Hirdetés

2024. szeptember 14., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Melyik DVD írót? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Cefa


Cefa
senior tag

Sziasztok ne harahudjatok hogy ez a 2. dvd-s témám ma de muszáJJJ volt újat nyitnom.

szóval a lehetőségek:

LG DVD író 4040 BOX DVD-RW/DVD+RW
Pioneer DVR-106 4.7GB DVD-RW/DVD+RW
ASUS DVD író 0402P BOX
Toshiba SDR-5112 DVD-RW

nem tudom melyik a jobb de valamelyiket meg akarom venni

tanácsot kérek.

mindegyik támogatja a + és - os lemezeket is?

a 4 szeres írást melyik szereti a legjobban meg ilyenek.
előre is köszönöm.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#2) Cefa válasza Cefa (#1) üzenetére


Cefa
senior tag

ja és az asus lenne a legolcsóbb mert ugye az ár is számít

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#3) A.P.I. válasza Cefa (#2) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Én egy Pioneer dvr106d-t vettem, még kóstolgatom, de eddig tuti.
Hibátlanul ír, halkan üzemel. Tud cd-t túlírni.
Bluefish: br 33k. (+/- -os!!)
Ha lesz új tapasztalatom leírom.

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#4) Junkie válasza Cefa (#1) üzenetére


Junkie
aktív tag

Nekem is Pioneer 106-os van és ez 4X ir, + - támogatja, de én javaslom az Asus-t és a teac-ot is mégpedig azért mert ugyanaz a Pioneer lakik benne csak más a müanyag boritás:D úgyhogy a három közül szerintem az ár dönt

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#5) Cefa válasza Junkie (#4) üzenetére


Cefa
senior tag

aha ez elég jó hír köszi :)

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#6) pintyesz válasza Cefa (#1) üzenetére


pintyesz
senior tag

Vegyél ASUS-t,mert olyan jól hangzik és ha nem akarsz DVD-RAM-ot írni.:))
(amúgy semmi bajom az LG-vel,jól szuperál)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#7) Alan válasza pintyesz (#6) üzenetére


Alan
aktív tag

A témanyitó által említett Asus nem tudja mindkét formátumot. Csak a P/D jelű meghajtójuk tudja.

De még csak ne is azt vegyél, hanem LG-t :) DVD-RAM rulez (komolyan) :)

(#8) tralala


tralala
tag

Hola!

Ahogy 1006* leirtam mar hasonlo topikokban Pio 106 :DD

(#9) DaSilva


DaSilva
senior tag

Nem volt itt nemrégiben egy dvd rw teszt?

huss, fohászom száll feléd

(#10) Cefa válasza pintyesz (#6) üzenetére


Cefa
senior tag

szóval lg-t vettem mert nem maradt más a bótban :)

csak az ára nem tetszett ez volt a legdrágább és boxos.

a ram lemez amit adtak nagyon érdekes minták vannak az írható részen

spirál alakban kis négyzetek.

ez újra írható ugye?

4.7 gb van ráírva hogy megy akkor rá 5.2 gb?

ja és köszönöm a jó tanácsokat.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#11) Auslander válasza Cefa (#10) üzenetére


Auslander
tag

ez újra írható ugye?
Persze. Maxell 3x-os. DVD-RAM driver install, aztan sima masolas :)
Ha linux-od van, ott is megy rendesen :)

4.7 gb van ráírva hogy megy akkor rá 5.2 gb?
Sehogy. Ezt honnan vetted?

Regebben voltak/vannak ketoldalas 2.6 GB-os diszkek.

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#12) sawtooth


sawtooth
csendes tag

es tul keppen mire jo a dvd ram? ennyire szamit? ezert vegyunk LG-t?
en is dvd irot akarok venni de meg erosen gondolkodom...de vhogy a 106os fele huz a szivem eddig.
szerintetek?

'' time-slip (vagymi) funkciót ''

(#13) I_Am válasza sawtooth (#12) üzenetére


I_Am
veterán

Jó irányba húz a szíved. :))

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#14) Kukás


Kukás
csendes tag

szerintem LG:))

(#15) WolfByte


WolfByte
tag

Én is pont jövő héten nevezek be egy ilyenre, LG rulez. Remélem még nem fogytak ki belőle a sulinyetes kiskerek :)
Jó minőség, kevés probléma az új firmware esetén stb.

(#16) sawtooth


sawtooth
csendes tag

sulinet leszophat.nekem nem jar,akinek meg csaladi alapon jar,annakl eleve jar evi 36 ezer,szal o neki mariscsak 24e van az evi max 60ig :)
ennyit a sulinetrol.
inkabb megveszem munkam gyumolcsebol :D es majd az ido megmondja jo 'befektetes' volt e. ;)
az LG mellett ez a dvdram szol meg hogy most is egy lg 8160as cd irom van. de gyakorlatban er valamit az a dvdram azt arulja mar el vki? ha ekkora 'floppyt' akartam volna akkr mar 10 eve is vettem volna zipet vagy jazzt,szal ez az ok kilove.van ujrairhato cd es dvd,nem? vki cafoljon mar meg hogy dvdram ezerszer jobb es nem fog meghalni 1 even belul. vagy megis inkabb pio106?
kosz

'' time-slip (vagymi) funkciót ''

(#17) Auslander válasza sawtooth (#16) üzenetére


Auslander
tag

...az LG mellett ez a dvdram szol...
Nem csak ez. Légyszíves olvass utána külföldi fórumokon.

...mar 10 eve is vettem volna zipet vagy jazzt...
Ne írj hülyeségeket koma jó? Szerinted a fentiek közül melyik 4.7 GB??
A fentiek közül melyik garantál hibamentességet? A fentek közül melyikkel lehet
time-slip (vagymi) funkciót DVD-Recorderben megvalósítani? A zip-től egyébként is herótom van. Egy 250 MB-os drive miért ír rohadt lassan egy 100 MB-s disket?

...es nem fog meghalni 1 even belul?...
Ki mondta, hogy meg fog? Hogy PC-kben még csak most terjed? A DVD, mint olyan meddig próbálkozott? A DVD-Recorderek és Camcorderek régóta használják.

De jó lenne ha idéznéd a forrást erről az 1 év meghalásról, mert ez másképp csak vagdalkozás.

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#18) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Nekem az LG kicsit ... khmm, mert a régi pioneer olvasó hibátlanul veszi szinte bármely dvd formátumot (pl.: az dvd-rw lemezek bármelyikét, ''vinyóként'' használt rw lemezeket), ez nem mondható el az LGk mindegyikéről sem. Szóval azért a pioneer stabilabb alapokon nyugszik.
Miért írom ilyen biztosan, mert bizony nekem volt szívás az isteni LG-vel és ha tehetném most Pioneert vennék. Mellesleg a dvd ram lemez ára elgondolkodtató és rw lemezeken is dolgozhatsz fly módban, amit azért még is csak több olvasó kezel (lásd 3-4 éves pio 106 simán vette az akadályt, 1 éves lg sajnos bukta, de a ramot sem olvassa), tehát szép és jó a ram de kicsit elkéstek vele a fiúk.
További tapasztalatok LG 4040B, 4x írás alatt 100% cpu terhelést jelez a néró, a 2 Mb buffer véleményem szerint kevés, ez a többi írónál is csak ennyi :D

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#19) sawtooth válasza Auslander (#17) üzenetére


sawtooth
csendes tag

...az LG mellett ez a dvdram szol...
Nem csak ez. Légyszíves olvass utána külföldi fórumokon
miert kulfoldin?magyar nem jo?aki lg-t szidja az mind kulfoldi forumokra meg tesztekre hivatkozik.

...mar 10 eve is vettem volna zipet vagy jazzt...
Ne írj hülyeségeket koma jó?
milyen hulyeseg?? ott a 10 ev... 10 eve ki akart 4,7 gb-t? aki akart annak volt nagy kapacitasu optikai lemezekre meg meghajtokra sulyos dollarmillioja :) itt kulonben is arrol volt szo hogy olyan mint ''egy gyorsabb es nagyobb floppy'' - erre irtam, hogy ha ilyen szempontbol kene,akkor vettem volna azokat a szarokat is mar akkor hasonlo megfontolasbol...de sosem volt sem zipem se jazzem.10 ev meg 10 ev.senki sem akarta egy kategoriakent osszehasonlitani a zipet,jazzt a dvdrammal-maximum te :)

de ez a ''(vagymi) funkciót '' utott nagyon :)
en csak kerdeztem,hogy donteni tudjak...de latom te lelkes dvdramjuzer vagy ;-)

hat meglassuk. lehet nekem is bejonne ha lenne, de eddig a techinaki dolgokon kivul annyit tudok rola, hogy olyan mint egy 'nagy floppy' :)

:C

'' time-slip (vagymi) funkciót ''

(#20) Auslander válasza sawtooth (#19) üzenetére


Auslander
tag

...aki lg-t szidja az mind kulfoldi forumokra meg tesztekre hivatkozik...
Ez tetszik :) Én is ismerek olyan embert, aki ismert olyat, aki latott valakit, akinek volt már,... stb... Ez is 'ütős' nem ?

...milyen hulyeseg?? ott a 10 ev... 10 eve ki akart 4,7 gb-t?...

Pontosítsunk akkor:
de gyakorlatban er valamit az a dvdram azt arulja mar el vki? ha ekkora 'floppyt' akartam volna akkr mar 10 eve is vettem volna zipet vagy jazzt,
Szerintem itt a DVD-RAM-ra hivatkozol, de cáfoljon meg valaki ha nem :)

...akkor vettem volna azokat a szarokat is...
Látom neked minden sz@r... :DD

ja tenyleg! ki mondta? en kerdeztem...

Idézem:
vki cafoljon mar meg hogy dvdram ezerszer jobb es nem fog meghalni 1 even belul.
Ez bizony nem kérdés, hanem állítás. Te itt állítod, hogy a dvdram nem jó és meg fog halni 1 éven belül.


...tan eppen amiatt hogy keves gyarto tamogatja es emiatt meg kevesebb vevo veszi.
Egyre több gyártó támogatja a RAM-ot, egyre több vevő veszi. A média is jóval olcsóbb mint 2 hónapja. Gyakorlatilag egy márkásabb DVD+R árában van.


hat meglassuk. lehet nekem is bejonne ha lenne, de eddig a techinaki dolgokon kivul annyit tudok rola, hogy olyan mint egy 'nagy floppy'
Javaslom a c't magazint

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#21) Lujo


Lujo
csendes tag

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem mi a különbség a DVD+ és a - os lemezek között, melyiket érdemes venni.

(#22) Auslander válasza Protoss (#18) üzenetére


Auslander
tag

Hi,

Szóval azért a pioneer stabilabb alapokon nyugszik.
Nem állítottam, hogy a pio rossz lenne. Vagy igen?

mert a régi pioneer olvasó hibátlanul veszi szinte bármely dvd formátumot (pl.: az dvd-rw lemezek bármelyikét, ''vinyóként'' használt rw lemezeket), ez nem mondható el az LGk mindegyikéről sem
Most itt egy adott típusról, vagy egy márkáról beszélünk?
Feltételezem, hogy egy adott típusról. Tehát:
Az LG 4040B szintén ''hibátlanul veszi szinte bármely dvd formátumot''. Irja, olvassa rendesen. Azt aláírom, hogy a médiára valogatós. Jobban mint egy pio. Lehet, hogy nem olvas minden más íróval készített lemezt, de gyanítom, hogy mashol sincs ez másképp.

...mert bizony nekem volt szívás az isteni LG-vel...
Tetszik. :) A többség 4x-esen pörköl gond nélkül.

Szóval szerintem meg kellene azt a gépet vizsgálni közelebbről, meg a médiát is meg kell válogatni, mert sajnos az LG igen kényes, hogy mivel etetik. Ha azt megkapja, akkor viszon muzsikál rendesen.
Az is előfordul, hogy egy gyárilag rossz példányt sikerült elsőre kifognod. Ez ugyanígy előfordul más gyártóknál is, mint pl a Plextor. Tudom ez téged nem vígasztal, de így van.

Én elégedett vagyok egyelőre az enyémmel. Nyithatok tc-t Explorert, internetezhetek, sőt néha megy mellette a cloneDVD is, ami viszi a processzort rendesen. Mindig megírt mindent rendesen.

No nem 'istenitem' tovább, nem vagyok LG bérenc :)

Üdv










A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#23) tralala


tralala
tag

Hoi!

Nemtom mirol szol itten a dolog, de a Pio 106 isteni.
300 lemezbol 1 anyaghibas volt azt nem irta meg a tobbit gond nelkul 4x sebesseggel, panasz sosem volt.... so:))

(#24) sawtooth válasza Auslander (#20) üzenetére


sawtooth
csendes tag

na te egy igazi vagy :D

de nem baj. ilyenek is kellenek ide :t

2.a dvdramra hivatkozom igen te erthetetlen.meg arra,hogy ha olyan mint egy''nagy floppy'' es szuksegem lenne ''nagy floppyra'', akkor nyilvan 10 eve vettem volna zipet,jazzt vagy mittomen.de eleg volt a cdiro.nyilvan hogy ebbol a meggondolasbol nem vennek.es nem arrol van szo hogy a dvdramot a jazzhez hasonlitana akarki rajtad kivul :t

3.szar csak mint szofordulat,gyujtofogalom itt.de latom olyan vagy mitn a beton, meg ebbe is belekotsz.maskor izet irok,jooo? :t

4.meg mindig csak kerdeztem.az allitas az ilyen. A dvdram egy even belul meg fog halni. en csak kertem vmi magust es meselje el nekem, mi varhato az elkovetkezo evben. a kijovo 8xos generaciobol hany gyarto fogja tamogatni, milyen mas eszkozokben lesz meg stb. Es nem annyi hogy lesz 1-2 ember lg iroval, meg egy ''nagy floppyval'' otthon azt csa. Es 2 ev mulva mar a kereslet hianya miatt kuta sem teszi bele a termekebe. ez csaj fejtegetes...de arra epp eleg volt, hogy ugorj :t

egyre tobb? per pillanat az atlag magyar aki dvd iro vasarlasra szanja magat ahogy nezem a nec 1300ban es klonjaiban, a pio106 es klonjaiban vagy lgben gondolkodik.na mar most ebbol az lg az egyetlen. elobb fejtegettem vajh mi lesz a 8xos generacional.nem tudom.sajna.epp ezert kerdeztem...de lecci ne te valaszolj ra,joo? :t

koszi

'' time-slip (vagymi) funkciót ''

(#25) sawtooth


sawtooth
csendes tag

par gepelesi hiba becsuszott :D
bocs
:C

'' time-slip (vagymi) funkciót ''

(#26) toeri válasza WolfByte (#15) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF De állítólag kifogytak. Meg egyes nagykerek is. (Azok a sulinetes kiskerek fogytak ki, akik onnan hozzák.) :t ON
Helyesbítés: És 0% probléma, ha új a FW új a Néró és a drive SLAVE egy vinyó mellett. (Bocs, nem bííírtam kihagyni.) :P

Üdv, toeri

(#27) sawtooth


sawtooth
csendes tag

OFF
Es 2 ev mulva mar a kereslet hianya miatt kuta sem teszi bele a termekebe. ez csaj fejtegetes...de arra epp eleg volt, hogy ugorj

erre a mondatra meltan lehetek buszke evek mulva is :C

bocs

'' time-slip (vagymi) funkciót ''

(#28) toeri válasza Protoss (#18) üzenetére


toeri
aktív tag

Jó neked...
Az én kissé viseltes Pio-im nem nagyon komálják a +RW lemezeket...
(Két Slot-In-esem is van egy 4X-es -még régiómentes- meg egy 16X-os.)

Viszont nekem is jó, mert nálam viszont nem jelez 100%-ot a CPU és az írás sem hibázik az LG-vel! :C

Üdv, toeri

(#29) toeri válasza sawtooth (#27) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Ilyenkor szoktam én 100eFt-s fogadást ajánlani. Egyet már nyertem. (Igaz több fogadás nem is jött létre.) :P ON

Üdv, toeri

(#30) SulczR


SulczR
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek!!!

Ha nem gond akkor leírnám saját tapasztalataimat.

Jelenleg én is egy LG 4040B DVD Multi Recorder boltdog tulajdonosa vagyok. :DD Eddig 6-7 DVD-t írtam (tudom nem sok de azért valami, meg vagy 10-15 CD-t). Ja még ehez jönnek az RW CD-k meg a DVD-Ram. Eddig Semmilyen problémám nem volt az írómmal. Bár egyik DVD-t a Total Commander csak 400-500KB/s-al tudja olvasni. Véleményem szerint anyaghibás az a bizonyos DVD,mert a többit 8*-osan simán olvassa.
Javaslom mindenkinek hogy a Neróban kapcsolja be az írás utáni adatellenőrzést, mert elméletileg ekkor a Néró bitről-bitre megnézi a felírt anyagot és egyezteti a forrással (remélem jól tudom). S így rögtön kiderül hogy van-e hiba vagy sem. Mielőtt elfelejtem eddig én csak DataTrack DVD-R-re írtam (amin jól mutat a General 2.0 felirat). A lemez 699FT a Corában és eddig egyik se fuccsolt be. Bár sajna van egy kis baj az általam kapott RAM diskkel. Ha Néróval írni akarok rá akkor azt mondja hogy nem üres a lemez, majd ha pedig le akarok törölni róla mindent akkor meg kitalálja, hogy a benne lévő lemez csak egyszeresen írható :DD )

(#31) SulczR


SulczR
csendes tag

Bocsika elírtam valamit ha le akarom törölni a DVD-Ram-ot akkor a néró kiírja hogy az egyszer írható lemezt nem lehet törölni

Bocsesz!!

(#32) Auslander válasza sawtooth (#24) üzenetére


Auslander
tag

hogymindenen tudsz meg csavarni egyet
Nem tudom ki csavargat ittt össze-vissza.

1. minden hulye a sajat kis kulfoldi forumara hivatkozik
No ezt nem kellett volna.

2. Itt megint csavarod.
3. Itt megint csavarod.
4. Itt megint csavarod.
5. Látom, csak PC-ben tudsz gondolkodni?

De te most jolmegaszondtad a frankót. Legyél büszke rá.
Aláírásod tetszik :) Eredeti, vagy lenyúltad valakitől?

Nem kell válaszolni rá.

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#33) sawtooth válasza Auslander (#32) üzenetére


sawtooth
csendes tag

Nem tudom ki csavargat ittt össze-vissza.
te.senki mas.de mondom nem gaz.mindenhol kell egy ilyen :))

Aláírásod tetszik Eredeti, vagy lenyúltad valakitől?
Hat mivel idezojelek kozott van, igy ez a kerdesed is felesleges :DD

sszal a kerdes meg mindig az,hogy melyik dvd irot.es ha csak a dvdramert LG-t,akkor valaki meselje mar el, hogy eddig mennyit hasznalta dvdramkent es milyen elmenyei voltak vele.Auslandertol mar tudjuk hogy o meg a kenyerpitritobol is a dvdramosat veszi.masok?
koszi

'' time-slip (vagymi) funkciót ''

(#34) toeri válasza sawtooth (#33) üzenetére


toeri
aktív tag

Sok a duma, fogadunk vagy sem? :D

Üdv, toeri

(#35) toeri válasza SulczR (#31) üzenetére


toeri
aktív tag

Miért is akarod törölni?
Megformáztad? Úgy írtál rá, mint egy DVD-R(W)-re, vagy miért?
Ha rendesen a saját driverével használod, akkor nem kell hozzá progonya.
Egyszerűen rádobod a fájlokat és ráírja. Ha le akarod törölni, letörlöd. Ha meg akarod formázni, megformázod. (Bár ez utóbbit még nem prószáltam, de logikus lenne.)

Ne úgy bánj vele, mint egy lemezzel! Gondold azt, hogy ez egy lassú vinyó és akkor menni fog... :DD

Üdv, toeri

(#36) Auslander válasza sawtooth (#33) üzenetére


Auslander
tag

nem csak pcben tudok gondolkozni, ezert erdeklodom. esetleg nemsoka mar ez lesz videokazi helyett is?
Tájékozatlanság nem erény. Ne dicsekedj vele máshol.

en meg mindig ervekre vagyok kivancsi hogy melyik mellett dontsek
Erre nincs szükséged... De neked természetesen pio-t javaslok.

...nem egy elvakult LG reklamfigurara...
Ez honnan jött le neked....

No mindegy. Remélem kinövöd.

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#37) Enigma7


Enigma7
csendes tag

nem akarok beleugatni a vitaba, de ha mar valaszt varsz, ( megkapod ) es erre valaki meg ervel is , akkor nem kurva mind1 hogy melyik markarol van szo? neki az jott be es kesz. mellesleg a te hozza allasod alapjan akarmivel ervelhetett volna, akkor is visszaszoltal volna valami faszsagot... kar itt szitani a tuzet meg flamelni :DDD
*peace*

(#38) lakcsi


lakcsi
csendes tag

NEC 1300 tuti jó, nekem nagyon tetszik és 100% + vagyok vele elégedve.Ez a termék senkit sem érdekel,csak az LG?:F

(#39) sawtooth válasza Auslander (#36) üzenetére


sawtooth
csendes tag

hol itt a dicsekves? alapveto fogalmakkal nem vagy tisztaban. most is itt pattogsz es okoskodsz :D

Mondtam te ne javasoljal semmit. Te leszerepeltel :D

'' time-slip (vagymi) funkciót ''

(#40) sawtooth válasza Enigma7 (#37) üzenetére


sawtooth
csendes tag

hat tenyleg ne szolj bele, vagy ha igen elotte olvasd vegig a hozzaszolasokat.
aki igy valaszol :

...az LG mellett ez a dvdram szol...
Nem csak ez. Légyszíves olvass utána külföldi fórumokon.

...mar 10 eve is vettem volna zipet vagy jazzt...
Ne írj hülyeségeket koma jó? Szerinted a fentiek közül melyik 4.7 GB??

ooo..azt hiszem, inkabb ne is valaszoljon :D

''a te hozza allasod alapjan akarmivel ervelhetett volna, akkor is visszaszoltal volna valami faszsagot''
ezek fenyeben most mar tenyleg nem ertelek

de sztem is kar flamelni.

'' time-slip (vagymi) funkciót ''

(#41) Auslander válasza sawtooth (#39) üzenetére


Auslander
tag

:))

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#42) toeri válasza lakcsi (#38) üzenetére


toeri
aktív tag

Engem érdekelt amikor tervbe volt véve a vétel, de aztán LG lett belőle...
Szvsz inkább mesélj róla szépeket -infomatíve- mintsem megsértődj, mert mások másról mesélnek! :t

Üdv, toeri

(#43) lakcsi válasza toeri (#42) üzenetére


lakcsi
csendes tag

Szó sincs róla,hogy megsértődjek a másik véleményén főleg ha az nem is engem hanem egy terméket dícsér esetleg aláz.Az ami szemet szúrt,hogy egy másik topicban valahol azt írták,hogy az LG sériában sok a problémás db.Én emiatt vettem mást,de a RAM kivételével nem tud többet(talán),ja és nem bántam meg..C

(#44) Bear


Bear
aktív tag

Lg-ből jön a 4081B-s 8x-os író. Beszéltem egy LG-nél dolgozó haverommal. Ő azt mondja hogy a 4040B gyártásával leáltak, már csak a 8x-ost csinálják. Nagyker árlistában láttam is már. Kb. 3-4e drágább mint a négyszeres volt. Ajánlom mindenkinek hogy várjon a vétellel pár napot. Talán lesz még az idén belőle!

(#45) PrinczA


PrinczA
őstag

En most vennek DVD-irot, ez a Depo felhozatala:
[L]http://depo.hu/?page_number=5&tcsid=251&lid=1[/L]

Nem tud vki Bp.-en LG- vagy Pioneer-t olcsobban (sarc mentes, ...) ?


[Szerkesztve]

(#46) PrinczA válasza PrinczA (#45) üzenetére


PrinczA
őstag

Hehe, lehet javitani !!!!

SZVSZ jobb volt a javithatattlan!

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Melyik DVD írót? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.