Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) OddMan


OddMan
őstag

Az egyik újságban olvastam, hogy az LG GSA-4082B DVD író is támogatja (írás, olvasás) a DVD+R DL (Double Layer) lemezeket firmware frissítéssel. Próbálta már ezt valaki? :F
Nekem az A208-as RPC1-es firmware van a dvd írómban, amit innen töltöttem le:
http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?category=4&manufactor=16

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#2) arpeen2 válasza OddMan (#1) üzenetére


arpeen2
senior tag

A 4082-es egyrétegű író és sajna sem most és valszeg később sem lesz olyan fw amivel tudni fogja írni a 2 rétegű lemezeket. Legjobb tudmoásom szerint ennek technikai akadája van nem elsősorban fw.

(#3) Sanya válasza OddMan (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem az írásra jött ki a firmeware, hanem az olvasásra...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) pintyesz válasza Sanya (#3) üzenetére


pintyesz
senior tag

Érdekes,szvsz egy mezei DVD-ROM is képes DL DVDket olvasni. :U

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#5) Sanya válasza pintyesz (#4) üzenetére


Sanya
nagyúr

firmware frissítés után.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) Badb0y


Badb0y
addikt

Nekem ez mar egy ideje nem tiszta. Van a dvd5 ami a 4.36-os dvd, van a dvd9 amit pl a tékábol lehet kivenni. Akkor a DL az milyen :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#7) Christoph


Christoph
aktív tag

A gyárilag írt DL és az írható/kapható +DL lemezek ég és föld, ezért van az, hogy a legtöbb régi ROM sem olvassa a +DL-t. Amúgy az FW amiről szó van, az a DL lemezek olvasását hivatott javítani...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#8) Badb0y válasza Christoph (#7) üzenetére


Badb0y
addikt

Mibe különbözik a gyárilag irt és a kapható dl lemez?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#9) Christoph válasza Badb0y (#8) üzenetére


Christoph
aktív tag

Egyszerüen szerintem más szabvány, nem véletlen, hogy nem olvassák azok a ROM-ok, amelyek a gyárit szó nélkül. Hazudnék ha azt mondanám, hogy tudom mi a konkrét különbség, de szerintem nem elhanyagolható, hiszen a +DL inkompatibilis egy csomó ROM-mal, sőt ha jól emlékszem a PIONEER volt aki valamelyik írójához is adott ki olyan firmware-t, amely kifejezetten a +DL olvasásának támogatását hozta.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#10) arpeen2 válasza Christoph (#9) üzenetére


arpeen2
senior tag

Az újabb firmware-el rendelkező írók már megtudják DVD-ROM booktype-al írni a DVD+R DL lemezeket így az asztali playerek (és a DVD-ROM-ok) gyári préselt lemezként tudják kezelni őket nagyban javítva így a lejátszhatóságot.
Méretbeli különbség nincs tudomásom szerint a préselt és az írt kétrétegű lemezek között.

(#11) soctavia válasza arpeen2 (#10) üzenetére


soctavia
tag

ha jól tudom, és préselt alatt eredeti dvd-romra gondolsz, az 9,4Gb, míg az írt DL 8,5

(#12) beeboy válasza Badb0y (#8) üzenetére


beeboy
addikt

egyben biztos más:
a +dl lemez mindkét rétegét egyszerre kell írni, és egyenlő adatot kell hogy tartalmazzon.
ha kevesebbre jönne ki az adat, az író kipótolja valamilyen adathalmazzal, hogy egyenlő legyen

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#13) arpeen2 válasza soctavia (#11) üzenetére


arpeen2
senior tag

Az egyrétegű lemezre is 4.7 GB van írva ugye miközben tudjuk hogy csak 4.38 GB ( =4489 -R esetén és 4483 + R lemez esetén).

(#14) arpeen2 válasza beeboy (#12) üzenetére


arpeen2
senior tag

Azt hogyérted hogy mindkét réteget egyszerre kell írni ? Nemvágom...főleg hogy egy író fej van az írókban.

(#15) DuRaCeLl


DuRaCeLl
tag

Hello mindenkinek!!!
Tudna valaki abban segiteni, hogy most olvastam egy régi tesztet a dvd írokról és kinéztem az LG GSA-4040B de sehol nem látom csak más tipusokat!!!
Szerintetek melyik jó amihez adnak dvd-ramot is???
thx

(#16) Tonyk válasza DuRaCeLl (#15) üzenetére


Tonyk
veterán

Hát a 4040B már régen kifutott darab. Azóta van jelent már meg egy csomó újabb verzió... :))
Mostanság állítólag már a dobozos verzió mellé sem adnak ram-ot. 4082B szerintem jó választás lehet helyette, de már a 4120B is nagyon baráti áron kapható!

[Szerkesztve]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17) beeboy válasza arpeen2 (#14) üzenetére


beeboy
addikt

hát lehet hogy fizikailag nem egyszerre írja, de azt nem csinálhatod meg, hogy először az egyik felére írsz, aztán a másikra.

ha felírsz 2 gigát, akkor 1 giga itt, 1 giga ott lesz, nem pedig az első rétegen 2.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#18) Tonyk válasza OddMan (#1) üzenetére


Tonyk
veterán

Az a baj a A208-al, hogy még az LG honlapján sincs fenn. A legújabb ehhez az íróhoz az LG szerint A207. De javítsatok ki, ha nem így van!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19) DuRaCeLl


DuRaCeLl
tag

Akkor valoszinű a LG M4120 lesz belöle!!! :))
Majd meglátjuk mit tud!!!
thx

(#20) arpeen2 válasza beeboy (#17) üzenetére


arpeen2
senior tag

Hát ezt most sem alátámasztani sem megcáfolni nemtom :) De sajnos még ez nem annyira aktuális sztem ilyen lemez árak mellett. Ráadásul én max cd-t írok több menetben, de aztis csak ritkán. Mire eljön az az idő (árban) hogy megérje adat lemeznek megírni egy kétrétegűt addigra sztem ezek a dolgok is letisztázódnak és kiforrnak.

Ui: Azért nem értem a teóriádat mert az 1. réteg a lemez belsejétől megy a külseje felé a 2. réteg viszont kívül kezdődik és a lemez közepe felé halad. Namost így az egy giga ide egy oda elég fura lenne.

[Szerkesztve]

(#21) Badb0y válasza Tonyk (#18) üzenetére


Badb0y
addikt

Nekem is A208 van fennt :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#22) beeboy válasza arpeen2 (#20) üzenetére


beeboy
addikt

nem én találtam ki

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#23) beeboy válasza Tonyk (#18) üzenetére


beeboy
addikt

dehogynem!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#24) beeboy válasza Tonyk (#18) üzenetére


beeboy
addikt

de most tényleg nem látom, de én onnan szedtem le, de megvan máshol is lásd 1#

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#25) Tonyk válasza beeboy (#24) üzenetére


Tonyk
veterán

hát én a tdb.rpc1.org -t és a http://forum.rpc1.org nem nevezném hivatalos forrásnak :Y

(Egyébként én személy szerint megvárom, ha majd valóban az LG oldaláról letölthető lesz. RPC1-es firmware-re meg nincs szükségem. A lemezek amiket nézek 99.9999 százaléka 2-es régiókódú? A másik dolog, hogy ha pedig DVD-t nézek azt az asztalin csinálom, ha meg grabbelek, nem az íróval, hanem az olvasóval (az meg már fel lett szabadítva :C )



[Szerkesztve]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#26) jasper001


jasper001
csendes tag

Sziasztok!
Tuid valaki olyan trükköt amivel LG 4082-vel meglehetni írni dwd-rw-t úgy ,hogy azt dvd-video nak ismmerje fel az asztali lejátszó ami nem támogatja a dvd-rw-t??
köszi

(#27) Tonyk válasza jasper001 (#26) üzenetére


Tonyk
veterán

Ajjajjj,,,, :Y Asszem kevered a két dolgot. A DVD-RW (vagy DVD+RW) meg a dvd-video az legalább 25 különböző dolog. Ha az asztali DVD lejátszód, nem támogatja az újraírható lemezeket (DVD-RW;DVD+RW), akkor írhatod azt bárminek és bármilyen íróval, nem fogja tudni olvasni! A megoldás: ne használj RW-t (újraírható lemezt).


[Szerkesztve]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#28) jasper001 válasza Tonyk (#27) üzenetére


jasper001
csendes tag

Értem!Csak azt hallotam egy kollégámtól ,hogy talán valamilyen booktype settings progival be lehet állítani atipust mint pl. a sony irója ami dvd-video-nak zárja le a dual-layer-s lemezeket,hogy mindeki tudja olvasni.Ilyesmi nem létezik?Mivel filmeket szeretnék kiírni a barátnőmnek aki ''lusta''pc-n nézni a filmeket az írható meg pazarlás lenne
köszi

(#29) beeboy válasza jasper001 (#28) üzenetére


beeboy
addikt

valóban van ilyen!

ezt olvastam: ha támogatja az íród akkor a nero-nál mikor égetni akarsz, a beállítópanel utolsó fülén megjelenik még egy jelölőnégyzet, hogy akarod-e hogy az asztali dvd-k dvd-rom-ként lássák-e a megírt lemezt.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#30) jasper001 válasza beeboy (#29) üzenetére


jasper001
csendes tag

Köszi!
És támogatja az íróm?
lg-4082b
s melyik néro tudja ezt?
köszi

(#31) beeboy válasza jasper001 (#30) üzenetére


beeboy
addikt

6-os nero-ra írták.
azt nem tudom, melyik író tudja

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#32) Tonyk válasza beeboy (#29) üzenetére


Tonyk
veterán

Hmmm.. Jó tudni!
Még nem is hallottam ilyenről... :Y

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#33) jasper001 válasza beeboy (#29) üzenetére


jasper001
csendes tag

Köszi!
És támogatja az íróm?
lg-4082b
s melyik néro tudja ezt?
köszi

(#34) Tonyk válasza jasper001 (#33) üzenetére


Tonyk
veterán

Xerintem az a legegyszerűbb, hogy fogsz egy rw-t és megnézed mit mond rá a Nero. :O
(De megnéztem neked és nálam nincs ilyen lehetőség a NERO 6.3.1.25 alatt, 4082B-vel)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#35) arpeen2 válasza jasper001 (#30) üzenetére


arpeen2
senior tag

A 4082 nem támogatja a booktype bitsettinget LG-k közül csak a 4120B és a 4160B.

(#36) jasper001 válasza arpeen2 (#35) üzenetére


jasper001
csendes tag

köszönöm!!!!!!!!!!!! :(

(#37) arpeen2


arpeen2
senior tag

Nincsmit.

Ja és a 4120B sem tud RW-n booktype-ot állítani. Csak a DVD+R és a DVD+R DL lemezekné.

(#38) Amoonre


Amoonre
tag

Lehet hogy nem ide tartozik de megtudná mondani nekem valaki hogy ennek az írónak hány DVD a terhelhetősége?(napra elosztva vagy ...)
Milyen DVD-t lehet vele frankón írni? (Princo és ehhez hasonlók):))

Amit te látsz biztos hogy a valóság???

(#39) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Én nem vagyok ennek nagy mestere, de én is azt olvastom, hogy firmwarerell meglehet majd vele oldani a DL-t, holott ezt megkérdeztem az LG honlapján, és ott azt mondták, hogy nem valószínű. :(



[Szerkesztve]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#40) Badb0y válasza Amoonre (#38) üzenetére


Badb0y
addikt

Irjál vele annyit amennyit tudsz :)
10000 üzemóra

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#41) Amoonre válasza Badb0y (#40) üzenetére


Amoonre
tag

Köszi a bíztatást:D

Amit te látsz biztos hogy a valóság???

(#42) PPeter


PPeter
addikt

beeboy szerintem be kellene fejezni a többiek magabiztos dezinformálását. A kétrétegű lemezek rétegeit nem egyszerre kell írni (nem is lehet) és feltölteni. Az írás a felső, 0. rétegen kezdődik, benrtől kifelé, majd ha megtelt a 0. réteg, akkor az alatta lévő 1. rétegen folytatódik, kintről befelé. Ez az úgynevezett opposing track path, azaz OTP adatrögzítés elve. A második réteg kihasználható kapacitása kisebb, mint az elsőé, hogy olvasáskor az olvasósófejnek az a 0. réteg végeztével ne kifelé, hanem visszafelé mozgassál, befelé haladással kelljen rátalálni az 1. réteg visszafelé rögzített adataira. Ha egy kétrétegű lemezre 1GB-ot írsz fel, akkor alapesetben a 0. rétegen lesz az összes adat, az 1. réteg üres marad. Természetesen intelligens programmal megoldható, hogy egyrétegnyi adatot két rétegre elosztva írj fel egy lemezre, de ennek semmi értelme.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#43) PPeter


PPeter
addikt

AZ LG GSA-4082B hardveresen alkalmatlan a DVD+R DL írására, tehát még ha meg is lenne a szándék, önmagában egy új firmware nem segítene rajta. Punktum.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#44) Amoonre válasza PPeter (#43) üzenetére


Amoonre
tag

Szerintem sokan keverik a DL-t a RAM-mal. Vagy nem ezért hiszi mindenki azt hogy ezzel az íróval is lehet ilyet csinálni.:U

Amit te látsz biztos hogy a valóság???

(#45) PPeter válasza Amoonre (#44) üzenetére


PPeter
addikt

Az még nem is baj ha valaki keveri, de hogy légbőlkapott marhaságot ír be úgy, mint tuti infót, és ezzel félrevezet másokat - na az már gáááz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#46) Badb0y válasza Amoonre (#44) üzenetére


Badb0y
addikt

Szerintem nem. Mindenki szeretne DL lemezt irni, és várjuk a megoldást, hátha egy firmware majd segít.

Azért csak nem keverik a 2őt :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#47) Sanya válasza Badb0y (#46) üzenetére


Sanya
nagyúr

én nem szeretnék dl lemezt írni, és nekem is 4081-es íróm van :))

amúgy vettem DS DVD-RAM-ot, és nagyon szuper;)9 giga(majdnem)

hogy tévhitet oszlassak el, ennek 2 írható oldala van, nem 2 írható rétege. itt meg kell fordítani a lemezt

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48) Badb0y válasza Sanya (#47) üzenetére


Badb0y
addikt

Én panasonicot vettem ugyan ilyet,és nekem nagyon teccenek a ramok. De ezek menniyre időt állóak?? Mert ezen vannak az installok, és a hajam kihullana,ha el3@3zodna

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#49) Sanya válasza Badb0y (#48) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem romlik el nefélj! ezeket jól megcsinálták anno. én is ide mentek minden nagyon fontosat

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#50) Badb0y válasza Sanya (#49) üzenetére


Badb0y
addikt

Akkor ok.Neked állandóan benn van vagy csak amikor használod?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.