Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Megoldásokat várok - 10.000 Forint jutalom! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) piglet76


piglet76
tag

Sziasztok!

Egy kicsit elcsépelt, soxor felhozott problémával ''büszkélkedhetek'' én is. Ez az proci hőfoka. Mivel mindent kipróbáltam (érdemi előrelépés nélkül), úgy gondoltam, hogy kicsit izgalmassabbá teszem a dolgot:
10.000 kemény, magyar forintot ajánlok fel annak, aki megszünteti a problémát!!!!!
De kezdem az elejéről! A proci hőfok 60-69. (Szoba hőfok: 21-22 fok)
Adott egy nagytorony (6/2), egy 300W-os EwerPower táp, egy AMD Thunderbird 1.33 GHz (266FSB), egy GlobalWin WBK68, 2x 256 Mbyte Micron Pc2100 DDR RAM, Pioneer 106s DVD-Rom, LG 16x10x40x író, ASUS 7700 Pro GeForce 2 64 Mbyte DDR, ASUS A7A266 alaplap, Quantum Lct20 20 Gb winchester.
Ez volt a kezdő konfig. Próbálkoztam közben (folyamatos fagyások miatt) Epox EP-8k7a és EP-8k7a+ -os alaplapokkal, valamint volt benne egy MSI K7T 266 Pro is.
Az egész mint útóbb kiderült a 2 csík memória miatt volt, ezért most 1x 512 Mbyte Infineon Pc2100 DDR RAM van benne. Kicseréltették velem a videókártyát, a vinyót, a memóriákat, mire rájöttem (mert ők visszaadták, hogy ''tünetmentes'') a problémára.
Közben, mivel ez a hőfok adott volt mindegyik alaplapnál próbálkoztam másik hőtőkkel is: GlobalWin Fop68, Coolink Cool111, Titan MT1AB Dual Gold, és most Titan TTC-D5TB2-vel. A helyzet semmit sem változott. Ezüst szilikonpaszta: semmi! Gyári P4 ezüst: semmi! Két (!) 8cm-es, csapágyazott házhűtő, tápegység csere egy Codegen 300W-os tápra, nincs változás....nem tudom, hogy mit tehetnék még. Természetesen nem nyugodtam meg, kipróbáltam a hőfokot úgy, hogy az összes eszközt, kártyát kivettem (a VGA kivételével) és úgy ment a gép, ez sem jött be.
És jött a kegyelemdöfés: összeraktam a hevernak egy hasonló konfigot az én VGA kártyámból (ASUS 8200 Deluxe), az én procimból (1.33 GHz), az én hűtőmből (Titan TTC-D5TB2), ugyanolyan házba (plusz hűtők nélkül) egy Epox EP-8kta3L-es alaplapba. EZ A GÉP NEM MENT 55 FOK FÖLÉ!!!!! Majdnem megőrültem!
Kifogytam a pénzből, az ötletekből, a türelmemből. ezért hát álljon itt a pillanatnyi konfigom és az adott szavam a 10.000 forintra.
- Gigabyte Ga-7VTXH alaplap
- AMD AthlonXP 1600+
- Titan TTC-D5TB2 + ezüst paszta
- 512Mbyte Infineon Pc2100 DDR
- Leadtek WinFast Titanium 500TD
- Quantum Atlas 30 Gbyte 7200 RPM
- Pioneer 106s
- LG 16x10x40
- Nagytorony: 300W EverPower táp, 2x 8cm házhűtő.

Nos, azt hiszem ennyi! Szívesen látok minden tippet, javaslatot, ötletet. Az emilkét sűrűn olvasom illetve a biztonság kedvéért álljon itt a tel. számom is: 06-70-3140579.
Előre is köszi mindenkinek! Hajrá!

(#2) McJames


McJames
senior tag

Csak kíváncsiságból:
a haverodnak a te saját alkatrészeiddel raktad össze a gépet, vagy uo., de más alkatrészekkel?

Kérdés: a CPU-t is cserélted már? :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) LordX válasza piglet76 (#1) üzenetére


LordX
veterán

Bármit változtattál a konfigon ugyanúgy 60 fok maradt? Hol nézted, valamilyen programmal, vagy a BIOS-ban?

(#4) Egon


Egon
nagyúr

Ezt a hőfokot hogy méri az alaplapod? A proci belsejében (mint a P3-P4-nél), vagy a proci hasánál levő hőelem? A környezeti hőmérséklet hogy alakul? A ''megoldás'' szerintem:
1. Ha túl nagy a difi a környezeti hőmérséklet és a procihőmérséklet között, akkor nem kielégítő a hűtésed.
2. Ha a borda langyos működés közben (mondjuk célszerű lenne pontos hőmérővel megmérni, nem kézzel ellenőrizni), akkor nem jó a hőátadás (nincs rendesen rárakva, nem jó a hővezető paszta stb.).
3. Ha túl magas a környezeti hőmérséklet, akkor nem kielégítő a ház szellőzése - ki kell prószálni pl. nyitott háznál.
Ha ezek sem segítenek, akkor még mindig lehet két dolog:
- nem jó (nem pontos) az alaplap hőkijelzése (volt szerencsém ilyen alaplaphoz: a környezeti hőmérsékletet magasabbnak jelezte a proci belső hőmérsékleténél...);
- a procival van valami gond (esetleg apró gyártási hiba), ki kellene próbálni másik procival is...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) HEBI


HEBI
senior tag

Állítsd le a hűtőventilátoraidat a házban (ne a procin) és légyszives ird meg az eredményt.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#6) aDamker


aDamker
aktív tag

Nos nekem is vmi hasonló próblémám van,de nekem még durvább.Max terhelésen 70 fokon megy a gép.

Konf.: ASUS A7A/266 ; 1,4 Athlon ;256 MB DDR RAM; WBK68 + 2 házventi.

Na most próbáltam wbk38-al is de kb 3 fokot jelentett és +30 decibelt.A házventik a következőképpen helyezkednek el:
Egy elől szívja be a levegőt, egy a proci magasságában tolja kifelé.Más nyílások elzárva tehát a levegő utja adott.

A procin semmi sincs tuningolva.Bár az alaplap alapból nem 1,75 V-ot nyom a procinak hanem 1,8-1,825 körül.Hiába állítom defaultra vagy manuálisan 1,75-re.

Próbáltam ugy is ha leveszem a házat.Ez kb 5 fokot segít, de a borda igy is forró.

A ventillátor sebessége még mindig az eredeti tehát nem esett a fordulatszáma.

Ötletek?? Habár azt is meg kell jegyeznem, hogy semmilyen fagyás nincs,tehát nagyon stabil a gép ,de azért már gáz, hogy a szobámban átlagosan 5 fokkal melegebb van mint a ház többi részébe :PP

(#7) Egon


Egon
nagyúr

Azt kifelejtettem, hogy ha forró a borda, akkor valszeg a venti teljesítménye kevés (illetve adott esetben az egész hűtés kicsi: nagyobb borda + nagyobb venti...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Petya válasza aDamker (#6) üzenetére


Petya
tag

Nálam is ilyen megoldás van 1.4 TB szintén, a venti ''gyengébb'' Titan flower. Enek nem szabadna 50 fok fölé menni terhelés alatt sem. :( Ez az 5 fok különbség nálam 0, mivel nyitott háznál a két tápventi szabadon nem terel semmit. Zártnál meg ugye pont besegit. Ha jó a levegő utja lehet hallani az áramlást (súgás) nem csak a ventit. Nálam MSI K7T266 Pro2 lapban. Hogy mi a két lap közti méréskülönbség?: ??? Minden esetben a BIOS adatait érdemes figyelni, sok program nem jól mutat vindóz alatt. :(

(#9) Petya válasza piglet76 (#1) üzenetére


Petya
tag

Szerintem cseréld ki a procit! Úgy tünik abból amit irtál hogy minden mást cseréltél csak azt nem. Esetleg ne legyen kábeldzsumbuj a proci (és hűtő) körül. Főleg ne lógjon a ventibe kábel mert az elég gáz!

(#10) guest


guest
veterán

azt télleg kellene tunni hogy mivel méred a hőfokot: alaplapról -e vagy külön programmal. lehet hogy csak a mérési eredmény nem jó, ki kellene próbálnod több programot hogy fix eredményre juss (ha ezt eddig még nem tetted meg)
tipp2:tedd át a saját procidat a haver gépébe (ha bírja)és mérjetek ott egy hőfokot hátha

prohardver vendég

(#11) BYpsilon válasza aDamker (#6) üzenetére


BYpsilon
csendes tag

Hello!

Csereltesd ki az alaplapot, en is jartam igy egy geppel. Annak az alaplapnak mindenkeppen 1.75-t kell adnia. AZ uj alaplappal core feszultseg stabilan 1.75V volt es 10 fokot esett a proci ho.

(#12) kalap


kalap
csendes tag

A probléma vélhetőleg az operációs rendszerben illetve a telepített programokban van. Valmelyik meghajtó vagy oprendszer komponens a cpu-t csúcsrajáratja. Szerintem win9x van a gépeden. Ha nem akkor NT alatt futtassd a taskmgr.exe programot. Itt látod, hogy van -e olyan task ami a procit leterheli. Ha van akkor lődd ki és nézd meg a hőmérséklet kb. 5 perc múlva hogyan alakul.
win9x alatt ez bajosabb, bár ctrl-alt-del után itt is látod milyen taskok futnak és le tudod őket lőni. Ha nem jársz sikerrel, töltsd le és installáld a cpucool-t http://www.podien.onlinehome.de/
vagy a cpu idle-t
http://www.cpuidle.de/
Üdv:

Nahát, ez nem szivacs mégis nedves!

(#13) piglet76


piglet76
tag

Kezdjük sorjában!

McJames: A saját, régi alkatrészemből!

LordX : Bios-ból veszem az eredményeket, illetve Motherboard Monitorból. A változás 1-2 fok volt mindössze konfigmódosításoknál.

Egon: Amit mondassz nem hülyeség, de mivel amint látod az előéletből az ÖSSZES variációt kipróbáltam -nyitott ház, másik paszta, másik hűtő, másik proci. Az érzékelő egyébbként külső, a proci alatt van elhelyezve gyárilag. Ui.: a venti teljesítménye elég, mások is használnak ilyen proci+venti összeállítást, kb. 50 fokig megy fel a hőmérséklet.

Hebi: Leállított hűtőkkel 1 óra Jedi Knight II után 69 fok.

Petya: Így igaz. A ventinek elégnek kellene lennie, de volt Msi-m, és ott is így jártam. Akkor kb. 63-64 fok volt a proci terhelve, üresen 57-60. Kábeldzumbuj, belógás nincs. Erre figyelek. Procit már cseréltem. (Tb 1.2 utána Tb 1.3 utána XP1600+)

BYpsilon: Megpróbáltam. Lásd fentebb. A CORE feszültségem stabilan 1.75V. Valamelyik Epox-nál 1.79V volt, de úgy sem volt melegebb.

Eddig is köszi, de várom a többit is!

(#14) piglet76


piglet76
tag

Kalap: Köszi, de ez sem jött be! Win98 SE, WinME, WinXP, illetve Win2k is volt már a gépemen. Egyik sem fűtött kevésbé! Semmi process nem fut, csak az Internat és a Systray.

(#15) Panther78 válasza aDamker (#6) üzenetére


Panther78
csendes tag

aDamker!

Bár ez téged gondolom nem nyugtat meg, nomeg írod is hogy forró a borda, de zárójelben megjegyezném, hogy tapasztalatom szerint az Asus deszkák a valósnál magasabb hőmérsékletet szoktak mérni. Ezt talán alá is támaszthatja, hogy a magas Cfok ellenére nem fagy a géped.

Láttam már olyat, hogy 900-as Cerka gyári Intel hütővel az Asus alaplap szerint 2-3 perc alatt felmelegszik 70-75 fokra. Borda langyos, szilikon van, borda érintkezik a maggal, fagyás nincs.

(#16) guest


guest
veterán

nekem 900 tb-m van, es bekapcsolas utan 66-68 fokon all meg a homerseklet.
ha hasznalom is, akkor kepes felmenni 78-80-ig is.
de volt mar 93 is!!
ennek ellenere meg sose fagyott
szoval szerintem :
1. ezek a homerok szart sem ernek
2. inkabb valami szoftverhibara gondolnek a helyedben, de ha megsem 1xuen cserelj procit, azt meg nem probaltad..
csovi,
Rog

prohardver vendég

(#17) tocsa válasza Panther78 (#15) üzenetére


tocsa
senior tag

Csatlakozok Panther78-hoz. Nekem személyes tapasztalaltom van, mégpedig egy ASUS TX97-E alaplap személyében, melyben egy P166 guggol.
mp3 enkódolás közben (ez egy P166 100%-ra leterhel) felkúszik az alaplapi hőmérő 70 fok fölé is!

Mindig éjszaka hagyom ott a gépet enkódolni, és szüleim szobája mellett van. Régen emiatt riasztott enkódoláskor az alaplap a 70 fok meghaladása miatt (ezt onnan tudtam meg egyébként, hogy egyik reggel karikás szemekkel közölték a szüleim, hogy a gép éjszaka sípolt :( )

Jól be is paráztam, fölfigyeltem, hogy milyen forró a proci (legalábbis a HW monitor chipset alapján). Aztán egyszer működés közben megtapiztam, és nem volt vészes. Nem azt mondom, hogy langyos volt, de 70 se volt az tuti. Az alaplap túloldala pl. alig langyos.

A hőfok interpretálása egyébként szoftvertől függ. (Hardver háttér: az ASUS TX97-E-n egy LM78-as és egy LM75-ös van hw monitor chip van). Ezt a Linuxos lm-sensors beüzemeléséhez derítettem ki. És láss csodát: az lm-sensors reálisabb, 35 fok körüli értékeket jelez ki.

Üdv!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#18) Den válasza tocsa (#17) üzenetére


Den
veterán

És van ahol meg lehet adni egy offset értéket is mivel a hőmérő nem a prociban van. Így a progi/bios hozzákalkulál plusz x fokot. Lehet hogy ez az offset érték magas (ha van nálad ilyen)

www.simson4t.hu

(#19) Egon


Egon
nagyúr

Nem teljesen ide tartozik, de vajon miért nem tud az AMD olyan procikat gyártani, amiknek megoldható a BELSŐ hőmérséklet mérése (lásd Intel...)??? Nem azért, de a proci hasához jól-rosszul illeszkedő hőelemek által mért eredmények megbízhatóságát igencsak megkérdőjelezném...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) McJames


McJames
senior tag

Nem tudom, de egyre inkább az az érzésem, hogy meg kellene mérni azt a CPU hőmérsékletet valamilyen külső eszközzel is.
Triviális, de az is eszembe jutott, hogy a havernak összeállított gép is ugyanott állt (szó szerint) mint az eredeti? És az eredeti helyen van-e(lehetséges-e) légmozgas, nem szorul-e meg a levegő...

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#21) Petya válasza Egon (#19) üzenetére


Petya
tag

Egon: a ''hőkioldó'' dióda nem mér hőmérsékletet ?!? Elvileg a rossz alaplapi megoldások miatt égtek ki az amd procik. Jó lappal kikapcsolnak. Szóval csak mér hőmérsékletet az is nem? Valamivel biztos le lehet kérdezni azt is, nem?

(#22) piglet76


piglet76
tag

Na ismét egy pár válasz. Jó kis topic lesz ez...
Guest: Valóban nem érdekelne, ha egy alaplap produkálta volna ezt a hőfokot, mert arra ráfogom, hogy szar és kész. Na de ÖT? Egyébként procit is cseréltem (lásd fentebb).

McJames: Nem ugyanott volt a két gép. Az egyik otthon van, a másikat a melóhelyemen raktam össze. Légmozgás egyik helyen sem jelemző, de ha valahol akkor inkább otthon. Mindkét hely, 21-22 fok környékén mozog. A szobám nagyon kicsi, de folyamatosan nyitva az ablak, hogy legyen egy kis légáram (meg hogy kimenjen a bagófüst...), a melóhelyemen nagy az irodám, de, de ott még a klíma sem nyekken...

Petya: Hát erre most mit is mondjak? Az első négy alaplapon diódás (alaplapba forrasztott) hőmérő volt. A Gigabbyte-ban egy vékony, a proci aljának nekisimuló, szalaghoz hasonló hőmérő van. Lehet, hogy egyik sem ér semmit.

(Ja igen. Az egyik Epoxomban elfüstölt egy Tb 1.33-as az első bekapcsoláskor. Mert bár Epoxék gondoltak a túlmelegedés-védelemre a Biosban ez az opció DISABLED-re van állítva gyárilag...no comment!)

(#23) aDamker


aDamker
aktív tag

Na szal a borda tényleg forró, de mint mondtam wbk38-al is annyi volt.Az egy olyan brutál venti ami asszem 7-8000 körül forog.

Az alaplap volt már cserélve mert az előzőnél elöször elszállt a párhuzamos port meg az USB , zatán egyszercsak else indult. Gariba vissza és most az megy.Core feszültséget ezen se lehet le vinni csak fel.
Egyébként megjegyzem ha felfele állítom a feszültséget akkor a beállítottnál is magasabbat állít be.Szal nem lehet hogy alapból mindennek többet ad???
Mer hallottam vhol, hogy ez az ASUS egyik legtuningbarátabb alaplapja.

(#24) aDamker


aDamker
aktív tag

per pilcsi 1,84 V a core feszültség :P

(#25) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Csumi!!

Nekem egy 1.3-as Tbird dolgozik az alaplapon(MSI K7t Turbo2 Raid) WBK68-al. És nem megy a hőmérséklet 60-61 fölé. Próbáltam és is többféle bordával és ventivel(Coolink 111+, FOP38, WBK68), de az eredmény nem igazán változott, max 1 fok volt az eltérés. Plusszba van egy cooler közvetlenül a proci felett ami kifújja a meleg levegőt a házból(ami ugyanolyan nagytortony).
De igazán jó hatást akkor érek el, ha leszedem a ház oldalát akkor max 53 fokig megy fel.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#26) Petya válasza piglet76 (#22) üzenetére


Petya
tag

piglet76: félreértettél! :) Én Egonnak irtam mivel ő kiemelte: BELSŐ hőmérő. Az alaplapon is dióda van de én az emlitett ''hőkioldó'' diódára gondolok ami a prociban van és a leégést hivatott megakadályozni. Ugye ezt oldotta meg rosszul pár cég az alaplapjaiban, azért égtek le az athlonok. A BIOS meg a hardverdoktor az alaplapi diódát mérik. Erre irtam hogy azt a belső diódát is ki lehet valahogy olvasni talán (kérdőjellel :D)

(#27) egamega


egamega
tag

Nekem is volt olyan hogy 70 fokon ment alapterhelesen a proci egy wbk38-al, de azt szo nelkul kicsereltek.

(#28) Petya válasza Petya (#26) üzenetére


Petya
tag

Bár valószinüleg megoldották volna ha lehet. Vagy csak én nem ismerek ilyen szoftvert! :(

(#29) guest


guest
veterán

halal egyszeru, eladni az egeszet es venni egy intelt, amennyit mar nagy okosan a szar amd-re rakoltottel egy egesz fasza kis P4-es gepet lehetett volna osszerakni ... tipikus bolhapiac, minek 10 par adióst meg nile-t megvenni amikor egy eredetit nike-t vagy adidast is lehet venni... ugyanott vagy arban.
amd sux intel rulez, sztm kitunik az egesz forumbol :-)
kuld a 10 rugot ;-)

prohardver vendég

(#30) guest


guest
veterán

CSá all!
-ABIT KT7-A
-AMD TB 1,2 /266
-256 SD (brand)
-GlobalWIN WBK 38(Asszem nembiztos nagy borda + nagy hűtő és iszonyúan hangos)

MAX 33 Fok, és ezt több program + BIOS is mutatja, terhelésen!!!!!

prohardver vendég

(#31) Den válasza guest (#29) üzenetére


Den
veterán

Na ennyi eszed van :) . Vegyél drágán szart, hízlaldjad a multikat.

www.simson4t.hu

(#32) guest válasza Den (#31) üzenetére


guest
veterán

Hát nemtudom ezt kinek írtad, ha nem nekem (#30 as hozzászólás voltam) akkor bocs, viszont ha nekem írtad akkor nemudom neked az AMD hol drága?!?

prohardver vendég

(#33) Den válasza guest (#32) üzenetére


Den
veterán

#29-nek írtam

www.simson4t.hu

(#34) morzsa


morzsa
aktív tag

Hali,
Talán buta kérdés, de nincs grafitozva(forrasztva stb) a proci? Csak mert a régi duronomnak a grafit után automatikusan 1,84 voltot adott az alaplap, bármit is állítottam be( igaz akkor ez volt a cél). A mostani pedig akár 2-3 fokkal is jobban hevül, ha ráeröltetem a magas fesz.t.
Valahol olvastam, hogy lehetne egy házventit szerelni a házra a processzorral szemben (kivágod, 12 centis venti a lukra), hogy direkt oda fújjon. Ha túl kockázatosnak ítéled, próbálhatod először egy kartonlappal a ház oldallapja helyett.
Ja és szerintem a cpu idle és társai egy komolyabb fps-nél semmit nem érnek.

https://linktr.ee/wbteam21

(#35) aDamker válasza morzsa (#34) üzenetére


aDamker
aktív tag

Megmondom öszintén fingom nincs van-e grafotizva-e vagy nem!!!! Ahogy a boltból kijött ugy kaptam meg.
Már a hülye agyam kezd azon kezd gondolkozni vajon nem-e egy tuningolt athlont kaptam-e?? :DD

(#36) guest


guest
veterán

Mindegyik alaplap alkalmazza ugyan a jól ismert módszert a processzor felületi hõmérsékletének mérésére - a CPU alatt elhelyezett hõellenállás alapján határozzák meg a hõmérsékletet. Mindazonáltal ez a módszer nem jelzi megbízhatóan a hõmérsékletet, hisz a mért érték akár 50%-kal is eltérhet a valóstól.


prohardver vendég

(#37) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Hát, ha igazából a két gép között (ami meleg volt és ami nem) lényegében csak a helyszín volt a különbség, akkor próbáld meg bevinni a saját gépedet a munkahelyedre! Valószínűleg hülyeség kéne hogy legyen amit írok, de lehet hogy az áramellátásban van valami bibi...

(A témanyitónak)
És tényleg, a borda mennyire meleg?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#38) York


York
tag

Sziasztok.

Nem tudom miert lehet nalad olyan magasa proc hofok. Nalam Soltek SL-75DRV4 1600+ XP, 256 ddr, 250W P4 haz, jelenleg meg Coolink 122 huto, IBM 40 Gb hdd, DVD.

Amugy szerintem mar 10eft bol vizhutest is csinalhatnal azok alt. jobbak :)

(#39) York


York
tag

Sziasztok.

Nem tudom miert lehet nalad olyan magasa proc hofok. Nalam Soltek SL-75DRV4 1600+ XP, 256 ddr, 250W P4 haz, jelenleg meg Coolink 122 huto, IBM 40 Gb hdd, DVD.

Amugy szerintem mar 10eft bol vizhutest is csinalhatnal azok alt. jobbak :)

(#40) York


York
tag

Bocs :)

(#41) piglet76


piglet76
tag

Otthon nincs netem, bocsi! Jó reggelt!
Látom mozgalmas volt az este :-)

guest#29: Valóban egy rakás pénzbe került (mostmár). De amikor összeraktam viszonylag jó kijöttem anyagilag, és nagykanállal falta az Inteles gépeket...minden téren. Mellesleg tényleg tanácsokat várok, nem pedig azt, hogy valaki megmagyarázza, hogy miért rossz szerinte az AMD.

morzsa: Ez már megvolt. Igaz, hogy nem 12 centis a venti, hanem nyolcas, de otthon koncentrikus körökben megfurkáltam a ház oldalát kb. az AGP porttal és a procival egymagasságban...nem látható jelentős változás. Ja igen! A proci nics húzva, az előzőek sem voltak. Nem vagyok a tuning híve.

Panther: Valóban nincs más látható különbség. A gond viszont az, hogy volt a gép szervízben is (életemben elöször elvittem), és ott is ezt a hőfokot produkálta. Majd mikor elhoztam (1 hónappal késöbb!) itt, a melóhelyemen is lecsekkoltam, és semmi változást nem vettem észre.

York: Köszi a tippet. Gondolkoztam a vízhűtésen. A próbléma viszont attól még nincs megoldva, csak a hőfok van agresszívabban csökkentve. Én az okot szeretném megtudni. Gondolom időnként mindenki feletszi a kérdést: MIÉRT?????

Köszi az eddigieket, remélem továbbra is írtok pár tippet még! Tényleg furdal a kiváncsiság. (meg mellesleg baromira idegesít...)

(#42) guest


guest
veterán

asztalon osszerekva csak alaplap+proci+vkartya
hany fokos?
bar tudod mit mind1
most nezem,hogy mar kicserelted a procit, videokartyat, vinyot, hazat, alaplapot
es barmilyen kombinacioban probaltad tul meleg volt..
nem furcsa ez?

olyat mar probaltal, hogy fogsz egy gepet amiben nem melegszik ennyire a processzor, es hazavisze par napra kiprobalni.
tuti hogy az is elkezd majd melegedni.

kapsz 15k-t ha az nem melegszik! ez most komoly

prohardver vendég

(#43) piglet76


piglet76
tag

Kedves Guest! Szavadon foglak! :-) Bár szerintem nem a földrajzi adottságokkal lehet a gond nálam. Valami lényegesen egyszerübb, és kézenfekvőbb...mégsem tudok rájönni.
De hazaviszek egy munkahelyi gépet hétvégére, hogy felmelegítsem a hideg Inteles prociját, aztán megbeszéljük az anyagiakat :-)

(#44) guest


guest
veterán

kivancsian varom az eredmenyt!

ja egyebkent Rog, csak elfelejtettem alairni

prohardver vendég

(#45) Egon válasza piglet76 (#43) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez a géphazavitel nem rossz ötlet, de teljesen rövidre zárni akkor tudod a kérdést, ha az otthoni gépedet meg kipróbálod a munkahelyeden...
Egyébként McJames-nek igaza van: meg kellene mérned a proci, a borda és a környezet hőmérsékletét egy megbízható kézi hőmérővel...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#46) Den válasza piglet76 (#43) üzenetére


Den
veterán

Úgy próbáltad már hogy kiveszed a rezsót a gép alól? Na jó ez hülye vicc volt.

www.simson4t.hu

(#47) piglet76


piglet76
tag

Na is mét itt vagyok. Szóval:

Rog: A próba meg fog történni, beszámolok róla.

Egon: A gépem már volt bent a melóhelyemen, az eredmény szintén ua.

Den: :-) Mások eddig a padlófűtésre gyanakodtak, de a rezsó sem rossz...

És MINDENKI! Párhuzamosan fut ez a topic ezen a címen is, aki úgy érzi fussa át azt is! A fele kérdésekre ott már válaszoltam, és fordítva.

http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=1&t=003096

Köszi

(#48) Petya válasza piglet76 (#47) üzenetére


Petya
tag

Ez a géphurcolós dolog tök hülyeség hacsak nem üvegházban laksz :D Tegye fel a kezét akinél otthon állandóan huzat van és jár a levegő! (Ez lamerság :() Az áramellátást emlitette valaki, nem emlékszem mit irtál de asszem házat > tápot nem cseréltél. Próbáld ki, egyébként meg szerintem valami nagyon hülyén mér nálad és talán véletlen egybeeséssel annál vagy azoknál az alaplapoknál is amiket még próbáltál.

Egy jól feltett (főleg ilyen erős) hűtéssel még ha ingadozik a feszültség is és :(NEM JÁR A LEVEGŐ:( akkor sem mehet 55 fok fölé. És ez az 55 fok igy is durva. Semmi logikus magyarázat nincs rá, illetve az egyetlen hogy nagyon szarul mér valami nálad.

Guest #29: te kis sulinetes oktondi lamer, nyugodtan menj át a supergamezra, ott társakra lelsz, vagy menj ki homokozni a kertbe kicsit! :(

(#49) Petya


Petya
tag

Egy kérdés: irtad hogy ''két csik'' rammal fagytál. Mióta kicserélted egy modulra azóta is fagysz, vagy csak sokat mér a cucc? Mert ha nem fagysz hagyd az egészet a francba és tartsd meg a pénzed. Mindenkinek szoktunk tanácsot adni, szivesen segitünk!! :)

(#50) Den


Den
veterán

Tényleg, fagy egyáltalábn a gép?

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Megoldásokat várok - 10.000 Forint jutalom! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.