Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

Hali mindenkinek!

Olvasgattam a fórumot és arra kellet rájönnöm, hogy nem minden Maxtor vinyó fenékig tejfel.
Nem régen vettem egy Diamond Max+9 -et, és azt olvastam, hogy a megbízhatóság a gyártási sorozatnak is függvénye - mostanában sok megy tönkre. Azóta nem birok nyugodtan aludni :O.

Az lenne a kérésem, hogy akinek ilyen, ill. más tipusú új Maxtor vinyója döglött már meg, az rakja fel a gyártási dátumot, vagy valamit, ami alapján azonosítani lehet a szériát.
Ezzel talán segíthetünk azoknak, akik most akarnak ilyen vinyókat venni.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) Kriza


Kriza
őstag

...tehát:

Diamond Max+9 80GB (7200RPM, ATA133, 2MB) 2002 dec 06 - 3 hete megy (még??? :( )

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3) telcom


telcom
tag

Maxtor 6L020J1 1év semmi baja. :t

telcom

(#4) Kriza válasza telcom (#3) üzenetére


Kriza
őstag

ok, de ebből senki nem tudja, hogy a 6L020J1 típus melyik szériája. Ha mondjuk leírnád azt is, hogy mikor gyártották (mert állítólag attól is függ).
Az igazi Maxtorok fehér matricáján a gyártás dátuma egyértelműen szerepelni szokott.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#5) leontm


leontm
tag

Maxtor 30 GB ?740X? ATA100? 5400rpm közel 2éve noprob
Maxtor 40 GB 740X ATA100 7200rpm 13 hónapja noprob
Maxtor 60 GB 740X ATA133 7200rpm 3 hónapja noprob

nemtul hangosak, környezetemben még nem hallottam hogy tönkrement volna bárkinek is. se maxtor, se másik.

(#6) MaTT válasza Kriza (#4) üzenetére


MaTT
aktív tag

6L020J1 az 20gigás 7200rpm.
Nekem ilyen van és bad sectoros :o

Keep the rubber side down!!

(#7) MaTT válasza MaTT (#6) üzenetére


MaTT
aktív tag

vagyis :O

Keep the rubber side down!!

(#8) leontm


leontm
tag

mégjó hogy végre egy problémás darab, mert a végén még az jött volna ki hogy a maxxtor tulajdonképpen tökjó vinyó és tökszuper és tök...
Badsectoros sztem bármelyik lehet, általában user-hiba okozza...nem szabad a gyárnak felróni (''jajj, nemláttam hogy idetetted, bocs hogy lefötörtem..'')
szóval hajrá maxtor!:)

(#9) Male válasza Kriza (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Az is számít, hogy hol gyártották, ugyhogy azt is kérdezd.

Amúgy nekem D740X 6L060J3, firmware A93.0500, 13 hónapos -> bad sector + kattogás (pontosabb adatokat már nem tudom, mert már nincsen meg...)

Amúgy a Plus9 egy jó sorozat valószínüleg, mert az előző sorozat nem tett jót a cég hirnevének, amit most helyre akarnak állítani ezzel a sorozattal (én is ebből a sorozatból vettem az új vinyómat)

(#10) Sidaries


Sidaries
őstag

Pontos szériaszámot nem tudok, mert nem az én vinyóm, de az egyik haveromnak most generált le 1 mega bad sectort. Azt tudom róla, hogy kb. 1 hónapos és garanciás valamnt, hogy nem volt szélsőséges viszonyoknak kitéve.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#11) Sidaries válasza Kriza (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Egyébként nagyon jól megfogalmaztad ilyen topikcímek utn, hogy a maxtor nem biztos, hogy jó. :)
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=5537[/L]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#12) Gri


Gri
tag

Nekem is Maxtor van, asszem 4W060H4, 60GB 5400RPM, mast hirtelen nem tudok, de nekem semmi gond vele, pedig hurcolom is eleg surun, kb. masfel eve nyuzom.

[ POWERED BY 230V ]

(#13) Kriza


Kriza
őstag

Azért annak örülök, hogy az utolsó hozzászólók megértették, hogy mit is kérdeztem valójában!

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#14) Tompo válasza Kriza (#13) üzenetére


Tompo
aktív tag

A 120GB-kat messzire keüld!!!

(#15) venember válasza Tompo (#14) üzenetére


venember
tag

Miért is? csak tudni szeretném...

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#16) Kriza válasza Tompo (#14) üzenetére


Kriza
őstag

Ja... én is szeretném tudni mi a baj a 120GB-vel (bár a topicot nem ezért indítottam :DDD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#17) Kriza


Kriza
őstag

na szép!

bad sectorosodik :(

összesen 12 van belőle, ami 48kb, de gyarapodik :O

viszem vissza a szervízbe, mondom nekik adjanak IBM-et vagy SEAGATE-ot, de ne ilyen sz*rt!

egyébként: MAXTOR DIAMOND MAX+9 80GB made in singapore, CODE: YAR41VW0, mfg date: 06dec2002

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#18) Sidaries válasza Sidaries (#11) üzenetére


Sidaries
őstag

Na megvan: Maxtor 2f040j0 Fireball 3 széria. 3 hónapos. Garanciában kicserélik.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#19) supercow


supercow
őstag

én az ominózus 4D04H2 40 GB 5400 rpm tavaly áprilisi, semmi baja

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#20) supercow válasza supercow (#19) üzenetére


supercow
őstag

jaj elrontottam: szóval 4D040H2, ami Romulus-t produkálja... írok is sűrűn backupot :(

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#21) Kriza


Kriza
őstag

Na kész! Letettem a MAXTORról!
Visszavittem a boltba, mire a szervizben a srác csak ennyit mondott: ''Miért nem vettél SEAGATEot?'' Az eladógyerek - aki kicserélte a ''halottat'' BARRACUDA IV-re ennyit nyilatkozott: ''Nem vált be a Maxtor? A Seagate-tel biztos nem lesz gond''
Majd' szétvetett az ideg. Az anyjukért nem magyaráztak akkor, amikor ''vakvágányra'' tévedtem?
Ja... amikor kérdezte a szervizes srác, hogy mit vinnék a Maxtor helyett, és én mondtam, hogy IBM 180GXP 80GB jó lenne, akkor ő ennyit mondott: ''Ha nem akarjuk újra látni egymást hamarosan, akkor IBMet vagy WDt nem viszel.'' Ezek szerint ő a SEAGATre esküszik?????????

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#22) Vaze


Vaze
őstag

Kriza hat ezt sajnalatal olvasom hogy nemtudsz aludni:))))))

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.