Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mandrake 6 - kde - változó háttér? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Nimrod


Nimrod
addikt

A helyzet a következő:
Volna egy gép (szerintem lényegtelen, hogy milyen). Vóna rajta frissen telepítve Mandrake 6-os (cakkumpakk, KDE-vel). Beállítottam hátteret magamnak (az alapesetesek közül), majd kilép szépen. Erre azt csinálja, hogy random váltogatja csak úgy magától a háttérképeket (amit beállítottam meg még kettőt). Eddig nem csinálta, már jópárszor telepítettem, és semmi bónusz progi nem megy a háttérben. Ötlet? :D
Esetleg még arra tudok gondolni (bár kétlem), hogy más videókaresz van benne és talán annak az alapdrivere miatt csinálja.

(#2) burgatshow válasza Nimrod (#1) üzenetére


burgatshow
veterán

A KDE-nek van olyan extráj, hogy a beállított képeket beállított időnkét cserélgeti!

Nézz szét a háttérképek tájékán. Nem emlékszem pontosan mert mandrake 6 nagyon régen volt, most 9.2-est használok! :DDD

(#3) Nimrod válasza burgatshow (#2) üzenetére


Nimrod
addikt

Témánál? Hümmm... majd megnézem mégeccer, köszi. De hogy azt mé lökte be? :B

(#4) Cathfaern válasza Nimrod (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Alapvetően két probléma van:
1. Az ilyen ''Windows szerű'' linux disztrib-ek feltesznek kéretlenül mindent, ami nekik tetszik (ezér foglal 1,5 GB-2 GB-t, pedig az alaprendszer nem több 400 MB-nál). Így aztán lehet olyan program, amiről te nem tudsz, de mágis fenn van és fut.

2. Ez egy ''kicsit'' régi Madrake...most a 9.2-nél tart...alapból még ez nem is lenne akkora probléma, de ez azzal is együtt jár, hogy az összes szoftver elég régi, többek között a KDE is.

Szóval az ölteletem az lenne, hogy próbálj meg egy újabb MDK-t beszerezni.

(#5) Nimrod válasza Cathfaern (#4) üzenetére


Nimrod
addikt

Ez 4-500 MB-t foglal össz-vissz. Gondolkodtam újabban, de egy 486-osra?!? :B

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mandrake 6 - kde - változó háttér? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.