Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #29271808


#29271808
törölt tag

Adott 2 db a fentebb leirtak közül.

Az egyikbe beleraktam egy firmwaret, de ezután csak a power led villog, sem GUI, sem PING kérésre nem válaszol!

A másikba a gyári firmwaret tettem, azonban az pedig francia nyelvű, amikor szeretném az angolt belerakni azt már nem fogadja. Próbáltam TFT-vel is, azonban azt a hibát adja, hogy ''WRONG CODE PATTERN'' !

:(

(#2) quinx válasza #29271808 (#1) üzenetére


quinx
csendes tag

Ha még nem találtál megoldást a problémára, akkor a nyelvi beállítást http://192.168.1.1/language.htm oldalon át tudod állítani.

A másik problémát meg lehet, hogy meg tudod oldani, ha rákeresel arra, hogy debricking wrt54gs.

(#3) retes


retes
aktív tag

Helló!

Van egy rossz hírem! A wrt54gs routert nem lehhet csak úgy firmwarelni ugyanis közben sok sok mindenre oda kell figyelni. Esetünkbe érdemes statikus ipvel nekiugrani a kérdésnek és a fullt half duplexre levenni. Mikor ezek a kritériumoknak már megfelelsz akkor állj neki, de még akkor is oda kell figyelj, hogy milyen firmwaret teszel föl rá mert nem mindegy, hogy ahhoz a wrt54gs-hez melyik verziós firmware passzol. Ha már valamelyik kritériumnak nem feleltél meg, akkor azt tapasztalod, hogy a firmwarelést követően csak a power led villog ezzel is jelezve, hogy meghalt a routered!

Mik a tehendők?
Ha garis vidd vissza és eszed ágába ne juson mondani, hogy mit csináltál, csak azt, hogy nem megy és akkor ha szerencséd van kicserélik!

Ha nincs szerencséd akkor, keresd meg, hogy szétszerelve adott csippen melyik 2 lábat kell rövidrezárni, hogy menjen. Én nekem is 2 ilyen routerem hallt meg és a 2. ikat nem volt pofám visszavinni és azt szétszedtem és a leírás alapján adott lábakat rövidrezárva ismét pingelhetővé vállt, és a GUI is elérhető lett.

Amúgy csak érdekesség, hogy van egy wrt54g routerem ami v2.2 nem mondom, hogy próbáljátok ki, de firmwarelés közbe volt áramszünetem pont a vége felé és semmi baja nem lett! :)

Sok sikert előre is a művelethez!

A tudás mindenkié!!!

(#4) retes


retes
aktív tag

No megkerestem neked, ha esetleg szőröznének a boltba akkor meg tudd magad is csinálni, csak még egyszer figyelmeztetlek, hogy a verzióra is figyelj oda meg lehetőleg vagy növessz +2 kezet vagy kérj meg valakit, hogy segítsen mert egyszerre rövidrezárni 2 lábat meg a resetet vagy a 230at kihúzni kicsit problémás!

[link]



Sok sikert!



[Szerkesztve]

A tudás mindenkié!!!

(#5) Karex


Karex
senior tag

Halihó.

Egy érdekes hibával küzdök, mióta felraktam egy Openwrt-s firmware-t erre a routerre. Azóta a wired ethernet része csakis egyfajta bridge-ként hajlandó működni, tehát egyáltalán nem látszik a router, nem oszt ip címeket, stb. Viszont a wifi része olyan szempontból működik, hogy legalább bejön a konfig oldal, és helyi hálózat is van. Viszont a netet semmilyen formában nem hajlandó osztani.

Létezik valamiféle szoftveres megoldás a helyreállításra, vagy itt is már csak a ''debricking'' segít? (azóta már 3-4 másik firmware megfordult rajta, számtalan reset volt, de a probléma állandósult)

(#6) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

No hát az a nagy baj ezzel az egésszel, hogy nekem is volt fennt annó egy ddwrt-s firmware és ott nekem is rendszeres problémám volt, hogy ezek a nem gyári rendszerek rengeteg lehetőséggel plusz hatótáv nyereséggel szolgállnak, de a DHCP je nem volt az igazi, olyanyira nem, hogy volt olyan is, hogy direkt nem is osztott ipt wlanon, aztán már kábelen sem. ddwrt-n volt egy beálítás ami egy másik DHCP progit használt az azzal a firmwarerrel felrakott linux alatt, de az openwrt-t nem nagyon ismerem. Gyanítom, hogy az is linux alapú...

Egy jó tanácsot tudok mondani, hogy ha egy hálózati célod van és arra a normál firmware megfelel, akkor szerintem nem nagyon van értelme open vagy a ddwrtnek hacsak nem a másik oldalon is ugyanilyen van és valami spec dolgot csináltok.
Szal, ha a normál firmware is ellátja azt a feladatot akkor nem kell varázsolni ezekkel a dolgokkal.
Én mikor láttam, hogy a ddwrt nem tudta egyik módba se jól kezelni az ip-ket, akkor fogtam visszatettem a normál gyári firmwaret és azóta megy rendessen.

Sajnálom, hogy egyfajta sablon választ tudok csak mondani, de ez inkább tapasztalat, minnt találgatás...

Azért ha nagyon nem megy akkor keressetek még nyugodtan háátha tudok valami okossat mondani!

Sok sikert!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#7) Karex válasza retes (#6) üzenetére


Karex
senior tag

Hát ez az, hogy végül már én is visszaraktam a gyárit, de ezzel is az van, hogy simán összekötve a géppel, kapok egy 169.254... ipt. Wifin működne a dolog, onnan még tudok firmware-t frissíteni, de net továbbra sincs, mivel semmilyen ipt, dns, egyéb adatot nem kap a chello tól. :F

(#8) retes


retes
aktív tag

De csak, hogy tisztába tegyük a dolgot most akkor az explorerrel meg tudod röffenteni a kezelőfelületét?

Jah még valmi, hogy a wifin keresztül semmi kép nem ajánlom a firmwarelést mert azt is csak egyféleképp szabad és illik csinálni és annak a wifi nem nagyon felel meg az én szörözésembe.

Lehetőleg mikor firmwarelsz teljesüljön a half duplex és statikus ipről told mert másképp megölöd a routert!!! Nem beszélve arról, hogy mindenképp kábelen csináld a wifit ilyenkor felejtsd el!!!

[Szerkesztve]

A tudás mindenkié!!!

(#9) Karex válasza retes (#8) üzenetére


Karex
senior tag

Köszi a jótanácsokat, közben már megoldódott.
Amúgy semmiképp sem tudtam volna kábelről frissíteni, mert valami módon client-bridge üzemmódban működött a router, legalábbis a wired része. Pingre nem válaszolt, és minden lehetséges módon láthatatlan volt, csak átengedte a csomagokat. Ezért az admin oldalt, és a firmware update-et is csak wifiről tudtam megoldani.
Nagy-nagy szerencsémre egyszer sem történt semmi, pedig kb. 4-5 frissítést élt meg így a router. :)
A megoldás végül is annyi volt, hogy a sokadik próbálkozásra egy dd-wrt firmware került fel, ezzel valami csodálatos módon működött az admin oldal kábelen is. Ekkor már csak egy static ip, és a hálókártya mac adressének klónozása kellett, és már a net is ment. Aztán visszaállítottam dhcp-re, és tökéletesen működik azóta is.

Kicsit hosszúra nyúlt, de gondoltam megosztom, ha esetleg mások is így járnának. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.