Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Mezei sztereó hangkártya (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Terratec 128i PCI
Na ezt a hangkártyát használta már valaki? Jobb, mint az SB128? Mert fontos lenne, hogy tudjam, hisz meg akarom venni. Azt tudom, hogy az SB128 ''súg zsizsázik meg kavar'', ezért nem akarom. sokkimenetes kártya nem kell mert se DVD se fontosság, hogy jáccás közben halljam. Vagy van valami más ajánlat

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#2) toeri válasza GeorgeTerror (#1) üzenetére


toeri
aktív tag

Ilyen könnyen feladtad az 5.1-et??? :o)

Üdv, toeri

(#3) GeorgeTerror válasza toeri (#2) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Muszáj :) volt mert ha veszek egy jó 5.1-es kártyát ahoz kellene egy jó 5.1-es hangrendszer, vagy egy olyan ami imitálja hogy ő maga 5.1-es. Ilyen lett volna a Midiland mli-490. De kis (bár a lehető legkisebb jobban illene rá) hazánkban ijen terméket nem forgalmaznak. A többi igényes meg drága (Altec pl). Meg amúgy sem nagyon kellett volna csak gondoltam hátha kijön. Ezért kellene egy igazán szép hangú sztereó kártya. De amint az közismert az SB128 me, az. Azért vagyok kíváncsi a Terratec 128i-re. Vagy ami más jó.

Aki a GUS PNP-t ajánlaná ne tegye. Nincs ISA-m, egyrészt másrészt már volt és azt a minőséget sírom vissza:(((((

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#4) Bazsii


Bazsii
csendes tag

Hello, én meg azt kérdezném, hogy mezei sztereo hangszórópárnál milyen értékekre figyeljek, pl xHz-től y Hz-ig hallható, hány watt stb. Nem kell nagy helységben szólnia, csak normális legyen- ha valaki segítene, azt megköszönném Bazsi

(#5) McJames válasza GeorgeTerror (#3) üzenetére


McJames
senior tag

A Midiland-et 99-119$ között láttam. Hasonló árkategóriában az alábbi cuccosok között válogathat itthon - akinek van rá pénze :) :
Genius SW-4.1 Surround 2 15.330 / 19.163
Yamaha YSTMS201 1 16.800 / 21.000
Creative Labs FPS1500 Digital 1 17.200 / 21.500
Jazz J7905 Bruno 2.1 1 18.320 / 22.900
Altec Lansing ACS54 3 18.592 / 23.240
Samsung FS-2822BA 2 19.170 / 23.963
Jazz J-9902 5+1 9 19.200 / 24.000
Altec Lansing ATP3 4 19.370 / 24.213
Jazz J-9902 5+1s 3 19.700 / 24.625
Logitech SoundMan SR-30 2 20.180 / 25.225
Genius HI-FI Speaker 5+1 Surround 5 20.400 / 25.500
Altec Lansing ACS45.1 2 21.470 / 26.838
Creative Labs FourPointSurround FPS2000 Digital 1 23.400 / 29.250
Creative Labs SoundWorks DeskTop Theatre™ 5.1 DTT2200 5 24.300 / 30.375
Altec Lansing 2100 / 2.1 hangfalrendszer / Fa mélysugárzó 1 24.900 / 31.125
Jazz DE005 AC-3 Dolby Digital/DTS 4 27.300 / 34.125
Ez persze nem mind 5.1, de azért már kínálat. :D
Sajna Terratec 128i-ről semmi, de ''nagytestvérét'', már hallottam dícsérni.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#6) Dorian


Dorian
félisten

Szevasz, ne hülyéskedj, szerinted a TerraTec az mezei? Nem azért, de sokkal jobb márka, mint a Creative. Pl. Nekem van TerraTec128i-m, én a SoundBlaster 128-at cseréltem le rá, és meg kell mondjam, sokkal szebben szól, én nem vagyok szakértő, ezért nem tudom megmagyarázni, miért szebb, de nincs alapzaja, és úgymond ''kitölti a teret''. Én is azért vettem ezt, mert nincs pénzem 5.1-es hangrendszert kiépíteni, úgyhogy jó a stereo is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7) zetecR


zetecR
addikt

Én is épp most vagyok hangkártya nézőbe'. Túl drágát nem akarok venni, mert nem nagyon használom, de hamár veszek, akkor valami normálisabbat szeretnék. Az egyik a Terretec volt, amit kinéztem, viszont a Juvében megjelentek a Safeway termékek eszméletlen alacsony árakon, kiváncsi lennék a minőségükre...
4.1-es hangkártya 2100, 5.1-es 4150+fa. Az 5.1-esen pl C-Media 8738 van, ami elvileg nem rossz, de hát ennyiért szerintem nem lehet egy terméket még szépen becsomagolni sem...
Tudtok róluk valamit???

(#8) GeorgeTerror válasza zetecR (#7) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Vészesen olcsónak tűnik. Maradjunk a márkánál, legalább SB. De gyanús.
Szóval legyen a Terratec.
Vagy van valami olyan aminek nagyon szép a hangja, sztereó korrekt áron? Van jobb?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#9) GeorgeTerror válasza McJames (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Hangszótók:
Altec tetszik atp3- beszól egy 5x4x3-as(hossz, szélesség,magasság) szobát süketülésig? 30 Watt RMS. Elég ez hogy a szomszéd kisköcsög ne tudjon aludni reggel 4-ig. (Sajna a hajnali fél hatos ébresztés bosszuért kiált.)
Apropó mi az az RMS, valami valós zenei teljesítmény, de mi is pontosan?
Jazz-t nem vennék haveromé lassacskán feladja az elfogadhatóan szolást. Köhög hörög krákog. Szólni nem szól.
Samsung kicsit gyanús a középsugárzó aprócska, és nincs magas. Félés van tőle.
Logitech genius tök műanyag, rezonál hörög meg ijenek.
Altec Lansing 2100-ból hiányzik az igazi közép azt írják. Meg tényleg nincs benne, csak ojan aprócska szélessávú csipogószerű. Tehát hiányzik a közép
Szóval nemtom mi lesz. eddig ugy néz ki:
Terratec 128i PCI + Altec Lansing ATP3





Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#10) GeorgeTerror válasza Bazsii (#4) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Ami fontos: teljesítmény wattban de csak az RMS
átvitel Hz-ben az ember 20-20kHz-es tartomaányban hall. A klipsch2.1 tud 31-Hz-től 20kHz-ig. Ezt elhiszem. Ha subwooferes rendszert veszel fontos a vágási frekvencia, mennyinél
(pl.: http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=536&oldal=2).Miből van a doboz (sw-nél fa alapanyag fa, farost lemez rétegelt lemez). Hangsugszórók mérete felépítése, beépített hangsugárzók. egyenlőre ennyi

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#11) Bazsii


Bazsii
csendes tag

GeorgeTerror: köszi az infot, tegnap vettem egy Geniust, azt kell mondjam szépen szól. kipróbáltam játszani, teljesen tökéletes, és ahogy itt már valaki mondta, kitölti a teret. Arra nem elég hogy a szomszéd kiskrapekot kiugrassza az ágyból, (nálunk is uez a helyzet) de azt úgyis az asztali cd-vel valósítom meg. még egyszer köszi- BAzsi

(#12) GeorgeTerror válasza Bazsii (#11) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Topikfelhozás

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#13) Den válasza GeorgeTerror (#10) üzenetére


Den
veterán

Altec-et halgasd meg alaposan, csendes helyen, mert némelyiknek (pl az enyémnek) nagyon erősen behallatszik a táp búgása, különösen a szubnál. Kár mert amúgy jó kis szettek, bár túl drágák. A műanyag ház önmagában nem baj, ha jófajta, és jól méretezett. Az altec-emnek is műanyag háza van de olyan vastag falú kemény műanyag, hogy merev mint az acél és dög nehéz is. Egyebként szétszedtem és nagyon jó minőségű hangszórók vannak benne (akkora mágnessel hogy a csavarhúzót kiszedte a kezemből :) ), csak a közép alul méretezett. Szal játékra király, a szomszéd kiscsávó nem csak felkel, de össze is vizeli magát, viszont zenére nem igazán jó.

www.simson4t.hu

(#14) zetecR válasza GeorgeTerror (#10) üzenetére


zetecR
addikt

Ha meg tudod hallgatni a hangszórót (szettet), tök mindegy, hogy hol van a vágási frekvencia, meg mettől meddig visz, az a lényeg, hogy tetszik-e a hangja.
Az ATP3 tényleg jó, szerintem az ACS33 se szól rosszul, viszont az ACS 621-es nagyon dícsérik, még zenére is. Olcsók közül most láttam az AVS szériát, de még nem hallottam. Tapasztalat?

(#15) GeorgeTerror válasza Den (#13) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Jó arc vagy itt viccelődsz a csavarhúzó kiszedéssel meg a bevizelős kiscsávóval. Rám meg hüjén néznek a ''kollegák'' mert kiröhögöm az ámítógépet.
(''Kollega? Mióta vagyok én kurva'')
Szóval pengén fog szólni. A Közepet meg majd jól kihajtom. De most erősen gondolkodom, hogy gyűjtök még kis dellát aztán jöhet a 621. Na asszem attól be is hány a kiccsávó. Addig meg kihúzom valahogy azzal a kb 8-12wattal (régi nagy fadobozos rádió, ha nem hajtom nagyon élvezhető és telt a hangja, annó jól működött, gitárhoz, nagyobb hangerőn torzítóként:))

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#16) GeorgeTerror válasza zetecR (#14) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Hát az AVS elég alapnak néz ki.
Valahol a 621 megbüntette a Klipschet. Ez jelenthet valamit. Mindenesetre biztató, hogy felébe kerül és szénné dicsérik.
Szó mi szó, ha meg tudod hallgatni számodra referenciazenékkel a cuccot igazán nem számit mi hol és mennyi, csak a pénztárcád mérete semmi más. Tehát gyűjts(ek) egy kicsit többet és ne hangosat, hanem széphangút!:)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#17) zetecR válasza GeorgeTerror (#16) üzenetére


zetecR
addikt

Az AVS300 gyengébb lehet az ACS33-nál? Mert az egész értelmesen szól (annyi pénzért), mondjuk nem egy hangnyomásbajnok, de nem is azt várja el tőle az ember.

(#18) Adi


Adi
senior tag

Ez az ISA-hiány az egyik, ami visszatart attól, hogy új alaplapot vegyek (a másik, hogy nincs rá szükségem :)

ldm start-reconf primary

(#19) guest válasza Adi (#18) üzenetére


guest
veterán

Ne irigyeld! Egy hete cseréltem ki az ISA-s SB AWE64-et egy Live 5.1-re. De azt hiszem, minden megy vissza. Ha adatátvitel van az IDE egységek felé, szörcsög, recsek, miegymás. Persze nem lehet semmit megváltoztatni a beállításokon. (A szörcsögés ME-ben sem kutya, de XP-ben a csúcs!)

prohardver vendég

(#20) GeorgeTerror válasza zetecR (#17) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Nyilvánvalóan, hisz gyengébbfajta a széria azonosítója. egyébként www.alteclansing.com
letöltöd az usere manualt és rájössz:
AVS300: 17 W (RMS) 70 Hz-18 kHz
ACS33: 25 W a többi ugyanaz

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#21) GeorgeTerror válasza guest (#19) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

audiokábel kidob!!!
(hangkártya cdrom között fut) live arrebpakol talan megjavul

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#22) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

A topiknak az ő felhozása szándékosan. Tudtok olyan boltot ahol odamegyek és megdörgetem a hangfalakat? Mert az is jó lenne, jól kihajtani. Ha boltos lennék egy külön hangszigetelt szobát építenék a hangcuccok meghallgathatóságára:))

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#23) McJames válasza GeorgeTerror (#22) üzenetére


McJames
senior tag

Ha lenne rá pénze a boltosoknak, akkor gondolom ők is... (Csak hát: alapterület megvásárlása, vagy bérleti díja [képzeld el mennyit kérnek Pesten, mondjuk a Váci utcában 1 m2-ért...], a helyiség szigetelése [mély hangok nagyon és messzire ''szöknek'', ugye...], berendezése [amit vagy ő fizet ki, vagy a gyártó bocsát rendelkezésére, ha...].)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#24) zetecR válasza GeorgeTerror (#20) üzenetére


zetecR
addikt

Ja, a 25 az nem 17, de vajon a hangzása is gyengébb lehet, vagy valami hasonlóra lehet számítani?
Üzletbe kellene, hogy ne halotti csend legyen, de nem akarok több 10e-ért Hifit venni. Egy kis rádió+mondjuk egy ACS33 töbéletesen ellátná ezt a szerepkört. Kérdés, hogy az ACS helyére jó lenne-e az AVS, bár nincs közöttük óriási árdifi :-).

(#25) GeorgeTerror válasza zetecR (#24) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Üzletbe jó a kissebb is csak ne láccon. Bár személy szerint akkor inkább vennék egy sima sztereo samsungot. Elég jól szólnak elég erősek is, de nem kerül annyiba. De nem is kell akkor ateljesítmén egy boltba. Meg a Samsung kicsit konzevatívabb kicsit, boltban meg ez számít.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#26) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Szegény kicsi topik megint lenyomták.

Tud valaki olyan sztereó hangkártyát ami jobb, mint az SB128?
Használt már valaki Terratev128i PCI nevű kártyát?
Tud valaki valami jobb sztereót?
Köszi

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#27) guest


guest
veterán

Jobb sztereó kártya, mint az SB128? Az én jelöltem: SB AWE 32!!! :-). Tudom, ezzel nem vagy kisegítve: ISA buszos...

Egon

prohardver vendég

(#28) GeorgeTerror válasza guest (#27) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

GUS PNP-t kellene pótolni...
Az meg mégjobb, mint AWE64:P

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#29) guest


guest
veterán

Röhögni fogsz, de az AWE 32 is jobb, mint a 64... Nekem volt mindkettő...

Egon

prohardver vendég

(#30) zetecR válasza GeorgeTerror (#25) üzenetére


zetecR
addikt

Melyik Samsung, az a ''torony''?

(#31) guest


guest
veterán

Hi all!Nem ide tartozik ugyan de fontos lenne.Nekem egy MaxiSound Fortissimo hangk.-ám van
és az istenért sem akar menni az EPOX 8KTA3-as alaplapommmal!PLíz help!Kain

prohardver vendég

(#32) GeorgeTerror válasza zetecR (#30) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Nos egyrészt depo.hu vagy samsungspeaker.com. Másrészt mekkora a boltod? Mert nekem otthon a szobámat igen tisztességesen beszólja egy nagyon régi fadobozos rádió kb 8-12 watt. De lehet, hogy sokat mondok.
Haveromnak SMS-2200 van és ahoz képest, hogy 6 watt úgy szól, mint a veszedelem. Az meg valami 5 rongy a depon. Aztán a 7631 az meg 10 watt és két utas. Szóval már 7.500-tól tucc olyat venni ami bőven jó egy boltba.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#33) zetecR válasza GeorgeTerror (#32) üzenetére


zetecR
addikt

Maga az üzlethelyiség nem túl nagy, 20 m2 küröl van. Egy másik üzletben volt már az ACS33, ott nagyon jól szólt, mindenkinek kerekedett a szeme a szatellitek láttán :-). Mondjuk nagy teljesítmény nem kell, de az a kellemes mély, az nagyon jó ;-)!

(#34) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek milyen minoseguek a Genius hangkartyak? Es milyen tamogatottsaguak(Linux)?
Es a Terratec128?
Megeri meg SB LIVE-ot venni?
Lattam ilyet, hogy SB Live Value, ez mit takar?

Begi

(#35) guest


guest
veterán

Én vettem egy Genius Soundmaker 32-t. Borzalmas hangja van. Semmi mély, az egész recseg, ropog és alig tudja meghajtani a fejhallgatót. Töxar. Próbáltam többféle driverrel, de nem volt az igazi. Az alaplapom (Abit ST6) integrált AC97-e SOKKAL jobban szól. Hogy hibás darabot fogtam e ki vagy ez tényleg ilyen nemtom. Ki fogom cseréltetni.
A Terratec128i PCI-ról láttam egy régebbi tesztet, ott arra sem írtak túl bíztató dolgokat, úgyhogy valszeg SB128 PCI lesz. Az alaplapinál csak jobban szól. Bár a Geniustól is azt vártam...

Lopez

prohardver vendég

(#36) GeorgeTerror válasza guest (#35) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Küldjél egy linket arra a tesztre. Vagy valami.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#37) guest


guest
veterán

http://www.pcformat.hu/supertest.php?id=4035&page=13

vagy valami:)

prohardver vendég

(#38) Lopez


Lopez
csendes tag

A mostani SB128-ak tényleg szebben szólnak a régieknél? Mit érdemes venni sima stereo hangkártyában? Heeeelp...

Lopez (aki közben regisztrálta magát:) )

(#39) McJames válasza Lopez (#38) üzenetére


McJames
senior tag

Nekem ''régi'' Creative Ensoniq PCI 128-asom van (anno brutto 4.500,- Ft).
Normál SB 128-es driverekkel.
Se zúgás, se sercegés, és amennyire PC-n zenét hallgatok, arra eddig tökéletesen jó volt.
Vmikor mostanában lesz csere SB Live!-ra vagy SB Audigy Playerre.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#40) GeorgeTerror válasza guest (#37) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Ez bizony erősen ''támogatott'' tesztnek néz ki. Vagy régi. A Live! egyik igazi ellenfelét sem vették figyelembe!

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#41) GeorgeTerror válasza McJames (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Idézet McJames-től
''Sajna Terratec 128i-ről semmi, de ''nagytestvérét'', már hallottam dícsérni.''
Melyiket? Melyik nagytesót? 512 v 1024 v a többi nagyon drága cuccot?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#42) Bally


Bally
senior tag

Hali nekem egy mezei Creative Sb128-asom van, és ez nagyon szépen szól egy Marantz erőlködővel Sony hangfalakon! (Semmi zaj, tiszta hangok minden tartományban) Persze nagyon nincs összehasonlítási alapom, mert amiket eddíg hallottam, azok kis PC hangszórókon szóltak.

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#43) Lopez válasza GeorgeTerror (#40) üzenetére


Lopez
csendes tag

''Ez bizony erősen ''támogatott'' tesztnek néz ki. Vagy régi. A Live! egyik igazi ellenfelét sem vették figyelembe!''

Szerintem szimplán csak régi. De nekem azzal van gondom, amit a Terratec128i-hez írtak. Hogy nem szép a hangja. A többi engem nem érdekel, mert nincs szükségem 4.1 meg 5.1-re. Szép tiszta stereo hangzást szeretnék. Abból sem a drága kategóriát. Egyelőre SB128 a legkorrektebb megoldás.

Lopez

(#44) GeorgeTerror válasza Lopez (#43) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Talán egy Guillemot maxi sound fortissimo-t (asszem ez volt benne). Nem kéne. Szal nemtom

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#45) McJames válasza GeorgeTerror (#41) üzenetére


McJames
senior tag

...a többi nagyon drága cuccot... :((

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#46) Lopez


Lopez
csendes tag

Én sem tudom még. A SB128 tűnik a középútnak. Ha nem is kimagasló, de legalább normális a hangja és támogatott. Ha a kettő közül valamelyiket nem tudja egy hangkártya, akkor nem szabad megvenni.

Lopez

(#47) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Na he minden jól megy jövő héten jön a kártya. Aztán megint nem alszom ki magam. Megy majd a tesztelés reggelig fejhallgatóval.
Szerintetek elég jó az RP-HT355?
Na mit gondoltok?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#48) McJames válasza GeorgeTerror (#47) üzenetére


McJames
senior tag

Talán egy topicot kellene nyitni róla... :DD

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#49) GeorgeTerror válasza Lopez (#46) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Megvetted már az SB128-at?
Meghallgattad már jófajta fejhallgatón?
Ha igen akkor írd le mijen

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#50) guest


guest
veterán

Hali! Most vettem egy Genisus SW 5.1 Home Theathere
hangfalszettet, mindenkinek ajánlom. 6 részes, tömény fa és gyönyörűen szól.
Tudna valaki ajánlani nekem egy ocsó 5.1 kártyát ,ami természetesen jó is? Lucky Luke

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Mezei sztereó hangkártya (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.