Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Helló, azt kérdezném, hogy milyen egyetemre érdemes jelentkezni, miért, s kb. mennyi a felvételi ponthatár, lehetőleg hozott pontokkal...

Ami érdekelne: főleg programozás, esetleg a számítógép és a biológiai kutatások összekapcsolása...(bár bioszt már 2 éve nem tanulunk...), 3d programozás, oprendszer készítés, játékfejlesztés...

A fizikáért viszont nem igazán rajongok, azzal jól be is ijesztettek a BME-s nyíltnapon...

Na, előre is köszi...

I am having fun staying poor.

(#2) Veron


Veron
őstag

Biosz+programozast a Pazmanyon tanitanak egyutt, es ott erdemes korulnezni, egy osztalytarsam jar pont ilyen szakra...

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3) Drizzt válasza Veron (#2) üzenetére


Drizzt
nagyúr

És mi a véleménye róla? Elégedett?

És 3d programozás valahol?(persze tudom, hogy sehol nem kezdik azzal, de van ahol 1általán egy picit is megemlítik?)

I am having fun staying poor.

(#4) nap válasza Drizzt (#3) üzenetére


nap
addikt

Ne legyenek tulzott elvarasaid. Ha valamit meg akarsz tanulni, annak magadnak kell utanjarni. Ez teljesen fuggetlen attol, hogy jarsz-e egyetemre, vagy sem.
En, a magam reszerol a biologia szakot ajanlanam, mellette ugyis tanulhatsz programozni (ha lesz ra idod). Lenyeg, hogy legyen egy tisztesseges szakmad. ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#5) Cathfaern válasza Drizzt (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha bioszt meg számtech-et együtt akarsz látni, akkor irány a Pázmány.
De arra készülj fel, hogy ott nagyon meg fognak hajtani. Részben tapasztalatból mondom, testvérem odajárt, igaz, hogy a bölcsészkarra, de a nyíltnap elhangzottak alapján a műszaki infón is az lesz/van. Csak abba gondolj bele, hogy informatikai részből itt is oktatnak annyit mint msáhol, viszont itt még bioszt is kell tanulnod. Persze nem elijeszteni akarlak :)

Btw. én is hasonló cipőben járok mint te: nekem sem ártana eldönteni hova akarok menni :)
A BME nekem sem túl szimpatikus, hasonló okok miatt, mint esetedben. Bár a nyílt napon nem voltam, de honlap és egyéb információk alapján nekem is úgy tűnik, hogy a BME túl ''műszaki''.
Én személy szerint a Veszprémi egyetem műszaki infója felé hajlok, egyrészt mert úgy tűnik, hogy az áll legközelebb ahhoz ami engem érdekel, másrészt nekem az közelebb is van, lévén Szombathelyen lakok. Több helyről ius jót hallottam felőle, igaz teljesen egyértelműen senki sem mondta azt, hogy ez milyen f*sz*...igaz a többire sem :U

(#6) Batman válasza Drizzt (#1) üzenetére


Batman
őstag

Ha a számteket össze akarod kapcsolni a biológiával akkor egyértelmü hogy Pázmány!!Én is ide járok! :DD
Nem szépítek nehéz lesz de megéri!Nekem nagyon tetszik ,jövőre adják át az új épületét az iskolának,teljesen fullesxtrás lesz!És elismert híres tudósok fognak tanítani pl:a dékánunk fél évet amerikába fél évet magyarországion tanít!
Jah és az 5. félévben a vizsgáztatás és az oktatás is csan angol nyelven folyik! :))
Európában magyarországon lesznek először ilyen egyetemeken végzett meberek!
Szóval én ajállani tudom ,de azért majd tanulni is kell nem mondom hogy nem lesz nehéz de szerintem megszeretnéd! :))

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#7) _Gudella


_Gudella
senior tag

Én is most állok választás előtt. Eddig a BME-n néztem ki a gépész- és a villanykart. Ezekről tapasztalat? Info is szóbajöhet.

Amúgy ezen a Pázmányon milyen karok/szakok vannak?

(#8) Alvin_ti4200 válasza Drizzt (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

BMF műszaki-info, oda járok én is Keitaro-val, KovácsÚr-ral és Wolfbyte-tal is. Ja, meg Launcser is oda jár:)) Ponthatát általában 100 pont, idén 98 volt.

(#9) launcser válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


launcser
senior tag

off
oda jár amne is
kovácsurat és keitarot nem is tudtam..
on
amiket írt a topicindító, azokat ált tényleg magától kell az embernek megtanulni
progmat eltén talán, ott igen sok programozás van, csak lehet szakosodni 3d progra meg ilyenekre..
fizika sincs olyan sok talán, vagy akár semmise
de matek brutális mértékben van

tütüü

(#10) szekreny válasza Drizzt (#1) üzenetére


szekreny
tag

''Ami érdekelne: főleg programozás, esetleg a számítógép és a biológiai kutatások összekapcsolása...(bár bioszt már 2 éve nem tanulunk...), 3d programozás, oprendszer készítés, játékfejlesztés...''

Hmm, remélem nem az összeset akarod egyszerre, mert az kicsit sok lenne...:)

Szegeden tanulok, itt van grafika, persze nem olyan szinten,hogy kapásból írsz egy quaket,de arra bőven elég,hogy ha tényleg érdekel,akkor elkezd magad képezni,aztán onnantól csak rajtad áll a dolog.Oprendszerek:sztem valamennyi oprendszereket mindenhol oktatnak, itt is van olyan,ill. progterven van szoftverfejlesztés szakirány, ha tényleg a programozás,ill. programtervezés érdekel.Mostanában láttam egy két érdekes kurzust, ilyen bioinformatikásat,amit elvileg mezei programozók is felvehetnek, különösebb biológia ismeretek nélkül..
Meg persze van a biológus szak is, nekik most már asszem van bioinformatika szakirány 2. v. 3. évtől.Mondjuk a biológus nem túl könnyű egy szak...

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#11) Alvin_ti4200 válasza launcser (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Télleg, [amne] is, bár ő nemtom hányadikos:( Keitaro és Kovácsúr az óbudai telephelyre jár.

(#12) tildy válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Irgum -butgum, engem kihagytal!!!Igaz en az obudai telephelyen vagyok.
Ha biologiabol ilyesmire gondol a topicnyito, hogy orvosi muszerek, stb, akkor bmf-kando kar, es masodikban muszer modulra specializalodni, 3.ban orvosi muszer.Ha szemelyazonositas, akkor pedig obuda, es 2.ban iarra specializalodni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) tildy válasza tildy (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Es lehet hogy jovore Parci is idejon:)Igaz -ha minden igaz- csak 3.evre.:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) hungeek


hungeek
senior tag

nah bocs hogy ide bepofátlankodok de pont ez a topikcím alá illik az amiről mostanában sokat filózok:

BKÁE/Gazdálkodástudományi kar/Gazdasági Informatika

pontszám b@szott alacsony volt idén, és tavaly is (asszem tavaly 92, idén 85)

van valaki aki ide jár, vagy ismer valakit aki ide jár?
érdekel minden erről a szakról!
így ránézésre NAGYON tetszik (van benne gazdaságtan, informatika....)

mondjuk még van 1,5 évem de nem árt már most képben lenni :B

(#15) Batman


Batman
őstag

Mondom aki biosz és infot is akar tanulni annak egyértelmüen Pázmányra kell jönnie!
Most jelenleg tanultok molekuláris biológíát, de lesz majd neurobiólógiám sőt még nanotechnikát is fogok tanulni, de ezmellett van még programozás is!
itt egy link akit érdekel nézze meg http://www.itk.ppke.hu/tanterv.html

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#16) Alvin_ti4200 válasza tildy (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ezer bocsánat, igazad van:U És nem tudod, hogy mikor költözünk az új épületbe?

(#17) tildy válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

DE.Elvileg 2005. szeptemberere teljes mertekben kesz kell lennie az uj epuletnek.(Akkor ti is atjottok jozsefvarosbol a becsi utra??)
Jahm lehet , hogz beadom a jelentkezesem muinfo mscre a bmf-en.Ez esetben meg ket evig boldogitom az embereket ott:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) eper-fa


eper-fa
aktív tag

ól tudom h a Pázmányon folyik az a kutatás, amivel ''műszemet'' akarnak csinálni, és azt tényleg emberben ''használni''? az kurvajó lehet :)

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#19) Batman válasza eper-fa (#18) üzenetére


Batman
őstag

jah vannak ilyesmik!!:)) bár ez tőlem még messze van majd pár év mulva!
Pl a dékán és pár munkatársa a következő mars expedíció leszálóegységéhez tervez valamit a nasa megbízásából!azért ez nem kis eredmény legalábbis szerintem!
szal megéri ide jönni !

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#20) Alvin_ti4200 válasza tildy (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

jaja, mi is megyünk oda. Nem ússzátok meg:DD

(#21) Drizzt válasza _Gudella (#7) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A BME-ről azt tudom, hogy bátyám tavaly végzett műszaki infon a 7. év után...

Lett már 4.-ben nagyon jó álása, s túl sokat nem tanult évközben, vizsgaidőszakban meg mint az állat, de a képzés így öt év helyett számára 7-ig tartott. Ő mondjuk azt mondta, hogy az ottani fizikától ne nagyon fossak...

I am having fun staying poor.

(#22) anaqer válasza Drizzt (#21) üzenetére


anaqer
veterán

Ha a fizika, de főleg az elektronika nem megy, Veszprémbe NE gyere műszinfo szakra.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) Drizzt válasza Batman (#19) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Helló, pont kapóra jött, hogy van valaki ilyesmi szakon... A biosz melyik részére koncentrálnak ezen a szakon, teszem azt pl. főleg mondjuk genetika, vagy minden része nagyon részletesen( a rendszertant, meg élettant is beleértve), vagy csak az ilyen mai kutatásban igen fontosak, mint pl. sejtbiólógia, biokémia... ?

I am having fun staying poor.

(#24) .:GoliBali:. válasza Drizzt (#1) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

olyanra, ahol nem nagy a ponthatár, és nem kell sokat tanulni!!!:):):):):):)

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#25) Cathfaern válasza anaqer (#22) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hhmmm? Veszprémen műszaki infón elég komolya fizika oktatás megy? Ez nem valami jó hír :( :O

(#26) Drizzt válasza .:GoliBali:. (#24) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igazat szólsz, de a ponthatár nem lenne olyan baj, ha magas lenne, csak felvételizni ne kelljen...

I am having fun staying poor.

(#27) Drizzt válasza Cathfaern (#25) üzenetére


Drizzt
nagyúr

BME-n is, de azt mondta a testvérem, hogy mákkal kettesre ki lehet húzni...

I am having fun staying poor.

(#28) tildy válasza Cathfaern (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálunik viszont 1 évről félévre csökkentették:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Cathfaern válasza tildy (#28) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hol is van pontosan az a ''nálunk''? :)

Batman:
Pázmányon mennyire veszik a fizikát komolyan?

(#30) tildy válasza Cathfaern (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

BMF-NIK(óbuda)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) Veron


Veron
őstag

Hát én most BME villanyon vagyok elsős, és kedden lesz a második fizika zh, idaig nem tanultam rá, és elődadásokon se nagyon voltam, de sztem a 2es azért meglesz. Coval a fizikat csak tul kell élni elég a 2es is, és jóesetben ha nem akarsz még vizsgán szóbelizni se kell...
Amugz első zhn a feladatok (reletivitáselméletet kivéve- arrol fogalmam se volt, de kb 10%a volt a zh-nak) olyan példák vannak amiket egy jobb gimnáziumba óran megoldanak....

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#32) tildy válasza Veron (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát akkor az ultrahipergyenge lehet...Ha gimis cuccból iratnak bme-n...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) anaqer válasza Cathfaern (#25) üzenetére


anaqer
veterán

A fizika az még nem olyan vészes, de villanytan az zsírgáz.
Harmadik éve szívok vele... fejből nem tudok százalékot mondani hogy hányan mennek át elsőre, de tippelhetsz ... na annak kb. a fele. :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#34) Veron


Veron
őstag

nem azt mondom gimis cucc, de mondjuk fizika felvételni kb 3-4es szintu példák. (és ugye elvileg! a gimiben készülsz fel a felvételire... )

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#35) tildy


tildy
nagyúr

Bme-villkaron nem a digit a szórótárgy még mindig?
Najó villanytanból láttam, hogy a keigeseknek két hét alatt leadtak egy Knadsó félévnyi anyagot.Márcsak azt kérdem én, ennél minek többet tudni?(és azért itt is elég sokminden benne volt...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) joysefke válasza tildy (#35) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azt ne felejtsd el, hogy a srác még nem írta meg a fiz ZHt, csak a szája jár. előre.
Nyugtával dícsérd a napot.
Mellesleg Villanyon a fizika3 húzósabb mint fiz1, meg az EMT (az szörnyű, volt aki 11 szer vette fel a tárgyat (félévenként)), illetve a HÁRE is szopás sokak számára Villanyon a digit kicsit nehezebb mint infón, cserébe az analízis nehezebb infón mint villanyon a matek. Infón a legnagyobb szopás a számításelmélet szigorlat, illetve az adatbázisok nevű tárgy, ha nincs mákod és Ő-t kapod oktatónak.
BME re vonatkozott.

(#37) joysefke válasza joysefke (#36) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

izé...
félévenként lehetett felvenni, és 11félév alatt csinálta meg. De ez extrémeset, az emberek nagyrésze elöbb feladja, a többiek meg hamarabb megcsinálják.

(#38) Veron


Veron
őstag

Első ZH-t megirtam sztem egész jo lett kb 70%, ( 40%tol mar kettes),,keddeb a második lesz, majd meglátjuk. Amugy sztem elsoben a leghuzosabb matek, es én ugy hallottam hogy HARE2 a legnehezebb....

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#39) emvy válasza Veron (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

Nemnemnem.



Elektromágneses terek vizsga.


Na AZ nehéz.

:)

while (!sleep) sheep++;

(#40) Batman válasza Drizzt (#23) üzenetére


Batman
őstag

inkabb a mostani kutatásokhoz szükséges solgokat tanítják!!Most jelenleg keményen nyomulunk a molekuláris biológiával,de majd fogunk anatomiát is vagy valami hasonlót tanulni! :))

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#41) Drizzt válasza Batman (#40) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hááát, az az igazság, hogy a rendszertant, meg ilyesmit utálom, molekulárisból meg nagyon szerettem, már amit itt gimben nyomtak, csak már rég befejeztük, 2 éve vizsgáztunk a gimis anyagból(8 oszt. gimiben vagyok...).

I am having fun staying poor.

(#42) csabika25 válasza emvy (#39) üzenetére


csabika25
aktív tag

Csatlakozom. Az EMT minden tárgyak legnehezebbike. Meg se közelítik olyan szépségek, mint a valszám, a háre vagy a digit. Amúgy minden tárgyra igaz, hogy meg lehet tanulni, és az is, hogy ha kellemes oktatót kapsz, akkor a nehéz tárgyakat is meg lehet csinálni. Kivétel ez alól a terek és a háre, amiből nem lehet jó oktatót kapni.:D

''Isten fut Windows alatt''

(#43) Mustar


Mustar
tag

Milyen irányzatot javasoltok nekem? Milyen irányba tanuljak tovább? 16 éves vagyok 8 oszt. gimibe járok 10.-es vagyok. 9.es évvégi átlagom 4-es.
Érdeklődési köröm: számtech-ből a 3dsmax-val kezdtem el kicsit foglalkozni 1-2 hónapig tanulgattam, de aztán abbahagytam. Honlaptervezés is de csak minimális szinten. Szüleim matek és fizika felé szeretnének küldeni, vagy azzal foglalkozni.
Ezekből nem vagyok túl jó 3-4-es. Igazából volt már egykét elképzelésem: éítészmérnök ilyesmi, esetleg szakács, üzlettulaj, ~vezető. Ami fontos lenne: ne kelljen NAGYON profinak lennem semmiből, de azért jól keressen az az állás. Mit tanácsoltok, teljesen el vagyok keseredve, hogy nem tudom mi leszek ha nagy leszek.

Találkozunk a hűtőben.

(#44) sebela válasza Mustar (#43) üzenetére


sebela
aktív tag

Szerintem ráérsz még...
Mondjuk én is 16 körül vagyok és már tudom hova megyek (BME-Fizikus-mérnök)
:DDD

Ha javítasz egy kicsit az átlagodon akkor bárhova felvesznek (köszönhetően a kétszintű érettséginek), aztán az, hogy bentmaradsz-e már a te dolgod...

OFF
Amit leírtál olyan szerintem nincs (politikusi pályát kilőhetjük...)

Ez a sztárszakma.Ha megtalálod azt a helyet ahol ilyet lehet tanulni légyszi szólj...

ON

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#45) Drizzt válasza sebela (#44) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Eddig biztos voltam benne kb. 14 éves koromtól ,hogy a BME-VIK informatikus szakra megyek, de most már egyre kevésbé tetszik, főleg a fizika miatt. Fizika fakton először 3-an voltunk, akkor még holtversenyben osztoztam tudásban az egyik gyerekkel(5-ök voltunk, a másik tag 3,4), aztán elment a 3., s azóta olyan dolgokat tanulunk fakton, amiket már előtte az okosabbik oszitárssal már átvettek tavalyi versenyekre, s azokon csak átsuhanunk, s dogát írunk gáz feladatokból, amikhez én hozzá se tudok kezdeni.

Kezdem megutálni a fizikát...

Bár a nano dolgok amik a BME-s nyíltnapon voltak, azok királyak volt és tetszettek, de az alap elektromágnesség, ill. egyenáramot utálom!

I am having fun staying poor.

(#46) LOTR


LOTR
addikt

ha jól értesültem az egész világon 1 db iskola van ahonnan összesen 3 Nobel-díjas emberke került ki , az pedig a BME :D:DDD
nyíltnapon egy dékán muki mondta hogy a vill és info mérnöki karon végeznek ez átlag 450-420 ból 280-320 5 év alatt 320-350 kicsit tovább tanul mint 5 év (a számok nem bizti hogy pontosak)
aki ott végzett átlag kezdőfizetés 250e Ft és egyből miután megkapta diplomát átlag 6 munkahely közül válogathat 5-10 éve még 10 volt kicsit romlott :DD
sztem aki szereti infot ''elektronikusan'' nem pedig programozás szinten annak egyik legjobb választás BME -persze biztos lehet programozást is tanulni, ezt nem tom mer még nem járok oda (remélem felvesznek :):) )

One Ring to rule them all

(#47) Drizzt válasza LOTR (#46) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Milyen jegyeid, meg ilyesmi van? Amúgy bátyám pont tavaly fejezte be 7 év után, de ő már kb. az utolsó 3 évben dolgozott.

I am having fun staying poor.

(#48) _az


_az
senior tag

Üdv.

Én bme villanykarra járok... Nem lenne olyan nehéz, csak végig tanulni kell rendesen. Ez senkinek se műxik... :DDD

Mindenesetre nem olyan rémisztő.

A szakosodások között van valami orvosi mérnök, vagy valami hasonló fantázianevű, szal ott keverik a műszakot a biosszal asszem. Bővebben: www.vik.bme.hu

Szasztok!

az

(#49) emvy válasza Drizzt (#45) üzenetére


emvy
nagyúr

Pedig elektromágnesességből és egyen/váltóáramból lesz a legtöbb dolog..de szerintem mindent meg lehet szeretni, nem kell annyira parázni tőle.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.