Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Matrox g550 max 85 hz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tomas


tomas
tag

Max 85 Hz-re lehet állítani a frissítést a Matrox G550-es kártyán.
Ennyit tud a kártya vagy a driver ?
Kinek van ilyen 100 Hz-en ?
Gef 4-en (és alaplapi videó kártyán is) megy a 100 Hz. :O

(#2) macika


macika
csendes tag

16 million 2048x1536

Resolution Vertical (Hz) Horizontal (kHz)
2048x1536 85 110
1920x1440 85 115
1800x1440 90 120
1600x1200 100 130
1280x1024 120 130
1152x864 140 130
1024x768 160 130
800x600 200 130
640x480 200 130

a honlapon tajekozodhatsz bovebben...

amugy felraktad a matrox powerdesk-et??? Egyeduli videokartya, aminel Hz-enkent tudod allitgatni a kepfrissitest, igy ki tudod hozni a maximumot a monitorodbol...

(#3) macika


macika
csendes tag

bocs, a link lemaradt:

http://www.matrox.com/mga/products/tech_info/mill_g550.cfm

(#4) tomas válasza macika (#2) üzenetére


tomas
tag

1152x864-ben használom, a driver a honlapjukról való, a powerdesk azzal együtt ment fel (úgy emlékszem, mivel most áramszünet van annál a gépnél...). A frekvenciát a vezérlőpult/megjelenítés/beáll./spec.-nél állítottam klasszikusan. A Hz-enkénti képfrissítés pontosan hol érhető el ?

(#5) tomas


tomas
tag

Matrox Quick Desk van fenn a gépen, viszot a Matrox Powerdesk-nek csak az uninstallerjét látom a honlapjukon. Ezt honnan lehet letölteni, vagy csak eltávolítani lehet :F

(#6) tomas


tomas
tag

XP-hez kellene, még mindig... :O

(#7) CsendPenge válasza tomas (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Milyen monitorod van? Sztem arra kellene előbb gyanakodni.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#8) tomas válasza CsendPenge (#7) üzenetére


tomas
tag

Másik kártyával megy 100 Hz-en, ld. # 1. hozzászólás.
Senkinek nincs Powerdesk-je :F

(#9) macika


macika
csendes tag

Nekem Matrox G400MAX van... annál még Powerdesk-nek hívják a cuccot. A tálca jobb alsó sarkára rakja le magát... es kék színű kis ikonja van. Ha leszeded a legújabb drivert a honlapról, automatikusan felrakja, és minden windows induláskor elindul.

A Hz állítás a következő: (fejből nyomom, ha kicsit pontatlan, akkor bocs...)

asztalon jobb gomb, utolsó fül.
Majd nyomd meg: Advanced.
Itt a MATROX felrak pár fület még magának. Olyat keress, amin be lehet állitani a monitort. Itt válszad ki, hogy VESA 1600*1200 75 HZ... asszem valami hasonló van, a lényeg, hogy olyat válassz, ami tudja a monitorod maximális felbontását. Azzal ne törődj, hogy pl. 1024*768ra 85 Hzet ad defába(ez majd később...)

Na akkor ezt ugy állítsd be, hogy a kérdésre Yes legyen a válasz (a Windows ezt használja alapként).

És utána ugyanezen a fülön lehet megadni az egyik ikonra klikkelve, hogy az egyes felbontásokban mekkora frissitést használjon.... több ablakos, egymásutáni klikkelgetős, wizardos szarsággal... Ott egy hagyományos windows itemmel egyesével tudod növelni/csökkenteni a frissitést. Ettől még a játékok nem fognak ám olyan felbontással futni!!! Ez csak a winfosban való munkára való. Ha jól tudom...

mackó

(#10) Legolas


Legolas
senior tag

Nekem is ugyanez volt a gond a radeonommal. A kártyának semmi baja. A catalyst, ami amúgy szerintem egy szar, viszi a dobozon látható max herzeket. De az omega és egyéb driverek, a maguk előnye mellett 75 hz-nél nem engednek többet. Szimplán driver függő (meg persze bírja a moncsi is:) )a dolog.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#11) tomas válasza macika (#9) üzenetére


tomas
tag

Köszönöm !
Eddig sosem néztem ezeket a plusz füleket (rossz beidegződés...), de tényleg: vezérlőpult / megjelenítés / beáll. / spec. / monitor settings / adjust the current display mode -> 1 Hz-enként állítható a frissítés, plusz ha kipipálom az use siplified monitor controls-t akkor olyan paramétereket is lehet állítani, amiről fogalmam sincs...
Még egyszer köszi ! :P

(#12) macika válasza tomas (#11) üzenetére


macika
csendes tag

szivesen... azert jo latni, hogy vannak meg emberek, akik tudjak milyen a jo minosegu videokartya.... matrox rulez

(#13) Grisha válasza macika (#12) üzenetére


Grisha
tag

Oh yeah. G550 rulezzzz!

Dictim dabit ipsam findet res!

(#14) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Az 1. kimeneten amugy tudja a 100Hz-et, csak a 2-en nem!

...mint az közismert...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Matrox g550 max 85 hz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.