Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Miért lassul le a gépem? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tomcsi


tomcsi
senior tag

Sziasztok! Nos az volna a gondom, hogy a gépem 3/4 óra Hitam 2 után eggyszerüen lelassul, szaggatni kezd. Ha mondjuk nekiállok netezni akkor az is belassúl alig akar tölteni (ADSL). A gépem paraméterei 1300@1690 TuaCeleron, 512 Mb ram, Gef3 Ti200, Realtek hálókártya, Quantum 40 Gb 7200 winnyó, Codegen 300 W táp + cd-iró, dvd, rack mindez egy nagytoronyban 4db 8cm ventivel. A proci 45-50 fok Titan D5TB-vel. :O Ötleteket várnék vajon mivel lehet a gond...

(#2) emvy válasza tomcsi (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Oprendszer?

while (!sleep) sheep++;

(#3) tomcsi válasza emvy (#2) üzenetére


tomcsi
senior tag

Win Xp Prof.

(#4) Vertic válasza tomcsi (#1) üzenetére


Vertic
aktív tag

Milyen az alaplap? Így elsőre valami memóriakezelési, vagy ilyesmi hibára tippelnék. Milyen programok futnak közben? Pl. tűzfal, vírusirtó, ilyesmi?

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#5) LukE


LukE
veterán

Utánnna nem fagy ki? Nekem ilyet pl. akkor csinált, mikor 1800mhz fölötti cpu frekivel próbáltam csé-zni, 10-15 percig ok, szaggatás, reset. A proci nem bírja, de csak idővel jött elő.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#6) Sidaries válasza LukE (#5) üzenetére


Sidaries
őstag

Nekem a Heroes 4-el csinálja. Mondjuk nem vészes, mert kb. 3 óra után kezdi, addig meg ritkán jutok el. Én arra gondoltam, hogy bedarálja a memóriát és a Win nem szabadítja fel.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) GeorgeTerror válasza Sidaries (#6) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Igen ez lehetséges, és valós probléma. De nem tudom működik-e xp alatt is, még nem mertem kipróbálni, mert nekem túl csicsás. Jó öreg win99

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#8) Egon válasza Sidaries (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

A HoMM 4-nek híresen sz*r a memória-kezelése. Használd a magyar verziót (ha kell nekem megvan), az gyárilag patchelt, nincsen vele gond.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) Il Padrone válasza tomcsi (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
szvsz is a memoriad telitodik meg minden szemettel, es az oprenszer nem tudja kipucolni.
Hasznalj valami memoptimalizalo progi, az segithet (pl ramidle).
Udv

Il Padrone

(#10) GeorgeTerror válasza Il Padrone (#9) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Esetleg valami eléri azt a hőmérsékletet, amin valamejik alkatrész már hibázik, de nem fagyasztja le a gépet. Hűtés rendben van?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#11) tomcsi válasza GeorgeTerror (#10) üzenetére


tomcsi
senior tag

Mint az elején irtam a 45-50 fok között van...Azt gondolom az talán jó...:( Amugy az alaplap egy Abit ST-6..

(#12) GeorgeTerror válasza tomcsi (#11) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Házszellőzés hogyáll? A hőmérsékletadatok szerint nem túl jól

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#13) tomcsi válasza GeorgeTerror (#12) üzenetére


tomcsi
senior tag

Nagytorony házam van. Lent az orrában egy 8 centis, a vga és a proci között egy 8 centis és a táp fölött 2 db 8 centis...:))

(#14) GeorgeTerror válasza tomcsi (#13) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Emberek a tualatin ennyivel jobban melegszik?
Nekem a 700@1082 celeron 1,8 volton max 43 fokos volt

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#15) tomcsi válasza GeorgeTerror (#14) üzenetére


tomcsi
senior tag

Nem tudom mennyire kéne melegednie..:( De lehet, hogy ezzel van a probléma? Amugy mennyinek kéne lennije normális esetben?

(#16) GeorgeTerror válasza tomcsi (#15) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Nem tudom, kellene, hogy ojan is szóljon hozzá, akinek tualatinja van, és esetleg húzza. Nálam otthon a fentebb leírt cuccal eccer ijet szólt: 29 C. kb 19-22 C lehetett a szobában

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#17) tomcsi válasza GeorgeTerror (#16) üzenetére


tomcsi
senior tag

Jaahhh...nekem a szobában jb. 24-25 fok van...:) de igazából ez nem lehet annyira befolyásoló tényező...

(#18) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Sztem sok az az 50 fok... Még az én 2.5-re nyomott penyám is 42-52 között van...

Amúgy próbálj ki pár optimizáló progit! Pl. Cacheman, Tweak-XP. Ezek szoktak segíteni.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#19) Den válasza tomcsi (#17) üzenetére


Den
veterán

csipszet hőmérséklet mennyi? Lehet ahogy a házban fölmegy a hőmérséklet a csipszetnek már melege van.

www.simson4t.hu

(#20) launcser


launcser
senior tag

nekem van olyan hogy direkkonnekt sokat fut az lassit be
egyszeruen 20 secekig nem reagál :)

tütüü

(#21) Makker


Makker
tag

mielőtt nagyon belemerülnél a tesztelésbe esetleg próbálhatnál csöppet visszavenni az fsb-t. ezzel a hőmérséklet is lejjebb kerül, bár szerintem nem ez a probléma. az én hajdani 1000@1500 tuc-om is csinált 50 fokot nyáron.

.

(#22) tomcsi válasza Makker (#21) üzenetére


tomcsi
senior tag

Levettem alap fsb-re a procit de most ugyan azt csinálja de kb. 2 óra után..:O Amugy az alaplapi chipset elég hüvösnek tünik..nem hiszem, hogy ezzel lenne a baj..

(#23) tomcsi válasza Agyzuzo (#18) üzenetére


tomcsi
senior tag

Most huztam le ezeket a programokat a netröl felinstalálom és meglátjuk... Remélem jó lesz már végre..:(((

(#24) tomcsi válasza tomcsi (#23) üzenetére


tomcsi
senior tag

Anyit tudtok még segiteni merre keressek cracket hozzájuk?...:))

(#25) tomcsi válasza tomcsi (#24) üzenetére


tomcsi
senior tag

Ok...megvannak. Amugy nem sok minden változott vagy csak én nem tudtam jól beállitani se a Tweak Xp-t se a Cacheman-t...:( Még valakinek valami ötlete?

(#26) Il Padrone válasza tomcsi (#25) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Hogy erted, hogy nem tudod rendesen beallitani?
Az optimumot keresed. Ez attol fugg mire hasznalod a geped. Ha jatekra a cacheman-ben van ilyen beallitas.
A TweakXp nem ismerem...
Udv

Il Padrone

(#27) tomcsi válasza Il Padrone (#26) üzenetére


tomcsi
senior tag

Ööööö.... ezt a játékra való optimalizálást nem találom. Amugy fölleg játékra, böngészésre van használva a gép.

(#28) tomcsi válasza tomcsi (#27) üzenetére


tomcsi
senior tag

Ez az 5-ös számú Cacheman...ha ez mond még valamit....

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Miért lassul le a gépem? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.