Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Male


Male
nagyúr

Nos kipróbáltam egy Roland Garros-os felvételen az xvid-et is (az Austral Open óta gyűlik az anyag, szóval már tényleg el kellett kezdenem feldolgozni -> kb 250 GB 18-20 Mbit/s-os felvétel). Kétmenetes tömörítés, 2.5 Mbit/s körüli bitrátával. Hát nem az igazi, persze igen komolyak az elvárások, szóval nem csoda.

- Valaki írta, hogy a hang miatt nagy -> azért nem vagyok amatőr, szóval a hang természetesen MP3, 64 kbit/s (mivel annyira nem fontos a hang, ezért elég ekkora bitráta is)
- Fix kameraállások -> hát az pont nincs, mivel a labdát követi a kamera (amikor magasról veszik, akkor is mozgatják jobbra-balra), szinte csak a szerváknál áll meg.
- A kameraváltásokat nem mindig találta meg az xvid, ezért néha csúnyán blokkosodott (persze a csúnyán az relatív, egy egycd-s DVD ripnél még bőven jobb)
- A salakpálya + fehér vonalak: na itt teljesen elvérzett az xvid. Zaj keletkezett a vonalak két oldalán, ha gyorsabban mozgott a kamera, akkor blokkosodott és eltünt a salak mintázata.

neduddki: ha keménypályás meccs van, azzal nem lesz igazán gond, ott elég a 2.5 Mbit/s, mert nincs mintázata a pályának (nem úgy, mint fű és salak esetén).

Igazábol arra gondoltam, hogy hátha van valami kifejezetten erre kitalált codec, mert azért ez is jól tömöríthető lenne, csak nem egy ilyen általános codec-kel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.