Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi lehet a gáz ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) roPHka


roPHka
senior tag

Lenne egy kisebb problémám. Méghozzá az, hogy fagy a gép.
Egy kis előzmény a problémához. Szal hoztam haveromnak tavaly, asszem még decemberben egy 1,7Ghz-es Cerkát meg egy lapot. Ok a lap nem egy nagy szám, mert ECS, de szerintem elég korrekt volt, és az volt a lényeg hogy SDramot is kezeljen. Meghoztam neki, összeszereltük, és ment az akkori 20Gb-os 5400Rpm-es Maxtor winyóval. Januárban visszavitte a vinyót mert bad sectoros volt, és úgy döntött hogy inkább most cserélteti ki mint később. Megkapta az újat gariba, ez egy 30Gb-os 7200-es Ata133-as Maxtor DiamondMax Plus 8. És most meg fagy a gépe. Minden ugyanaz a gépben, kivéve a vinyót. Eddig jó volt minden, de amint bekerült ez a vinyó fagy. A vinyó egy kissé melegszik. A fagyás ha úgy vesszük rendszertelen, de általában bekapcs után kb. fél órán belül megfagy, majd reset, és utána már csak 2órán belül fagy ismét meg. Memóriát teszteltük, sőt kipróbáltuk másikkal is, de azzal is fagy, úgyhogy az tuti nem lehet gáz. Lehet a vinyó bűnös? Én rá gondoltam, mert ez a legésszerűbb, hiszen a régivel tökéletesen ment a gép, de mihelyt bekerült az új, máris fagy! Please help&tanács! Kösz.

(#2) Peet válasza roPHka (#1) üzenetére


Peet
senior tag

Igen, lehet a winyó a bűnös!
Nem írtad ugyan milyen oprendszer van a gépen, de leírom én hogy jártam, ebből Te is rájössz mi a baj:
ECS lap + 1100Duron 512SDRAM 7200-es seagate 40gb winyó ....stb. igazán a winyó a lényeg.
Winyó mobil rackbe, win xp telepít, kb felénél kifagy.
Telepít még 1szer, megint kifagy.
3. jára telepít, nehezen felmegy.
Gépet használva fél óra és kifagy.
Újraindít, másolgat,és kifagy.
Ekkor winyó kivesz a mobil rackből, belecsavaroz házba.
Gép indul, másol, müxik, és még ma se fagy!

Szóval, melegszik a winyó és a winxp védelmi célból mindig resetelte a gépet (azaz kifagyott). Volt még ugyan más AGP driveres gond is ami miatt kifagyott, de azt egy VGA driver illetve egy AGP driver megoldotta.

(#3) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Én ugyan nem a vinyó melegedésére gondolok, de nekem is volt ilyen tapasztalatom, hogy rack-ban nem ment jól tartósan a vinyó. Pedig hűtés is volt benne (mármint a rackban, most a házban nincs hűtése)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) Den


Den
veterán

Másik topicot törlöm, itt meg próbálj meg emberi hangnemben társalogni.

www.simson4t.hu

(#5) roPHka


roPHka
senior tag

Köszi a kis segítéséget. Talán megpróbálom egy másik vinyóval, hogy azzal mit érek el. Amúgy win98 volt rajta. nemtom melyik, szerintem a simát rakta fel a srác, nem néztem meg.
Dennek üzenem, bocs, de miért ''fikáz''-ott a gyerek?! Amúgy kösz neked is.

(#6) Panther válasza roPHka (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nem lehet hogy az az oka, hogy az új winyóra új rendszer került, és az nem úgy van beállítva mint a régi?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi lehet a gáz ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.