Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -= Szaki =-


-= Szaki =-
csendes tag

Szaisztok kellene egy kis segítség és a kérdésem így hangzik:
1024kb/s ADSL netem van és mégis 130kb/s-el tudok tölteni miért? (Inviteles)

ha valaki tudja a választ legyen szíves és segítsen köszönöm.

(#2) kovsol válasza -= Szaki =- (#1) üzenetére


kovsol
titán

1024 KILOBIT! = 128KILÓBÁJT

May the Force be with you!

(#3) Mkill válasza -= Szaki =- (#1) üzenetére


Mkill
aktív tag

Szia
Nem lassu a letöltésed
1024:8=128 Kb/s

Minek erre új topic :F

(#4) Maranello


Maranello
tag

Szaki névvel
:O

[Szerkesztve]

(#5) Babapiskota


Babapiskota
tag

ez poén volt:D

''jó kapcsolat, jó programok,...élvezet, ami a világhoz elvezet!'' by fibernet:D

(#6) -= Szaki =- válasza Mkill (#3) üzenetére


-= Szaki =-
csendes tag

Ez igaz de nem tudtam hogy ez ilyen egyszerű

(#7) Szabesz válasza -= Szaki =- (#1) üzenetére


Szabesz
őstag

1 kilobájt = 8 kilobit
1024 kilobit = 128 kilobájt
szal' 2kilobájt/s-el jobb vagy mint a szerződésben

¯\_(ツ)_/¯

(#8) -= Szaki =-


-= Szaki =-
csendes tag

És akkor az mért van hogy havernak 512kb/s-es nete van és ő is 130-al szedi a cuccost?

(#9) -= Szaki =-


-= Szaki =-
csendes tag

Na és az hogy másik haver 1024-es TVNetwork-os nete van 600kb/s-el szed ???????????????????????????????????????????????????????????????

(#10) Babapiskota


Babapiskota
tag

lehet h kábelnete van,anno nekem is 512 helyett 1 mega volt a sávszél(fibernet)

''jó kapcsolat, jó programok,...élvezet, ami a világhoz elvezet!'' by fibernet:D

(#11) -= Szaki =- válasza Babapiskota (#10) üzenetére


-= Szaki =-
csendes tag

Ő neki is Inviteles

(#12) Babapiskota


Babapiskota
tag

lehet h 600 kilobittel szed...

512 kilobit= 64 kilobájt
1024 kilobit= 128 kilobájt
2048 kilobit= 256 kilobájt


Hidd el ,csodák nincsenek....

meg nem értem h ilyenért minek new topic.....

[Szerkesztve]

''jó kapcsolat, jó programok,...élvezet, ami a világhoz elvezet!'' by fibernet:D

(#13) -= Szaki =- válasza Babapiskota (#12) üzenetére


-= Szaki =-
csendes tag

Nem 120MB lejött neki full gyorsan láttam kb(2perc) nem vágom pontosan de én se hittem el csak miután láttam.

(#14) zsommi válasza Babapiskota (#12) üzenetére


zsommi
senior tag

Ja, vagy csak kamuzik..:D

(#15) VladimirR válasza -= Szaki =- (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: nagyon fontos, hogy kb, vagy kB - elobbi ugyanis a kilobit, urobbi a kiloByte, es a ketto kozott van egy 8-as valtoszam, amint azt mar fentebb is leirtak - eloszor ezt probald megerteni, majd ennek megfeleloen figyelmet forditani arra, hogy az adott program eppen melyiket is irja ki
2: nem mindegy, hogy mi irja i a letoltesi sebesseget - nemely letoltesvezerlonek lehet hinni (pl.: getright), nemelynek nem (foleg a p2p programok, mint pl a dc, vagy a torrent kliensek tobbsege)
en ajanlanek egy DUMeter neviu programot (Bovebben: [link]), ez hiteles erteket mutat, csak arra kell figyelni, hogy jo eszkoz legyen kivalasztva (az ''all interface'' kivalasztasakor latszodhat dupla sebesseg, mert meri egyezer a dsl kapcsolat, egyszer a lan karyta sebesseget, es ugye az adat mindketton atmegy)

p.s.: kevesebb irasjelet, picit tobb turelmet plz

(#16) Babapiskota


Babapiskota
tag

120 mega = 122880 kilo
122880/120(2*60)=1024 ---> 1 megával szedett:D jó lehet ez a net:D (laza 10/10 es kolesz)

''jó kapcsolat, jó programok,...élvezet, ami a világhoz elvezet!'' by fibernet:D

(#17) VladimirR válasza Babapiskota (#12) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hidd el, vannak csodak (majdnem)
hiretelen 3 ok jut eszembe, hogyan lehet 1Mbps neten 600kBps-sel toletni
1: kabelnet, es a kozpontban szarul vannak beallitva a dolgok (tavaly a 2Mbps netemmel 6Mbps sem volt ritka (TVNetwork - szeged))
2: valamilyen p2p klienssel tolt, es belefutott egy fake file-ba, amit tomoritve kap - ilyenkor nemely kliens nem a valos, sebesseget mutatja, hanem eltekint attol, hogy az adat tomoritett - igy hiaba 700 MB a file, ha csupa 0-bol all, 1-2 perc alatt letoltheto, es a tenylegesnel joval nagyobb elmeleti sebesseggel toltodik
3: valoban, mint fentebb irtad, 600kbps-rol van szo

szerk.: beugrott egy negyedik lehetoseg is
lehet, hogy valamilyen kolis halozat, ahol kap mondjuk a net fele 1mbps-t, de van a koliban egy proxy - ezesetben ha olyat tolt, ami mar a proxy cache-eben benne van, nem ervenyesul a net fele meno korlatozas, a helyi halo sebessegevel fogja letolteni

p.s.: nem kell egybol kirohogni, kigunyolni, foleg nem sajat tudatlansagotok miatt

[Szerkesztve]

(#18) shev7 válasza Szabesz (#7) üzenetére


shev7
veterán

nem okoz nagy kulonbseget, de a szabvany szerint a savszelessegnel a kilo elotag nem 1024es, hanem 1000es szorzot jelent. Ez is csokkenti az eedmenyt picivel.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#19) Babapiskota


Babapiskota
tag

a kábelnetes dolgot én is írtam,de írta rá h inviteles adsl!

De ezek nálam nem mennek csodaszámba:D

[Szerkesztve]

''jó kapcsolat, jó programok,...élvezet, ami a világhoz elvezet!'' by fibernet:D

(#20) -= Szaki =-


-= Szaki =-
csendes tag

Köszönöm mindenkinek mert márt tényleg minden szart kipróbáltam stb.
de eről a 8 as váltóról nem tudtam amúgy az a network-os net ilyen megosztott,de az tényleg rohadt gyors.
köszönöm mégegyszer
(és a progit is de már megvan)

(#21) Chrees


Chrees
tag

lehetetlen :DDD mámint 120mb 2perc-el 512es nette

legalábis sztem

[Szerkesztve]

Abit VI7; 2,4Ghz@3203Mhz celeron S478(133*24); Infineon 512Mb; Sapphire Ultimate Edition 9600XT 128Mb @567/722 587/690 ; Seagate 2*80gb; noname 400W táp :) Mindörökké FERENCVÁROS!!!!!!!!!!!

(#22) -= Szaki =-


-= Szaki =-
csendes tag

Tényleg szegedi TVNetwork-ös a srác nete de lehet hogy csak véletlen na de mindeggy
,de még annyit hogy hogy lehet az hogy a másik cimbinek 512 nete van és 130-al szed
és neki is invitel+ő is és én is szegedi tagok vagyunk??

(#23) VladimirR válasza -= Szaki =- (#22) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mivel merte azt a 130-at?
fentebb irtam ugye, hogy pl a DUMeter mutathat duopla sebesseget - ami pont megfelelne 130kBps-nek

(#24) lesaux válasza -= Szaki =- (#22) üzenetére


lesaux
veterán

Mostanában volt sávszélduplázás (meg előtte is volt már egy). Tehát lehet, hogy pl. fél éve 512-ért fizetett, csak közben megemelték 1 megára.
Egyébként a minap a kezembe került a szerződésem, 384 kbps van benne, mégis 1 megás a netünk, mert egyszer felemelték 512-re, aztán 1024-re.

(#25) -=Valium=- válasza -= Szaki =- (#13) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Hát ez tényleg valami csudanet.

Én 3Mbit/s-al pontosan 20Megát(+/- 200k) szedek percenként. :O :O :O :O

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#26) Motion_Blur válasza VladimirR (#23) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem 550 kB/s-et mutat, tehát a valós dupláját. Hogyan kell beállítani, hogy rendesen mérjen?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27) shabbarulez válasza Motion_Blur (#26) üzenetére


shabbarulez
őstag

Beállítások és ott a network interfacenél ne all-t válassz, hanem azt amin az ADSL kimegy és akkor csak azt fogja mérni.

(#28) VladimirR válasza -=Valium=- (#25) üzenetére


VladimirR
nagyúr

megtenned azt a szivesseget, hogy ha mar leirtam, elolvasod a #17-es hozzaszolast, amiben 4, azaz negy magyarazatot adok arra, hogy mibol adodhat az emlitett letoltesi sebesseg?
koszonom

(#29) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Tökre bírom hogy időről-időre mindíg feltűnik egy ilyen topik, igaz a hogyan lehet a dial upot gyorsítani időszak is vicces volt.
Mindesetre tegnap éjjel én is nyitottam egy hasonlóan hülye topikot -amit azóta töröltettem-, csak nekem a feltöltésemmel volt gond, de miután felhívták a figyelmemet a száraz tényekre, rögtön rájöttem, hogy a szolgáltatóm jogosan szivat, ugyanis tegnap voltak kedvesek 128 -ról 96 kbit/s -re visszalőni a feltöltésem (fél éve váltottam lejebb, s a feltöltést úgyhagyták), gondolom nem tetszett nekik, hogy ebben a hónapban már 30 GB felett jár a feltöltésem...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#30) Sanya válasza Thulcandra (#29) üzenetére


Sanya
nagyúr

azt a hoaxot egy haverommal indítottuk el itt a ph-n, hogy a dial-upot lehet gyorsítani. sok szegénylamer, hogy bevette :))

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31) -= Szaki =- válasza VladimirR (#28) üzenetére


-= Szaki =-
csendes tag

hiszen válaszoltam a 22. felirattal és mégegyszer köszi az infót

(#32) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

És az hogy a fenébe lehet, hogy az 512KBit/s-es kábelnetemmel max 4 kByte/s-el tudok tölteni amikor min. 60kB/s-el kéne jönni az anyagnak??? Egyszerűen nem jövök rá mi a fene gond van... Vírus, kémprogram nincs a gépen, mégis döglassú a net... Mikor bekötötték két napja akkor még jó volt, aztán elmentek és mikor kipróbáltam már ilyen tetű volt... Az origo.hu kb másfél perc mire bejön....
Ötleteket PLS!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#33) Thulcandra válasza Poplacsek (#32) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Futtatsz közben v.milyen fájlcsere programot, vagy csinálsz bármiféle feltöltést?

ADSL jó tulajdonsága: ha maxon töltesz felfele, a letöltés totál meghal :DDD

Ha ez lenne a problématika akkor keress rá itt a fórumon a cfos .ra meg a netlimiter -e.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#34) Chieftec


Chieftec
őstag

Cablenetrol van szo nem adsl rol. Csinalj egy modem resetet hatha..

(#35) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Én meg elvileg csak 96kbit/seccel töltehetnék felfelé, ennek ellenére 100kbájt/seccel tolom az anyagot. :))

(#36) Chieftec válasza (Kolombusz) (#35) üzenetére


Chieftec
őstag

Aztazt meghogyan?

(#37) Soma01 válasza Chieftec (#36) üzenetére


Soma01
veterán

Lefelé annyi... :DDD
(gondolom) Vagy 96 helyett tölt 100-zal! Az se rossz! ;)

(#38) (Kolombusz) válasza Chieftec (#36) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én sem tudom. 384/96-os előfizu (kilobit!), lefelé rendesen 48-50 kbájt/sec a vége, felfelé, meg megy 90kbájt/seccel is. Igazából nem zavar, gyorsan meg is növeltem a bithumenes accountom arányát. :DDD

(#39) várnarancs válasza -=Valium=- (#25) üzenetére


várnarancs
addikt

Az furcsa: 3000/8=375, nekem 380kbal jönnek le a cuccok, ha teljesen szabad a net! Jan nekem elvileg a net 1500/765 vagy mi, de alapból 3Mbitet kötöttek be. Akkor a 765 is duplázódott vagy azt kihagyták? A barátomnak van vagyis csak volt 76Mbites nete:D Azzal mentek át hozzám a filmek elég rendesen:DD Most 1 gigabitese van:D

[Szerkesztve]

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.