Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali Blu-ray lejátszót? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13) Watt25


Watt25
veterán

Én vasárnap vettem egy Pioneer BDP-160-ast. Sajnos sok időm még nem volt vele foglalkozni, de az általam leírt feltételeket teljesíti. Vagyis lejátssza az 1080p50-es videókat is. Egy hátrányát látom, bár sikerült egy picit javítani a dolgon (kivettem alóla a DVD lejátszót :) ): de lehetne egy picit halkabb a lemez forgása film közben. Gyári műsoros BD lemezzel még tűrhető, de BD-R lemez esetén kifejezetten hangos. (Legalább is azzal, ami nekem van (Panasonic)).
Ha valakit érdekel az 1080p50 történet, akkor egy kis tapasztalatot osztok meg.
Boltban nézegettem a kitett lejátszókat, kettő tűnt megfelelőnek: ez és a Sony BDP-S4100. Kértem az eladót, hogy próbáljuk ki őket a tesztlemezeimmel, amit hoztam. mulitAVCHD-vel csináltam két lemezt, az egyiket direkt Blu-ray lemez beállítással, a másikat AVCHD beállítással. (De mindkettőre ugyanazokat az 1080p50-es videókat raktam rá!) Először a Pioneer-t próbáltuk ki, mert az össze volt állítva, az vitte az AVCHD beállítású lemezt, a Blu-ray formátumút ezért ki sem próbáltam. (Mondjuk ezt azóta sem, de majd ma megpróbálom.) Ez után próbáltuk az S4100-ast. Az nem játszotta le az AVCHD formátumú lemez videóit, viszont a Blu-ray formátumút igen.
Szóval, úgy tűnik, hogy megfelelően elkészített lemezzel nem olyan vészes dolog az 1080p50 sem, lehet találni olyan lejátszót, ami megbirkózik vele, de mivel a Pioneer mégis szimpibb volt azzal, hogy lejátszotta azt AVCHD lemezt, ezért azt vettem. (Mondjuk ez 11eFt-omba került... Na jó, ez az ár tartalmazza azt is, hogy így van Wifi is a lejátszóban. Sony esetén az S5100-at kellett volna vennem, ha mindenképpen kellett volna Wifi, viszont az csak egy ezressel volt olcsóbb a Pio-nál és tuti az sem vitte volna az AVCHD lemezt, mert más különbség nem nagyon van az S4100-hoz képest a Wifi-n kívül.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali Blu-ray lejátszót? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.