Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Még egy konfigos topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Marci_ka


Marci_ka
csendes tag

Az eddigi topicokat végigböngészve én a következő konfigot állítottam össze:

Alaplap: ABIT NF7
Processzor: AMD ATHLON XP 2500+ (Barton)
Hűtő: COOLINK COOL U2VS v. SPIRE FRIDGEROCK
Memória: TWINMOS 256 MB PC3200 DDR
HDD: WD CAVIAR 40 GB 7200rpm 8 MB CACHE
VGA: SAPPHIRE ATLANTIS 64MB TV OUT AGP (ATI RADEON 8500LE v. 9100)
CD-RW/DVD-ROM: TOSHIBA CD-RW/DVD-ROM v. TEAC CD-RW + TOSHIBA DVD-ROM
FDD: TEAC 1.44 MB
Ház: DTK CAS-74S4PG v. MOREX 9689D + COOLINK AP-400X

Tudom, hogy már százszor előfordult ez a kérés, de légyszi írjátok meg, ha van valami hülyeség a gépben. Gondolok itt arra pl., hogy ezzel a hűtéssel vagy táppal el se indul a gép, vagy nem tudom tuningolni és akkor felesleges a Barton, szar a videókártya, ...
A gépre nincs sok pénzem, ahogy néztem ez kijön 130-140e forintból.
A hozzászólásokat előre is köszönöm.

(#2) Marci_ka válasza Marci_ka (#1) üzenetére


Marci_ka
csendes tag

Ez azt jelenti, hogy nincs semmi gond a géppel? :F

(#3) Zsiba válasza Marci_ka (#2) üzenetére


Zsiba
senior tag

egyelőre nincs :)
Majd ha össze lesz rakva és valami nem klappol, akkor beszélhetünk gondról :)
Korrekt gép ez.

''One Ring to rule them all...''

(#4) DaSilva


DaSilva
senior tag

Szerintem ne combot vegyél.

huss, fohászom száll feléd

(#5) Marci_ka válasza DaSilva (#4) üzenetére


Marci_ka
csendes tag

Miért?

(#6) Marci_ka válasza Zsiba (#3) üzenetére


Marci_ka
csendes tag

Azért remélem, nem lesz semmi gond.

(#7) iwu válasza Marci_ka (#1) üzenetére


iwu
addikt

szerintem a konfig ok, ke a 8mega cahce árát át lehetne forgatni inkább egy nagyobb 2megas hddbe?!
a vga kissé lassú a konfighoz, de ha a pénz ennyit enged, akkor ez van.
a dtk tápok szerintem jók, nem érdemes külön coolinket venni szerintem, de a tápfanok úgy is márt mondanak (nekem a keményebb konfigom bőven kiszolgálja a dtk 400W)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#8) anulu válasza iwu (#7) üzenetére


anulu
félisten

Sebességben nagyon ott van a 8 mega cache-es WD vinyó, úgyhogy szerintem meg megéri :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) Marci_ka válasza iwu (#7) üzenetére


Marci_ka
csendes tag

Azért ezt a kártyát választottam, mert inkább filmnézésre használom a gépet, mint játékra és nincs szükségem nagy tárhelyre se, ha úgyis mindent kiírok CD-re.
Én is úgy gondoltam, hogy vagy egy 400W-os DTK vagy egy táp nélküli Morex + egy 400W-os Coolink.

(#10) anulu válasza Marci_ka (#1) üzenetére


anulu
félisten

Szerintem sem nyerő a combo, méghozzá amiatt, mert a tapasztalataim azt mutatják, amit a tesztek is alátámasztanak, miszerint nagyon hamar szétmennek, instabil lesz a CD írásuk, stb...

Amúgy jó gép ez, de én nem Bartont vennék, hanem TBred-et, de ez már az egyéni dolgom. Jó lesz!

Ja!, ha pesti vagy, akkor szerintem az Al*en Computersnél vedd, mert ott ingyen belecspják a legújabb BIOS-t a lapba, és ha ott veszed a RAM-ot, akkor még össze is tesztelik gyorsan :) És engedik, hogy válogass a procik között, hogy melyik stepping szimpatikus :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) iwu válasza anulu (#8) üzenetére


iwu
addikt

wilágos. (csak nálam kiírásig is mindig tele wan a 2*100giga)
a régi szép időkbe nem láttam a 420as quantum végét:DD

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12) iwu válasza Marci_ka (#9) üzenetére


iwu
addikt

ok amúgy teljesen!
az igény szabja meg, egyértelmű!

én a dtk-t fanolom, megrendeltem a tápom, mikor megjött, ledöbbentem, kék színű, aluházas...szép:)) (kékre fújtam a házam, és plexis)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#13) anulu válasza iwu (#11) üzenetére


anulu
félisten

Nálam most kezd tele lenni a 30 + 120 GB, és nem tudom, hogy mitől! :(

Nálam nagy ugrások voltak: 85MB -> 270MB -> 4,3GB -> 30GB -> ''150GB'' Amikor ugrottam, akkor én sem láttam a végét a kicsikének. Most meg...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) erdoke válasza Marci_ka (#1) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem is meg kell fontolni, hogy esetleg nagyobb HDD-t vegyél, Ft/GB alapon általában a 80 v. a 120 GB-os a nyerő. Többi OK, esetleg VGA-ra költs többet, ha játszol, hogy jövőre ne kelljen cserélni.

A legjobb aláírás a héten

(#15) Marci_ka válasza anulu (#10) üzenetére


Marci_ka
csendes tag

A procin egy kicsit gondolkozom még. Csak azért választottam ezt, mert több helyen is ezt javasolták. Az igazság az, hogy nem vagyok az a tuningolós tipus és ha jól vettem ki, a Barton pont tuningolásra való.

(#16) bdav válasza Marci_ka (#15) üzenetére


bdav
őstag

Hááát.. Bartont a franc sem tudja... a 2500+ ban még van némi többlet, de nem sok, és őszintén szólva kétlem hogy érezhető gyorsulást hozna... az alacsony gyári órajelű Tbred-B - ket szokás tuningolni.

A konfig jó amúgy, bár a helyedben a FridgeRock helyett WhisperRock 4-et vennék, ugyanis ez csendesebb, és a légszállítása kb. ugyanannyi (ha főleg filmezel a gépen, akkor szempont lehet hogy milyen hangos). Ez a hűtő elvileg XP2800+ ig jó, szóval ha nem tuningolod azt a Bartont, akkor menni fog vele gond nélkül.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#17) Marci_ka válasza bdav (#16) üzenetére


Marci_ka
csendes tag

És a Coolink hűtőről nem tudsz valamit. Én úgy hallottam, hogy az sem túl hangos és állítható a fordulat, vagyis ha szükséges (pl. filmnézés), akkor lentebb csavarom és halkabb lesz. Bár úgy tudom, hogy a FridgeRock is szabályozható.

(#18) Marci_ka válasza anulu (#10) üzenetére


Marci_ka
csendes tag

A TBred-et néztem én is és az olcsóbb is volt. Ha nincs szükségem szuper gyors gépre, akkor jobban megéri azt venni?

(#19) Marci_ka válasza erdoke (#14) üzenetére


Marci_ka
csendes tag

Most egy 6,4GB-os vinyóm van és az is félig van. Inkább a megbízhatóság, a gyorsaság és a halk működés az elsődleges számomra.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Még egy konfigos topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.