Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Az a gondom, hogy egy pár teniszmeccset be kéne tömörítenem, viszont egyelőre nem találtam hozzá megfelelő codecet/beállításokat. Mindenképpen nagy felbontás kell hozzá, hogy látszódjon a labda és a vonalak is élesek legyenek (704x576 most a felbontás, ezt meg is kell őrizni). Mivel rengeteg gyors mozgás van, ezért nem blokkosodhat (pl szerválnak egyet 200 km/h felett, annak is látszania kell, meg elég sokat futnak is). Ráadásul salakpálya, szóval ha alacsony a bitráta, akkor a salak helyén narancssárga keménypálya lesz (a salak érdessége, mintázata eltűnik), ami szintén nem lehet. Jelenleg DivX 4.12-vel tömörítem 6 Mbit/s-al (ennél azért kicsit kevesebbet használ el szerencsére), de így túl nagy lesz. Nincs valami codec kifelyezetten ilyen videókhoz? Ha 2-3 Mbit/s-al megúsznám, az már nagyon jó lenne.

(#2) L3zl13 válasza Male (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

DivX 4 egy rossz széria. DivX 5.x (mondjuk 5.2) vagy xvid.

Többmenetes kódolás.

A labda mozgását nem fogod tudni követni. Szerintem az már a TV felvételben sem követhető pontosan. Egyszerűen túl lassú a TV adás framerate-je.

Ebben 2 Mbit/s már meglehetősen nagy sávszélességnek számít, szóval kockásodást nem fogsz látni szerintem.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Male válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Hiába van többmenetes kódolás, mert végig gyors mozgások vannak. A DivX 5-el meg elég rossz tapasztalataim vannak (alacsony bitrátával tényleg jobb, mint a DivX 4, de magsabb bitrátán már rosszabb, és itt most igazán jó minőségre lenne szükség). Az xvid-et kipróbálom, bár nem nagyon bízom benne, mert alapvetően az is MPEG4, aminek nem nagyon tetszik az ilyen jellegű video. A labda mozgása azért látszik a TV-ben, persze nem egészen folyamatos, mert tényleg kevés az 50 félkép hozzá, viszont alacsony bitrátával egy paca lesz belőle.

(#4) #54715584


#54715584
törölt tag

sztem is használj divx 5 öt vagy xvidet
de arra nem gondoltál, hogy azért nagy a file, mert a hangot nem tömörítetted? milyen progit használsz?

(#5) L3zl13 válasza Male (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, nekem is eszembe jutott, hogy a többmenetes kódolásnak nem lesz sok értelme. De azért valamennyi talán mégis. (Szerválások előtt meg ilyenek.) Hátha számít majd valamennyit az össz méretben...

Aki hülye, haljon meg!

(#6) L3zl13 válasza #54715584 (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

6 Mbitnél (de még 2-3nál is) nagy lesz a fájl hangtól függetlenül.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) Christoph


Christoph
aktív tag

Na ne vicceljetek, egy mpeg4 codec alacsony bitrátán is jól elboldogul egy teniszmeccsel, hiszen többnyire fix kameraállások, a pálya egyszínű stb...
Ez csak beállítás kérdése, illetve hogy mennyire tiszta/zajmentes a forrásanyag.
Amúgy a divx 5.2 pont hogy magasabb bitrátán jobb, most már van mpeg quant, ami kifejezetten magasabb bitrátára van optimalizálva. Full search esetén jobban is teljesíthet akár mint az xvid. Ha divx-t használsz, ne használj psyvis-t. Xvid-nél meg figyelj oda a B-frame beállításokra...

Az xvid mpeg quantja amúgy jobb minőségü, de magasabb felbontásban és bitrátán a h263 quant is jó minőséget hozhat. Magas VHQ értéket kell beállítani, illetve az újabb verzióknál már bframre is van VHQ, olyan xvid-t használj.

[Szerkesztve]

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#8) Christoph


Christoph
aktív tag

Még 1 dolog eszembe jutott, a 3ivx codec, nagyon jó megoldás lehet a te problémádra.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#9) Fauszt


Fauszt
senior tag

Én divx 5-öt használnék. Ha a forrás dvd minőségű, ráadásul a bitráta is magasabb, akkor az ad jobb minőséget.

(#10) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Kivancsi lettem. Ha kozvetitemk este teniszt akkor felveszem a pana-val xp modban es csinalok rola probatomoritest, ha minden ossze gyun akkor elobb utobb meg lesz!!!:- ))))
En aze bizok a 2Mkornyeki divx/xvid parosban, asztan max pofara esek!!!:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#11) Male


Male
nagyúr

Nos kipróbáltam egy Roland Garros-os felvételen az xvid-et is (az Austral Open óta gyűlik az anyag, szóval már tényleg el kellett kezdenem feldolgozni -> kb 250 GB 18-20 Mbit/s-os felvétel). Kétmenetes tömörítés, 2.5 Mbit/s körüli bitrátával. Hát nem az igazi, persze igen komolyak az elvárások, szóval nem csoda.

- Valaki írta, hogy a hang miatt nagy -> azért nem vagyok amatőr, szóval a hang természetesen MP3, 64 kbit/s (mivel annyira nem fontos a hang, ezért elég ekkora bitráta is)
- Fix kameraállások -> hát az pont nincs, mivel a labdát követi a kamera (amikor magasról veszik, akkor is mozgatják jobbra-balra), szinte csak a szerváknál áll meg.
- A kameraváltásokat nem mindig találta meg az xvid, ezért néha csúnyán blokkosodott (persze a csúnyán az relatív, egy egycd-s DVD ripnél még bőven jobb)
- A salakpálya + fehér vonalak: na itt teljesen elvérzett az xvid. Zaj keletkezett a vonalak két oldalán, ha gyorsabban mozgott a kamera, akkor blokkosodott és eltünt a salak mintázata.

neduddki: ha keménypályás meccs van, azzal nem lesz igazán gond, ott elég a 2.5 Mbit/s, mert nincs mintázata a pályának (nem úgy, mint fű és salak esetén).

Igazábol arra gondoltam, hogy hátha van valami kifejezetten erre kitalált codec, mert azért ez is jól tömöríthető lenne, csak nem egy ilyen általános codec-kel.

(#12) Male válasza Christoph (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Az ISO MPEG4-et csinál, szóval mitől lenne jobb erre a célra, mint a divx/xvid?
Azért kipróbálom, de már csak holnap.

(#13) fokukac válasza Male (#11) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem is az xvid-del van a baj szvsz, hanem azzal, hogy TV-ből vetted föl, ami interlaced.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14) Christoph


Christoph
aktív tag

Csodálkozom az eredményeken, amúgy igen gyorsan sikerült megcsinálnod a tesztet.... Amúgy milyen hosszú felvételeken tesztelted a többementes tömörítést, milyen xvid/divx beállításokat használtál????? Igazán érdekelne....

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#15) Male válasza fokukac (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Adaptív deinterlce szűrő van rajta, szóval a váltottsoros adás nem gond, nem ez a probléma oka. Azért olyat nem csinálok, hogy egy váltottsoros adást simán betömörítek (néha látni ilyeneket, főleg amikor NTSC felvétel, amit még rossz frame rate-el is tömörítenek mellette -> na ilyet érdemes megnézni, hogy mi lesz, ha valaki 30 fps váltottsoros adást deinterlace szűrő nélkül 25 fps-el betömörít).

(#16) Male válasza Christoph (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Egy 12 perces felvételen teszteltem, xvid-del, kétmenetes tömörítéssel. Ez 40 percig tartott. Sokmindent nem állítgattam rajta: H.263 a quant, 5 a motion search. Azért nem azt mondom, hogy szörnyű lett, de látható hibák vannak. A Divx 4.12 nem produkálta ezeket, persze ott 6 Mbit/s volt. Egyelőre a 6Mbit/s-os megoldás vezet, végülis megvágva és áttömörítve a felvételeket, így már csak kb 60 GB lesz az anyag, szóval elfér (aztán majd csak ír valaki valami codecet hozzá, talán majd én :) ). Ráadásul a felvételek egy része keménypályás, ami sokkal jobban tömöríthető (ott igazából nincsenek gondjaim).

[Szerkesztve]

(#17) Christoph válasza Male (#16) üzenetére


Christoph
aktív tag

Azért még sokmindentől függ a minőség, mert ha H263 quantot használsz, akkor a Bframe-k javíthatnak a minőségen(persze csak akkor ha a Bframek nincsenek halálra tömörítve). A Motion search 5-t a Vhq-ra értetted???
Beállíthatsz akár maximális tömörítést is, vagy azt hogy gyorsabb mozgásokhoz több bitet rendeljen a codec, nem beszélve a costum quantokról, tehát még nem aknáztad ki a beállítási lehetőségeket. PL a qpel pont arra jó hogy a mozgást részletesebben vizsgálja/tárolja...


Még 1 dolog: wmv9 codec, rohadt lassú, de magasabb bitrátákon csodákra képes...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#18) Tithian válasza Male (#16) üzenetére


Tithian
őstag

WMV9-et már próbáltál?
Ha úgyis 5-6Mb/s, akkor jobb, mint a DivX.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#19) Foobar


Foobar
tag

Hali
A doom9.org-on volt egy nagy codec-shootout amit asszem márciusban frissítettek, tehát annyira azért nem régi, divxből az 5.11 szerepel benne, (nemrég jelent meg az 5.2-es). Itt részletesen kielemeztek mindent, nagyon jó teszt, mondjuk angolul van persze, de azért szerintem érdemes megnézni. Itt kezdődik:
[L]http://www.doom9.org/codecs-203-1.htm[/L]
A győztes itt az xvid codec lett, meg is lepődtem hogy képminőségben is jobb volt a Divxnél, sebességben meg főleg, (+ tök ingyenes is). Én is használtam már, szerintem is elég jó. Mondjuk a Divx 5.2 is lehet hogy jobb mint az 5.11.
Szintén a doom9.org-on találsz olyan guide-ot, amiben leírják, hogyan kell jól bekonfigurálni az xvidet, tehát hogy jó minőségú legyen a filmed.

(#20) Foobar


Foobar
tag

Sőt van itt magyar leírás is, bár ez már lehet, hogy régebbi:
[L]http://www.freeweb.hu/dvdtodivx/XviD/xvid-vdub-dev_hu.htm[/L]

(#21) Christoph válasza Foobar (#20) üzenetére


Christoph
aktív tag

Hali, nekem kéne egy részletes leírás a WMV9 VCM codec-ről, valami részletes, lehet angol is, a beállításokkal, mi mit jelent, hogy reagál rá a codec stb....

Ha valaki tud, segítsen!!!

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#22) Male válasza Christoph (#17) üzenetére


Male
nagyúr

A wmv9-et korábban próbáltam, igaz, egy különösen jó minőségű alapanyaggal. Hát leesett az állam, főleg a wmv8-hoz képest (amit szerintem alaposan elcsesztek, a wmv7 szerintem jobb volt, mint a wmv8). Volt egy vízfelület a videoban, ami hullámzott és abban lehetett végignézni egy párbeszédet (a két szerepló arca látszott benne). Nem volt túl magas a bitráta (1.5 Mbit/s, ha jól emlékszem), de nem blokkosodott (pedig egy ilyen jelenet elég komoly feladat a codec-eknek), a színészek arcmozgása teljesen megmaradt és a színek is nagyon jók voltak. A sebessége viszont borzalmas. Ennyi feldolgozásra váró anyag mellett nem hinném, hogy ez megoldás, de azért megpróbálom holnap (fent is van az avi-s változat).

(#23) Male válasza Foobar (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi a linket, ezt átolvasom.

(#24) Foobar válasza Christoph (#21) üzenetére


Foobar
tag

Hmm, hát most így hirtelen WMV9-hez nem tudok leírást, de biztos simán lehet találni google-val. Amúgy szerintem próbáld ki az xvidet is, az általam belinkelt tesztben (19-es hozzászólásom) jobban szerepelt, mint a WMV9!

(#25) fokukac


fokukac
nagyúr

ha ennyire a minőségre hajtasz, miért nem íród ki síma mpeg2-ben dvd-re? :o

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26) L3zl13 válasza fokukac (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azt mondja 6Mbit/sec már túl nagy neki. DVD minőségű mpeg2-höz viszont kb annyira van szükség...

Aki hülye, haljon meg!

(#27) parandroid válasza fokukac (#25) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

gondolom nem akar meccsenként egy dvd-t elhasználni... :D

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28) Christoph válasza Male (#22) üzenetére


Christoph
aktív tag

Azért próbáld ki a 3ivx codec-t, mert amikor én játszadoztam vele, pont az fogott meg, hogy nem mossa el a képet, mint a többi mpeg4 codec, egész jól teljesít, bár az én gépemen instabil volt.


Amúgy csak most vettem észre hogy a WMV9 vcm-hez tartozik egy elég korrekt help fájl, persze angol, ami mindent elég részletesen leír.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#29) Male


Male
nagyúr

Nos a WMV9 3 Mbit/s-al teljesítette a minőségbeli elvárásokat (1.3 Mbit/s-on pedig hozta a 2.5 Mbit/s-os xvid minőségét), viszont a tömörítési idő elviselhetetlenül hosszú (12 perces rész tömörítése):

egymenetes divx 4.12 6 Mbit/s-al 17 perc
kétmenetes xvid (1.0.1) kb 2.5 Mbit/s-al 40 perc
wmv9-el több mint 4 óra...

fakukac: 6Mbit/s-al divx is teljesíti az elvárásokat, és sokkal gyorsabb tömöríteni, mint MPEG2-be. MPEG2-nek csak akkor lenne értelme, ha DVD lejátszón néznék vissza.
Szóval egyelőre marad a 6 Mbit/s-os divx, végülis elfér (kb 12 DVD-re ki tudom írni). Azért a 3ivx-et még kipróbálom (ez is kapjon egy esélyt).

(#30) Male válasza Christoph (#28) üzenetére


Male
nagyúr

A lejátszásnál volt instabil, vagy a tömörítésnél? Ha nem teljesen stabil, akkor az rossz hír -> korábban már volt egy file, amit 14 órán át tömörítettem (pár szűrő is volt rajta), és a legvégén elcseszte a filet azzal, hogy nem írta meg a fejlécet. Még a Virtualdub sem tudta megnyitni (nem csak az indexelés hiányzott, mert azzal még elboldogult volna). Azóta jobban értékelem a stabilitás...

(#31) Christoph válasza Male (#30) üzenetére


Christoph
aktív tag

Főként capture közben, de volt hogy vdubmod encodolás közben esett meg, hogy hibaüzenettel kilépett a 3ivx valamely dll-jére hivatkozva. Az is igaz, hogy nem próbáltam másik winnel, nincs infom arról hogy másoknál volt-e ilyen hiba, lehet hogy csak az én winem volt szétesve. A weboldalán van saját foruma is, ott nem olvastam ilyet.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#32) Male válasza Christoph (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Felvenni úgysem ezzel fogok, ugyhogy megkapja az esélyt a bizonyításra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.