom hogy jobb e hangminőségre az új BH-905.Illetve hogy érdemes e több pénzt kiadni rá.

(#3) d.beni


d.beni
aktív tag

Ma vettem egy Nokia BH-604-es fülest és nem bántam eddig meg:)
Hangminőség nagyon ott van és a mély hangok nagyon erősek ami nekem bejön:)
Telefonálni még nem próbáltam vele de holnap fogok és majd írok hogy milyen:)
Ha valaki esetleg gondolkodna ilyen megvásárlásában nyugodtan kérdezzen.

(#4) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

üdv mindenkinek
fülhalhatókkal kapcsolatban szeretnék néhány kérdést feltenni.. és segítséget kérni a választásban..
remélem belefér ez ebbe a fórumtémába: a cuccok amin zenét hallgatok képes fórumba szerintem kevésbé fért volna bele..
nos konkrétan a Az MDA Vario II- pda-hoz szeretnék egy jó fülest elsősorban zenehallgatásra.. beszélgetés kevésbé fontos
és a következő dilemmába vagyok.. a meglévő sima szétszedhető HTC headsetem fülhallgató része szétment. Egy sajnálatos balesetben az egyik fülhallgató hangszórója kiszakadt így egy sima fülhallgató v
a HTC Kaiserhez való távirányítós headset közt vacilálok.
leginkább az lenne a kérdésem hogy mennyire jó minőségű ez a htc verzió.. ja bocs erre gondolok:[link]
fülhallgatók közül a sonykat néztem:
Sony MDR-E 829 V (antracit) 3900ft
Sony MDR-EX35LPB (Fekete) 4400ft
Sony MDR-KE30LWB 4500ft

no itt meg alapvetően azon problémába ütköztem hogy a tulajdonságokat olvasva rájöttem hogy nem is értem miről van szó pl mi jelentősége van ezeknek hogy #Érzékenység (dB/mW): 104,0
# Mágnes : Neodímium (300 kJ/m3)
# Impedancia (Ohm): 16,0
v hogy
16 mm-es a membránátmérő
v 9 mm es meghajtóegység

milyen az a kábelhosszúság-szabályozó?
az adatokat a következő oldalról néztem.. révén ezen üzletben is tervezem megvásárolni a kiválasztottat 1-2 héten belül
[link]

bocs a túl sok kérdésér,t aki esetleg tud, ilyen témájú oldal linket is szívesen fogadok

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#5) meroly


meroly
veterán

BT-ra van egy forgalmasabb topik is.

Impossible is nothing

(#6) DarknessHope válasza meroly (#5) üzenetére


DarknessHope
senior tag

igen... de ezek nem Bluetooth hadesetek amikről kérdeztem hanem sima vezetékes megoldások... ezért nem írtam oda... de ha mégis úgy gondolod hogy oda illik átteszem.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#7) meroly válasza DarknessHope (#6) üzenetére


meroly
veterán

Nem, azért is nem válaszoltam neked, hanem új hsz-t írtam, mert nem neked szólt, hanem általánosságban.

Impossible is nothing

(#8) DarknessHope válasza meroly (#7) üzenetére


DarknessHope
senior tag

Jah.. ok.. csak az előző hozzászóló tavaly novemberi.. ezért gondoltam hogy nekem szól... na mindegy... esetleg valaki tud olyan fórumot amin feltehetném ezt a kérdést? lehet nem jó helyen próbálkozok.. egyébként van olyan oldal ahol fülhallgatókat tesztelnek? mert google nem nagyon dobott ki...

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#9) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

egy olyan kérdésem is lenne hogy használ valaki HTC RC-E100 as headsetet mda vario II höz v tytn-höz mert ahol érdeklődtem azt mondták nincs a kompatibilitási listában.. pedig jó lenne tudni hogy érdemes e megvennem... fontos lenne hogy atávirányító kezelje az audió managgert meg a media playert v esetleg más külső zenelejátszó alkalmazást

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#10) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Sztereó BT headsetet szeretnék, ami sokáig bírja és agybadugós. Én SE-ra gondoltam, de lehet más is, ami minőségi. Ja, és nem feltétlenül muszáj a legdrágábbnak lenni, olyan 8k max-ra gondoltam.
Amúgy ezeknek micro-USB töltőjük van?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#11) DarknessHope válasza CHIPman (#10) üzenetére


DarknessHope
senior tag

8 körül sztereo bluetooth headset.. hát szerintem ez eléggé az olcsó kategória... tehát nem várhatsz tőle sokat... én is néztem BT-t de nekem az a bajom vele hogy így még külön a füles is lemerülhet... azt is tölteni... szóval ezért nem.

szerintem 8ért nem kapsz túl jót.. csak úgy rákerestem és pl ez a noname is 10.000
[link]
nem én vagyok az eladó csak találomra kerestem :N

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#12) DarknessHope válasza CHIPman (#10) üzenetére


DarknessHope
senior tag

mondjuk ez SE .. de elég nagy.. nem az az agybadós..[link]
na nem reklámozom tovább a vaterát:)

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#13) CHIPman válasza DarknessHope (#12) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ez nem SE. Köszi a segítséget. Rájöttem, hogy annyiért nem lehet normálisat kapni. A SE IS800(vagy valami hasonló a neve) szimpatikus, de a fastport miatt az őrületbe kergetne.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#14) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem a bluetooth fülesekkel kapcsolatban.

Symbianos Nokiamhoz vennék egy A2DP bt fülest, és felmerült a rádió kérdése. Sima "madzagos" fülhallgatóval működik, de vajon működne bt-vel is?

Van tapasztalatotok róla?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#15) ABE válasza nyuszi123456 (#14) üzenetére


ABE
őstag

Nokia N78 esetén nem működik BlueTooth headsettel, mert kéri a fülhallgatót. Az egyébként érdekes dolog, ha mondjuk simán rákötöm line-in kábellel a HiFi-t, akkor is befogja a rádiókat. Lehet, hogy ez más modelleknél nem teljesen így van, nem is teljesen értem a hátterét a dolognak (a füles kábele az antenna, vagy BT adás mellett nem tud rádiót fogni?), de számíts rá, hogy vezetéknélküli fülessel jó eséllyel nem lesz hajlandó működni a rádió.

(#16) #16820480 válasza ABE (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

a füles kábele az antenna. el tdom képzelni, hogy olyan BT fülessel működna, aminek van valamennyi zsinórja (pl. a távirányító miatt).

(#17) Taknyoshal válasza #16820480 (#16) üzenetére


Taknyoshal
tag

Ezt csak akkor tudnám elképzelni, ha a bt fülesben lenne az FM vevő.

(#18) #16820480 válasza Taknyoshal (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, ez így van, de szeritem létezik ilyen füles. mondjuk akkor telefon nélkül is lehetne vele rádiót hallgatni :D

(#19) ABE válasza #16820480 (#16) üzenetére


ABE
őstag

Én Nokia BH-103 fülessel használom a telefont, van kábele, és mégsem tudok vele rádiózni. :N

[ Szerkesztve ]

(#20) Taknyoshal válasza #16820480 (#18) üzenetére


Taknyoshal
tag

Igen, elég lenne a füles, de máshogy nem nagyon lehet megoldani. De így szerintem még jobb is. :P

(#21) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Bluetooth headset érdekelne, lényeg, hogy multipointos legyen (2 készülék kezelése elég is) - na meg kényelmes (bár ez utóbbi úgyis elég szubjektív). Egy HTC-vel és egy Nokiával kellene, hogy jóban legyen.

Tehát a kérdés: milyen multipointos BT headsetet ajánlanátok?

(#22) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nokia 2700-telefont használtam Nokia BH-600, ill.most pedig a BH-606 headset-el.Többször panaszkodnak, hogy a beszédem torzít, nem értik, hogy mit mondok.Pedig próbálok halkan beszélni.A BH-606 teljesen új.Azért kértem újat, mert azt gondoltam, hogy a másik rossz.Találkoztatok-e ezzel a problémával?Mi lehet az oka?

(#23) BLiNk3r válasza BLiNk3r (#21) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Nézegettem Platronics headseteket, ebből van több típus is, ami multipointos.
Itt lehet őket megtekinteni.
Van róluk valami konkrét tapasztalat?

(#24) Badb0y


Badb0y
addikt

Hozzáértő emberkéktől kérdezném. Valaki képben van spy headsetekkel kapcsolatban? Kb. 3-4 féle van, de melyiket érdemes megvenni? Melyik az, amelyik egyáltalán nem látszik, és valaki próbálta is :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#25) Coyote01


Coyote01
tag

Sziasztok! Szeretnék egy bt headset-et a telómhoz, és arra gondoltam h amcsiból rendelem meg. Már csak az a kérdés, hogy annak vajon lehet-e baja az itthoni hálózati áramtól...? Szóval bírhatja azt vajon? Mert ugyan a hálózati töltöje tuti amcsi csatlakozós, de ha kell, akkor van hozzá átalakító (pár száz Ft), illetve ha az nem is, akkor van egy rakat olyan itthoni csatlakozós töltőm, amivel az is megy(microUSB). Szóval szerintetek lehet tőle valami baja, illetve tudhatja az a 230V-ot és az 50Hz-et is? Vagy arra gondoltam, hogy ha esetleg a gépen keresztül töltöm... Egyébként egy Motorola HX1-ről lenne szó.

(#26) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Alcatel OT-800 / T-Mobile Vairy Text tekefonhoz keresek olyan miniUSB-s headsetet, ami szétszedhető, és tetszőleges 3,5mm-es jack dugós füles használható vele.
Keresgéltem, de eddig semmi. :(

Szerintetek, hol keressek tovább? Létezik, valami tuti bolt?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27) Bici válasza Bici (#26) üzenetére


Bici
félisten

Ismeri valaki a Motorola S262 típust? Zenére mennyire használható?
Alcatelhez vajon jó? :U
Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28) thealkimist


thealkimist
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan headsetet, ami működik Sony-Ericsson telefonnal (Xperia X8, 3,5mm-es jack csatlakozós), és a mikrofon résznél széthúzható róla a füles rész (szintén 3,5mm-es jack)?
Mert amit gyárilag adnak a készülékhez, azon nem látom, h. szét lehetne húzni (és nem is szeretném használni:)), viszont én szeretném egy korábbi headset felső füles részét használni ehhez a készülékhez is.
Kellene valami headset "alsó rész", ami ilyen.
http://image1.dhgate.com/upload/200910/27/402880840bf5b3c8010bffc5258950c8/productimg1255094055192.jpg
Csak nem az old-school SE csatlakozós, hanem kis-jack.

Nem vágom a típusokat, és nemtom, hol túrjam át a headseteket, h találjak...

Kösz a segítséget!

(#29) Bici


Bici
félisten

Heló!

Akku üzemidő szempontjából a BT-s füles, vagy a vezetékes a kedvezőbb?
Középmagas hangerőn szoktam zenét hallgatni, kb. napi 3-4 órát.
A fülesem 32Ohm-os, és 108dB az érzékenysége.
Gondolom, a BT-t 90%-ban elfelejteném kikapcsolni zenehallgatás után, szóval folyamatosan be lenne kapcsolva...
Nokia N8-ast tervezek venni, ahhoz keresek valamit.
BT füles esetén úgyis csinálok csatit a mostani fülesem csatlakoztatásához a gyári helyére (ha nem szétszedhető), szóval a fenti adatok érvényesek maradnak, mert mindenképpen a mostani fülest akarom használni.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#30) Onizuka


Onizuka
tag

Kedves fórumozók!

Alapvető talányaim vannak a headsetek működésével kapcsolatban, így most nem azt szeretném kérdezni, hogy mit vegyek - mert majd olvasok tesztet, és kész -, hanem, hogy egyáltalán megfelel-e a működésük számomra.

Alábbi elképzelt esethez képest van különbség?

Úgy gondolom, egy ilyen dolog csak akkor hasznos a gyakorlatban, ha magától teszi a dolgát, nem kell nekem semmit nyomogatni.

Feltételezett, optimális működés:

Szinkronizálom a telóval menüből. Innentől, ha be van kapcsolva a telefonon a blútossz, automatikusan megtalálják egymást, ha a közelben vannak, és mind a telefonon, mind a fülesen felvehető a hívás. Magyarán semelyiken nem kell megnyomnom semmit, hogy kapcsolódjanak a későbbiekben, elég egyszer beállítani, utána minden áutomátishe.

Használat:

1. Beülök a kocsiba, zsebemben a teló. Megyek, elkezd csörögni a zsebemben. Rájövök, hogy be kéne rakni a fülest: kiszedem a kis kezem ügyébe eső rekeszből, bedugom a fülembe, és egy gombnyomással felveszem.

2. A füles ugyan még hatótávon belül van, de a telefont is simán hallom csörögni ismét (nem csak a fülseben búg), csakúgy, mint a kocsiban is, csak ekkor a készüléket magát veszem fel, a fülessel nem törődöm.

Megy így?

Ha nem, akkor xar. Vesszen az összes!

[ Szerkesztve ]

'am 22 years old and single!

(#31) YAS-dude válasza Onizuka (#30) üzenetére


YAS-dude
őstag

1. Beülök a kocsiba, zsebemben a teló. Megyek, elkezd csörögni a zsebemben. Rájövök, hogy be kéne rakni a fülest: kiszedem a kis kezem ügyébe eső rekeszből, bedugom a fülembe, és egy gombnyomással felveszem.

Ahogy bekapcsolod a fülest, ha össze van párosítva a telóval, akkor automatikusan csatlakozik és átveszi a hangot a telótól (beszélgetés vagy kicsörgés közben is), de ez egy kis idő, szóval nem egyből, hanem pár másodperc amíg összecsatlakozik a telóval.

2. A füles ugyan még hatótávon belül van, de a telefont is simán hallom csörögni ismét (nem csak a fülseben búg), csakúgy, mint a kocsiban is, csak ekkor a készüléket magát veszem fel, a fülessel nem törődöm.
Megy így?

Ha össze vannak kapcsolódva (lásd első pont), akkor alapból a headset aktív, oda megy/onnan jön a hang. De telón egy gombnyomással visszaveheted a hangot a készülékre.

(#32) Onizuka válasza YAS-dude (#31) üzenetére


Onizuka
tag

Igazából az lenne nekem a célszerű, ha ott lehetne napokig hagyni a kocsiban töltés nélkül (különben magamat ismerve az egész borulna) magyarán bírná akksival oly módon, hogy standby módból a telefont érzékelve éledne csak fel. - nem kéne ki- bekapcsolni, mert úgy is mind2-t elfelejtem.

Létezik ilyen (nálam) intelligensebb megoldás? :D

'am 22 years old and single!

(#33) mumk1


mumk1
addikt

Én a Sennheiser MM200 mellett döntöttem. Méretes ugyan az aksija, de 300 óra készenlétet és 11 óra beszélgetést ad cserébe egy töltéssel. Egyet nem értek csak, hogy mi a bánatért nem tudnak szabványos microUSB aljzatot rátenni.. :F

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#34) mrlujoak válasza Onizuka (#32) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen, vannak ilyenek, de azok beépített BT kihangosítók. Ráadod a gyújtást, és bekapcsol. Ha talál csatlakoztatható készüléket, akkor kapcsolódik...

Egyébként a BT headset-ek jórésze automatikusan tud csatlakozni, ha szakad a vonal - ergo a headsetet bekapcsolva a kocsiban hagyod - majd amikor visszaérsz csatlakozik a telefonodhoz.

Az átlagos BT headsetek ha elveszítik a jelet, akkor többnyire egy rövid híváskezelő gombnyomással újra csatlakoznak a telefonhoz.

Ez viszont mind a telefon és a headset függvénye, de megoldható.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#35) Onizuka


Onizuka
tag

Magyarán azt mondod, hogy a headset automatikusan csatlakozik minden esetben, ha beszállok a kocsiba, csupán, ha nem nyomom meg rajta a gombot, akkor ez a folyamat lassabban megy végbe?

Mumk1 tippjét is köszönöm! valami hasonló üzemidejű készülék jó lenne, de nem stereo (ez is tök jó lenne, csak teljesen más célra) hanem egyszerű mono füles kell, amit gyorsan be tudok rakni a fülembe vezetés közben.

Szóval ha gondoljátok és tudtok, ajánljatok nekem olyan fülest, amelynek nagy a készenléti ideje, magától is megtalálja a telót, ha beszállok a kocsiba - nem kell külön nyomogat - készülékként pedig most egy első gen. Galaxy S-hez kell csatlakoznia, és a jövőben is valamilyen android mobilom lesz.

Köszönöm!

'am 22 years old and single!

(#36) mumk1 válasza Onizuka (#35) üzenetére


mumk1
addikt

Azt én is inkább zenéhez használom. Autóba egy Supertooth Voice-t használok. Ez automatikusan csatlakozik ahogy beülök. Szerelést nem igényel, jó az aksija, egy hetet simán elmegy, miniUSB-ről szivargyújtóról töltöm. Hang utasításokkal vezérelhető, az első csatlakozáskor letölti a telefon contactokat, így a hívott fél nevét is bemondja. Hangminősége szerintem ebben a kategóriában, ezért az árért kifogástalan. Ja, és androiddal is működik. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#37) Onizuka


Onizuka
tag

Jónak tűnik!

'am 22 years old and single!

(#38) mumk1 válasza Onizuka (#37) üzenetére


mumk1
addikt

Nem új modell, már közel két éve meg van, de még mindig hibátlan.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#39) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Üdv!

Vennék magamnak egy olcsóbb (max 5.000 Ft) Bluetooth headsetet, de nem tudom milyet.
Ami feltétel, hogy legyen hallójáratos a fülhallgató része, legyen megfelelő a hangminősége (a mikrofoné is), illetve fülpánt nélkül is álljon meg az ember fülében rendesen.
Na, ilyet nem nagyon találtam, a webshopok többségében például nem is írják a fülpárnák típusát, a fényképekről meg nem derül ki, így tanácsot kérnék. Illetve lehetőleg könnyen beszerezhető példány érdekelne.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#40) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok! :)
Erről az Arctic P311 Bluetooth headset valakinek nincsen pontos infója a hangerőt illetőleg?
Találtam róla egy ph tesztet, de sajna nem írnak konkrétumot...

[ Szerkesztve ]

(#41) Prego


Prego
senior tag

Sziasztok!
Létezik mostanában valami hűde "must own" kategóriás bluetooth füles, vagy olyan egetverő különbség nincs közöttük (autóba kell Nokia 5800-hoz)?
Után gyártott szivargyújtós töltőt érdemes venni, vagy tönkrevágja az akksit?
És az lenne még a kérdésem hogy a Nokia LD-3W GPS modul jobb e mint a gyári telefonba lévő (ami enyhén szólva is hagy kivánni valót maga után)?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#42) moonman


moonman
titán

vezetékes headset-et keresek elsősorban zenehallgatáshoz, de persze beszélgetéshez is. a zene miatt fontos, hogy jó hangminősége és hangereje(!) legyen, kell rá hangerő +/- és hívás/léptető gomb, valamint nagyon fontos, hogy nem ez az idióta agybadugós fajta, hanem a klasszikus beakasztós kéne.

kerestem már égre-földre mindenhol, de csak HTC-k, Nokiák és baromi drága Sennheiser-ek jöttek szembe. help nekem!

[ Szerkesztve ]

(#43) Inarus


Inarus
addikt

Vezetékes fejhallgatót keresek mikrofonnal LG Optimus7-hez, valami ilyesmi kialakításút: [link]. Alternatívák esetleg?

(#44) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Tudnátok ajánlani Samsung Wave 2-höz olyan BT-os stereo headset-et, ami kibír 3-4 óra zenehallgatást, és vannak rajta vezérlőgombok a zenéhez? Utóbbi nagyon fontos lenne, ha pl futok, vagy bringázok, akkor se kelljen folyton elővenni a telefont.
Márka mindegy, de v.mi jóminőségűt szeretnék.

(#45) ImI87 válasza ImI87 (#44) üzenetére


ImI87
őstag

Ja, és ugyanilyen feltételekkel lehet vezetékes is, 3,5-es jack dugóval. A lényeg, hogy jól szóljon, és tudja vezérelni a zenelejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#46) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Üdv!

Jack dugós headset kellene mobilhoz. Napi kb 3 óra beszélgetés és 1 óra zenehallgatáshoz. Jó lenne ha agybadugós lenne. Túl nagy összeget nem szánnék rá, max 3-4 ezrest. Mik az ajánlatok?

(#47) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy Samsung AAEP433 S20 headset-t. Ami fontos,hogy Budapesten legyen és személyes átvétel is lehetséges legyen. Hol tudok venni?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#48) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

milyen bluet fülest ajánlotok, ha nagyon fontos a hangminőség?
(ne zúgjon, ne recsegjen, a nem létező szél ne fújjon be)
CSAK SIMÁN, TISZTÁN A HANG

(másodlagos szempont az üzemidő, de inkább csak huszadlagos.)
A tiszta, érthető beszédhang a füles feladata

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#50) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!

Mit gondoltok a Plantronics BackBeat 903+ headsetről? Vkinek valami tapasztalat? :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.