Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sea-you


Sea-you
csendes tag

Hello bello, Kene nékem 8 azaz nyolc darab dualheades videokartya, ar nem szamit, fonoknek kene :):) Milyet vegyek? A segitseget elore is koszonom :)

[Szerkesztve]

(#2) taltos


taltos
senior tag

Hát szerintem a matroxokban nem fogsz csalódni, de állítólag az ATI is korrekt még ezen a téren, de én a helyedben (ha iroda, tervezés, munka, stb-re kell esetleges léinuxos támogatással, akkor mindenképpen matrox) matroxot vennék ha munkára kell.

(#3) Flashy válasza Sea-you (#1) üzenetére


Flashy
veterán

minek ezért topikot nyitni? ha az ár számít, bemész egy boltba és kéred a legolcsóbbat. nem írtad hogy mire lesz, gondolom irodai használatra, akkor semmi más nem számít úgyse, 2D képminőségben hiába mondják hogy a Matrox a legjobb, soha nem fogod meglátni a különbséget, akiknek a kártya lesz ők meg főleg...

(#4) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ha ár nem számít,akkor Matrox Parhelia-kat vegyél.

(#5) _Volkovy_ válasza Flashy (#3) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Láttál már Matroxot?(már nem .jpg-ben gondoltam,hanem monitoron.igaz,ebbe is bele lehet kötni,hogy a jpg is a monitoron jelenik meg,de kérlek ne tedd.:P)

(#6) rog válasza Sea-you (#1) üzenetére


rog
addikt

mégis mik a szempontok?
azon kívül, hogy mindegy milyen, és hogy mindegy mennyibe kerül, van más elvárás is?

(#7) Flashy válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


Flashy
veterán

lattam. fel van fujva a dolog, ebből él a cég hogy állítólag szép a képe. de igazából azt látsz amit látni akarsz. a lakcimemet nem arulom el, de tovabbra is tartom hogy azt vesz amit akar, nem muszáj Matroxot :D

(#8) Flashy válasza rog (#6) üzenetére


Flashy
veterán

ja a topik címében meg az van hogy olcsón :)
''pénz nem számít, csak olcsó legyen'' (Meseautó ha jól emlékszem, Kabos)

(#9) taltos válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


taltos
senior tag

Igen, de az már tudtommal 3 fejes... :)

(#10) taltos válasza Flashy (#7) üzenetére


taltos
senior tag

Hidd el, hogy én nem vagyok a cég embere, és én már tapasztalatból láttam a különbségeket. Ha te nem, akkor SZVSZ hidd el azoknak akik látták, ha meg tapasztalatból beszélsz, akkor gondold végig, hogy mi lehetett a gyenge láncszem (monitor, stb.). Nagyon nem hiszem, hogy egy tervező iroda presztizsbőlvenne mondjuk 200 000 forintos kártyát, ha nem volna különbség... Egyébiránt a hozzáértők azt mondják, hogy víg egy hagyományos kártyánál előfordulhatnak elég gyakran szemetelések, meg geometria zavarok (amik átlagos használat közben, mint pl. filmnézés, játék, stb. közben nem jönnek ki), ezek a matrox kártyáknál garantáltan nem.

Azaz az amit mondtál, az (tapasztalatból mondom) erős túlzás, de az tényleg igaz, hogy nem biztos, hogy ők a munkájuk során észreveszik a külömbséget (hogy írják? :F ), de ha már a pénz nem számít... :) Ebben tutira nem csalódnak...

Egyébként nem tudom mi köze van a dologhoz, de a szemeteléssel kapcsolatban nézd meg a linux konzolon a framebuffert. Szinte mindenhol van szemetelés, de a matroxfb legendásan jó. Tapasztalatból, nálam sem fordult elő semmi gáz, pedig más kártyások azt mondják, hogy náluk a fb néha szemetel egy kicsit...

Nézzetek be a matrox topicba... :)

(#11) Horbal válasza Flashy (#3) üzenetére


Horbal
őstag

Nekem volt, és igenis van különbség, most ati van szép-szép, de a Matrox az Matrox. Studió kártya csak ennyi...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#12) rog válasza taltos (#10) üzenetére


rog
addikt

matrox legendásan jó ez igaz.
viszont az is igaz, hogy ami 2-3 éve még kiugróan jó képminőség volt, az manapság már a minimum. már a ''hagyományos'' kártyáknl is. (ez a hgyományos kártya tetszik.. tisztára mint a mosópor :) )


(#13) Horbal válasza Flashy (#7) üzenetére


Horbal
őstag

Mi a különbség:
Rajzolat, olyan éles szép, nem pixel hibás vonalakat más kártyától nem látsz...
2d-ben igenis a leggyorsabb, nézzél meg egy két tesztet
Színek, nem igaz, hogy nem tünt fel, rajzoltass ki egy két gradiens átmenetet nagy felbontásban, magas DPI-vel és rájösz!
Kontraszt...
TV kép, über állesz

hangsúlyozom nem játékra való!!!

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#14) rog válasza Horbal (#13) üzenetére


rog
addikt

én vissza vinném az a radeont helyedben ami ezeket a hibákat produkálja..

(#15) taltos válasza rog (#12) üzenetére


taltos
senior tag

Hát igen.
Nem a G200-at kell alapul venni, de mondjuk egy P650 vagy P750 már vonultat fel olyan tulajdonságokat, amitől ő kiemelkedő. És mondjuk azt, hogy még árban is elérhető.

Végülis szerintem nem is tudnak igazán olyan kareszt csinálni amivel olyan a képminőség, mint a legjobb Matroxon, és olyan a sebesség, mint egy XTX800XTXT ATI-n, mert mindkető valamiben csúcs, arra optimalizáltak...

Persze ha a hagyományos videókártyákról beszélünk, akkor ott más a helyzet! Ott mindez nem érvényes, és ha most rendeli meg, akkor kap ajándékba egy másikat, hogy meglephesse családtagjait. És ez még mind semmi! Ha most rendeli meg 30 percen bellül (a számláló elindult a jobb felső sarokban), akkor ajándékba magáé egy 27'' plazma monitorTV, valamint ez a dual P4 -es konfiguráció is! :)

(#16) eddie303 válasza Horbal (#13) üzenetére


eddie303
őstag

Apropó Matrox+Játék:
Volt nekem annó Matrox Millennium 2 (Emlékszik valaki rá?)
Havernél Tony Hawk's Pro Skater 2-ben Ati Rage Pro-val szép finom szürke por jött fel, ha elestél, vagy poroztál.
Nálam, az említett kártyával ugyanez a por olyan fekete volt, mint amikor gázolajsalakot égetsz, annak a füstje :) Ennyit a matrox féle D3D-rõl. Tud azt IS, de nem azért kell megvenni, másképp 2D-ben verhetetlen.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#17) rog válasza taltos (#15) üzenetére


rog
addikt

egyszer szivesen résztvennék egy olyan tréfában hogy két monitort elédteszek és te megmondod melyik a matrox és melyik az ati képe...

(#18) taltos válasza rog (#17) üzenetére


taltos
senior tag

De nem csak ránézésre, hanem dolgozhatok is vele egy ideig? Mert mondom, úgy látszik igazán, munka közben...

(#19) rog válasza taltos (#18) üzenetére


rog
addikt

:)
ja igen tudom.. a geometria hiba, meg szemetelés :DD

(#20) Flashy válasza eddie303 (#16) üzenetére


Flashy
veterán

persze, 3D-ben olyan bugokat tudtak néha produkálni még az újabb modellek is (G400) hogy messze földről csodájára jártak :D de ebbe nem is kötöttünk bele, ezt mindenki elfogadja, a kártya nem erre van.

(#21) taltos válasza rog (#19) üzenetére


taltos
senior tag

Te nem hiszed, amit mondok, Te kinevetsz! :)

(#22) eddie303 válasza Flashy (#20) üzenetére


eddie303
őstag

Most nemrég adtunk el P3/650-es gépeket, amiben 16/32 MB-os G400-ak voltak, gondolkoztam, ne-e mentsek meg egyet magamnak, aztán nem került sor rá. Nemigen játszottam rajtuk, max Colin McRae Rally 2-t, de az nem valami nagy kihívás, azt szerette is.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#23) eddie303 válasza taltos (#21) üzenetére


eddie303
őstag

Valahol nem vagy chat-en? :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#24) rog válasza taltos (#21) üzenetére


rog
addikt

ja bocsi. ilyen nevetős vagyok ma.
gondolkodom igazából mi lehet az a felhasználs ahol geometria hibák lépnek fel vagy ahol szemetel az a kártya amit te használsz. én visszavinném gariba a biztos.

(#25) taltos válasza eddie303 (#23) üzenetére


taltos
senior tag

ok, e-chat.

(#26) taltos válasza rog (#24) üzenetére


taltos
senior tag

Ja, aztán úgy járnál, mint amikor a nővérem vitte vissza a 160 ezer forintos nokiáját a voda-hoz, hoy recseg a burkolata. Erre az eladó: ez egy nokia? A nővérem: igen. Erre az eladó: Ja! Hát hölgyem, maga vett nokiát...

Ez komoly! Semmit nem csináltak vele... :)

u.i.: A nevetés meg egészséges dolog, azon ne bánkódj! :)

(#27) rog válasza taltos (#26) üzenetére


rog
addikt

szóval nem mondod meg?

(#28) taltos válasza rog (#27) üzenetére


taltos
senior tag

Neeem! Csak egyszerűen azt mondom, hogy ha valami spéci munkára egy hagyományos kártyát használsz, akkor nem várhatod el azt, amit egy spéci kártya nyújt... Ezen nincs mit gondolkozni, ez fordítva is így van. Fordítva mindenki elismeri, mert azt a vak is látja, viszont megint fordítva (azaz már nem fordítva) már nem annyira sokan, mert nincs vele tapasztalatuk.

Én tanultam kiadványszerkesztés(Quark), AutóCAD-et, ArchiCAD -at, ahol bizony ezek kijönnek, nincs mese.

Ez olyan, mint hogy egy modell soha nem néz ki úgy, mint egy rövidtávfutó nő, és egy modell sem fog egyszer sem úgy futni, mint egy rövidtávfutó nő. :) De hülyék ezek a hasonlatok... :)

(#29) rog válasza taltos (#28) üzenetére


rog
addikt

tehát elméletileg egy ati radeon torzítja a képet illetve szemetel ha kiadványszerkesztőt vagy autocad-et használsz.
de gyakorlatban fogalmad sincs mert még nem próbálad..
jó elismerem elméletben tényleg sokkal jobb egy matrox kártya mint egy radeon.
de én azt hiszem itt most inkább a gyakorlatról beszélgettünk..

(#30) Flashy


Flashy
veterán

szerintem ne menjünk el szubjektív irányba tovább, jó flame volt, de hagyjuk :) igazából mindenki elvan azzal amije van, mindenkinek a sajátja a legjobb úgyis és senki nem fogja eladni a sajátját és másmilyet venni ezután.
nekem az is mindegy hogy a topiknyitó mit vesz, régebben fórum nélkül is el tudták dönteni az emberek hogy mit vesznek, most meg már 10 deka parízert is megszavaztatnak (''előnyöket, hátrányokat, bármilyen véleményt kérek, SÜRGŐS!!!!!!!!'' :D )
de érdekes lenne ugyanabban a gépben ugyanazon monitoron egy matrox és egy másik kártya, aztán valahogy lefényképezni. valami nagyon jó fényképező kéne, bár az se biztos hogy átvinné a különbséget.

(#31) taltos válasza rog (#29) üzenetére


taltos
senior tag

Tehat, és már láttam nem matroxot szemetelni, és még nem láttam matroxot szemetelni. Ez a szemetelés nem olyan szemetűnő, hogy hobbynál előjönne, de ha 1 hónapig ezt csinálod, akkor előjönnek dolgok...

Miért nem frissíti azt a vonalat, annak nem ott kellene lennie... Miért látom úgy, hogy azok nem párhuzamosak, stb...

Természetes az összes gyártó összes típusáról nem tudok nyilatkozni, csupán a saját tapasztalataim, a tanáraim véleménye, és más munkások véleménye alapján mondom... Kivételek pedig vannak. :)

(#32) rog válasza taltos (#31) üzenetére


rog
addikt

megőrülök ha nem mondod meg végre hogy milyen kártyáról beszélsz...

(#33) Horbal válasza rog (#14) üzenetére


Horbal
őstag

Nem mondtam, hogy produkál ilyen hibákat, tejesen elégedett vagyok vele, de a Matrox az más fíling, ja 550-es volt.
Egy szó mint száz a MATROX nem csak a nevéből éldegél...

Részemről befejeztem, ha tehetném két gépem lenne és az egyikben bizony parfélia figyelne, a másikkal meg játszanék, ennyi!

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#34) rog válasza Horbal (#33) üzenetére


rog
addikt

magyarul a matroxod sem produkál olyan hibákat, amit a másik kártyád se csinál...
:)

(#35) Horbal válasza rog (#34) üzenetére


Horbal
őstag

Ne b@sztassá má: ezek igen apró, és átlagos felhaználás mellett, alig észrevehető különbségek, én csak azért érzékelem, mert sokat maxozom, meg fotoshoppolok, hangsúlyozom nincs gáz az ATI-val, 45ropiért nem is igen lehet, de a Matrox az egész más világ.

Ne vitázzunk má ezen, mert te úgyse akarod ezt megérteni, én meg nem akarom bizonygatni.

Matrox rulez
ATI rulez
NV nemtom még nem volt:)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#36) Flashy válasza Horbal (#35) üzenetére


Flashy
veterán

legyen NV is rulez különben megy tovább a flém :)

(#37) rog válasza Horbal (#35) üzenetére


rog
addikt

teljesen világos hogy az egyetlen különbség a ''filing''.
ezért értetlenkedtem, hogy miért is írtál pixelhibás vonalakról, meg életlenségről.. vagy a színhű(tlen)ségől.(#13) amikor ilyesmiről szó sincs. (#33)

(#38) taltos válasza Flashy (#36) üzenetére


taltos
senior tag

:)

Egyébként nem tudok kártyatípusokat mondani, mert nagyon sok (20+) gépen csináltam már ilyen munkát. Amikben matrox volt, ott nem jöttek elő, ahol nem, ott előbb utóbb...

Ez olyan, mint ha a carry ízéről beszélgetnénk... :)

(#39) rog válasza taltos (#38) üzenetére


rog
addikt

akkor mi a konklúzió?
a matrox jobb mint mondjuk egy ati vagy egy nvidia.
az indok: csak. ;)

(#40) taltos válasza rog (#39) üzenetére


taltos
senior tag

A próféta beszélt belőled...
Ponntosan így van. Akinek komoly munkára kell, az ennek a témának utánnajár, esetleg megnézi a saját szemével (de inkább kolegákat kérdezzen meg), akinek meg ez nem fontos, csak érdeklődő, annak meg csak...

Az ő véleménye végülis úgyis tökmindegy, mert azok akiket fent leírtam, nem adnak a véleményére, akik meg adnak, azok meg nem vesznek ilyen zsugát... :)

(#41) rog válasza taltos (#40) üzenetére


rog
addikt

ja. én megpróbáltam utánajárni, de csak homályos utalásokat kaptam más kártyáknál jelentkező hibákra... :))

(#42) taltos válasza rog (#41) üzenetére


taltos
senior tag

Most miért, Te tényleg ilyen területen akarsz dolgozni? Most KOMOLYAN érdekel a dolog, vagy csak kontár szinten?

(#43) Keitaro


Keitaro
addikt

Háááát... lássuk mi is kell egy jó minőségű képhez :
- Jó 2D-s rész a kártyában
- Minőségi kimenet

Azt hiszem ha DVIről beszélünk akkor a másodikat le is húzhatjuk nulla előny matrox fronton (bár a bépített nV DVI kimenet egy hányadék, de sok nV kártyán külső Silicon Image chipeket használnak és azok jók)
Ha D-sub akkor el kell ismerni, hogy anno bizony volt előnye a Matroxnak, nagyon rágyúrtak a zaj visszafogására. Csakhogy a többiek se csak a fenekükön ültek idáig, csak amíg a marketing a Matroxnál a képminőséget nyomja, addig a többieknél a DX9-et és a sebességet :)
Kimenet front kilőve.

2D-s rész : őszintén szólva NAGYON kétlem, hogy egy matrox szebben húzná a görbéket mint egy Ati pl. Mondom ezt úgy, hogy volt időm bámulni ugyanazon monitoron egy Parhelia-t és egy 9800XT-t (Btw Rog ha egyszer tudunk egyeztetni ezeket máig meg tudom mutatni, leshetjük együtt a nem létező Ati bugokat :) )
Volt szerencsém G450-hez és G550-hez is. Az egyetlen dolog amit a G450 korában el kellett ismernem az a szebb TV-out volt. Asszem ennyi...

De ha megmondjátok konkrétan, hogy milyen hibákra figyeljek leülök és megnézem komolyan :DDD

CAD-ekhez és MAXokhoz meg jelzem még véletlenül sem Matroxokat ajánlgatnak...

(#44) rog válasza taltos (#42) üzenetére


rog
addikt

komolyan érdekel hogy milyen hibákról beszélsz. de sehogy sem tudom megtudni.. :)

(#45) Keitaro


Keitaro
addikt

u.i.: Nem vagyok Matrox ellenes, én szeretem a Matroxot, csak szvsz néha pofátlanul sokat kér a kártyáiért a múltbéli neve miatt.
Tényleg a 3DLabs kártyák is bugzanak? :DDD
Mert akkor sajnálom a Pixaros fiúkat, hogy micsoda trágyadombal kell dolgozniuk :(

Elnézést a szkepticizmusért ^^
Télleg jó a Matrox, de nem annyira mint beállítják

(#46) Horbal


Horbal
őstag

Nem hiszem, hogy színhűtetlenségről írtam volna, annyi, hogy az én matroxom színhelyesebb volt mint az ATI-m, ne azt képzeld el, hogy az atin a kék zöld vagy ilyesmi, csak a matroxnak telítettebb, árnyaltabb, picivel hangsúlyozom picivel szebbek a színei.

Az ATI színvisszaadása nem rossz, rendben van, kicsit durvább, vadabb színeket produkál, de ezt amúgy is profilokkal lehet állítani a graf progikban. A Matrox viszont kapásból jó volt, nem kellett korigálni semmit.:)

Nem hinném, hogy sok grafikus csak a név miatt használja:(

De mondom ATI kib@**ott, k***va jó, I lOVE IT, kircsi, frankó, tuti, rulez, mit írjak még, hogy elhidd nincs vele bajom. Egyszerűen imádtam a matroxomat, sajna el kellett adnom, máig bánom, szerelem volt és kész. (most ATI szerelem van):)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#47) Horbal válasza Keitaro (#45) üzenetére


Horbal
őstag

3DLabs megint más világ, HIGH END grafikus kártya, célfelhasználásra.

Matrox drága: az, ez van, nem hinném, hogy mi lennénk a célcsoportjuk.

Parfélia: mindent beletettek amit a Matrox tud, ennyiért adják: ez az ő dolguk, én sem bírom megfizetni...de szvsz nincs túllihegve csak ennyi.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#48) Horbal


Horbal
őstag

Most mit fog venni a srác olcsón, mert már a 3d labsnál, meg a parféliánál tartunk, ami nem annyira az ocsó katagória:)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#49) Keitaro válasza Horbal (#48) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát még mindig nem árulta el, hogy MIRE kell neki :))
Mert ha csak múvit nézni a TV-n mellette akkor nem kell valami izom cucc még egy dualheades radeon 7000 is megteszi amit ócsón adnak :DDD

(#50) Horbal válasza Keitaro (#49) üzenetére


Horbal
őstag

De a matroxnak jobb a TV képe:) :) :) :)

Bocsánat, igazad van!

Peace

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.