Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Apple Mac OS X

Hozzászólások

(#101) cigam válasza Mykl (#100) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hanyas? pl. [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#102) Mykl válasza cigam (#101) üzenetére


Mykl
tag

Köszi már lent is van

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#103) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Kezdő vagyok a témában, jelenleg windowst használok, viszont a munkám miatt muszáj leszek OSx-et is használni ugyanis IPad-ra kell fejleszteni amit ugye csak OSx alól lehet.

Egy nagyon alap konfigra fog felmenni az OSx.
Első kérdésem, lehet virtuálba futtatni OSx-et? Mondjuk VMware-el ?

Második kérdésem: Valaki tud mutatni egy nagyon részletes leírást, hogy hogyan kell feltelepíteni? azt halottam , hogy nem egyszerű.

Vagy esetleg hogyha lehet virtualba futtatni ilyet, akkor esetleg egy kész képfájlt lehet letölteni valahonnan?

köszönöm!

-.-

(#104) TheMarci válasza ubid (#103) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha nem apple gépre akarod felrakni akkor erre:

http://mobilarena.hu/tema/mac_osx_pc-re/friss.html

Do You Dream?

(#105) ubid válasza TheMarci (#104) üzenetére


ubid
őstag

Köszi!

-.-

(#106) WiZARD


WiZARD
addikt

mit lehet tenni OSX-el, ha tökre lassúnak tűnik 1-2 évvel ezelőtti mivoltához képest?

i5-ös Macbook Pro, szóval a vasnak nem kéne kevésnek lenni, de iszonyat lassú lett a rendszer. Nincs agyontelepítve, sőt épp csak pár alkalmazás van rajta.
Onyx-szal minden ki lett tisztítva, le lett futtatva, stb, de kb semmit se használt.

(osx-hez tök lama vagyok, barátnőm gépe, csak szenved hogy lassú)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#109) peti_s


peti_s
addikt

Üdv!
MacBook Air-n fent van a magyar nyelv, angol a billentyűzet, de nincs nulla. Hol van? Illetve mit lehetne tenni? Köszi, előre is. üdv. peti_s

(#110) ielektros


ielektros
senior tag

Segítsetek ha tudtok légyszives mert kitépem a hajam...

A rendszer: OSX 10.9.3., MacBook Pro Late 2011, i7 16GB ram...
A Finder rendszeresen strandlabdázik. De ahogy látom az egész rendszert leakasztja és semmit nem tudok van, hogy 30mp-ig csinálni. Eleinte a hálózati meghajtókra fogtam a dolgot, de ez akkor is megtörténik ha nincs semmi felcsatolva. Minnél aktívabban használom a Findert annál többször előfordul ez a hiba. 20-50mp strandlabda és utána minden megy tovább. De addig se előre se hátra.

Nem találok semmit a logokban. Vagy rossz helyen keresem. Ha van tippje valakinek akkor kérem ne tartsa vissza mert rengeteg időt elvesz ez a hülyeség. Ami bosszantó, hogy nem tudom hova visszavezetni.
10.9.x clean install volt, nem ezer éves a rendszer. Nincs 3 hónapos a telepítés. Semmi extra kavarást nem eszközöltem ezen a rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#111) doc válasza ielektros (#110) üzenetére


doc
nagyúr

csak a Finder strandlabdazik?
logot nezted? (Console)

(#112) ielektros válasza doc (#111) üzenetére


ielektros
senior tag

de melyik logot?
syslog OK, kernel msgs OK,
Ha elekad akkor az egesz gep leakad es semmi sem tortenik 20-40mp-ig. De tobbnyire csak Finder interakcional fordul elo.

(#113) doc válasza ielektros (#112) üzenetére


doc
nagyúr

nekem akkor csinalt ilyet mikor nekiallt haldokolni a vinyo, de az nem csak a Findernel jon elo... :F

(#114) ielektros válasza doc (#113) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez volt az elso tippem. De SMART alapjan es az alapjan, hogy 4 honapos a HDD ezt kizarnam. Bar meg mindig ott a lehetoseg mert igaz, hogy SATA II HDD es optibay-ben van de lehetnek kompatibilitas problemai. Csak azt nem ertem, hogy miert nem az elejetol csinalja akkor.

(#115) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

sziasztok
remélem kapok válasz a kérdésemre.
powermac g5 került hozzám,hogy nem tudják használni mivel a bejelentkezési jelszót nemtudják a rendszerhez
gondolom ezt nem is lehet megtudni sehonnan sem illetve megváltoztatni sem lehet
nos ez az első találkozásom az os x-el
hogyan induljak el illetve hogyan lehet ezt a gépet újra telepíteni ha semmim sincs hozzá.
egyelőre még a gépbe sem jutottam bele mert azt sem tudom,hogyan nyílik a ház :DDD
válaszokat előre is köszönöm.:R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#116) ielektros válasza Kicsirics77 (#115) üzenetére


ielektros
senior tag

:D Szetszedes

Leopard 10.5 OSX kell neked. Az az utolso amit telepiteni lehet ra.

Jajj de szerettem (sot meg most is szeretnem) a Powermac G5 gepeket. :K

a warezolast keretik surgosen mellozni!

[ Módosította: doc ]

(#117) Kicsirics77 válasza ielektros (#116) üzenetére


Kicsirics77
veterán

köszi a választ :R

ja és nincs optika a g5-ben,külső usb dvd meghajtórol lehet?

[ Módosította: doc ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#118) ielektros válasza Kicsirics77 (#117) üzenetére


ielektros
senior tag

USB stick-rol is tud bootolni. En csak ugy telepitettem eddig.

[ Módosította: doc ]

(#126) doc


doc
nagyúr

Legyetek szivesek a warezolast nagyon gyorsan befejezni kulonben pofonosztas lesz!
koszonom

(#130) hengelhof


hengelhof
senior tag

Már kinéztem a szemem, de nem találom hogyan lehet előcsalogatni a mailben a titkos másolatot. Pedig biztosan ott van valahol...

Megvallom az Airmailban még a CC-t sem tudom beállítani :(

[ Szerkesztve ]

(#131) ielektros válasza hengelhof (#130) üzenetére


ielektros
senior tag

Ha megnyitod az uj level ablakot akkor "Command + Option + B" ;)

[ Szerkesztve ]

(#132) hengelhof válasza ielektros (#131) üzenetére


hengelhof
senior tag

Asztaaa.. megvan koszi!! :C

(#133) hengelhof


hengelhof
senior tag

Az üzenetekben a fényképemet hogyan lehet megváltoztatni? Már mindenhol kicseréltem, de itt nem változik?

(#134) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Az apple szerintetek valahol ki fogja javítani azt a bugot (már ha bug, lehet csak nekem csinálja az összes gépemen :D )

hogy...

nem frissíti az egérkurzort néha?

úgy értem, hogy ha pl ablakméretet állítok, a 2 irányú nyíl egérkurzor úgy marad akkor is, ha már nem olyan helyen van, ahol állítani lehetne az ablakméretet.

Szóval értitek :D

köszi!

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#135) doc válasza RoryBreaker (#134) üzenetére


doc
nagyúr

meg soha nem lattam ilyet (igaz, nem is nagyon meretezgetek ablakokat)

(#136) ielektros válasza RoryBreaker (#134) üzenetére


ielektros
senior tag

Nem fordulhat elo, hogy nalad mindegyik gepen van valami program amit csuklobol telepitesz es a miatt csinal ilyen hibat az UI? Mert en szinten soha nem lattam meg ilyet egyik gepemen sem.

[ Szerkesztve ]

(#137) RoryBreaker válasza ielektros (#136) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Igen, erre én is gondoltam, de tiszta telepítés után is megvan a jelenség.

Na de mind1, úgy is lassan be kell ruháznom 1 új imac-be.

Akartam is kérdezni, szerintetek, az új slim 27-es imac, az mondjuk egy i5-ös mac mini-hez képest mennyország?

Amire nekem kellene:

Raw szerkesztés (rengeteg, keresztbe-hosszába),
FLAC / WAV editing
Néha 1 kis videó renderelés.

A 27" mindenképpen kellene.
vagy vegyek valami használt még nem slim imacet?

nem igazán tudok dönteni...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#138) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Miért nem tudom feltenni az OS X 10.10-et?

Letöltöttem az AppStore-ból, a telepítő végigmegy, a gép újraindul de érdekes módon nem változik semmi és az OS X verzió is 10.9.5 marad.

Niresh Mavericks van feltéve 2013 végi iMac 27"-re beállítva az adatlapomon lévő gépre. Érdekes a 10.9.0-át gond nélkül engedte felfrissíteni 10.9.5-re...

Mi lehet a probléma?

Smoke some weed nigga!

(#139) blokad válasza peti_s (#109) üzenetére


blokad
senior tag

hosszú í helyén keresd :)

(#140) lhurgoyf


lhurgoyf
tag

Üdv mindenki!

Tudtok olyan alkalmazást Mac-re, amiben nagyon egyszerűen lehet
1. mp3 fájlok hangerejét egymáshoz igazítani
2. mp3 fájlokat összefűzni?

Tudom, hogy vannak csili-vili halál bonyolult programok, de nekem tényleg csak erre a kettőre van szükségem, és sajna nincs időm megfejteni mondjuk egy mindenre képes alkalmazást. Tudtok olyan egyszerű programról, ami nekem való?

Köszi!

(#141) budaimartell


budaimartell
újonc

Sziasztok!
Segítséget kérek, mert valamit nagyon eltoltam. Mac minit használok, Sierra rendszerrel.
Egy külső HDD-nél (ex fat) tévedésből a "visszaállít" gombra kattintottam, erre mindenem eltűnt róla, figyelmeztetés nélkül.
Most szeretném visszaállítani, mert minden fényképem ezen van, de nem tudom, hogyan fogjak hozzá.
Help! Üdv. Martell

(#142) attisport


attisport
csendes tag

Sziasztok!

Mac notebookra nem sikerült működőképesre feltelepítenem egy hálózatos Canon Ir-Adv C2230 nyomtatót!
Driver sikeresen feltelepítve! Utána: A nyomtató hozzáadásánál beírva a nyomtató IP címét, majd a szoftver kiválasztása után az alábbi üzenet : nem sikerült ellenőrizni a nyomtatót ( Egy hiba miatt nem sikerült az 192.168.0.51 eszközhöz csatlakozni. Ennek ellenére létre kívánja hozni a nyomtatót? Folytatás után lesz egy Canon nyomtató, amiben látja is hogy kevés a toner, mennyi papír van benne, háány tálca stb. de anyomtatás nem érkezik meg rá!
Böngészőbe az IP címét beírva bejön a nyomtató web felülete, minden állítható!

Ötlet?

(#143) so86


so86
tag

sziasztok,

rákötöttem egy idei Macbook Pro-ra egy Cooler Master Masterkeys Pro billentyűzetet (átalakítóval). Amint bedugom, elmegy a hálózat. Ha kihúzom, visszajön. Tapasztalt már bárki hasonlót? Mi lehet a megoldás?

(#144) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Hozzám került egy macbook air, win10-el.
Szeretném visszarakni rá a high sierra-t ennek mi a pontos menete ?(sajnos a recovery partició nincs rajta már)

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#146) BurgBurg válasza #04393728 (#145) üzenetére


BurgBurg
tag

Sierra vagy HighSierra.
De az apple oldalán megtalálod.

(#147) unyadavid


unyadavid
senior tag

Üdv,

van egy 2010-es macbook pro, amire frissen lett telepitve a high sierra (utolso kompatibilis os a gepre).
Szeretnek office alkalmazasokat telepiteni ra, de a pages, keynote stb. mar nem letoltheto mert Mojave kell nekik minimum.

Honnan lehet meg kompatibilis Pages -t telepiteni a masinara?

Elore is koszonom a valaszt!

(#148) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Miért nem láthatóak fileok OS X-en?
Nem rejtett, jpg, saját fotóim, Win10-en ott vannak, OS X-en hiányosan vannak ott /sok hiányzik a könyvtárból/
Nem hibásak.

/MBP 2010 mid 15 i7, ami lehet legfrissebb OS X van rajta, nem mókolt, semmi extra/

[ Szerkesztve ]

(#149) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Legfrissebb os x szolgáltatói modem/routeren keresztül kapcsolódik az internethez. Egy továbbított port van a routerben beállítva, az ezt használó applikációnak engedélyezve van a bejövő kapcsolat a tűzfalon. Egy darabig (1-2 hét) nincs gond, aztán nincs kapcsolat. A router menüjében és a tűzfal beállításaiban se látszik, mi lehet a probléma. Hogy tudom csekkolni, hogy melyik blokkolja a portot?

U.i.: ugyanezen a routeren vezetékkel lóg egy linuxos gép, szintén van neki egy port továbbítva, de azzal az égvilágon semmi gond nincs.

(#150) doc válasza Pista0001 (#149) üzenetére


doc
nagyúr

es maga a port nyitva van a gepen (miutan 'elromlik')? tehat pl. ra tudsz nezni telnettel?

(#151) Pista0001 válasza doc (#150) üzenetére


Pista0001
addikt

Telnethez szívesen vennék némi okosítást. :) A yougetsignal.com port forward tesztelőjével néztem, az annyit ír, hogy nincs nyitva a port, de nem derül ki, hogy az ISP, a router vagy az osx tűzfala a ludas.

(#152) doc válasza Pista0001 (#151) üzenetére


doc
nagyúr

Az csak annyi hogy a Macen terminalbol bepotyogod a "telnet localhost PORTSZAM" parancsot, és kiderül hogy tényleg figyel-e valami azon a gépen. Érdemes lehet localhost helyett IP címet is használni, ha localhosttal jó de mégsem látszik kívülről.
Ugyanígy a Macrol rá tudsz telnetelni a router megadott portjara is, így szépen végig lehet nézni hogy hol van a "még jó" és a "már nem jó" pont.
Az nem lehet hogy a Macen leáll az a program ami kifelé "figyel"?

(#153) Pista0001 válasza doc (#152) üzenetére


Pista0001
addikt

Ok, köszi, ránézek. Már csak annyi a probléma, hogy az újabb osx-ekben nincs telnet, azt még faragnom kell rá akkortegnap este kicsit rákerestem a témára, de azért nem kupálódtam ki nagyon. Van itthon egy másik mac is, hátha azon eég régi oprendszer van, hogy arról áttegyem. :)

(#154) Pista0001 válasza Pista0001 (#153) üzenetére


Pista0001
addikt

A másik gépen szerencsére Sierra van, sikerült arról átmásolni a binary-t. Az érintett gépen bármelyik portra próbálkozok, azt írja, killed. A linuxos gépről a mac-re az érintett porton sikerült kapcsolódni, ez jelentheti azt, hogy a tűzfal átengedi a portot? A tűzfalon csak az adott applikációkat lehet ugye megadni nem a portokat, amiket át kellene engenie, szóval nem világos, hogy esetleg ha az applikáció működik, akkor megnyitja neki a kért portot, és azon a porton más kapcsolatok is bejutnak (jelen esetben a telnet)?

(#155) Pista0001 válasza doc (#152) üzenetére


Pista0001
addikt

Ismét elszállt a sztori. A linuxos géppel telneten már nem tudok kapcsolódni a porton. A programban léptünk a következő portra, a routerben átállítottuk a ugyanarra, most megint jó, telnettel is tudok rá kapcsolódni. Ha mindkét gép (a mac és a linuxos, amivel kapcsolódok hozzá) ugyanazon a helyi hálón van, akkor gondolom a routert kizárhatjuk, a mac bénázik valamit. A tűzfalban amúgy semmi nem változott, az adott program továbbra is a listában van, mellette virít a zöld pötty.

(#156) Andraspetar


Andraspetar
csendes tag

Sziasztok! Van olyan csoport, ahol Macbook, mac OS kéedéseket lehet feltenni?
(Blu rayt szeretnék lejátszani, de összeesik a kép, és lefagy.. Vlc vel, Airsoft mac el, Videobyte tal is probáltam) köszi

(#157) doc válasza Andraspetar (#156) üzenetére


doc
nagyúr

"Van olyan csoport, ahol Macbook, mac OS kéedéseket lehet feltenni?"
Van. Ez az.
A kerdesre nem tudok sajna mit mondani, evek ota nincs a Macbookomban optikai meghajto. Talan annyi hogy en ha nagyritkan Macen akarok valami videot nezni, akkor altalaban az IINA-t hasznalom (illetve rovidekhez a sima parancssoros mplayert, de az nem feltetlenul lesz jo valasztas BluRayhez)

(#158) Andraspetar válasza doc (#157) üzenetére


Andraspetar
csendes tag

Senki nem mondta hogy optikai meghajto! File formatumban van a blueray film...

(#159) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog (1)

Üdv, remélem jó topikban vagyok.
Szkriptszerkesztőben (korábban Apple Script) egy egyszerű vágólap másoló programom ezt a hibát dobja:

error "A(z) clipboard nem állítható át erre: \"Ide írd be az előre definiált szöveget\"." number -10006 from clipboard

Korábban a nagy Mac-en működött, de a Macbook Sonoma 14.1-et futtat és nem tudom, hol kellene és milyen engedélyt megadnom neki.
Előre is köszönöm a helyes megfejtést

But who is watching the guardians?

(#160) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Mac OS Sonoma alatt hogyan tudok megosztott mappát vagy meghajtót létrehozni amit hálózaton is meg tudok osztani? A cél az lenne, hogy a TV-n is lássam a megosztott mappát vagy meghajtót.

(#161) doc válasza miresz (#160) üzenetére


doc
nagyúr

Én erre DLNA-t használok, Serviio-t tedd fel és kész
amugy system settingsben a Sharing alatt tudsz engedelyezni filemegosztast ha jól remlik

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Apple Mac OS X
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.