Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Egon válasza azbest (#23) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, ezt csak most olvasom... :C
Vektor rulez! :R

Én nem mertem feltenni a magam kérdését (egy másik klasszikusból):
"Láttál-e már cseresznyefán jurtát, mit kurta lándzsa fúrt át?" ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#52) ddekany válasza Apollyon (#40) üzenetére


ddekany
veterán

"De sokan azt hiszik, hogy ez a bot valós időben tanul a beszélgetésekből és ezt el is várják."

Csak tisztázásként másoknak, az adott beszélgetést (conversion-t) folytatja, azaz, ami addig abban a a beszélgetésben elhangzott, azt felhasználja, de csakis abban a beszélgetésben. De ez egy teljesen más mechanizmus, mint ami a betanítás szakasznál van.

Amúgy azóta teszteltem még néhányszor, különféle jellegű célokra, és "elképesztően" hülye. (Mármint én nem vagyok elképedve, de ez sehol sincs a populáris médiában elképzelt AI-hoz.)

1. Nagyon gyakran költ hamis információt, de akkor is, ha a tréning anyagban benne volt a dokumentáció, amiben nagyon világosan, és könnyen megtalálhatóan benne van a helyes válasz. (Mikor rákérdeztem a forrásra, még generált is egy kamu dokumentáció oldal URL-t, ami hihetően nézett ki, de én tudom, hogy soha sem létezett. Hát nem cuki? :))

2. Nagyon gyakran képtelen a saját tudásanyagát adaptálni egy új szituációban. Pl. "Form two groups from these: ant, cow, dog, spider, eagle, cockroach, frog". Szétszedte őket gerincesre és gerinctelenre (mondta, hogy ez volt a szempont), ami tök jó. Csak épp a pókot a gerincesek közé tette, a békát meg gerinctelen közé. Viszont ha azt kérdezted, hogy a pók meg a béka gerinces-e, vagy gerinctelen, akkor jól tudta. És mégis, a csoportosításnál elhibázta.

3. A beszélgetésen belül sem zavarja, hogy két egymást követő állítása ellentmond. Látszólag nagyobb a súlya, hogy a legutóbbi kérdéshez illjen amit mond. Ha rávilágítasz az ellentmondásra, akkor is eléggé esetleges, hogy nem jól nyúl hozzá, és még azt a részét is elrontja a válasznak, amivel semmi bajom nem volt. De legjobb, amikor kijavítja a válaszát ugyan arra, mint ami volt. Utóbbit többször is elsütötte.

Szóval, nem igazán alakult ki benne olyan dolog, amit mi emberek megértésnek neveznénk, enélkül pedig nem lehet (szerintem) elkerülni a téves állításokat sem. De afféle gépelést megakaritó auto complete-nek jó lehet, azaz, amikor te tudod mi a helyes "válasz", csak gyorsabb, ha nem kell begépelned.

[ Szerkesztve ]

(#53) Egon válasza ddekany (#52) üzenetére


Egon
nagyúr

Vannak korlátai, ez kétségtelen. De pl. rákérdeztem pár dologra a GDPR-ben, és tök jól megválaszolta, össze is foglalta.
Nyilván nem a Bölcsek Köve (jelen állapotában különösen), de szerintem elég ígéretes kezdet, egyfajta áttörésként is felfogható a korábbi próbálkozásokhoz képest.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#54) ddekany válasza Egon (#53) üzenetére


ddekany
veterán

Nem látok arra utaló jelet/mondást, hogy a karakterisztikus problémáiból ez ki tud nőni. Persze, ha lesz majd még pár áttörés, és a végén az egész máshogyan fog működni... de ennek a rendszernek a megléte nem mond arról semmit, hogy ez mikor fog megtörténni. Ez is olyannak tűnik, mint az önvezetés, hogy a mostani megközelítésnek van egy korlátja, és bár ígérik, hogy a kezdeti növekedési trend folytatódik, valójában csak azt a korlátot közelítik, és a sötétben tapogatóznak a következő lépés kapcsán.

(#55) k-adi válasza Egon (#53) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, kell még félév, 1 év, stb. mire kiforrja magát de az potenciál meglenne benne amúgy szerintem

(#56) ddekany válasza k-adi (#55) üzenetére


ddekany
veterán

A potenciál mire, ez a kérdés. Auto complete-re valószínűleg igen. Eleve az a kiindulási ötlet, hogy folytassunk egy szöveget úgy, hogy a folytatás minél nagyobb valószínűséggel hasonlítson a tényleges folytatásra. Aztán volt/van az a remény, hogy ennek folyamán magától kialakul egy absztraktabb tudás model, hiszen - valóban - azzal lehet a legnagyobb valószínűséggel kitalálni, hogy mi lehetett a szöveg folytatása. De ebből én nem látom, hogy ez megtörtént volna.

(#57) Ringman


Ringman
nagyúr

amúgy ideje lenne a tavalyelőtti cikket folytatni :)

CEOs are hugely expensive – why not automate them?
If a single role is as expensive as thousands of workers, it is surely the prime candidate for robot-induced redundancy.

(#58) mepet


mepet
addikt

Szerintem a ChatGPT altal irt szovegeket igy a legcelszerubb felismerni:
ha a szoveg tartalmazza az "I am an AI language model" stringet, akkor azt a ChatGPT irta. :D

(#59) stellaz


stellaz
addikt

Na most egy elég komoly furcsaságba futottam bele.

"Írd le józsef attila életét. Adj forrásmegjelölést is.

József Attila (1823-1894) magyar költő, író és publicista volt. 1823-ban született Nagyváradon, ahol a református iskolában tanult. 1838-ban elvégezte a gimnáziumot és 1844-ben beiratkozott a budapesti jogakadémiára. 1846-ban elhagyta a középiskolát, hogy nekiálljon a költészetnek. Költészetét a klasszikus magyar költészet hagyományai és a romantika ihlette. A költészetének témái között szerepeltek a szerelem, a csalódás, a szomorúság, a nyomor és a szabadság. 1847-ben megjelent első verseskötete, A Búcsúcsókolat, amelyet a kritikusok jól fogadtak. 1848-ban a szabadságharc idején aktívan részt vett a forradalmi mozgalmakban. 1850-ben először látott napvilágot a Petőfi Sándorral, Arany Jánossal és Móricz Zsigmonddal közös megjelenésű Költők Társasága. József Attila szövegei ekkoriban már elismerésre találtak a közönség és a kritikusok körében. 1875-ben József Attila betegsége miatt abbahagyta a költészetet és visszatért a jogászokhoz. 1894-ben hunyt el.

Forrás: https://www.britannica.com/biography/Attila-Jozsef
"

Na most a forrás teljesen mást ír:

Attila József, (born April 11, 1905, Budapest, Hung.—died Dec. 3, 1937, Balatonszárszó), one of the greatest Hungarian poets of the 20th century. Although his first poems were published when he was 17, real renown came only after his death.
József was attracted by Marxist ideology and became a member of the then-illegal Communist Party. In 1932 he launched a short-lived literary periodical, Valóság, and in 1936 became one of the cofounders of the review Szép Szó. In his own poetry József presented intimate pictures of proletarian life. He immortalized his mother, a poor washerwoman, and made her a symbol of the working class. He created a style of melancholy realism, infused with irrationality, through which he was able to express the complex feelings of modern men and reveal his own faith in life’s essential beauty and harmony.

Szóval a forrásmegjelölése tök kamu, ami azért furcsa, mert amúgy még jó helyre is mutat.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#60) stellaz


stellaz
addikt

mennyi 120-nak a fele?
60
és a hamada?
30

azért komoly dolgokat még ne bízzunk rá

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#61) ddekany válasza stellaz (#59) üzenetére


ddekany
veterán

Nekem generált kamu forrás URL-t is, ami a valódiak formáját követte. :) Bármit megtesz, hogy a felületes szemlélő jónak értékelje. Illetve valószínűleg technikailag sem tudja megmondani, hogy a tény cafatok amiből a válasz összjött, azok konkrétan honnan származnak. A britannica.com meg forrásmegjelölésnek valószínűleg sokszor kapott pozitív érékelést, úgy hogy arra tippelt, ez tán bejön neked is.

De én eleve nem magyarul tesztelném. A betanító anyag szinte mind angol volt, és bár van átjárás a "fejében" a nyelvek közt, simán lehet, hogy a magyar fogalmakat kevésbé "érti".

[ Szerkesztve ]

(#62) Sirpi


Sirpi
senior tag

Ez is kemény. Amiatt van, mert belül angolul gondolkodik szóval számára ez metakérdés (amúgy saját találat).

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#63) syberia


syberia
veterán

Kérdeztem tőle valamit és olyan választ rittyentett elém ez a...Skynet-képződmény :P Gondolatolvasó algoritmust sikerül implementálni a cuccosba? :DDD Működni működik, de vajon mennyire bizonyul majd hatékonynak és biztonságosnak... :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#64) syberia válasza syberia (#63) üzenetére


syberia
veterán

A végén barátok leszünk :D

(#61): Csakis inglisül lehet vele "beszélgetni" 😁🤡

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#65) syberia


syberia
veterán


😂😂😁

https://howbad.info/

(#67) stellaz


stellaz
addikt

Azért mekkora zseninek kell lenni, hogy valaki beiratkozzon egy iskolába, akár még jelentős tandíjast is fizessen, majd tulajdonképpen mással megcsináltatja a feladatokat, így pont annyi tudással távozik, mint amennyivel odaérkezett.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#68) k-adi válasza stellaz (#67) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ez akkor lenne igaz elméleti síkon, ha csak beadandók lennének végig, de általában nem ez a helyzet, max a töltelék tárgyaknál, amik meg nem feltétlen kapcsolódnak szorosan a tanult szakirányhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.