Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PredatorZoli

    Topikgazda

    válasz j0k3r! #89253 üzenetére

    Nem hiszek ebben, a felrajzolt példákban más volt az ok-okozati viszony szerintem.

  • Oppenheimer

    nagyúr

    válasz j0k3r! #89253 üzenetére

    Korábbi példáknál az ábra szerint szinte nem esett semmit az index a kamatemelési ciklus alatt. A mostaninál meg 3600 alá is benézett 4800-ról (-25%), a nasdaqban meg -36%-nál járunk.

    Jelenleg a piac abban a kamatpályában hisz, hogy idén eléri a csúcsot, az infláció kordába kerül és utána a FED csökkenteni fog. Természetesen nem biztos hogy így lesz, és ha a FED szigorúbb lesz a vártnál, akkor még lehet esés. De -30%-ok? Nem hinném. Ha negatív scenario lesz, akkor sem fognak ennyit esni szerintem, mert ez is részben be van árazva most a piacon.

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

  • Ixion77

    addikt

    válasz j0k3r! #89253 üzenetére

    A grafikon helyes, de hadd kommentáljam:

    Sok kisbefektető úgy gondolja, hogy a FED úgy változtatja a kamatot ahogy kedve van, és akkor csökkent amikor lehet.
    A valóság ezzel szemben az, hogy a FED úgy változtatja a kamatot, ahogy kénytelen. Jelenleg is az a helyzet. Emel amíg emelni kénytelen, és mindaddig emel, amíg csökkenteni nem lesz kénytelen.
    Így volt ez a múltban is. A FED mindaddig emelt, amíg valami el nem tört a gazdaságban, ami miatt onnantól csökkenteni volt kénytelen. Most is azt tippelgeti mindenki, hogy mikor és milyen törés fog bekövetkezni. Amikor az megtörténik, akkor igyekszik majd a FED helyreállítani a károkat.
    Természetesen addigra már késő lesz, a kár megtörtént, mindenki látja mekkora a baj, és senki sem tudja hogy milyen mély a nyúl ürege. Ettől lesz vízesés a tőzsdei chartokon, mivel ilyenkor kezdődik a találgatás, hogy vajon mekkora a kár, mikor és mekkora véráldozattal sikerül abból majd kikászálódni.
    Ez látható a belinkelt grafikonon. A gazdasági törések időpontjai és a FED kényszerű lépései.

    Is this time different?
    Igen, több szempontból is.
    - Egyrészt a FED olyan helyzetben van, amilyenhez hasonló nem volt még soha. Maguk is elismerik hogy sötétben tapogatóznak, nincs történelmi támpont, nincs mire támaszkodniuk.
    - Másrészt korábban a FED elve az volt, hogy utólag oltotta a tüzet. Most az a hozzáállásuk, hogy megpróbálják előre felderíteni minden töréspontot, és már a törés előtt beavatkozni.
    - Harmadrészt üres a fegyvertár. A balance sheet már így is iszonyatos méretű, az USA ellenlábasai pedig nagyon szeretnék látni hogy a dollár megszűnik a világgazdaság alapja lenni. A fegyvertár ürességével persze ők is tisztában vannak, ezért is igyekeznek annyira megelőzni a problémát, mert ha egyszer bekövetkezik, nem biztos hogy lesz majd elég kötszerük.

    Hogy mi lehet ebből?
    Bármi. De tényleg. Az egyik véglettől a másikig akármi. Lehet, hogy semmi sem törik el, minden szuperül alakul és év végére már SPX 5K+ lesz. Lehet az is, hogy olyan szuperszar helyzet lesz inflációval, zsugorodó gazdasággal és nagyhatalmi konflikusokkal hogy az SPX 1K- lesz. Senki se higgye hogy ezek bármelyike elképzelhetetlen. Benne van mindkettő a pakliban, ahogy az összes köztes érték is. Igyekezzen mindenki úgy kezelni a megtakarításait, hogy egyik se okozzon számára (anyagilag) végleges katasztrófát.

    A személyes tippem az, hogy a mostani recesszióból még ki fogja tudni a FED vakarni a gazdaságot, így lesz még új tőzsdei csúcs két éven belül. A következő nagy gebasz beütésekor viszont brutális zuhanás lesz. (Nem, a 2022-es nem volt az. Ez eddig csak egy korrekció volt szerintem.)

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés