Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kontra nforce2 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Strottler


Strottler
tag

Sziasztok!

Úgy vettem észre itt a PH-n, hogy nagyon sokan lettünk nForce2-s alaplap és valamilyen AMD proc. tulajdonosok. Az lenne a kérdésem, hogy ki milyen disztribúciót használ ilyen vason? Van már kernel támogatás erre a chipsetre? Az lenne a legjobb, ha létezne olyan disztribúció, amelyik alapból AMD-re lenne optimalizálva, így a kezdőknek (mint én is) nem kellene bajlódni kernel fordítással. Gondolom nem is annyira a proci itt a problémás, inkább az alaplapi chipkészlet. Jól látom?

Strottler

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#2) Out válasza Strottler (#1) üzenetére


Out
addikt

Szerintem egy olyan disztribucio kellene, ahol a telepiteskor kilehet valasztani hogy mi keruljon bele a kernelbe... van ilyen?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3) tildy válasza Strottler (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Jujj dejó, végre van ilyen topic.

Nekem debian lenne rajta, de sajnos én is küzdök azzal, hogy nincs ekrneltámogatás.Lassú, x is lassan jön be, stb.Drivert meg nem szívesen használok.Kernel driverre egyébként az nvidia kedvessége miatt szerintem kár várni sajna:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Xpod


Xpod
addikt

Sziasztok.
Én a Suse 8.1 akartam feltenni. Egyedül a hang és a hálókártya nem ment rajta. Állítólag a krenelfordításkor be lehet állítani, hogy menjenek, de nem próbáltam ki mert nem volt életbevegóan fontos.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#5) tildy válasza Xpod (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Neked nem jön be lassan az X?
ÁÁÁ, ha egyszer lesz pénzem tuti nem geforce kártyát veszek...Mert szerintem még le kéne töltenem jó pár drivert...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) Xpod


Xpod
addikt

Nekem elég gyors volt, kb 10mp bejelentkezéssel. Gef4ti4200-es vga és minden driver a linux sajátja volt.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#7) Flashcash válasza Strottler (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én Suse 8.2-őt használok nforce lappal.
Az nvidia oldalon megtalálhatóak az nforce driverek, működik az integrált hálókártya, a hangot nem használommert SBlive-om van, de úgy tudom az is működik.

Egy probléma van amit nem sikerült megoldanom, ha az integrált hálókártyán adatforgalom van (netezés), akkor az fogja a rendszert megakad az egérkurzor, az mp3 lejátszás. Emiatt már írtam ide és más linux fórumokra is de sehol sem tudtak segíteni hogy mi lehet a gond. :(

Szal hiába van egy jó linux rendszerem, amin királyul megy a tvtuner, a rádió, még a PCTV távirányítót is beszenvedtem, megy a videó divx/xvid/dvd/wmv stb. lejátszás mplayer-el, van jó openoffice.org irodai program, jó böngészők (opera,mozilla firebird), fullos rendszer mégsem szívesen használom az akadás miatt mert rohadtul zavaró. :(

(#8) tildy válasza Flashcash (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát nekem sebbeségben sajna (mondom nulla nvidiás driver van fenn...) nagyon nagyon tré:(
Egyszer leülök azt megcsinálom már végre rendesen.(persze kernelfordítás-optimalizálás már volt, de nem segített:( )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) Flashcash válasza tildy (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

De miért nem tetted fel, nekem Gef4Ti4200 van és 5 perc alatt feltehető a gyári nvidia driver.

Még valami 3D autós játékkal is játszottam linux alatt és nem volt lassú.

(#10) echo001 válasza Flashcash (#7) üzenetére


echo001
aktív tag

az az miatt van hogy a suse kernele nem jol kezeli az acpi-t es ezert godolom irq -n osztozik a halokartya es azert akad forgass uj kernelt alan fele patch-vel akkor jo lessz
a debianos tagnak azert jon be lassan aza x mivel az nvidia oldalarol le kell szedni az nforce drivert source ba es az agp-t forgasd be modulnak a kernelbe akkor mar jo lessz lehet hogy az x conf-ba meg kene adni a agp slotot ( 0:0:0:1)
az nforce legnagyobbb baja hogy kritikan alulli az ide kezeles linux alatt normal tehat forgatott kernellel en a mandrake 9.2 kernelbe lattam hozza eloszor jol mukodo patch-t ( van dma X69 mod unmask irq stb) en e fenti problemak miatt csereltem le az nforce-t kt 600 ra linux alatt osszehasonlithatatlanul jobb a driver tamogatottsaga az hogy meg 3.5 fps-vel lassabb na az meg nem erdekel :) egyebkent nem lassabb (de ez a magan velemenyem)
konkret kerdesekre is szivesen valaszolok ha kell
Echo

Echo

(#11) tildy válasza Flashcash (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudod ami nincs alapból linux kernelben..Nos azzal én elég szkeptikus vagyok...Nos azzal én elég szkeptikus vagyok...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Strottler válasza echo001 (#10) üzenetére


Strottler
tag

Nem csak a régi déli chipset-tel van ez a probléma? Én az újabbat (A4 van a kód végén) normál microsoft driverrel használom XP alatt és semmi gond nincs vele.

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#13) Sipi válasza tildy (#11) üzenetére


Sipi
addikt

Pedig nem kellene szkeptikusnak lenned! Pl. az ALSA sincs alapban benne, mégis jól megy. :)

Nálam szuperül fut az nvidia saját drivere, az ALSA SBLive-drivere. Ráadásul ilyen szempontból ''külsős'' driver a lirc, az lm-sensors, a dvb-kártyák támogatása is.

Adj neki egy esélyt! :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#14) tildy válasza Sipi (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát megpróbálom:-/

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Flashcash válasza echo001 (#10) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ebben a kernel patch + új kernel fordításban tudsz segíteni nekem?
Mennyire bonyolult folyamat ez?
Rákeresek a neten a cuccra.

Mindenesetre érdekes hogy ezt a problémát feltettem a linuxforum-ra is, és több hónap alatt senki sem tudott mondani semmit rá. :)

(#16) Flashcash válasza echo001 (#10) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Innen melyik patch kellene nekem?
Úgy emlékszem 2.4.22 van a suse 8.2 rendszeremen.

(#17) Flashcash válasza Flashcash (#16) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

[L]http://www.kernel.org/pub/linux/kernel/people/alan/linux-2.4/[/L]

(#18) Strottler


Strottler
tag

Fú, ezt elég ciki megkérdezni, de mindegy: Az i586 proc. típus az az AMD processzorokat jelenti?

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#19) Sipi válasza Strottler (#18) üzenetére


Sipi
addikt

Inkább Intel Pentium. :)
A korai AMD-ket K5, K6 jelöléssel emlegetik, az újabbakat Athlon vagy Athlon XP-vel.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#20) Beast_


Beast_
tag

Sziasztok

Nekem olyan gondom van hogy mielőtt elkezdeném telepíteni a linuxot kifagya gép!
Ezalatt értem hogy:
1 gép bekap
2 cd betesz
3 cd indít bootmenü, kiválszt hogy install
4 memórába irja az instalt
5 fagyás

miután betölti a memóriába az instalt és mielőtt indítaná ténylegesen a telepítést kifagy :(

Lap: A7N8X DELUXE
Proc: 2500+ AMD
Mem: 2* 512 2700 Kingston / dual chanelbe / probaltam single-be se ment!
Vkari: 9600pro Shapphire Radeon
Winch: 120GB Maxtor sata

Ötlet mi lehet a gond?

Keep It Real !!!

(#21) Sipi válasza Beast_ (#20) üzenetére


Sipi
addikt

Melyik Linux?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#22) Beast_ válasza Sipi (#21) üzenetére


Beast_
tag

suse: 7.2, 8.1 8.2

Keep It Real !!!

(#23) Sipi válasza Beast_ (#22) üzenetére


Sipi
addikt

Akkro annak elég korrekt a súgója. Indulásnál tutira van valami gomb, ami kiírja, milyen paramétereket lehet megadni a kernelnek a bootnál. Ezek között van olyan, amivel az acpi-t, apm-et, usb-t, stb. ki lehet kapcsolni.

Próbálkozz, valószínűleg az acpi-t kell (noacpi vagy acpi=off, nem emlékszem).

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#24) Barton


Barton
senior tag

Fedora Core 1 lesz a nyrő gyerekek !

2.4.22-es kernel( ACPI is tök jól megy) !

Ha NVidia videó karid van akkor 8xAGP is ok !

Ez megy nálam két hete !!!

(#25) Beast_ válasza Sipi (#23) üzenetére


Beast_
tag

thx kiprobálom majd ha hazaérek és itt jelzem majd.

Keep It Real !!!

(#26) echo001 válasza Flashcash (#15) üzenetére


echo001
aktív tag

szia
bocsi hogy ilyen keson valaszolok de csak a cegnel van net.
a 2.4.22 +patch-2.4.22-ac4.gz
mivel ez a legujjabb ja es csaka szuz kernel forrasra megy ra szoval a suse sajat kernelere nem :(
/usr/src/linux ba kell
cat patch-2.4.22-ac4.gz | patch -p1 a linux on belul
rarakja
make menuconfig
bealitaszt mindent
make dep
make clean
make bzImage
make modules
make modules_install
depmod -a
bzImage bemasolod a boot konytarba lilot atszerkeszted
lefutatod
ha grub akkor azt
kb ennyi
utana persze ujra kell forgatni a kolso modulokat erre a new kernelre...
debian alatt tutti remelem a suse is igy lessz
modjuk eloszor probald meg az nvidia fele drivert leforgatni modulba a regi kernelhez es azt lod be
hatha segit ....
echo

Echo

(#27) Flashcash válasza echo001 (#26) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ok kösz megpróbálom.
De asszem egy Norton Ghost mentéssel fogok kezdeni. :)

(#28) matyibuta


matyibuta
csendes tag

Hi all!
OFF
Bocsi, hogy belepofázok, de nekem is lenne egy kérdésem:
Intel e7205 (Granite bay) támogatás van-e valamelyik kernelben?
Gyártó honlapon nem találtam Linuxos drivert, alapból pedig i845e-nek ''ismeri fel'' (már ha lehet ilyet írni...).
Ha valaki használt már ilyen chipsetes alaplapot, légyszi írjon.
Üdv:
Matyi

Asus P4GD1, Dothan 1600@2400, 4 GB RAM@CL2-3-3-5

(#29) echo001 válasza matyibuta (#28) üzenetére


echo001
aktív tag

nezd meg a kernel doksit :)
abba bizti benne van ...

Echo

(#30) matyibuta válasza echo001 (#29) üzenetére


matyibuta
csendes tag

Biztos... Mikó?
Na most komolyan:
Lehet, hogy béna vagyok, de nem találtam használható doksit a neten (ilyen jellegűt).

Asus P4GD1, Dothan 1600@2400, 4 GB RAM@CL2-3-3-5

(#31) echo001 válasza matyibuta (#30) üzenetére


echo001
aktív tag

kernel doksi=az kernelben van benne
vagy nezd at a kernel.org levlista archivumot mi az ujjitas a 2.4.22 ben
echo

Echo

(#32) echo001 válasza matyibuta (#30) üzenetére


echo001
aktív tag

nem vagy bena csak maskepp gondolkodsz
linuxon altalaban az adott szofverben van a doksi is

echo

Echo

(#33) Sipi válasza matyibuta (#28) üzenetére


Sipi
addikt

A legújabb béta kernelekben, a 2.6-os sorozatban támogatott az E7x05-ösök AGP-je. Tudtommal az IDE-vezérlője is, de ez nem választható ki külön.

Milyen kernelt használsz? (Melyik verziót?) Van valami integrálva erre a lapra? (Hálókártya, hangkártya.) Ha nem, akkor tutira menni fog vele. Próbálj meg kernelt fordítani, és bekapcsolhatod a Symmetric Multi-Processor (SMP) funkciót!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#34) Sipi válasza matyibuta (#28) üzenetére


Sipi
addikt

Ja, és mi írja ki, hogy i845-nek ismeri fel? Az X-szerver? Mert akkor csak az AGP-részét ismeri fel rosszul - az új kernel ismerni fogja jól.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#35) matyibuta válasza Sipi (#34) üzenetére


matyibuta
csendes tag

Hi!
Köszi a segítséget!
Mandrake 9.0 - 2.4.x-es kernel...
A Hardrake nevű csoda mondja ezt...
Amúgy nagyon érezhető, mert kb 5 (!!) perc alatt bootol a gép (P4 2.4 Ghz 533Mhz FSB 512MB DDR RAM Dual channel-ben)
Debiannal próbálkoztam ezelőtt, de adott egy ''Unpacking error''-t a csomagok telepítésénél a drága, úgyhogy nem volt X Serverem, én meg nem voltam hajlandó szövegesben bohóckodni vele tovább (ja, dselectnél ugyanúgy error volt).
MD5SUM-ot csináltam, de mind a 7 CD-nél error-t írt ki, én meg nem hiszem, hogy mindegyiket roszúl szedte le a FlasGet...

Asus P4GD1, Dothan 1600@2400, 4 GB RAM@CL2-3-3-5

(#36) matyibuta válasza matyibuta (#35) üzenetére


matyibuta
csendes tag

roszúl= rosszul
Flasget = Flashget

Asus P4GD1, Dothan 1600@2400, 4 GB RAM@CL2-3-3-5

(#37) matyibuta válasza Sipi (#34) üzenetére


matyibuta
csendes tag

Ja, még1!
Hogyan lehet BackPortolni (remélem így hívják) a 2.6-os kernelből a cuccokat (drivereknek hívják?)

Asus P4GD1, Dothan 1600@2400, 4 GB RAM@CL2-3-3-5

(#38) echo001 válasza matyibuta (#37) üzenetére


echo001
aktív tag

lehetni lehet
de ha ilyet tudsz akkor legysz iratkozz fel a kernel fejlesztoi listara mert akkor nagyon vagod a temat :)
szerintem a debian crc hiba meg hardvare error vagy a debian kernele abszolut rosszul tamogata a gepedet en mindenhova debiant hasznalok es consolba bohockodom :)
nekem pont az ilyen grafikus csodaktol all fel a hatamon a szor de izlesek es pofonok..

Echo

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kontra nforce2 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.