Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79866) super dríve


super dríve
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy 42Lf652v smart 3d tv amivel tökéletesen elégedett vagyok . Vettem hozzá egy Kolink 3.5” külső házat ami saját tápos, és ebbe tettem egy 2tb Toshiba 3.5” belső vinyót. Azért vettem belsőt hogy valamikor esetleg Pc-be rakva is teljes értékű vinyóként tudjam használni. A tv tökéletesen felismeri , mindig az USB1 portba dugom minden felvételi mód korrektül működik csak az a problémám hogy mivel külső tápos a vinyó így mindig pörög. Akkor is ha nincs rajta adatforgalom. Hiába teszem a tv-t Eco-Hdd módba nem küldi alvóba a vinyót. Sejtem hogy ennek az az oka hogy hiába megy az Eco-Hdd mód aktívan a tv-n( az usb portok nem kapnak jelet és áramot) a külső ház saját tápját ez nem befolyásolja és a vinyó továbbra is kapja az áramot és folyamatosan pörög és persze a kék led is világít. A legjobban akkor idegesít ez, ha éjszakai ütemezett felvétel van, és már eleve úgy hagyom a vinyót hogy pörög, majd a sikeres felvétel után sem kapcsol ki. Sajnos hamar beleugrottam a külsőház vásárlásba, és csak utólag tudtam meg hogy vannak olyan külső házak (kb. 10-15.000ftkörül)amelyek beépített ASmedia chip ill.hasonló opciókkal rendelkező chippel rendelkeznek, amelyek alvóba küldik bizonyos idő után a hdd-t ha nincs adatforgalom. Tehát hiába külső tápos a ház akkor is tudják az alvó állapotot és nem pörgetik feleslegesen a vinyót. Persze arról is olvastam. hogy néha ez is gond mert a tv-től kapott „ébresztési jel” nem mindig tudja ebből az állapotból elég hamar kimozdítani a vinyót, így a felvétel esetleg elmarad hiszen nem érzékel külső usb eszközt a tv. Azzal sem vagyok tisztába ,hogy az ilyen Inteligensebb házaknál amelyekben van „média chip” szükség van e egyáltalán arra hogy be legyen kapcsolva a tv ECO-Hdd módja vagy a külső házban lévő Chip maga is képes alvóba küldeni e vinyót. Látom hogy sok a pro és kontra ebben a témában itt a fórumon, így azt szeretném kérni hogy ha valakinek már van egy kiforrott módszere illetve megoldása a problémára, az kérem jelezze. Ha konkrétan ilyen típusú tévéje (LF652v) van és saját tápos külső házas Hdd-t használ hozzá akkor milyen a ház típusa és tudja e az „alvás funkciót” valamint mik a tapasztalatai azzal kapcsolatban hogy fel is „ébred –e „ a vinyó ha kell .Ha adatforgalmazásra vagy felvételi üzemmódra van szükség. Várom és előre is köszönöm a hozzászólásokat….
Üdv: super dríve

(#79884) super dríve


super dríve
csendes tag

Sziasztok!
Mivel problémámra eddig nem kaptam választ, és a két külső Hdd-s topikban sem jártam szerencsével ezért konkrét kérdést "tennék közzé"! Van -e olyan személy a fórumozók között akinek az LgSmart tv-je (LF652v) olyan külső háttértárral van összekötve amely 3.5"Hdd és 3.5"saját tápos külső házban van...-és működik neki az alvásfunkció a hdd-n ha nincs adatforgalom( vagyis nem pörög a vinyó állandóan!). Melyik típusú saját tápos 3.5" külső ház az amelyik kipróbáltan alvómódba tudja tenni a vinyót a Tv-vel :W A topikokban már összeolvastam mindenféle variációt a különféle házakról (Asmedia chip támogatás,stb) de nincs olyan eset amikor valaki tv-hez kapcsolta volna ezeket a házakat és úgy is garantáltan működnének az alvás funkciók. Csak a Pc-s és médialejátszós kapcsolódások és működések vannak terítéken a Tv -vel való együttműködésről nincs semmi kézzelfogható leírás vagy tapasztalat.
Tudom hogy vannak 2.5" hdd amelyek vígan elmennek a TV USB1 portjáról és a Tv Eco-Hdd módban "el is altatja őket"! De én kifejezetten nem ilyet akartam több okból kifolyólag (lásd előző hozzászólásom). Marad tehát a kérdés lényege: Milyen típusú külső ház lehet az amelyik:
- 3.5"méretű
- saját táppal rendelkezik
- usb3.0
- kezel egy 3.5" 2Tb vagy nagyobb belső hdd-t
- Lg smart tv-vel együttműködik, vagy saját maga is tudja kezelni a hdd
leállítását vagy alvó módba juttatását a Tv-től függetlenül
Aki erre a kérdésre tudja a választ annak minden elismerésem... :C
Külön köszönet illeti két másik topikot felügyelő King Unique (Topikgazda) személyét a kutakodásban nyújtott segítségért ! :R
Várom tehát az esetleges válaszokat...Üdv: super dríve :F

(#79886) super dríve válasza Kácsa (#79885) üzenetére


super dríve
csendes tag

Szia!
Először is köszönöm hogy válaszoltál! Rákattintottam a linkre de sajnos ez a típus már nem kapható,mindenütt kifutott. Az viszont jó hír hogy te is egy olyan tv-n használod amin én is szeretném így talán egy azonos "mediachippel" fölszerelt külső hdd ( talán ennek a gyártmánynak az utódja,mai változata) nálam is beválna.Arra lennék kiváncsi hogy ütemezett felvételeknél (mondjuk éjszaka) sikeresen fölkeltette-e a tv és sikerült e a felvétel? Illetve használnod kellett e a Tv-n az Eco-Hdd módot vagy sem a tökéletes működéshez? Valamint esetleg szoftveresen kalibrálható e az "altatásig eltelt idő" valamint alvó állapotban világít e a led a házon?
Szóval jó sok kérdést föltettem megint! Ha van türelmed akkor kérlek válaszolj,sokat segítenél vele...! :R

(#79943) super dríve


super dríve
csendes tag

Sziasztok!Egy korábbi hozzászólásomra megtaláltam a választ ezért szeretném megosztani talán valaki segítségére lehet.Tehát leírok egy tökéletesen működő variációt az Lg smart tv és a külső saját tápos 3.5"Házban lévő 3.5" 2 Tb belső vinyót illetően. Minden felvételi mód tökéletesen működik és a tv (többszöri tesztelés után!) tökéletesen biztosítja az alvó módot a Hdd-nek ha nincs adatforgalom. Ez minden esetben pontosan 10 perc után következik be (többször is lemértem).A külső házon a Táp gomb lehet állandóan bekapcsolt állapotban, és nem kell kihúzni az Usb csatit sem a Tv-ből amelyet mellesleg bármelyik Usb portba bedughatsz. A kék led ugyan állandóan világít a házon, de a vinyó ha nincs adatforgalom akkor 10 perc után garantáltan mindig teljesen leáll. A Tv előre beállított felvételek esetében az adás kezdése előtt kb.10 sec ébreszti a vinyót ami egyből reagál így nem marad le semmi a felvétel elejéből sem. Maga a ház önmagában nem állítja le a vinyót (nincs benne Asmedia vagy hasonló opciókkal rendelkező chip) de a tv esetében a bekapcsolt Eco-Hdd mód mellett tökéletesen működik az alvó mód! Pc vagy más média lejátszó esetében nem tudom mi a helyzet,számomra ez volt a meghatározó!!

A Tv típusa: Lg 42Lf652v
Külső ház : Kolink 3.5 hdsub3u3 usb3.0
A házba épített hdd:3.5"Toshiba 2tb 64mb sata3 dt01aca200 7200rpm

Üdv: super dríve :DD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.