Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali Blu-ray lejátszót? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Watt25 válasza -szabi- (#50) üzenetére


Watt25
veterán

Hát, ez van. Én csak a sajátomról tudok beszélni, de azt már nem is kapni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#52) Plexicushio válasza -szabi- (#50) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Itt talán több sikerrel jársz.

(#53) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Üdv, urak!

Kérdés: A Panasonic BDT-460 tudja a 4K@60P kimenetet ? Vagy ez csak a zászlóshajó a DMP-BDT700EG kiváltsága lenne ?

Néztem a specifikációkat de nem derül ki belőle,hogy a HDMI-je tudja-e a 4K@60P-t

Minden infót előre is köszönök! :R

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#54) Watt25 válasza I.T.E.M (#53) üzenetére


Watt25
veterán

A topic-ot én nyitottam, mert bár próbáltam előtte megnézni a meglévőket, mégsem találtam meg ami már volt. Viszont a már meglévőben van élet is, én magam is inkább azt mondom, hogy nézz át oda. (Kettő hozzászólással ezelőtt van a link.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55) I.T.E.M válasza Watt25 (#54) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Szia,

Köszi szépen az infót! :R

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#56) -szabi- válasza Plexicushio (#52) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi, megpróbálom.

üdv
szabi

(#57) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Asztali lejátszóra lenne szükségem, ami dvd és bluray lemezeket olvas. Semmi extra nem kell, sem 3D, sem net. Ami fontos, hogy rendszeres használat mellett megbízhatóan működjön.

(#58) #06969344


#06969344
törölt tag

Sziasztok! Szerintetek melyiket érdemesebb választani? Samsung BD-H6500 VS. Pioneer BDP-170K 3D SMART

(#59) jeni


jeni
félisten

Felpörgetem.

Hopppá, érti valaki,hogy a képen mi van?

(#60) jeni


jeni
félisten

Szia!
A Panasonic DMC-BDT320 lejátszónál lehet más távirányított használni vagy a sajátjával működik? Ha igen melyikkel helyettesíthető?

(#61) qwertz123


qwertz123
csendes újonc

szeretnék venni egy sony bluray lejátszót bd-s1500-at néztem ki, viszont nem tudom, hogy a magyar üzletekben lévők régiózárasak-e, mivel külföldi oldalon nincs rajta. Ott azt írták, mindhárom régió filmjeit lejátsza, viszont nekem fontos lenne, hog A régiójú filmeket is lejátszon. A kérdésem, hogy lejátszik külföldi filmeket a magyar üzletben kapható bd lejátszók, vagy sem? A választ előre is köszönöm.

(#62) Bbutton


Bbutton
csendes tag

A Panasonic BDT 460-at vettem meg. Fantasztikus képe van!!!
Csendes. Sokat tudó készülék. 2 HDMI, és 2 USB aljzata is van.Sőt még SD kártya olvasót is tettek bele.
Csak ajánlani tudom mindenkinek. Nem kamu duma, hogy prémium lejátszó.

(#63) jeni válasza Bbutton (#62) üzenetére


jeni
félisten

hol kaptad meg legolcsóbban?
magyar menüs?
BDT-460 a legfrissebb Pana? A számozása alapján a 380 a frissebb?
Dual procis? A Sony igen,igaz hátul csak 1 HDMi van.

[ Szerkesztve ]

(#64) Bbutton válasza jeni (#63) üzenetére


Bbutton
csendes tag

Nem a legolcsóbb helyen vette. Egyedül, Panasonic garanciával, csak az Edigitalban lehet már csak kapni. 59.900-ért.
Nekem bolti garanciával nem kell. Pl. Emag, ahol 49.900, de Bukarestben van a szervìz..kösz, de nem...
Bár 2014-es modell, de az egyik tesztoldalon bekerült 2016(!!!) legjobb 10 készüléke közé. A 2. helyen végzett.
Ez mindent elmond. Pazar lejátszó, az szent.
Nem magyar menűs, de jól tudok angolul. A mellékelt CD-n mindent megtudhatunk a kezelésről, magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#65) jeni válasza Bbutton (#64) üzenetére


jeni
félisten

A lista ,elérhetőség ami alapján a 2 helyen van eltudod kildeni?

[ Szerkesztve ]

(#66) Bbutton válasza jeni (#65) üzenetére


Bbutton
csendes tag

(#67) jeni válasza Bbutton (#66) üzenetére


jeni
félisten

Ellenben a közel 4 éves Pio BDP-150 lejátszom (2 és fél éve vehettem) még mindig a listában van tizediként. :P

(#68) Bbutton válasza jeni (#67) üzenetére


Bbutton
csendes tag

Biztosan nem véletlenül. :C

(#69) jeni válasza jeni (#67) üzenetére


jeni
félisten

Igazából a 4K ami esetleg hiányozhat,a wifi fogadás bár jó ha van(ez adapter ((ennek borsós ára van amit a Pioneer cucchoz vehetnék)) híján passzív). A LAN meg gondolom már minden lejátszón kötelező.
Ami viszont egyre inkább zavaró,hogy az analóg jelek eltűntek a hátlapról!
Meg lep az LG-BP730 első helye. Viszont egyetlen új modell nincs benne. Kérdés mikori teszt amit kitettek?

Azért kíváncsi lennék arra,hogy mi ér többet a dupla HDMI kimenet (ami a Panasonicban már elvileg a HDMI 2.0 van) ,vagy a dual procis lejátszó a Sony révén? Tudtommal már a Samsung is dual procis.

Meg aztán kéne valami DVD tesztet csinálnom,mert anno vettem az Edigital boltban egy Panasonic DVD-S100 lejátszót ami akkor komoly darab volt 40000Ft kategóriájában. Igaz az USB-t kihagyták abból mert a Pioneer már tudta mindegyik fogadni. Ellenben az S100 nagyon megépítették,jó chipekkel ruházták fel és tudja a 7.1 csatornás kimeneteket.
Használtan sem látok sehol abból.

[ Szerkesztve ]

(#70) Bbutton válasza jeni (#69) üzenetére


Bbutton
csendes tag

Ha megnézed, pl. a Panasonic BDT460 a Top Ten 2016 ezüst érmese.

(#71) Bbutton


Bbutton
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#72) DEJVID válasza jeni (#69) üzenetére


DEJVID
őstag

Ugyan minek kéne analóg kimenet?

(#73) jeni válasza DEJVID (#72) üzenetére


jeni
félisten

Még használom megelégedéssel a hibátlan Sony KV-29LX71 tv-t melyet 2003-ban vettem meg a Sony szalonban.

(#75) lumoss


lumoss
csendes tag

Sziasztok!

valakinek van tapasztalat ezzel a lejátszóval, érdemes megvenni, vagy várjak még, mert lesznek jobbak, és jobb áron:

Samsung K8500

Előre is köszi!

(#76) djnice válasza lumoss (#75) üzenetére


djnice
veterán

50-ért akcióban bőven megéri.

(#77) lumoss válasza djnice (#76) üzenetére


lumoss
csendes tag

Szia,

köszi a választ, hol láttad 50-ért, mert a legolcsóbb helyen is 80 000.

(#78) djnice válasza lumoss (#77) üzenetére


djnice
veterán

Itt volt, de már lejárt az akció: [link]

(#79) lumoss válasza djnice (#78) üzenetére


lumoss
csendes tag

Köszi, nézem még így is jóval olcsóbb mint itthon, csak kérdés h milyen garanciát adnak.

[ Szerkesztve ]

(#80) Joshi


Joshi
titán

Többen érdeklődtek az OPPO UDP-203 + CFW áráról és képességeiről. Ennek teszek eleget egy kisebb teszteléssel összehasonlítva a Himedia Q5 Pro médialejátszóval.

A OPPO UDP-203 mindenhol egységesen 269.900Ft a lejátszó, cfw-vel együtt az OctogonAudio adta a legjobb árajánlatot ~303.000Ft-ot.

Alapvetően visz mindent még hálózatról is, inkább kisebb hibák/hiányosságok vannak. A felirat kezelése egész jó habár csak az ASCII kódolásút jeleníti meg megfelelően, különben vagy nincs hosszú ékezetes betű, vagy kalaposan jelenik meg. Egyébként színtől pozícióig, mérettől időzítésig minden variálható a feliratokon.

A PH Tesztcsomagot és általam kiegészített videókat tesztelve a következő eredmény született.
Az alábbiakkal voltak problémák.
DivX SD - Nem vitte
3D_side_by_side_H.264 - Imax - Nem rakja össze (Q5 Pro hibásan de összerakta, az alján volt egy vibráló sáv)
3D_over_under_H.264 - Avatar - Nem rakja össze (Q5 Pro hibátlanul összerakta)
VC-1_1080p@8Mbps - Hangot nem vitte (48,0 KHz, 6 csatorna WMA3)
VP8 4K - timelapse - Szaggatva játszotta le (micro lag) (A Q5 Pro sokkal folyamatosabban játssza le)

Minden mást vitt hibátlanul beleértve a hangot is. Ezen felül visz minden ISO állományt. Kipróbáltam a Rogue One BD50 ISO-t illetve a Manchester by the Sea DVD9 ISO-t és mindegyiknél vitte a menüt is. :K

Ki merem jelenteni hogy jó ellenfele a Himedia Q5 Pro-nak, ráadásul tervben van az új frissítésben egy felirat kódolás kiválasztása, és valamilyen formában egy egyszerűbb Jukebox funkció. A képminőségbe most nem mennék bele, nekem az Oppo színei kicsit erőltetettnek tűnnek. Ezt csak kalibrálás után lehetne biztosra mondani, azért nem is akarok messzemenő következtetéseket levonni. Hozzáteszem, hogy mindkét lejátszó a tévére egyazon HDMI bemenetre megy. A korábban lőtt képek kikapcsolt erősítővel történtek, ugyanis támogatja a Stanby HDMI passthrough-ot vagy hogy nevezik.

Ha valakinek lenne még kérdése nyugodtan írja meg, megpróbálom tesztelni.

Készítettem fotókat a tévé képernyőjéről, tudom hogy nem a legjobb megoldás, de a lényeg hogy mindkét lejátszónál állványról fotóztam azonos körülmények között. A fényképező egy Sony DSC-H200 FHD MP4-re állítva. A TV egy Sony 49x8505B készülék aminek IPS panelhez képest "brutális" feketét sikerült beállítanom. A HDMI bemenet mindkét lejátszónál azonos volt. Az erősítő egy Onkyo TX-NR636 ami ki volt kapcsolva, ugyanis támogatja a HDMI Stanby passthrough-ot. Nagyjából ennyi az előszó.

Himedia Q5 Pro
OPPO UDP-203
OPPO UDP-203 HDR Off

Tervben van egy kalibráló eszköz vásárlása, ha meg lesz akkor okosabb leszek.

[ Szerkesztve ]

(#81) c4 válasza Joshi (#80) üzenetére


c4
őstag

:R :R :R

Faxa. :) 303 ezerért labdába rúg a Q5Pro mellett (49 ezer Ft.), egy élmény. :)

A Himediánál gyárilag letilt az Imprex HDR forrás esetén.

[ Szerkesztve ]

(#82) Joshi válasza Joshi (#80) üzenetére


Joshi
titán

Lemaradt. Az Opponál és a Himediánál is ki volt kapcsolva minden képjavító funkció.

(#83) Joshi válasza c4 (#81) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem is túl van hypeolva az Oppo, nyilván kell hozzá egy HDR képes OLED, mert ott biztosan jobb teljesítménnyel bír mint a Q5 Pro. Persze ott van még az analóg audio kimenet és egyéb minőségi funkció, amit lehet hogy soha nem fog az ember kihasználni. Viszont ez tud lemezt lejátszani is, na azt máshogy nem lehet megoldani. ;]

"A Himediánál gyárilag letilt az Imprex HDR forrás esetén."
Nálam amúgy is ki van kapcsolva minden, nem érzem szükségét egy jó minőségű anyagnál. :N

[ Szerkesztve ]

(#84) c4 válasza Joshi (#83) üzenetére


c4
őstag

Na igen, a lemezhez ez kell. Az analóg kimenetét már én se használom semminek vagy 15 éve. :)

(#85) Joshi válasza c4 (#84) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként tud olyat is az Oppo, hogy pl egy külföldről vásárolt UHD BD lemezhez usb-re rádugott pendriveról külső feliratot is betölthetünk. Az ISO Menüt is viszi ami sokaknak fontos funkció (nem értem miért :F ).

Ja és Cinavia és régiókód mentes is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#86) c4 válasza Joshi (#85) üzenetére


c4
őstag

Ez valóban hasznos funkció. Bár a sima .srt nem mindig elegendő megoldás, de több a semminél.

(#87) c4 válasza Joshi (#85) üzenetére


c4
őstag

És elméletben már a Dolby Vision frissítés is elérhető hozzá. Bár nem tudom, hogy ez az egyedi FW tartalmazza-e ezt a funkciót. De az még úgyis a jövő zenéje. lemez még nincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#88) Joshi válasza c4 (#87) üzenetére


Joshi
titán

Az hagyján, de tévék közül is tudtommal csak az LG OLED-ek támogatják a Dolby Visiont. Szóval mindenképpen OLED kell abból is az LG, mert más LG OLED paneles készülék se támogatja. Mindenesetre attól függ, hogy melyik formátum lesz támogatottabb. Már megint ott tartunk hogy nincs egységesítve a HDR. :W

Azért leírom a véleményemet a HDR-ről. Nekem olyannak tűnik mint anno az LG IPS paneles túlszaturált képe. Oké hogy most magasabban vannak lefedve a színterek mint anno, de akkor is a túlzásokat prezentálják hiszen azon látszik igazán a HDR. Most nem linkelek be képeket, de nekem már nagyon "műanyagnak" tűnnek a HDR-es képek. A PC-és Photoshopos háttérképek jutnak eszembe róluk. :D

[ Szerkesztve ]

(#89) eric.cartman válasza Joshi (#80) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszönjük az összehasonlítást! :R

A Q5 Pro milyen FW-el és lejátszó SW-el / beállításokkal üzemelt nálad? Köszi!

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#90) Joshi válasza eric.cartman (#89) üzenetére


Joshi
titán

Android7 v2.0.1 firmware-el, az Imprex minden funkciója ki volt kapcsolva. Amire viszont senki nem kérdezett rá az a tévé beállítása. Azon is minden ki volt kapcsolva, minden. :D

(#91) eric.cartman válasza Joshi (#90) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ezt még nem próbáltad: HMD-2.0.3 2017-04-13.093025 ?

Jól gondolom, hogy ez v2.0.3?

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#92) Joshi válasza eric.cartman (#91) üzenetére


Joshi
titán

Semmi olyat nem hordoz az újabb fw ami a képminőséget befolyásolná sőt, állítólag plusz problémák vannak. De van külön Himedia topik, és ez a topik nem erről szól. :B

(#93) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Asztali Blu-ray lejátszót vásárolnék.
Úgy látom a Panasonic kezeli az smb-t.
Mkv-t, avi-t, hogy viszi pendrive-ról vagy külső hdd-röl?
4k képes modellt szeretnék, 3d nem érdekel.
Milyen lehetőségeim vannak?
Max 150-200 euróig.
Köszönöm!

(#94) Joshi válasza gxyb (#93) üzenetére


Joshi
titán

200€-ért 4K úgy hogy minden követelménynek megfeleljen? Ennyiért szerintem nincs olyan. :(

(#95) gxyb válasza Joshi (#94) üzenetére


gxyb
aktív tag

Mennyit kellene rádobnom? Mit ajánlanál?

(#96) jeni válasza gxyb (#93) üzenetére


jeni
félisten

szerintem 72000Ft körül a SAMSUNG UBD-K8500 UHD Bluray lejátszó-t tudod megvenni az Iponban legolcsóbban..

(#97) Joshi válasza gxyb (#95) üzenetére


Joshi
titán

Jelen pillanatban nem tudok olyan 4K BD lejátszóról ami olyan képességekkel rendelkezne mint egy médialejátszó. Itt most inkább a feliratkezelés, hálózati lejátszásokra és jukebox funkciókra gondolok. Az OPPO UDP-203 közelíti ezt a szintet sokszoros áron, de még ez a lejátszó sem tudja felvenni a versenyt egy médialejátszóval. Az Oppo-hoz létezik egy módosított firmware ami már elboldogul szinte minden média formátummal, viszont a feliratkezelés és jukebox hiányzik vagy nem üti meg a mércét. Egyébként az Opponak kiváló hang és képminősége van (HDR is), de ez már inkább audiofil kategória, szóval elég szűk réteg érdeklődik iránta.
Volt egy Panasonic DMP-UB900 lejátszóm is amit az említett Oppora cseréltem. A Pana képminősége is kiváló ez nem kérdés, de a képességeihez mérten túl drága. Akkor inkább OPPO UDP-203 CFW-vel. Vagy ha mindenképpen UHD Blu-Ray, akkor egy olcsóbb LG, Samu esetleg a közeljövőben megjelenő Pana olcsóbb UHD modellek egyike, plusz egy mindentvivő médialejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#98) Joshi válasza Joshi (#97) üzenetére


Joshi
titán

Ha minden igaz, akkor jelen pillanatban a legolcsóbb UHD BD lejátszó a Samsung UBD-K8500 és a Panasonic DMP-UB300. Ezekről a lejátszókról semmit nem tudok, nézz teszteket róluk.

(#99) gxyb


gxyb
aktív tag

Köszi a segítséget, végülis kompromisszumos megoldás lett: Sony 6700.
Később jöhet az UHD...

(#100) Joshi válasza gxyb (#99) üzenetére


Joshi
titán

Egy BD lejátszó soha nem fog olyan képességekkel rendelkezni mint egy médialejátszó. Ennek több oka van, a lényeg hogy inkább egy jó képminőséggel rendelkező BD játékos + egy jó kép & képességű médialejátszó. 4K-ból még nincs átlagos árkategória mert újdonság, talán 2-3 év múlva.

(#101) jeni


jeni
félisten

Üdv!
A Samsung K8500 és a M8500 van valami különbség? Én a Dolby Atmos és a DTS-X-re gondolok az M8500 javára. Kívülről más nem egyéb különbség nem fedezhető fel.

(#102) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Mivel itt nincs összefoglaló, ezért jelzem, hogy van egy aktív topik ebben a témában.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#103) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A topikot bezártam, folytatás a Blu-ray lejátszók témában.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali Blu-ray lejátszót? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.