Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

Fenének nem adnak több memóriát alapból. Ez szerintem burkolt áremelés a részükről. :U

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) headhunter


headhunter
addikt

"... azonban egészen megmosolyogtató összegekért (plusz 200/400/800 dollár) ..."

Apple, I'm done

(#3) adamssss válasza buherton (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Apple userkent szerintem is szegyen. Hozzateszem kocafelhasznalokent boven eleg a 8. Nekem a sima m1-es van es mindenre eleg.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) paprobert válasza adamssss (#3) üzenetére


paprobert
senior tag

Kocafelhasználóként elég bármi az elmúlt 8 évből. Még az Intel is.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#5) csabiks


csabiks
senior tag

3 éve használom az M1 Prom 8 giga rammal, igaz, csak tartalomfogyasztásra, de soha nem éreztem kevésnek :)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#6) nexwo


nexwo
őstag

Csak engem szívatott meg hogy a @ karakter a Q betümél van és reflexből command + Q -t nyomtam?

meg alapvető és programozói karakterek nincsenek ábrázolva pl.: * $ € { } [ (Macbook AIR M1-em van)

Bezzeg az angol változat nem ilyen béna

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#7) Synthwave válasza headhunter (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha kell a kraft (meg úgy általában az Apple), akkor 16 GB RAM-ért hajhullatva kipengetni a pofátlan lehúzást, aztán irány a bolt egy TB4-es külső SSD-ért. A hatszorosan túlárazott meghajtóik meg oxidálódjanak el ott, ahol vannak.

Szerintem.

--------------------------------------------------------------------

(#5) csabiks: Azért az én böngészési szokásaimmal meglehet, hogy hamar beköhögne (három-négy-öt böngésző, két kivétellel szó szerint több száz fül, de a karcsúbbakban is van két-három tucat). Miközben nyolc másik alkalmazás + monitorozás fut. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) buherton válasza adamssss (#3) üzenetére


buherton
őstag

Háááát. Egy 2019-es MBP-n tolom épp 8 GB RAM-mal. Az Activity Monitor azt mondja:
- Memory Used: 7 GB
- Swap Used: 8,5 GB

Megvan nyitva nálam:
- Safari 15 oldallal
- Mail
- Calendar
- Notes
- System Settings
- Messages
- iTerm2 (semmit nem csinálok benne)
- VLC
- Activity Monitor

:(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#9) buherton válasza nexwo (#6) üzenetére


buherton
őstag

Nemcsak téged :D .

Át lehet állítani hogy Shift + Command + Q/W-re menjenek az ablak/tab bezárások.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#10) Stauffenberg válasza Synthwave (#7) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerencsére gondolt erre az Apple, a tavaly bemutatott M3-as MacBook Pro-k belépő modellje már alapból 512-es SSD-t kapott, hogy legyen mire fogni, hogy miért lett sokkal drágább. :D

Amúgy meg szerintem még csak Thunderbolt sem kell feltétlenül, egy mezei USB 3.2-es külső SSD is bőven megfutja azt a tempót, amivel dolgozni is lehet (nekem legalábbis videóvágásnál semmiféle korlátot nem jelent). Azok meg aztán végképp nevetségesen olcsók az Apple áraihoz képest.

Amúgy a hírben írtál egy ilyet:

"A háttérvilágítással és ujjlenyomat-olvasóval megfejelt chiclet klaviatúra az US ANSI-n kívül számos ISO kiosztással készül, viszont magyar sajnos nincs köztük"

Van magyar kiosztású billentyűzet, meg is lepne ha nem lenne. Az Apple magyar weboldaláról simán rendelhető.

(#11) adamssss válasza buherton (#8) üzenetére


adamssss
veterán

Azt, hogy mit ír ki az egy dolog. Az megint más, hogy nekem is mindig fel van zabálva a memória de ettől függetlenül minden brutál gyors.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12) csabiks válasza Synthwave (#7) üzenetére


csabiks
senior tag

Te a másik véglet vagy :D nálam max 10 tab egyszerre

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#13) Synthwave válasza Stauffenberg (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Á, köszi, javítom akkor.

----------------------------------------------------------------

(#8) buherton: I see. Tehát igen, az első rendszerindítás után maga alá piszkítana az enyves 8 GB-tal. :DDD

----------------------------------------------------------------

(#12) csabiks: Már nem egyszer gondoltam rá, hogy kéne az a 32 GB RAM, csak emiatt, főleg, hogy reboot sincs gyakran (kikapcsolva meg kb. egyáltalán nincs, maximum akkor, ha áramszünet van vagy valamit szerelek benne). :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) Raysen623


Raysen623
addikt

Memória témához szólva: egészen ocsmánynak tartom 100 ezer forintért a 8-ról 16Gb-ra való memóriabővítést a miniken is. Márpedig ez nálam elrettentő, ha azon gondolkodom milyen gépet vegyek magamnak, ami kisebb mint ami most van. A tárhely mizéria miatt is be kell üzemelnem mellé egy NAS-t is majd, ami további költség lesz. Én sem hiszem el, hogy ez ilyen drága és nem pedig lehúzás.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#15) d@vee válasza Raysen623 (#14) üzenetére


d@vee
őstag

Mennyire cserélhetőek ezekben a ramok házilag? Vagy forrasztott memóriával szereltek vannak?
Sosem volt macem, de érdekelnek egy minimálisan.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#16) nexwo válasza d@vee (#15) üzenetére


nexwo
őstag

forrasztva vannak főleg ha M-es procis újakat nézed

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#17) buherton válasza adamssss (#11) üzenetére


buherton
őstag

A vicces az, hogy az M1 Max-os 16 GB RAM-mal szerelt gépen szerényebb memóriafogyasztás van több nyitott appal. Az ARM-on minden jobb. :DDD

A saját gépen, ha indítok egy Multipassos vm-t, akkor érezhetővé válik, hogy a 8 GB az koppon fut.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#18) hkari válasza adamssss (#3) üzenetére


hkari
őstag

Elég, de ha nem szépen elkezdi enni a csodálatosan integrált SSD-t sajnos.

(#19) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

SSD-re talán már van "házi" megoldás.
Valaki Budapesten specializálódott már erre ? ;)

M1 MacBook Storage Upgrade to the highest 2TB capacity!
(March 4, 2024)
https://www.youtube.com/watch?v=kDNtSqa_i2A

Mottó: "A verseny jó!"

(#20) EyElEs?! válasza buherton (#8) üzenetére


EyElEs?!
tag

Nekem sok böngésző sok tabbal se volt gondom M1 airen.
Most M1 pro-m van és az egyedüli ahol nagyon érezhető a különbség a 4000x30-as Google sheetekben történő ugrálás (mondjuk van egy Google sheetben 30 ilyen fülem).
Egy 4gb-os photoshop filet a kis air simán feldolgozott és gyorsabb volt mint a Windowsos sok giga ramos gépem.
De az azonos időben nettó 200ért vett PC-m is egyedül a hardcore Google sheetsekben volt érezhetően gyorsabb. Az 5000 megnyitott böngésző ablak tökmindegy volt.

(#21) hemaka


hemaka
nagyúr

Mielőtt megrendelem, azért a teszteket megvárom, mert gyanús hogy a throttling megeszi az egészet keményen, a korábbiakat elnézve. Szóval inkább pro lesz gyanítom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) Yodafon


Yodafon
senior tag

Azert 'zdmeg...

I'm gangsta!

(#23) d@vee válasza Yodafon (#22) üzenetére


d@vee
őstag

Minden hülyének is megéri ;]

Ja

(#24) nexwo válasza Yodafon (#22) üzenetére


nexwo
őstag

Hát az Apple a PCk Mercédesze/BMW-je ;] :U (akar lenni)
Vehetsz KIA-t vagy Mazdát is :P

Amerikában "csak" 72.000 FT körül alakul ez :D

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#25) buherton válasza nexwo (#24) üzenetére


buherton
őstag

Kíváncsi lennék, hogy mennyi Apple-s cuccot kellene venni azért, hogy nagyjából kihozza az USA-ba való utazás költségét.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#26) arn


arn
félisten

en az elozo airt is 16gval vettem, ezutan se lesz maskent - ne legyen mar gond, ha egy dockert vagy egy kisebb nyelvi modellt futtatok :)

az ssd csak akkora legyen, hogy a programok felferjenek ra. de amig az m1es ipad pron erzem az evek utani lassulast, az m1es airen semmit, igy lehet valt a fene - egyedul azon aggodom, hogy harom ev utan nem art az akkus dolgokat cserelni, mert ujabb harom evet nem fog hibatlanul kibirni.

igazabol addig lehet fikazni a macbookot, amig az ember nem kezdi el hasznalni, utana nem nagyon akar masra cserelni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) nexwo válasza buherton (#25) üzenetére


nexwo
őstag

egyébként nem ajánlom az apple oldalát, pl én az enyémet emagon vettem és egy 100-assal olcsóbb volt.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#28) arn válasza nexwo (#27) üzenetére


arn
félisten

Otthon van amerikai kiosztas, vagy ott is rendelni kell?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) adamssss válasza hkari (#18) üzenetére


adamssss
veterán

Valoban de az meg baromi gyors igy nagyon nem lassul a gep. Szerintem az elettartamot sem roviditi drasztikusan.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30) fattyu


fattyu
veterán

Otthoni fogyasztós gépem egy M1 mac mini, 8gbvel. arra elég. Chrome 40 tab esetén sem köhög be. de nem is olyan reszponzív mint az összehasonlítási alapjaim.
munkagépnek, használtam m1 16gb Air-t most egy éve M2 16gb Air. Már meg van rendelve az M3 is, amint jön az 512/16ból szállítmány az országba...

pusztulat drága? igen. lepirul az én arcomról a bőr hogy minden forrasztva van és brill árban van minden ha feljebb kattintasz? igen.

viszont működik. csendes. nem melegszik. nem szivat. nincs driver gond. nincs naponta frissítés telepítés újraindítás, a 16 gb macen olyan mint windowson a 64, a 8 pedig valahol a 16 és a 32 között van. Sokkal de sokkal értelmesebb a memóriahasználat és a maga az OS is jóval kevesebbet eszik.

ha saját zsebből menne nem váltottam volna az m2ről m3ra. viszont az irodatér nálunk daisy chaines monitorokkal van kialakítva, ergó az m1 m2 csak egy képet adott ki. az M3-al már teljes értékűen tudom használni ha máshova ülök is.

( nem szeretnék bele menni a win vs macOS tapasztalataim validálásába. Céges környezetről, managelt felügyelt sccm nexthink bloatolt windows versus managed Macos amiről írtam és ott ez van ebben a környezetben a 32gb ramos win11es gépeink is bedadognak igen rendeszeresen)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31) IgorKGB válasza fattyu (#30) üzenetére


IgorKGB
csendes tag

In the refresh test, the RTX 4090 completed the audio transcription test in just 8 seconds, whereas the M2 Ultra finished the same test in 95 seconds, followed by the M3 Max in 100 seconds. The updated results show that Apple's M-series family has a long way to go in terms of raw performance

igen, jól látod a pc egy csúcs gpu-val 12-szer gyorsabb mint az apple gépei, és tény hogy az nvidia 4090 nem egy olcsó jószág, de ahogy látom az apple se gyártási áron osztogatja az ssd-t :D

(#32) jookomak válasza IgorKGB (#31) üzenetére


jookomak
őstag

Tedd bele egy 1.3 kg-os laptopba kérlek...

Nagyon elgondolkodtam, hogy a következő laptopom egy macbook air lesz. De ha 3+ évre venném, akkor azért csak kellene az 512/16 gb, ha meg felextrázom akkor meg már macbook pro árban van.

(#33) azbest válasza Yodafon (#22) üzenetére


azbest
félisten

hehe, hát mivel megteheti. Az integrált ram és ssd csodája.
Más gyártónál is van, hogy úgy áraznak, ahogy nem szégyellnek. A vicces az, amikor ugyanaz az alaplap van különböző szériás notiban ugyanannál a gyártónál és mégis nagy árkülönbség van. 2-3x ár is van néha, csak mert komolyabbnak reklámozott széria, de a házban valójábna ugyanaz van.

A szerverekről meg már nem is beszélek, amikor a dell plecsnis ram 1.2M vs a sima oem 400k. De ha nem a delltől veszed, akkor elveszted a garit.

#19 S_x96x_S
ezzel az a baj, hogy a flash chipen van bootloader is és a flash elhasználódási smart infó is. Szóval nem tudhatod, hogy milyen bontott, használt, elhasználódott chipeket használnak. Az 1TB chipekről klónozott adatokkal felflashelik és mind azt mutatja magáról, mintha az lenne. Ha vadi új volt a chip, amit klónoztak, akkor széthajtott is újnak hiszi magát. Abban sem vagyok biztos, hogy lehet újonnan kapni olyan chipeket.

Persze, ha például elromlott, nem garis laptop, akkor jobb egy klónozott chip, mint kukába dobni az egészet, mert nem bootol be hibás nanddal.

[ Szerkesztve ]

(#34) Malák válasza jookomak (#32) üzenetére


Malák
aktív tag

egpu, és beteszem neked egy 800g-osba is :D

(#35) fattyu válasza IgorKGB (#31) üzenetére


fattyu
veterán

:D erre nem igen találom a szavakat.

tehát egy videókártya ami ÖNMAGÁBAN többe kerül 300 dollárral mint a macbook air m3 16/512. ( és szerintem önmagában nehezebb is mint egy komplett macbook air)
meg egy ASZTALI GÉP amit még legalább ennyiért építesz köré, nahát jóval erősebb lesz.

szaladj a hiradóba. te itt valami fontosra akadtál.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36) arn válasza fattyu (#30) üzenetére


arn
félisten

Maga az os lehet kevesebbet eszik, de hasonlo feladathoz hasonlo mennyisegu ram kell. Megneznem mennyien kernek 8g rammal, ha piaci aron adnak a bovitest - mindig csak az apple temaju topikokban megy ez az ennyi is eleg mantra. Es hiaba takarekosabb az os, ha +8g bovites aran kapsz onmagaban 64g ramot a wines gepbe (mongy nem forrasztott laptopot, ott eltanultak az appletol).

En mint ultramobil csomagot szeretem, de azert ne essunk at a lo tulso oldalara.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) fattyu válasza arn (#36) üzenetére


fattyu
veterán

mondom ujra. cégest agyonterhelt windowst hasonlítok a céges maccel.
ott azért ég és föld hogy mire elég 16 giga ram. a macen széles vigyorral élsz, és akkor veszem észre mennyi minden van nyitva amikor 3 havonta kap egy restartot. na az eltart egy darabig mert amennyi mindent be kell zárnia....
a céges windows környezet viszont olyan de olyan szinten van agyon bloatolva hogy a 32gigás t16okkal látom a kollégákat napont anyázni, mert egy vaskosabb exceltől megtérdel...

és ismét. chrome spotify vlc használatra, 8 gigával el vagyok. úgy hogy a saját civil gépeim előtte már 8 éve is 16 gigánál kezdődtek.

de amugy meg persze helyén kell kezelni.
nekem amitől leesik az állam hogy PASSZÍV hűtéssel tud ennyire erős lenni. mindezt ezzel az üzemidővel. na ezért zseniális az air és nincs párja win oldalon.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38) arn válasza fattyu (#37) üzenetére


arn
félisten

Rakj bele 64gt, kit erdekel mennyi, ha olcsobb. Ha elinditasz rajta egy dockert, annak mindegy lesz hogy milyen platformon fut.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) plömplöm


plömplöm
őstag

"a notebookok két külső megjelenítőt tudnak meghajtani, ám üröm az örömben, hogy ehhez a fedelüket le kell csuknunk"

várjá, nemértem. egy ilyen alma mckönyv levegő nem tud meghajtani három kijelzőt?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#40) Synthwave válasza nexwo (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

+forgalmi adó.

----------------------------------------------------------------

(#30) fattyu: "viszont működik. csendes. nem melegszik. nem szivat. nincs driver gond. nincs naponta frissítés telepítés újraindítás"

PC-n is ugyanezt tapasztalom évek óta. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) #52931072 válasza arn (#38) üzenetére


#52931072
törölt tag

Kíváncsi lennék, ha forrasztva van a ram, akkor hogyan bővítik. Alaplapcsere, vagy átforrasztják? Egyébként a régebbieket nem nagy kunszt bővíteni ( nem ramot, csak meghajtót és aksit). Gyanítom, hogy az újaknál már problémásabb lesz, vagy nem megoldható. Fiamnak van egy air, intel 8 genes verzió, viszonylag egyszerűen házilag cseréltük az aksit,( utángyártottat is kapni), a gyári 128-as ssd helyett meg 512-est kapott (egy 5ezer forintos adapter kellett azért hozzá), de gond nélkül szuperál évek óta.
Röhej, de a gyári aksi 2 év után elkezdett púposodni, (éppen kibírta a 2 év garit) az utángyártott már három éves és nem púpos. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) ROBOTER válasza Synthwave (#40) üzenetére


ROBOTER
addikt

A nem szivat, nincs driver gond, nincs telepítés stb. dologban egyetértek, szerintem ez túl van lihegve windows oldalon, pont ugyanúgy elvagyok a PC/Win gépekkel mint a Mac-kel, sőt operndszer oldalon azért a Win átgondoltabb, következetesebb.

De ez a melegedés, csendesség, és promt üzem egyszerűen más kategóra még mindig. Mindent IS kipróbálok, kipróbáltam, használtam, tulajdonoltam PC vonalon (nem gamer notikat). Más világ.

(#43) hapakj válasza IgorKGB (#31) üzenetére


hapakj
aktív tag

hogy lehet ezt a két platformot így összehasonlítani :D :D :D

(#44) hapakj válasza fattyu (#35) üzenetére


hapakj
aktív tag

igen, ez standard reakció a macbook-okra, hogy dehát dehát az én 16 magos desktop ryzenem vagy a 4090-esem az erősebb. Nahát :D

(#45) nexwo válasza hapakj (#44) üzenetére


nexwo
őstag

Mint a PC masterrace vs PS5, csak itt sajnos [link] az apple M1 Ultra-ra beharangozott ereje és árcédulája tényleg a 16 magos + 3090 GPU-val akart vetélkedni :D

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#46) madgie válasza arn (#36) üzenetére


madgie
titán

Jó-jó, de hasonló feladat meg hasonló feladat között is van azért különbség, a "főgépem" egy elég combos 16-os MBP, mellé volt egyfajta archiváló-keresgélő-finomhangoló gépnek a régi intel alapú iMac, 40 GB rammal... amin már élvezhetetlen sebességű volt egy-egy videóprojekt előszedése is, de a LR alatt is szeretett már felszállni hangilag, nyomta is szerencsétlen a meleget. Utáltam már az utóbbi években emiatt, hiába szenzációs a mai napig az az 5K kijelző benne.

Na az a gép most lett lecserélve egy budget-használt M1 Minire, ami tényleg a mezítlábas-legalja, csóró 256-os SSD-vel, 8 GB rammal, ez utóbbi ugye ötödannyi, mint az iMac-ben volt. Fotó, videó gyönyörűen megy rajta, nyilván teljes csendben (és nyilván picit kevésbé gyorsan. mint az MBP-n, de basszus, 150 volt ez a Mini).

(#47) hapakj válasza nexwo (#45) üzenetére


hapakj
aktív tag

Úristen, egy kevésbé kínos forrást tudnál küldeni?

Meg nem tudom miért kell mindig meglepődni, hogy egy gyártó a saját termékéről hajlamos túlozni, ez nem csak Apple-re jellemző. Egyébként pedig az állításaik igazak a saját méréseik alapján ami részletesen le van írva a termék oldalaikon. Ennek tudatában gondolom minden felnőtt képes dönteni melyik termék jó neki :)

S Ahhoz képest, hogy az Apple GPU-i architektúrálisan mennyire másak a konzervatív desktop GPU-khoz képest, elég dúrva, hogy gamingben még így is majdnem beérik :D
Egyébként pont emiatt nem is skálázódik olyan jól az M1 Ultra az M1 Maxhoz képest.

(#48) joey04


joey04
titán

újra rendes ssd van a base modellben, így az m1 után ez újra jó vétel. bővíteni szerintem továbbra sem éri meg, mert akkor árban közel lesz a pro, akkor meg már inkább az. szóval csak a base modell a jó vétel, és arra amire szánják elég is. a drága bővítést meg dugják fel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) nexwo válasza hapakj (#47) üzenetére


nexwo
őstag

poén miatt küldtem így :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#50) fattyu válasza Synthwave (#40) üzenetére


fattyu
veterán

mutasson már valaki egy passzív hűtésű valamit amin windows fut.
nem döcög kap infarktust két kattintásonként mindezt 85fokos lázzal.

Joey: igen a kimaxolt air és pro között már nem sok az ár difi.
de: jelentősen vaskosabb és nehezebb a pro.

csütörtökön voltunk az Istyle westend megnyitó eseményen, és ott volt alkalom összetapcsikolni mindent. Airt használok évek óta. ( kérhetnék Pro-t is igazából simábban mert az certifikált modell a cégnél az air meg nem :D ) nem cserélném le Pro-ra. oké ha választanom kéne egy t14 meg MBP között akkor persze maradnék almás, de air és mbp között mindig az airt választom.

nyilván ez elég egyedi de nekem a passzív hűtés megfizethetelen. van itthon hat kutya két macska... utolsó windowsos gépem egy yoga volt... mikor fél év után megkértem a szervizesünket hogy pasztázza már újra mert nagyon melegszik, annyit mondott utána: a macskát nem a laptopBAN kéne tartani :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.