Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zz top


zz top
tag

Montech? Az életben nem hallottam róla. Elképesztő hányan gyártanak már CPU hűtőket. A legviccesebb mikor teszteket néz egykettőről az ember, aztán az egyik techoldal tesztjén az egyik teljesít jobban, míg a másik oldal tesztjén már amaz..Totális katyvasz az egész.

(#2) Televan74 válasza zz top (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mikor melyik fizet jobban az adott oldalnak. ;]

Mikor veszek valami új dolgot, keresek teszteket az adott termékről. Ha nem találok ,akkor már gyanús az termék. Ha nagy számban kapok pozitív értékelést akkor tudom hogy megvehetem az adott terméket. Ha 50-50% -os vagy a közeli az arány, akkor feltételezem hogy nem mindenki hibátlan(válogatott) tesztdarabot. Esetleg ha ilyen terméket veszek, mindig fenntartással kezelem és vigyázok rá, hátha vissza kell küldeni 14 naposba, mert valószínűleg nem egy cherry picked darabot fogtam ki. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Hegyirabló válasza zz top (#1) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez így van. Viszont ilyen megoldást sem láttam még, hogy a középső venti ilyen szoros-passzos legyen.

Aquila non captat muscas.

(#4) Chaser válasza zz top (#1) üzenetére


Chaser
titán

persze, mert lehet pasztázási különbség is
illetve eltérhet az adott példányok talpa is - lásd bq! hűtők, hát némelyiknek elég érdekesre sikerül a talpa -
de alpenföhn hűtővel is jártam úgy, inkább domb volt mint hűtő : )

a cikkbe bekerülhetett volna a hőcsövek terén, hogy 6mm-esek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) hevepapa


hevepapa
senior tag

Fene se tudja már követni ezeket a hűtőket. Én maradok az eddig nekem jól bevált gyártóknál: CPU-ra csak Noctua, házhűtésre csak be quiet! Biztos vannak olcsóbb megoldások, de nekem ez lett az etalon.

(#6) Gyuri27 válasza Chaser (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az se mindegy milyen ház, ha egyáltalán házban van és nem asztalon. Hogy hány fokos a helyiség.
Amúgy minden új hűtö alját meg kell nézni.

Egyébként tetszetös darab.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Tipikus D15 koppintás, még a ventik felfogatása is. Mondjuk sok minden innovációt nem tudok elképzelni ezen a területen...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Aprósólyom válasza Televan74 (#2) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mert mások a körülmények? Csak egy kicsit turbulens a levegő és kavarog a meleg a házon belül már más is lesz az eredmény.

Más GPU más felé fogja fújni a meleget. Nem megfelelő helyre helyezett ház venti nem megfelelő fordulattal, stb...
Erre csináltak már füst segítségével 1-2 nagyobb youtuber videót, ahol látni, hogy nagyon jó részegységeket is lehet akár véletlenül/figyelmetlenül is messze nem optimálisan összeépíteni. Nincs ebben semmi őrdöngős. DIY piac, mi építjük, nem garantálja senki, hogy jól csináljuk-e.

Jevons paradox

(#9) Chaser válasza Gyuri27 (#6) üzenetére


Chaser
titán

általában ezeket open air konfigban tesztelik épp emiatt, és értelmes tesztoldal megadja a környezeti hőmérsékletet is
de pasztázásban biztos van szórás, és a talpak minőségében is
amúgy tudom :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Joachim21


Joachim21
senior tag

Tesztek szerint nem valami jó, de cserébe nagyon hangos is.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#11) fanti válasza Joachim21 (#10) üzenetére


fanti
addikt

:DD :R

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#12) Hegyirabló válasza Joachim21 (#10) üzenetére


Hegyirabló
veterán

:)

Aquila non captat muscas.

(#13) szasanyi válasza zz top (#1) üzenetére


szasanyi
félisten

Pedig vannak remek házaik is de sajnos Mo-nsenki sem forgalmazza ennek a gyártónak a termékeit. És nem ez az egyetlen gyártó, melynek jó és kedvező árú termékei vannak amik nálunk nem kaphatóak.

(#14) Synthwave válasza Chaser (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"a cikkbe bekerülhetett volna a hőcsövek terén, hogy 6mm-esek"

CPU-hűtőnél 10-ből 9,75-ször azok.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) Chaser válasza Synthwave (#14) üzenetére


Chaser
titán

de nem mindig :P
egyébként a hűtő méretei sem rémlenek, de lehet rosszul emlékszem

szerk:
elolvastam újra de most se látom

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Synthwave válasza Chaser (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkó másodjára is nicht olvasing very figyelmesen.



:N

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) Chaser válasza Synthwave (#16) üzenetére


Chaser
titán

egyébként a hűtő méretei sem rémlenek
aszittem' magasságon kívül van még két másik mérete is : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Synthwave válasza Chaser (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Érdekes, hogy más hűtőknél még nem hiányoltad, mivel ritkán írunk szélességet és mélységet, mert a magasság a leglényegesebb, de még a legrosszabb esetben is ott a termék linkje. : )

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Chaser válasza Synthwave (#18) üzenetére


Chaser
titán

szerintem most a hőcsövek miatt
elsőre azt gondoltam naivan, ebbe nem 6mm-es csövek kerültek, cikkben nem láttam
azt viszont láttam mit hazudnak a ventire - persze te csak közölted ami a gyártónál van megadva -
oszt' biztos behisztiztem ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Synthwave válasza Chaser (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen, meglehet. ;]

Hőcsöveknél szinte mindig 6 mm. Ha 8, akkor az biztos jelezve van külön, de így hirtelen nem is jut eszembe processzorhűtő, aminek van ilyenje is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) Chaser válasza Synthwave (#20) üzenetére


Chaser
titán

pedig van, ph-n is volt ilyen
nekem újabbakból thermalright vagy thermaltake rémlik
phanteksből találtam hirtelen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) Chaser


Chaser
titán

ez is volt ph-n, cimbinek talán ez van - de tuti 8mm-e csövekkel és tr vagy tt -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Synthwave válasza Chaser (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudom, hogy van ilyen, csak eszembe nem jutott egy sem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) Chaser válasza Synthwave (#23) üzenetére


Chaser
titán

a te korodban érthető : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Synthwave válasza Chaser (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Véletlenül sem ezek mennyiségéhez köthető. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) Chaser válasza Synthwave (#25) üzenetére


Chaser
titán

nem ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Synthwave válasza Chaser (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

I c wat Im dealink wit here. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.