Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sefter


Sefter
veterán

van egy házimozi rendszerem amira aktív sub köthető....
vettem egy aktív subot, csak nem adtak hozzá semmilyen kábelt a tápkábelt kivéve....
az erősítőn 1 RCA kimenet van a sub-on 2 bemenet (külön bal és jobb oldal...) :F
Én még nem láttam olyan RCA kábelt aminek az egyik oldala szimpla a másik meg dupla....
milyen kábel kellhet ehez?

[Szerkesztve]

Psn ID: sefter_hun

(#2) emvy válasza Sefter (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Azért van rajta 2 bemenet, h ha sztereó rendszered van, aminek nincs sub kimenete, akkor rákötöd a sztereó jelet, és abból kiszűri a mélyeket a sub ->ergo mind a jobb, mind a bal csatorna mélyeit le fogja adni.

Az erősítő subkimenetén viszont eleve rajta van mindkettő, úgyhogy töketesen elég, ha a subkimenetet összekötöd a bal vagy a jobb csatornával (tehát elég egyikkel).

while (!sleep) sheep++;

(#3) Den válasza Sefter (#1) üzenetére


Den
veterán

elég a sima egycsatlakozós rca, azt dugd rá a kettő közül az egyikre, belül végül úgyis egy erősítőre kerül a jel. Azért van kettő hogy ha nincs külön sub kimenet, akkor a sztereo jelből szedi a subot

www.simson4t.hu

(#4) Den


Den
veterán

lassú voltam :)

www.simson4t.hu

(#5) emvy válasza Den (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

Máskor csörgess meg telefonon, és abbahagyom az írást, nehogy komplekszusos legyél. ;]

while (!sleep) sheep++;

(#6) Den válasza emvy (#5) üzenetére


Den
veterán

Már késő, esetleg nem ismersz egy jó pszihiátert? :t

www.simson4t.hu

(#7) Sefter


Sefter
veterán

köszömöm mindkettőtöknek a gyors választ, két igen komoly betegségtől mentettetek meg: veszettség, idegbaj ;]

Psn ID: sefter_hun

(#8) Sefter


Sefter
veterán

RCA kábelt lehet csináltatni? (10m kéne :) )

Psn ID: sefter_hun

(#9) Den válasza Sefter (#8) üzenetére


Den
veterán

Hát lehet, kérdés mennyire tesz jót a jelnek egy ilyen hosszú kábel.

www.simson4t.hu

(#10) Sefter válasza Den (#9) üzenetére


Sefter
veterán

akkor célszerű közelebb raknom a mélynyomót ?

Psn ID: sefter_hun

(#11) micro válasza Sefter (#10) üzenetére


micro
addikt

A mélynyomó elvileg mindegy, hogy hol van szobában, mert a mély hangoknál nem tudjuk megállapítani a hangforrás irányát.
Tehát tedd nyugodtan közelebb.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#12) Ploszi


Ploszi
senior tag

hát biztos igazatok van, de az én aktív Infinity mélynyomóm leírásában úgy volt írva, hogy ha erősitett kimenetem van (ugye 1 ) akkor osszam azt a jelet ketté, és dugjam rá mindkét bemenetre, na én így is tettem (házilag készitett kábel) másképp nem próbáltam, nem tudom, hogy jobb lett-e ettől a hangja :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#13) Den válasza Ploszi (#12) üzenetére


Den
veterán

de amikor az erősítőn van egy sub kimenet aktív subnak, az nem erősített.

www.simson4t.hu

(#14) Den válasza Sefter (#10) üzenetére


Den
veterán

ha tudod tedd közelep és lehetőleg sarokba. térhatás szempontjából nincs jelentősége a sub helyének, a sarok pedig erősítő hatású.

www.simson4t.hu

(#15) Ploszi válasza Den (#13) üzenetére


Ploszi
senior tag

OK, OK rosszul írtam, aktiv sub-hoz való kimenet :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#16) Fawkes válasza Ploszi (#15) üzenetére


Fawkes
őstag

Igen az nem erősített:)
Szal most ugyanazt leírtad:)

(#17) emvy válasza Den (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg torzító. :D

while (!sleep) sheep++;

(#18) Den válasza emvy (#17) üzenetére


Den
veterán

ennek ellenére több cég mélynyomóinak leírásában láttam, pl pár napja néztem a sunfire subok manualját ott is azt javasolták hogy sarokba tegyük.

www.simson4t.hu

(#19) emvy válasza Den (#18) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, subok esetén a sarok többet használ általában, mint amennyit árt.


Honnan van neked Sunfire manual? :D
Sőt, manualOK? :D
Ha esetleg csak a manual kell, de kaptál mellé egy SF subot is, és nincs elég hely a szobádban, akkor az adataimnál a telefonszám.

while (!sleep) sheep++;

(#20) Den válasza emvy (#19) üzenetére


Den
veterán

Hát sajnos ez csak egy pdf a honlapjukról. :) De amint sikerül megszerezni az igazi papír verziót, neked adom azt a nagy kocka izét amivel a dobozt kitöltik hogy ne lötyögjön benne a manual :DDD

www.simson4t.hu

(#21) rdi


rdi
veterán

Talán ide jó a kérdésem, most furcsa, de abszolut tájékozatlannak érzem magam.
Szóval egy SoundMax integráltra tennék fel 2.1 hangfalat, de a driverében nincs ilyen lehetőség, csak sima sztereo, 5.1 és 6.1.+ 7.1. (hogy az minek ?).
Akkor ha egyszerűen sztereón adom ki a jelet, a sub szépen fog szólni ?
Szilveszeri bulira lenne...

Fej! Tor! Potroh!

(#22) DDL válasza Den (#14) üzenetére


DDL
őstag

Azért ez nem ilyen egyszerű. Ha valódi szubról van szó és nem lovardában akarod elhelyezni, hanem kisebb szobában akkor tologatni fogod mire lesz olyan hely ahol nem bolondulsz meg a felsőbass emeléstől. Szélszőséges esetben akár még a földről is fel kell emelni.

Ha meg egy vacak álszub akkor meg megint tologatni kell, hogy találj egy helyet ahol nem csak felsőbass jön.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#23) DDL válasza Sefter (#8) üzenetére


DDL
őstag

3÷4m-nél nem célszerű hosszabb kábelt használni. Mert ha gagyi az erősítő kimenete akkor esetleg gerjedhet (túl a torzításon).


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#24) Den válasza DDL (#22) üzenetére


Den
veterán

Ezek egyértelmű dolgok, csak nem akartam ragozni. A lényeg az volt hogy csak azért ne rakjon 10 méteres kábelt hogy el tudja helyezni a többi hangszóró közelében vagy ilyesmi, tehát topográfiailag rugalmas egy szub. A helyén persze tologatja az ember, meg forgatja, meg a fázist tologatja, nem csak leteszi szemre, aztán kész.

www.simson4t.hu

(#25) Sefter


Sefter
veterán

kipróbáltam, hogy mi van ha a mélynyomóba csak a jobb vagy bal csatornát használom.....
először 1 durranás az anyagi síkon..........nem szólt a mélynyomó.......azután 1 durranás az asztrál síkon (az idegszálaim)... :) ), mert itt sikerült jól ''belőni''.....

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK AZ ÉPÍTŐ JELLEGŰ HOZZÁSZÓLÁST !

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.