Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Sziasztok!

Egy ismerősömnek raknék össze low-end, használt gépet, az egyetlen megkötés, hogy azért élvezhető minőségben tudjon video CDket lejátszani.

Szerintetek milyen proci lenne elegendő? A vga, meg effélék meg erősen függnek a procitól, de még csak sejtelmem sincs, hogy hány mhz-tól oksa? Hm? :)

(#2) hobizoli válasza PeliScan (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

SZVSZ Duron-bol ugy 7-800MHz-> megteszi, ha AC3-s hangja van es/vagy a kep 720x576-s es full post processing-l van feldolgoztatva.
VGA: ATI, jo a TVout-ja is.

hobizoli

több drón kell ;P

(#3) MaUser válasza PeliScan (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Vcd-nek nem kell nagy gép egy 200MHz-es is elég egy ''jó'' (értsd legalább riva) kártya.
Divx-nek beos-sal (linux-szal) elég 400-500MHz és egy jobb matrox (g200<x), v. újabb.
Windows alá legalább 700-800MHz-es gép a bsplayer nem nagy igényű az is csökkenthet ezen valamit.
DVD-hez meg még nem láttam olyan gépet, amin simán ment volna tisztán prociból:)).
A divx-ek fejlődése miatt inkább egy olyan gépet javasolnék, amit később tudsz bővíteni.
(tua intel, v. olcsóbb amd, mert a későbbi dvix-nek biztos kell majd)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#4) MaUser válasza MaUser (#3) üzenetére


MaUser
addikt

OFF (de nagyon)
Reszkessetek fanatikus lettem!!!!!
S mindezt nem holdi idő alatt!!!!!!!
ON (bocs)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#5) PeliScan válasza hobizoli (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi! Francba, nem is gondoltam volna, hogy ilyen dURVA nagy gépigénye van nekije.

Hmm, a csak szimpla sztereó a hang, és a legminimálisabb teljesítményigényű beállításokkal vesszük, úgy menni? PIIből biztos nem jön ki? (a pi et már meg sem kérdezem)

(#6) up


up
senior tag

Apropó. A videokártya szerintetek mindegy, feltéve, hogy tudja a megfelelő video módot? Szerintem annyira azért nem. Mi lehet a minimum?

(#7) footy válasza PeliScan (#5) üzenetére


footy
addikt

Ha dvd-t akarsz nyomatni akkor nem is kell nagy proci csak 1 jó ati ami hardveresen játszik DVD-t.

(#8) PeliScan válasza MaUser (#3) üzenetére


PeliScan
addikt

Már régóta fúrja az oldalam, most megkérdezem: mi a divx ismertetőjele? Hogy avi és nem mpg? Vagy..?

(#9) up válasza PeliScan (#5) üzenetére


up
senior tag

Kedvesem gépe egy 400-as Celeron 192 megával, s az a nagyon durva AC3-asoknál akad csak be (pedig winxp van rajta). Szóval megfelelően beállított rendszernél nem kell olyan egetrengető teljesítmény. Azért ''a biztonság kedvéért'' én is 500 fölé mennék.

(#10) MaUser válasza PeliScan (#8) üzenetére


MaUser
addikt

A kiterjesztése .avi.
És nem tudod lejátszani ha letöltés közben megszakad, mivel tömörített.:)). (oke virtualdub-bal igen)
De biztos van valaki itt, aki sokka jobban ismeri a formátum tulajdonságait, mint én.
Szerintem próbálkozz meg egy beos-sal, igaz fel kell mellé rakni egy win-t is a felirat konvertálásához, de tényleg sokkal kisebb gép kell neki!

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#11) up válasza PeliScan (#8) üzenetére


up
senior tag

Az AVI csak egy hordozó formátum, attól még lehet xvid, mpeg2 vagy akármi benne... nemigen lehet ránézésre megmondani, ha jól tudom, van benne egy kodek azonosító, ami a ''fourcc'' névre hallgat (négy karakteres kód talán?), például div3(=divx3). Ez alapján dönti el a rendszer, hogy melyik dekódernek v. filternek kell továbbítani. Ez persze az audióra is áll, tehát abból is lehet benne szinte bármilyen, mp3, tömörítetlen, ac3... Van egy jó progi, ami kiírja, keress rá erre: ''avicodec''. De Virtual Dub és egyéb hasonló progik is tudják.

up

(#12) PeliScan válasza MaUser (#10) üzenetére


PeliScan
addikt

Jah, gondoltam, de mostmár tudom is. :)
A vcd meg csak mpg lehet, ugyi?

Szóval, akkor egy jobb pIIesnek elégnek kell lennie, nem? A VGA meg nem számít sokat, mivel itt inkább a dekódolásról van szó, ami meg a CPU feladata, nem..?

(#13) PeliScan válasza up (#11) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah, köszönöm a pontosítást, mostmár mégjobban vágom! Sőt, már túlzottan is! :DDD

(#14) up válasza PeliScan (#12) üzenetére


up
senior tag

Igen, a VCD mindig mpeg. A videokártya annyira nem számít, de ha ez fontos, válassz olyat, aminek jó minőségű a 2d-s képe (Matrox, Ati). És a békesség kedvéért szerintem legyen legalább 4-8 megás (erre senki nem írt még ésszerű minimumot, de sose árthat, és nem is pénz).

(#15) MaUser válasza PeliScan (#12) üzenetére


MaUser
addikt

Vga is számít!
A riva-tól már nincs gond a vcd-vel, de minél újabb annál jobb:)).
Akkor inkább egy olyan PII-őt nézz, amibe később bele tudsz rakni PIII-at is!
A vcd csak mpg, az svcd viszont nem tudom mi!
Valaki esetleg?
Az is mpeg csak nagyobb felbontás, vagy más?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#16) hobizoli válasza up (#9) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ilyen gyikabb felbontasu es/vagy regebbi DivXavi-t persze lenyom egy csirabb gep is, de elobb-utobb egyre tobb lesz, ami mar ilyen 720x576-s AC3-l...persze ez meg sokmindetol is fugghet: mi fut a hatterben kozben...stb...
De Xvid-s avi-hoz is mar elkellhet a loerotobblet...

hobizoli

több drón kell ;P

(#17) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Amit eloszor irtam, minden fele ma hasznaltban levo video es hang formatumot lenyom rendesen. Sot...
SZVSZ felesleges csak egy adott gyengebb tomoritesre raalni geppel, ugyis elobb-utobb jon olyan is majd, amit mar nem bir el egy P2...
De P2-nek nem is kell, hogy kemeny legyen video tomoritese, leterdel az egy AC3-s hangtol is...egybol...

hobizoli

több drón kell ;P

(#18) up válasza MaUser (#15) üzenetére


up
senior tag

Az SVCD szerintem MPEG-2.

(#19) up válasza hobizoli (#17) üzenetére


up
senior tag

DVD-R-t is? :P

(#20) up válasza up (#19) üzenetére


up
senior tag

Ezt ignoráld, nem gondoltam komolyan. Szóval az általad említett konfig szerintem is jó, esetleg egy kicsit lehet lejjebb menni, ha az ember nem számít nagyon HQ filmekre (atom bitrate+AC3, azért ez ritka).

(#21) hobizoli válasza up (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ezt igy nem ertem...lecci bovebben...
Addig is a DVD-R az az egyszer irhato DVD formatum, 4.7GB (4380Mb) fer ra...data, video stb...
Van hozza irom...lasd lent.
Egyebkent egy 700-800MHz-s gep ATI VGA-val siman lenyom DVD-Video -t is.

hobizoli

több drón kell ;P

(#22) hobizoli válasza up (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

En az utobbi idoban szinte csak es kizarolag ilyen bikabbakkal talakozom...
Mondjuk nekem eddig mind elment...

hobizoli

több drón kell ;P

(#23) PeliScan


PeliScan
addikt

Köszönöm a soksok hozzászóládt, már nagyjából látom a körvonalakat. :)

Szóval akkor egy 300-400Mhz azért elég vmire, ha nem is mindenre, sőt.

Még 1 kérdés... A minőségjavító, utósimító cuccok a lejátszó-progitól vagy a kodektől függnek? (vagy mindekettőtől..?)

(#24) hobizoli válasza PeliScan (#23) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ember... amennyiert 400MHz-s P2-s Cerkat kaphatsz pont annyiert vehetsz 600-700MHz-s Duron-t is: tegnapelott vettem az apronetrol egy 700MHz-st 4000-ert hutovel egyutt...a deszka meg kb ugyanannyi mindkettohoz.
Ez mar mindet tudna, nem lenne semmi kompromisszum...

hobizoli

több drón kell ;P

(#25) MaUser válasza hobizoli (#21) üzenetére


MaUser
addikt

Nem akarok kötözködni, de rakj be egy 7000Ft-os realmagic kártyát és nézd azon a dvd-t (jobb esteben rendes lejátszón /sony dvp-ns900 rulz/ és meglátod miről beszélek. ''Szoftveresen'' játszva a dvd-n a mozgások maszatosnak tűnnek. Nem feltünő, de kezd el direkt így nézni a filmeket. Hamarosan kiszúrod.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#26) Vertic válasza PeliScan (#23) üzenetére


Vertic
aktív tag

Nekem a 300-as celeronon csak slideshow ment normális minőségű divxnél (értsd: nem bélyegméret). Egy 700-as celeronon néztem még pár filmet, és néhánynál, pláne az újabbaknál (lehet, hogy hang miatt...) ott is elég érdekes dolgok voltak (pl. hang elkezdi lehagyni a képet, kép néha ugrik, megáll, ilyenek). Szóval szerintem egy 500Mhz-es gép nem feltétlen elég.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#27) Bally


Bally
senior tag

Haver PII-es 400-assal nézi a filmeket, de van amit nem tud megnézni, bárhogy állítgatja......

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#28) janati


janati
őstag

Nekem egy Celeron 433 + TNT2 vel tökéletesen ment mindenféle divx, xvid, svcd, meg persze vcd... Egy jól belőtt Win98 kell hozzá normális coodecekkel és megy a dolog.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#29) up válasza PeliScan (#23) üzenetére


up
senior tag

Szerintem kodektől! Annak a tulajdonságain lehet általában állítani őket. Ne zavarjon meg, hogy a player is adhat ilyen lehetőséget (pl: bsplayer), az csak tárolja és használja ugyanezeket a beállításokat. Ha nem kódolsz, csak lejtászol, akkor nagyon ajánlom az ffdshow nevű filtert (keress rá), divx3-divx4-divx5.02-xvid témában mindent lejátszik, és nem kell a hülye kodekeket vagy packeket felraknod. Persze ac3 audio attól még kell, mivel az ffdshow csak video filter.

up

(#30) acid_jazz


acid_jazz
csendes tag

330-as Cerka (475-ön), 64Mb, asus3000zxtv 98se
megy, néha elcsúszik a hang, de élvezhető.
Pl. ez egy lehetséges minimum.

(#31) Alan válasza MaUser (#3) üzenetére


Alan
aktív tag

DVD-hez meg még nem láttam olyan gépet, amin simán ment volna tisztán prociból

Biztos viccelsz. Bármelyik 1GHz körüli processzorral bíró gép lejátssza tisztán szoftverből (kivéve a P4, abból kell vagy 1,5GHz-es, de hát kisebb nincs is...)

(#32) jukilo


jukilo
csendes tag

Az mért lehet, hogy szaggat a divx BeOS alatt? 850es cerka, 384 ram mellett ez elég gáz. Hybrid Divxszel nyomom, hogy kereshetem meg a hibát?

(#33) PeliScan


PeliScan
addikt

Jah, minednemkinek köszi a segítséget, egy PIII450@500 let belőle, 64SD ram@100, és eddig mindent vitt szépen!! :))

(#34) MaUser válasza jukilo (#32) üzenetére


MaUser
addikt

Tötsd le a Video Lan Client nevű programot és azzal játszd le!
Milyen videókártyád van?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#35) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

hiába tépte hobizoli a száját,
újra diadalmaskodott a butaság
az ész fölött...
sajnálom, de legalább őszinte vagyok

(#36) MaUser válasza PeliScan (#33) üzenetére


MaUser
addikt

Az a lényeg.:)
Jövőre meg úgyis jön a divx6.:D

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#37) pip


pip
aktív tag

Latom egy kisse lemaradtam, de meg lesz aki fehasznalja a hozzaszolasomat. Nalam 266 PII-n (66 MHz BUS!), 8 Mb Ati Rage (PCI!) es 128 SDRAM amin mennek a Divx-ek. Mar amik a neten talalhatok, nem nagy felbontas es semmi posztprocessing, vagy csak keves. En valahol itt meg is huznam az also hatart, mert az alaplapi 2 Mb Matrox-al mar csak ablakban lehet nezni.

(#38) PeliScan válasza joysefke (#35) üzenetére


PeliScan
addikt

Ezt most nekem címezted? Egyáltalán nem bánt, egyrész nem nekem volt a cucc. Másrész; 12e-ért vettem egy MSI PIII micro alaplaot, egy 500es pentiumot, 64 MB SD Kingson ramot, egy (MB Atit, és egy SBt. Ez nem rossz ár, ha dobsz egy ilíen konfigot nekem AMDvel, megveszem az. Gyerünk!!! ;]

(#39) joysefke válasza pip (#37) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ja öregem más dolog netröl mpeg 30seces sexfilmeket letölteni, és azt nézni
1cmX2cm méretben, mint egy új dvd ripet lejátszani élvezhető minőségben
Egyébként már 10 szer kitárgyaltuk, hogy egy 450 es PII <b>nem</b> elég
akkor légyszives ne akard megmagyarázni, hogy a te 266 osod bármit is tud vele kezdeni. Egyébként én nem csak ugatok, hanem tapasztalatból beszéleg, van összehasonlítás alapom. 350PII vs 750Duron az utobbi eddig mindent le tudott játszani, az előbbinél már több mint a fele nézhetetlen (mozifilmekről van szo, nem gganalsex˘°ˇ^°112_5sec.mpg król) Bocs, ha egy kicsit erősre sikeredett a hozzászollásom, de ez már elviselhetetlen, hogy egy olyan forumon ahol, ejj le sem írom....
Hobizoli 3 szor 4 szer leírta a helyes megfejtést, erre a többi user meg folyamatsona mondja a hülyeségét, hogy neki a cerkáján milyen jól mennek az új filmek..

(#40) DoubleD válasza up (#9) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Dezsavü. C400/192 MB/Matrox G200. De sajnos a filmek fele akad...
PeliScan: Szerintem yó választás volt a pé3, talán még egy kis ram, és teljes a kép. Ja, SZÁMÍT, hogy milyen kodekkel nyomod.

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#41) MaUser válasza joysefke (#39) üzenetére


MaUser
addikt

Ha esetleg rám célzol szívesen prezentálom neked 433 celeronon a Beos alatti divx lejátszást! Akármikor! Az ac3 más tészta, de PeliScan nem is arra kérte.
Valószínű, hogy ha az ismerős kis penzért akar gépet, nincs neki otthon 5.1 ne adj isten 6.1.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#42) joysefke válasza MaUser (#41) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem kifelyezetten rád, de ha már magadra vetted....
1,Egyébként az árából lehetett volna jobbat is kihozni
2,Nincs benne tartalék

3, valaki itt említett +ramot de ha kizárólag filmezéshez kell a gép, akkor
fölösleges +ramot berakni.

(#43) biker válasza joysefke (#42) üzenetére


biker
nagyúr

khm...

windowson nem elég... linuxon mplayerrel elég.

tapasztalat:
AMD k6-2 450mhz, 256mb ram.
felpörgetve, tutti minőségben.
kb 1-2 fps, akd a hang, a kép, minden. élvezhetetlen, nézhetetlen
WinXP, divx 5.0.2

Uhhu linux rc2.1 mplayer 0.90
full 24fps, 50-75% prochasználat :))

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44) MaUser válasza joysefke (#42) üzenetére


MaUser
addikt

1, disagree, Nagy kajtatás után tudtak venni a kolitársamék Tomato(via) lap+433cel+32ram 8eFt ért ,ráadásul a procifoglalat középső füle le volt törve (na ezért került ennyibe) (pillanatragasztó rulz). Aztán most cserélték egy cel900-ra a procit, amit hűtővel vettek 6000ft-ért.
2, agree, de olcsó és most jó!
3, agree

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#45) joysefke válasza biker (#43) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Eddig csak winből néztem filmet...
Akkor finomítom a véleményemet,
hogy win alatt nincsen tartalék
más kérdés, hogy azon a gépen
valószínűleg nem lesz uhu linux

(#46) PeliScan válasza joysefke (#42) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah jó, már úgyis minde1, met megvan a cucc, de azért érdekelne, hogy hol hozol ki egy K6-osnál jobb AMD konfigot 64MbSD@100, 8MB Ati, SB-vel, 12.000 pénzből??

Mert akáthogy is nézem, ez egy komplett gép!! És épp most néztem meg rajta a ''8 mile''-t, és ugyanúgy vitte, mint az én gépem.

Szvsz csak beszélsz össze vissza.

(#47) joysefke válasza PeliScan (#46) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Valóban baráti árért vetted, PIII asból a régit sem osztogatják olcsón, de
lehet hogy hamarabb kell majd lecserélni mint gondolnád. Kicsit többet költöttem vona rá, és már kijött vona egy 7-800 as gép

(#48) marcee válasza MaUser (#3) üzenetére


marcee
addikt

Szerintem a ''tua intel''-ben már nem nagyon lehet mit bővíteni.

ECS K7S5A 11e
AMD 1700+ 12e
Gf2MX 10e

\m/

(#49) marcee válasza up (#6) üzenetére


marcee
addikt

Abszolut fontos a videokártya.

Tapasztalataim szerint 350MHz-es PII-n már meg lehet nézni egy átlagos felbontású divx-et, 0-ra állított minőséggel és stereo hanggal, ha legalább e TNT1, S3 Savage4 (ezek saját tapasztalatok), vagy velük egy kategóriaájú cuccossal.

De ugyanezengépben próbáltunk s3 trio-t, meg valami más ezeréves 2d lassítót, hihetetlenül használhatatlan lett.

\m/

(#50) marcee válasza marcee (#48) üzenetére


marcee
addikt

Persze ezt arra írtam, hogy ha új gépet vesz a srác. (mert szerintem ez most az abszolult minimum, aminél gyengébbet akkor sem szabad újonnan venni, ha cvsak internetezni kell.)

Ha használt, akkor bx+cel400+tnt1

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.