Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali Blu-ray lejátszót? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Watt25


Watt25
veterán

Picit félek nyitni egy ilyen témát, mert ismerem az általános vélekedést: felejtsük el a blu-ray-t, vegyünk médialejátszót, pendrive, HDD, felhő, DLNA, NAS, stb... Én megértem, hogy sokan vannak ezen a véleményen.
De én akkor is Blu-ray lejátszót akarok, lépjünk ezen túl! :)
Ráadásul a topic-ot azért is nyitom, mert van egy másik sarokpontom, ami szintén sok embernek fájni fog, ezért is előre elnézést kérek.
Olyan asztali lejátszót keresek, ami képes Blu-ray lemezről 1080p50-es AVCHD-t lejátszani. Ezt akarom, és kész. :) (Illetve az AVCHD nem fontos, a lényeg az 1080p50.)
Tudom, hivatalosan a Blu-ray formátum ezt nem támogatja. Azonban though many current player models unofficially support it if they support AVCHD format.
Szóval, szeretnék megtalálni ebből a many-ből legalább egyet, amit meg tudod itthon is vásárolni. Próbálkozott ilyennel már valaki?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2) Watt25 válasza Watt25 (#1) üzenetére


Watt25
veterán

Ja, igen, azt még akartam írni, hogy pl. találtam egy ilyet. Google translate-et használva én úgy értem, hogy az utolsó hozzászólás azt mondja, hogy a Sony BDP-S480 képes erre. Esetleg valakinek van ilyen lejátszója?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3) maajsz


maajsz
senior tag

Jó hogy nyílt a topik, épp most olvastam a media player topikban, hogy leszólják szerencsétlent, mert BD lejátszó felől érdeklődik. Na már most én valami 2D-s lejátszót keresnék, egyszerű megbízhatót, nem fontos hálózati lejátszás, BD,DVD (origi, írott avis) lemez fog bele kerülni, mivel ez szülők számára lenne, szóval semmi túlbonyolítás. Ami fontos, mivel néha én is leülnék ez elé, külső HDD-t (terásat), pendriveot lásson, alap avi, mkv fájlokat lejátsszon, feliratot kezeljen. Ja és ne a sok 10ezres kategória legyen :D

(#4) devil-k válasza Watt25 (#1) üzenetére


devil-k
nagyúr

Itt nézz szét ;] ;]

- mozi bolondéria -

(#5) Watt25 válasza devil-k (#4) üzenetére


Watt25
veterán

Gonosz vagy! :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6) devil-k válasza Watt25 (#5) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagy igényhez, magas minőség. Aki BD lemezeket akar gyűjteni. ;) :P

- mozi bolondéria -

(#7) Crockett75


Crockett75
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon új vagyok még a témában,ezért előre is elnézést az amatőr kérdéseimért,dehát mindenki elkezdi valahol.:)
Blu ray lejátszót szeretnék venni,mert a régi Panasonic dvd-m nagyon sok formátummal már nem birkózik meg.
Főleg lemezről játszanék le különböző formátumokat(mkv,mp4,avi,dvix,mpg,wmv stb.)
Olyan lejátszót keresnék,ami jó pár formátummal és kódolással elbír,kezeli feliratokat stb.

Most jön a másik(láma) kérdésem:A tv,amire kötni szeretném komponens bemenettel rendelkezik.
Nekem olyan lejátszót kell néznem,amin szintén van komponens kimenet vagy megoldható pl hdmi-komponens kábellel is hogy vegye a tv "képet"?

Két típust néztem ki,hosszas keresgélés után.(amin van hdmi és komponens kimenet is.)
Az egyik az Asus O'Play BDS 500
A másik pedig a Pioneer BDP 330 3D

Melyik tud több formátumot kezelni illetve melyik a jobb választás?Vagy ha tudnátok nekem ajánlani mást azt szívesen venném.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#8) Watt25 válasza Crockett75 (#7) üzenetére


Watt25
veterán

Csak kábel témában tudok még segíteni. HDMI-Komponens kábel nem létezik, vagy legalább is az nem csak egy kábel lenne, hanem valamilyen aktív digitális-analóg átalakító, ami biztos, hogy nem csak pár ezer forint lenne.
Tehát ha valóban nincsen más bemenet a tévén, akkor mindenképpen szempont, hogy a lejátszón legyen komponens kimenet.
Csak úgy kíváncsiságól, ez miféle tévé? Mert ilyennel én még nem találkoztam, hogy csak komponens bemenet van rajta.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9) Crockett75 válasza Watt25 (#8) üzenetére


Crockett75
csendes tag

Köszönöm a felvilágosítást,akkor jól sejtettem,hogy kell a komponens bemenet a lejátszón.Így már tényleg csak ez a két lejátszó jöhet szóba.Nem hátrány a hdmi rajta,mert idővel úgyis szükség lesz rá.
Ez egy régebbi crt 91 cm-es Panasonic tv,amin csak komponens,rgb bemenet van.Ide vagyok "száműzve",hogy filmezzek.:)Idővel persze lecserélem full hd tv-re,de most ezzel kell beérnem.
A lejátszókkal kapcsolatban továbbra is várom a segítségeteket.:)

Köszönöm!

(#10) Watt25 válasza Crockett75 (#9) üzenetére


Watt25
veterán

kell a komponens bemenet a lejátszón.
Kimenet...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11) Crockett75 válasza Watt25 (#10) üzenetére


Crockett75
csendes tag

Bocsánat,igen kimenet.:)

(#12) Crockett75


Crockett75
csendes tag

Valakinek van Pioneer BDP-330-as lejátszója?Sehol sem találok olyan leírást,ami részletesen leírná,hogy milyen formátumokat játszik le pontosan.Az Asus O'Play BDS 500-700 szinte mindent,de a Pioneer-ról sehol semmi ilyen infó.:(

(#13) Watt25


Watt25
veterán

Én vasárnap vettem egy Pioneer BDP-160-ast. Sajnos sok időm még nem volt vele foglalkozni, de az általam leírt feltételeket teljesíti. Vagyis lejátssza az 1080p50-es videókat is. Egy hátrányát látom, bár sikerült egy picit javítani a dolgon (kivettem alóla a DVD lejátszót :) ): de lehetne egy picit halkabb a lemez forgása film közben. Gyári műsoros BD lemezzel még tűrhető, de BD-R lemez esetén kifejezetten hangos. (Legalább is azzal, ami nekem van (Panasonic)).
Ha valakit érdekel az 1080p50 történet, akkor egy kis tapasztalatot osztok meg.
Boltban nézegettem a kitett lejátszókat, kettő tűnt megfelelőnek: ez és a Sony BDP-S4100. Kértem az eladót, hogy próbáljuk ki őket a tesztlemezeimmel, amit hoztam. mulitAVCHD-vel csináltam két lemezt, az egyiket direkt Blu-ray lemez beállítással, a másikat AVCHD beállítással. (De mindkettőre ugyanazokat az 1080p50-es videókat raktam rá!) Először a Pioneer-t próbáltuk ki, mert az össze volt állítva, az vitte az AVCHD beállítású lemezt, a Blu-ray formátumút ezért ki sem próbáltam. (Mondjuk ezt azóta sem, de majd ma megpróbálom.) Ez után próbáltuk az S4100-ast. Az nem játszotta le az AVCHD formátumú lemez videóit, viszont a Blu-ray formátumút igen.
Szóval, úgy tűnik, hogy megfelelően elkészített lemezzel nem olyan vészes dolog az 1080p50 sem, lehet találni olyan lejátszót, ami megbirkózik vele, de mivel a Pioneer mégis szimpibb volt azzal, hogy lejátszotta azt AVCHD lemezt, ezért azt vettem. (Mondjuk ez 11eFt-omba került... Na jó, ez az ár tartalmazza azt is, hogy így van Wifi is a lejátszóban. Sony esetén az S5100-at kellett volna vennem, ha mindenképpen kellett volna Wifi, viszont az csak egy ezressel volt olcsóbb a Pio-nál és tuti az sem vitte volna az AVCHD lemezt, mert más különbség nem nagyon van az S4100-hoz képest a Wifi-n kívül.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14) Crockett75 válasza Watt25 (#13) üzenetére


Crockett75
csendes tag

A Pioneer nekem is szimpatikus,Pioneer dvd lejátszóm van már évek óta és makulátlanul működik.
Nekem a komponens kimenet miatt csak a fent említett 330-as jöhetne szóba.Nemsokára esedékes a vásárlás,de egyelőre az Asus BDS 500 tűnik a legmegfelelőbbnek az igényeimnek,bár ha a Pio is lejátszana mindent,akkor elgondolkodnék erősen.:)
Mindenféle formátummal megbirkózik a 160-as?(avi,wmv,mpeg1-2,mp4,mkv,divx stb)
Nekem ezek a legfontosabbak,hogy vigye őket.Wi-fi-re nincs szükségem benne.

Használd egészséggel!:)

(#15) Watt25 válasza Crockett75 (#14) üzenetére


Watt25
veterán

Hát, egyelőre most bukott a dolog. Az előbb még használtam, most meg nem ad képet és hangot. A kijelzőjéből látszik, hogy egyébként működik, reagál mindenre ahogy kell, lehet felbontást váltani a HDMI gombbal és ezt leköveti a tévé visszajelzése is. Csak éppen fekete a kép...
Úgyhogy holnap viszem vissza a boltba...
De szerintem csak kifogtam egy hibás példányt, megpróbálom ugyanilyenre cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16) Watt25 válasza Watt25 (#15) üzenetére


Watt25
veterán

Na, király, tegnap este még rápróbáltam egyszer és működött... Úgyhogy most egyelőre várok, hogy előjön-e még a hiba. Bár van egy másik hiba, is ami reprodukálható. Ha kihúzom a konnektorból, majd néhány másodperc után visszadugom, akkor nem kapcsol be, csak akkor, ha nyomok neki egy reset gombot... Ez azért gáz...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#17) Fujisan


Fujisan
csendes tag

Üdv!
Engem az érdekelne, hogy milyen márkáju vagy tipusu blu-ray lejátszót érdemes venni ami viszi a házilag irt lemezeket. Régen a Dvd korszakban volt ilyen, de most nem igazán látok ilyen Blu-ray topikokat. Mi az oka? Pedig a torrent oldalakon nagyon sok blu-ray .iso van!

(#18) Watt25 válasza Fujisan (#17) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem az, hogy "viszi" az írt lemezeket csak attól függ, hogy jól írod-e meg. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19) andrew-msi válasza Fujisan (#17) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Szerintem, azért, mert inkább HDD-ről nézik az emberek a filmeket.
Amit meg lemezről azt inkább megveszik és akkor már nem is lényeg az írott olvasás.

(#20) Darknight


Darknight
csendes tag

Olyan 3D blu-ray média lejátszót keresek, amiben van DVB-C tuner, CI+, HDMI 1.4, böngésző, DLNA támogatás, videorögzítési lehetőség és képes a DVD / Blu-Ray fájlok/struktúrák olvasására esetleg még DVD/Blu-ray iso-kat is kezeli. Van valakinek ötlete?

Éld az életet, ne túléld!

(#21) Watt25 válasza Darknight (#20) üzenetére


Watt25
veterán

Csak annyit tudok hozzátenni, hogy szerintem az iso fájlok kezelése elég valószínűtlen...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22) Warck válasza Darknight (#20) üzenetére


Warck
tag

pl LG LG HR925C 500GB Merevlemezes 3D Blu-ray lejátszó ő sok mindent tud és [link]

[ Szerkesztve ]

(#23) Warck válasza Fujisan (#17) üzenetére


Warck
tag

Én LG Bp 630 ast nyúzok lassan 1 éve és nem bántam meg. Csöndes a Blu ray lemezekkel és a dvd-vel is ! Előtte volt Sony dvd 2 is aztán vettem egy Denon 1920-ast, mert akkor az jó áron volt hdmi kimenettel. Hát részben csalódás volt mert ahogy milyen hangokat adott ki magábol lemezpörgetés közbe hát durva volt. Annak idején ha akkor valaki azt mondja,hogy nekem lesz LG termékem körbe röhögtem volna. De a világ nagyott fordult és ott tartok,hogy nem cserélném le. Visz mindent nem válogat, lemezről és pendrive-rol is. Sok mindet tud is de ami a lényeg jó hangja van neki filmeknél is képe is nagyon jó ! Ebben az árkategoriába szerintem nagyon jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#24) Watt25 válasza Warck (#22) üzenetére


Watt25
veterán

A p*csába... Ez ezeket tényleg tudja 45eFt-ért? DVB-T/C tuner, CI+ foglalat, Timeshift? Tképpen egy set-top-box is egyben? Mi ebben az átverés?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#25) Warck válasza Watt25 (#24) üzenetére


Warck
tag

nincs átverés Outlet de az új ára se olyan vészes ! ill LG nagyon feljött az utóbbi párévben

[ Szerkesztve ]

(#26) kopis


kopis
csendes tag

Sziasztok! Gyors segítségre lenne szükségem! Házassági évfordulónkra vennék egy DVD lejátszót, pontosabban ezt néztem ki magamnak a Media Markt oldalán: [link] Véleményetekre lennék kíváncsi, hogy mennyire megbízhatóak a Sony lejátszót, felismeri-e a nem bolti DVD-ket is...stb? Előre is köszönöm, ha miharabb válaszoltok!

(#27) Watt25 válasza kopis (#26) üzenetére


Watt25
veterán

vennék egy DVD lejátszót
Akarod mondani Blu-ray lejátszót veszel, ugye? :)
Az írt lemezekkel tudtommal nem szokott gond lenni, semelyik lejátszóval sem. (Feltéve, hogy jól van megíva.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#28) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek elromlott a dvd lejátszója és mondtam neki, hogy inkább már BluRay lejátszót vegyen mert jobban jár vele, milyet ajánlanátok ha az ár max 25e?

(#29) sbalu1


sbalu1
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy HD Canon videókamerát (Canon Legria HF-R46).Tudtok ajánlani hozzá egy jó Blu-ray lejátszót, ami teljesen jó lenne a 42LA620S tévémhez?Az AVCHD támogatás fontos lenne!Egyenlőre a LG BP325 3D SMART Blu-ray lejátszóval szemezek.

[ Szerkesztve ]

(#30) Watt25 válasza sbalu1 (#29) üzenetére


Watt25
veterán

Én mondjuk mindenképpen megnézném ezeket, de csak akkor ha ki tudod vásárlás előtt próbálni őket.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#31) sbalu1 válasza Watt25 (#30) üzenetére


sbalu1
senior tag

Thanx, még kissé járatlan vagyok ebben a blue-ray, hd világban.Azért vettem a nagyfelbontású kamerát, hogy a házi videóim is ebben a felbontásban jelenjenek meg a tévémen (LG 42LA620S).Az archíválásnál persze arra már nem gondoltam, hogy a régi dvd lejátszómra kiírt lemezzel már ezt nem tudom megvalósítani.Találtam olyan szoftvert, amivel normál dvd lemezre is ki lehet írni AVCHD tartalmat (meg lehetne spórolni a blu-ray lemezt kissebb minőségromlás árán), de ennek lejátszásához is kellene egy Blu-Ray lejátszó.

(#32) Watt25 válasza sbalu1 (#31) üzenetére


Watt25
veterán

Nem Blue-ray, hanem Blu-ray.
Egyébként igazad van. :)
Nekem a BDP-160 -nal a további tapasztalatom, hogy mégis elég hangos. Illetve attól függ, hogy éppen a lemez belsejéről (nagyobb fordulatszámmal), vagy külsejéről olvas-e? Előbbi esetben nagyon durva hangja van.
Plusz az áramtalanítás utáni kötelező reset-elési probléma fixen megvan, emiatt, ha lesz időm, majd gariztatom.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33) sbalu1 válasza Watt25 (#32) üzenetére


sbalu1
senior tag

"...Nem Blue-ray, hanem Blu-ray..."
Jogos! :K

(#34) jeni


jeni
félisten

(#35) Etzel válasza jeni (#34) üzenetére


Etzel
aktív tag

Sziasztok!

Olyan 3D-s blu-ray lejátszót keresek, amire ha rádugom a 2Tb-os külső vinyót amin éppen van pár BD50-es 3D film m2ts és ssif formátumúak, azokat gond nélkül átjátsza az 55"-os Sony TV-re.

Előre is köszi :R

(#36) robikis


robikis
újonc

Sziasztok!
Sajnos a napokban meghalt az LG BD350V lejátszóm. Szeretnék segítséget kérni, hogy milyen lejátszót érdemes vennem max. 30ezer Ft-ig. Fontos lenne, hogy USB-n elbírja az 1 terrás külső vinyómat.
Előre is köszi a tanácsokat!

(#37) thorex


thorex
tag

Sziasztok!
Abban kérném a segítségetek, hogy milyen Blu-Ray lejátszót javasoltok megvételre mert ebben nem nagyon vagyok képben.
Természetesen aránylag olcsó, és jó legyen :DD valamint több fajta fájl formátumot is letudjon játszani.( 3D nem lényeges, de ha van az se baj).
Eddig az LG-t és a Sony-t nézegettem.

Előre is köszönöm a javaslatokat! :R

(#38) jeni válasza thorex (#37) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Pioneer BDP-160/170,ha kapsz még 150-s akkor azt
Panasonic,illetve a Samsung játékost vedd.

(#39) thorex válasza jeni (#38) üzenetére


thorex
tag

Köszi szépen :R :R :R

(#40) FST200


FST200
tag

van egy samsung full hd tvm és egy yamaha yht s400 hangrendszerem, szeretnék venni egy lejátszót ,van elég sok dvdm szóval 90%ban dvd lejátszásra lenne szükségem, 20e szánnék rá, jobban járok akkor ha veszek egy jó dvd jejátszót vagy egy ilyet pl egy samsung BD F5100-t

[ Szerkesztve ]

(#41) jeni válasza FST200 (#40) üzenetére


jeni
félisten

Az a tuti ha mindkettőt megveszed. A kereskedő és az eladó is örülni fog a pénzednek.
20000 Ft alatt nem nagyon szoktunk javasolni BD játékost.
Használtan tudsz venni komoly DVD játékost. BD playert is lehet kapni de azok zömében sima ami nem kezeli 3D-t. Általában elmondható,hogy a Pioneer Mindkét fronton ott van a TOP-n. Samsung,a Panasonic,az LG,a Sony,a Philips ezek kozul tudsz válogatni. Az aprón is van vadi új Philips Bd játékos.

(#42) karcsi20141


karcsi20141
újonc

Denon 1800 BD -lejátszóról vélemény?

(#43) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A PIONEER BDP-170-K lejátszóról gyűjtök információt. A márka is szimpatikus, és a 3 év jótállás is, amit vállalnak rá.

A kérdéseim:
1. Milyen minőséget/teljesítményt/sebességet várhatok tőle gyári BR és DVD lemezek lejátszásakor?
2. Mennyire zajos a lemezolvasás során?
3. Milyen HDMI kábelt érdemes választani hozzá, ha a 3D BluRay lejátszás is fontos?

Általánosságban mire érdemes figyelni a megvásárlásakor, pontosabban mit érdemes tudni erről a modellről? Különösen érdekel minden személyes tapasztalat.

(Egyébként a 3D BluRay lemezek lejátszásához bármelyik "3D" jelölésű lejátszó megfelelő?)

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#44) f4cg80


f4cg80
tag

Üdv mindenkinek!

A napokban vettem egy 4TB-os WD Elements usb3.0-s külső merevlemezt,leginkább médialejátszásra használnám,azonban akadt vele egy problémám: sem a samsung tv (ue40h5000),sem a Panasonic házimozi (SC-BTT460) nem ismeri fel. NTFS-re van formázva a hdd,gépen tökéletesen működik,tudna nekem valaki segíteni,hogy hogyan tudnám működésre bírni usb-s lejátszáshoz? Eddig 2tb-os verzióval semmi baja sem volt a lejátszóknak.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#45) Watt25 válasza Piftuka (#43) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem 160 van, az alapján csak annyit tudok mondani, hogy vásárlás előtt ellenőrizd, hogy mennyire hangos működés közben a mechanika. Nekem zavaróan hangos. (Legalább is, amíg a lemez elejét olvassa. Olyankor nagyobb a fordulatszám.)
Elvileg minden High Speed HDMI kábelnek vinnie kell a 3D-t.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#46) rafanadal


rafanadal
csendes tag

Sziasztok!

Az alább blu-ray lejátszó elegendő 720p-s filmek nézésére pendrive-ról? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#47) Watt25 válasza rafanadal (#46) üzenetére


Watt25
veterán

Konkrét tapasztalat nélkül csak annyit mondhatok, hogy nagyon csodálkoznék, ha nem lenne rá képes. Le van írva, hogy tud USB-ről lejátszani, miért lenne probléma a 720p?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
Most kaptam a tippet egy másik topikban , hogy látogassak el ide.Van egy Pana Plazma tv. nem smart.Jo lenne ha routeren keresztül tudnék lejátszani a pc ről filmeket , wifin v. lan on keresztül.Főleg HD tartalmakat /MKV/ .Jo lenne ha a filmek hangja pl.DTS HD-Master audio 7.1 megmaradna és az Av erősitőre tudnám vinni.
Valami " olcsobb" alternativa kellene.

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49) -szabi-


-szabi-
őstag

Sziasztok

Samsung BD-H5500 lejátszót használ valaki?
Vagy bárki kinek tapasztalata van vele?
Érdekelne a véleménye.
Előre is köszi.

üdv
szabi

(#50) -szabi- válasza -szabi- (#49) üzenetére


-szabi-
őstag

Pörög a topik. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali Blu-ray lejátszót? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.