Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#206) JulianSinulf válasza Utka (#204) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi az ötletet!
Körbe is néztem az aprón és találtam is egyet. Az eladó nagyon jó fej volt, megmutatta az alapokat is. Elég sok mindent kaptam hozzá.
Kaptam egy új CO2 csövet is, de még a régi is jó, ami már a második benne.
Van egy 3000-es vízhűtő is, a fej sem gyári már, jó befújással rendelkezik. A szellőztetéshez extra ventilátor, meg egy hosszú cső is van hozzá.
Minigerbil panellal van szerelve, de az eredeti is benne van még. Valamint pár biztonsági funkció is belekerült, mint, hogy, ha nyitva az ajtó vagy nem megy a vízhűtő, akkor a lézer sem fog menni. Extra zavarszűrő is van benne, hogy a számítógéppel a kommunikációt ne zavarja semmi.
Mindezt nem sokkal drágábban, mint egy új alapfelszereltségű.
Megkaptam hozzá a gyári kompresszort is, de mivel van nagyobb, így arra lesz kötve. Az összekötéshez szükséges alkatrészeket most várom.
És egy akváriummelegítőt is kaptam, ha túl hideg lenne.

Jelenleg viszont a túl meleg a gond. A környezeti hőmérséklet 25 fok. Így a víz sem lesz hidegebb, vagyis kell valami hűtés.
Az eladó kivágta a tartály tetejét és jeges palackot helyezett bele. Amikor elérte a 17 fokot, akkor kivette, 21 foknál megint beletette.

Nekem van egy borhűtőm, ami most kihasználatlan, de nem tudom, hogy keressek rá, hogy bedobjon néhány megoldást ilyen módszerrel. Van valakinek ötlete, esetleg linkje?
Van 2 db 60W peltier elemem. Esetleg ezzel is meg lehetne oldani a hűtést. Jobb is lenne, mint a borhűtőt szétfarigcsálni. Meg helytakarékosabb. Erre is várnék ötletet vagy linket.
Ha nincs, akkor majd valamit kitalálok saját kútfőből, bár egy működő megoldást megépítve rengeteg időt spórolhatnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.