Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Megafone,tapasztalatok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gorlin


gorlin
őstag

Azért indítottam a topikot ,mert úgy néz ki megvan a neophone igazi ellenfele.
Normális percdíjak,másodperc alapú számlázás,és interneten feltölthető bankkártyával.
Én most üzemelem be,már regisztráltam.
a legérdekesebb pedig hogy elvileg már kiirta hogy mi a 21-es telefonszámom,a weboldalon azt írjál hogy májustól hívható.
Arra nem találtam utalást hogy külön felszámolnának érte valamit.
Valaki próbálta már élőben?

(#2) gorlin


gorlin
őstag

Most vettem észre hogy itt a prohardware-n is reklámozzák:)

(#3) gorlin


gorlin
őstag

Na,le is írom az első tapasztalataimat :(
A hivó fél nem hall engem viszont én hallom őt :F
Gondolom csak kezdeti nehézség lehet.

(#4) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Hali!

Én is figyelem a lehetőségeket. Jónak tűnik ez a megafone, csak szerintm magyarországi percdíjak drágák. Az oké, hogy csúcsidőn kívül 3,6 Ft, de csúcsidőben sok, 5.9 Ft.

Az pozitív, hogy van saját szoftvere. Személy szerint én a 3netphone-t használom. A kiemelt területeket 3,5 Ft-ért hívom éjjel nappal. Ezt is lehet bankkártyával feltölteni.

A nemzetközi hívások többnyire megegyeznek.

Érdemes kipróbálni, nekem semmi bajom nincs vele már 1 hónapja használom.

(#5) gorlin válasza coolmpi (#4) üzenetére


gorlin
őstag

Hello!

Lehet hogy olcsóbb az általad említett szolgáltató.De úgy néz ki hogy feltöltöttem 1000Forint-tal a Megafone-t és kaptam egy 21-es számot(amit elvileg májusban kívülről hívhatnak)
Remélem nem fognak külön díjat felszámolni ,illetve ha fognak akkor nem lesz olyan vészes.
ma kipróbálom újra remélem működni fog a hívás.

(#6) Megafone válasza coolmpi (#4) üzenetére


Megafone
csendes tag

Sziasztok

Valóban 3.60 Ft csúcsidőn kívűl, de ez btuttó és az 5.90 Ft is bruttó szemben a 3netphone 3.5 Ft-es és 6.67-es árával ami nettó. Egyéni előfizetőknek a bruttó ár a lényeges.

(#7) gorlin válasza Megafone (#6) üzenetére


gorlin
őstag

Hello!
A nick neved alapján a megafontól vagy:) úgyhogy kérdezek egy két dolgot.
Miért van az hogy a Dlink54GP2-es routerrel használva csak az egyik fél hallja a másikat?(neophonnal tökéletesen működik)
A másik kérdésem:a 21-es szám mennyibe fog kerülni,lesz havi díj?,illetve akkor adják ha az ingyenes regisztráción túl feltöltöm az egyenlegem?


Üdv

(#8) gorlin


gorlin
őstag

Elnézést elírtam:) Nem Dlink,hanem linksys Wrt54GP2

(#9) TiMoN


TiMoN
senior tag

no kipróbáltam a dolgot feltöltöttem
Egyenlőre teccik a dolog majd elválik
mobil árak kicsit magasak sztem. Jó lenne ha azok is kedvezményesek lennének.
Igaz olcsobbak mintha vezetékesről hivnám, de mobilról nem :)

-TiMoN-

(#10) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Hali!

Érdeklődtem, hogy miért ilyen drágák a a mobil percdíjak az internetről. Sajna az a bibi, hogy a T-*om egy régi szabályozásnak (törvénynek) köszönhetően xopatja a szolgáltatókat. Legalábbis ezt hallottam, szóval egyenlőre sajnos nem fognak csökkeni a mobil irányban a percdíjak.

(#11) gorlin


gorlin
őstag

Próbálta valaki külső adapterel?,vagy csak számítógépről?

(#12) tomcs válasza coolmpi (#10) üzenetére


tomcs
őstag

nem le7 hogy inkabb azert, mert a mobilszolgaltatok aranylag komoly vegzodtetesi dijat kernek?

persze tekom se egy leanyalom, ezt is tudjuk..

(#13) TiMoN


TiMoN
senior tag

hmm, nekem néha restartolja a gépet a megafone de miért?
ált. első inditásnál. Restrartja után müködik, de mi van ha megen kilövöm majd pár óra mulva megen használnám és restart? ... látom még beta... de az ilyen bugokat nem szeretem. :(((

-TiMoN-

(#14) Merlini válasza coolmpi (#10) üzenetére


Merlini
tag

[link]

12Ft/0,05$ perc magyar mobil hívás elvileg, csak meg kell venni egy Phonedrive-ot.
[link]
[link]

(#15) otomika válasza tomcs (#12) üzenetére


otomika
csendes tag

dehogynem, vodafonnál pl 33 ft/perc ([link])
a többinél valamivel olcsóbb lehet (főleg T-mobilnál)

(#16) TiMoN


TiMoN
senior tag

eddig nekem a megafone csak bosszuságot okozott letöltöttem másik klienst. Hátha azzal jobban fog menni. De sajna ott is restartal kezte. :(

-TiMoN-

(#17) Lala6


Lala6
őstag

Nekem neophone van, a zip variáció. Ehhez is jár elvileg 21-es telefonszám, vagyis a szám már megvan, csak még nem működik a körzet. Megvagyok vele elégedve, csak mobilt hívva rossz a minőség(azt amugy is mobilról hívom), vezetékesre flottul megy.

(#18) TiMoN


TiMoN
senior tag

mobil drága is szerintem.

Vezetékes türhető, szerettem volna kipróbálni kanadát tegnap, de meghiusult mert a gépem mindent csinált csak jól nem müködött. Megafone kliens meg ugy xar ahogy van.

-TiMoN-

(#19) otomika


otomika
csendes tag

szerintem az xlite egész jó, bár néha van amikor a tárcsázásra kattintva nem csinál semmit, de ez valószínű nem a prog. hibája.

[Szerkesztve]

(#20) coolmpi válasza otomika (#19) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Én spec x-lite-al használom a netphonet. Semmi baja, mindig tárcsáz.

(#21) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Linux alól minden gond nélkül tudok telefonálni az Xlite-al és az Sjphone-nal is, windows alatt viszont egyszerűen nem megy a bontás, ha a hívott nem veszi fel, egyik programmal sem. Akár milyen számot hívok, mindig elszámot 1 perc ~15 másodpercet. Hasonló tapasztalatok?

(#22) jamez


jamez
senior tag

Ma vettem egy VOIP adaptert a Megafonos cuccal. Dlink DVG-2001S
Ez egy tényleg PnP kinézetű pakk...cucc bekötve a telefon és a router közé, így gép nélkül lehet telefonálni. :)
Volt a dobozban egy levél ami sajnos nem jó felhasználónevet adott meg.
Így hívhattam sima vonalas telefonon :(( az Externetet (szolgáltató), hogyan lépjek be.
Szerencsére könnyen megadták. A 21-es telefonszám hívása még mindig nem műxik (Pannon-ról próbáltam), pedig májusra ígérték. Így engem csak megafonosok tudnak hívni ami elég nagy bukta azért. Kaptam hozzá 1000 Ft bónuszt.
Próba: a megafonos ''vörös'' progit felraktam. Hívás indítás PC-ről...sokadjára sikerül.
Visszafelé is hívja, de hiába veszem föl semmi hang.
X-lite felrak. Ez egy jobb cucc. Végre sikerül telefonálni. :)



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#23) Ludovicus válasza jamez (#22) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

De neked sikerül bontani, ha nem veszi fel a hívott fél?

(#24) snemeth válasza jamez (#22) üzenetére


snemeth
aktív tag

A 21-es telefonszám hívása még mindig nem műxik (Pannon-ról próbáltam), pedig májusra ígérték.

Én azért fizettem be náluk, hogy a melóhelyről a cég kontójára haza tudjak telefonálni.
A weboldalon azt hirdetik, hogy a Datanet hálózatából is hívhatók a számok. Márpedig a melóhelyem a Datanet VOIP szolgáltatását használja, tehát fel kellene tudnom hívni a számot. Igen ám, de a Datanetnél azt a tájékoztatást adták, hogy az én számom olyan tartományban van, aminek a végződtetését nem kérték Externeték.

Írtam nekik nagyjából 1.5 hónapja. Másnap csináltak egy próbahívást - gondolom azért, hogy nem vagyok-e akkora béna, hogy az ATA nincs jól beállítva. Aztán azóta semmi.

Írok nekik, hogy mi a helyet, vagy adjanak olyan számot, amit hívni tudok, aztán ha semmi nem történik, akkor megyek az NHH-hoz. ;]

(#25) jamez válasza Ludovicus (#23) üzenetére


jamez
senior tag

Persze simán lerakom.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#26) jamez válasza snemeth (#24) üzenetére


jamez
senior tag

Na ez a Megafone nem megy. Nagyon bizonytalan. Az terminál csak akkor hívható ha előtte kihúz majd bedug. gondolom ilyenkor újrakapcsolódik. Aztán kis idő múlva semmi.
De ugye 100km-re a cucctól elég nehezen tudom megtenni. :(

Majdcsak lesz egyszer valami elérhető Skype-s telefon...

[Szerkesztve]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#27) snemeth válasza jamez (#26) üzenetére


snemeth
aktív tag

Nem hinném, hogy a Megafone-nál lenne a probléma.
Sajnos a D-Link-hez nem értek, nekem Sipura/Linksys SPA-1001 van.

Az enyémnél be lehet állítani, hogy folyamatosan kapcsolódjon-e a szerverre vagy ne.
Gondolom, a tiédnél is az lehet a gond, hogy nem folyamatos a kapcsolat.
Anélkül pedig tényleg nem lehet felhívni.
Amikor kihúzod és visszadugod, akkor ugye beregisztrál a szerverre és azért tudod felhívni.

Nézd meg a doksiját, hátha találsz benne valamit.
Amúgy ezt előre beállítva küldték? Mert akkor főleg érdekes, hogy nem lehet vele hívásokat fogadni. Persze attól még simán lehet, hogy nem jól állították be.

Most jut eszembe:

Nem lehet, hogy a router egy idő után dobja a kapcsolatot, mert nincs rajta forgalom? Mert ha igen, akkor úgy kell beállítani, hogy ne dobja el és egy esetleges bontás után rögtön újra belépjen. Bár gondolom, erre már gondoltál te is.

[Szerkesztve]

(#28) jamez válasza snemeth (#27) üzenetére


jamez
senior tag

Köszi a tippeket. Én is ilyen vonaldobásra gondolok, majd megnézem.
ez olyan pakk amit előre beállíítanak, nekem tényleg csak dugni kellett. Adnak hozzá telefonszámot is. A visszahívás elvileg megy csak. Próbáltam mobilról, de beszól hogy adminisztrációs okoból blabla.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#29) TiMoN


TiMoN
senior tag

Lenne 1 problémám a kapcsolodással a megafone-al.
SIP logba ezt irja:

Time: 26205531. Thr: 3880. Context: CUserAgent:: thread. Command not finished yet.
Time: 26205546. Thr: 3880. Context: CUserAgent:: thread. Command not finished yet.
Time: 26205562. Thr: 3880. Context: CUserAgent:: thread. Command not finished yet.
Time: 26205578. Thr: 3880. Context: CUserAgent:: thread. Command not finished yet.

Irtam már a szolgáltatónak válaszra nem méltattak... Valaki tudja miért lehet ez?

[Szerkesztve]

-TiMoN-

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Megafone,tapasztalatok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.