Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) konti2


konti2
csendes tag

Szóval nekem csak egy rövid kérdésem lenne.
+próbáltam leszedni a prociról a hűtőbordát, de a csattok felengedése után sem jött le, csak úgy csúszkált jobbra-balra a proci tetején. Miért nem jött le? Nem nagyon mertem feszegetni...kellett volna?(ezüst paszta van alatta)

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#2) andorpapa válasza konti2 (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Ne aggódj, le fog az jönni. Kicsit mozgasd meg balra-jobbra, tehát az alaplap síkjával párhuzamosan. Aztán próbáld csavargatni is, szintén az alaplappal párhuzamosan. Utána már lehet felfelé is feszegetni, le kell jönnie.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) up válasza konti2 (#1) üzenetére


up
senior tag

Vagy pillanatragasztóval pasztáztad? :) Amúgy szerintem is le fog jönni simán.

(#4) konti2


konti2
csendes tag

Lenne még itt egy apróság. A proci P4 2GHz-es Northwood, ami 60 fokig felmegy terheve. Ezért is akarom leszedni a hűtőt, hogy megnézzem mi a gond. A hűtő egy Titan W4TB. Mi a véleményetek erről a hűtőről?

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#5) Den válasza konti2 (#4) üzenetére


Den
veterán

a hűtő is jó meg a hőfok is normális. ha nem bírod leszedni a bordát akkor sok mindent nincs nézni alatta, mert ez azt jelenti hogy jól be van pasztázva és föl is fexik rendesen, különben nem tudná így rászívni magát a procira

www.simson4t.hu

(#6) konti2


konti2
csendes tag

A haverom 1.4-ese 35 fokos zárt házzal, valami szerintem biztos nem f@sza nálam...

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#7) Den válasza konti2 (#6) üzenetére


Den
veterán

35 fok _alapon_ Ha terhelvre is annyik, akkor_nála_van bibi. amúgy meg fagy a géped, vagy rendellenesen viselkedik, vagy égett szaga van? Ha nem akkor mi a probléma? Valahol olvastál olyat hogy az intel szerint egy p4 nem lehet 60 fokos? Vagy hogy a 60 fok árt a procinak? Egy több mint 70 watt fogyasztású processzor miért lenne 30 fokos

www.simson4t.hu

(#8) andorpapa válasza konti2 (#4) üzenetére


andorpapa
őstag

A 60 fok nagyjából reális 2 GHz és W4TB esetében. Ha zavar, vegyél jobb coolert. Például egy Coolink T1B-t, az halk és jól is hűt. Vagy van még egy kalap jó cooler, ha érdekel, felsorol azokat is, bár már 100x megtettük ezt a többi hűtős topicban.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) konti2


konti2
csendes tag

Sokan azt mondták, hogy sok a 60-62 fok. Csinál hülyeségeket a gép, nem jön be normálisan a windows, fagy. Meg azt tartom furcsának, hogy 60 fokos a proci...ez eddig mondjuk hogy rendbe is lenne, de akkor miért nem meleg a borda??? Még langyosnak se langyos. Vagy lehet, hogy meleg az, csak a közepén??? Vagy hülye vagyok?

Szerintetek össze lehet eszkébélni akváriumos boltban vett cuccokból vízhűtést?

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#10) ManOwaR válasza konti2 (#9) üzenetére


ManOwaR
tag

fogadjunk, hogy abit vagy msi lapod van. azok szoktak túlmérni.

(#11) andorpapa válasza konti2 (#9) üzenetére


andorpapa
őstag

Akkor elképzelhető, hogy nálad is a pöcök a bűnös. Szedd le a hűtőt és ellenőrizd!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#12) atus7377


atus7377
tag

Ha a hűtőd szarakodna,van egy eladó Coolink T1P-m.Egy 2.0-ás P4 2.7-en full terhelésnél zárt házban 52 fok.Ha érdekel mail.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#13) TomLion válasza konti2 (#9) üzenetére


TomLion
tag

Lejött már a hűtő a prociról? Jól meg lehetett pasztázva. A gyári ragacsot (ha volt)leszedted, mielőtt be lett ezüstözve?

A vízhűtésnél a gondot a procira szerelt hőcserélő kialakítása jelenti.

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.