Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) mdk01 válasza imibogyo (#150) üzenetére


mdk01
addikt

MOndjuk 3-500e.
Annyit már tanultam a témában, hogy ahogyan írod is CO2 gép kellene, mert leginkább vágásra lenne használva, de ha tud gravírozni is az nem hátrány.

(#152) kisi válasza mdk01 (#151) üzenetére


kisi
aktív tag

Lehet, hogy jobban járnál, ha építenéd..
Nehezebb, de jobban a céljaidnak megfelelőt tudsz kialakítani.
Az openbuilds oldalán rengeteg terv van, videókkal, ki hogyan csinálta.

Én is gondolkodom egynek az építésén, bár, még erősen az álmodozom róla csak szakaszban tart...

(#153) imibogyo válasza mdk01 (#151) üzenetére


imibogyo
veterán

Ennyiből nagy méretet csakis építéssel tudsz kihozni. Én vennék egy K40-et 150e környékén, amivel egyrészt addig tudsz dolgozni kis méretben amíg megépül a nagy géped, másrészt az új gép különböző alkatrészeit is ki tudod vele vágni és van egy donorod is a főbb "elsőkörös" alkatrészekhez (cső, tápegység, vezérlés). Mondjuk én vennék még az elején egy új optikai csomagot is tükrökkel és lencsékkel és már ehhez tervezném, vágnám az új vázat. És ekkor még mindig marad bő 2-300e Ft-od az új nagy méretű vázra, sínekre, dobozolásra stb.-re... Később pedig az elektronika és a lézercső + tápegység kombó már relatíve könnyen cserélhető valami komolyabbra, ha igény van rá.

Talán 500e-be még úgyis beleférhetsz (akciókkal és hatalmas szerencsével), ha "mindent" is megveszel, tehát egy már kész vázat, a fentebb említett komolyabb elektronikai csomagot, egy alap csövet + tápegységet és a kiegészítő apróságokat. Ebben az esetben "rögtön" van egy jó és elég méretes (ebben az esetben 1300x900 mm-es vázú) géped, viszont amíg nem készülsz el vele, addig dolgozni sem tudsz (például egy gyorsba kellő alkatrészt nem tudsz majd kivágni magadnak). Ezt már neked kell mérlegelned...

Én a magam részéről vagy két éve fogtam bele egy izmos váz építésébe és azóta is félkész, szóval én mindenképp a "legyen legalább egy működő gépem" filozófia mentén vágnék bele a projektbe, mert legalábbis nálam mindig közbejön valami... :B

(#154) honeypot


honeypot
tag

Lehet bárhonnan EU raktárról K40-hez görgőket szerezni?

(#155) mdk01 válasza imibogyo (#153) üzenetére


mdk01
addikt

@kisi
Köszönöm a részletes leírást, emésztenem kell még az építés fogalmát. :R

(#156) Norbi87120


Norbi87120
újonc

Üdv. Vásároltam egy Wainlux jl3 típusú lézergravírozó gépet. A gond hogy nem akar csak offline módba dolgozni és nem tudom állítani és a lasergrbl hez se csatlakozik. Mit lehet tenni?

(#157) imibogyo válasza Norbi87120 (#156) üzenetére


imibogyo
veterán

A honlapon azt írják, hogy az alaplap és a szoftverük is "self-developed", vagyis saját fejlesztés, szóval egyáltalán nem biztos, hogy a nyílt lasergrbl-nek látnia kellene egyáltalán. De jöhetne több infó, hogy mit, mivel és hogyan próbáltál eddig, mert egy picit infószegény a bejegyzésed és így nehéz segíteni.

CH340 stb. egyéb szükséges (és gondolom valamilyen úton megkapott...) a gép működéséhez szükséges driver felkerült-e a PC-re, próbáltad-e a saját szoftverüket, vagy rögtön lasergrbl-el próbálkoztál, kipróbáltad-e másik USB kábellel a kapcsolatot (mert az én NEJE gépemhez kapott kábel például kuka/instabil volt), megpróbáltad-e másik PC-vel a kapcsolatot (mert a fent említett lézergépem a 4 "műhely-számítógépemből" az egyikkel nem működik (szerver alaplap, szóval valószínűleg valami driver gebasz, de minden más USB-s eszközt felismer, csak úgy megemlítem...))? És más hasonló kérdések fogalmazódtak meg bennem elsőre...

[ Szerkesztve ]

(#158) Norbi87120


Norbi87120
újonc

A fenti probléma megoldódott egy pc cserével. Most az a jelenség áll fent hogy max teljesítményen elég halványan gravíroz. Lézer hiba lehet?

(#159) Devil Smile válasza Norbi87120 (#158) üzenetére


Devil Smile
őstag

fókusz be van állítva?
100%on ne hajtsd, mert percek alatt kinyírhatod a diódát!

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#160) Norbi87120


Norbi87120
újonc

Fókusz be van állítva. 75 % volt a maximum. És utána kezdett így viselkedni. 2 kis mintát bírt.

(#161) bakonyip95


bakonyip95
tag

Sziasztok,
Vásároltam egy ELMDESK-DESKA4 lézergravírozót kezdésnek, viszont sajnos nem igazán boldogulok vele.
Alapvetően Lightburn-el szeretném használni, viszont pár másodperc, esetleg perc után mintha kifagyna a a gravírozás. A motor vagy megy egy irányba, amíg bele nem ütközik a végébe vagy egyhelyben marad és nem mozdul.
Próbáltam másik tápegységgel, usb kábellel. Két külön gépen windows és mac-en, de a jelenség nagyjából ugyan az mindenhol?
Tudnátok segíteni, hogy merre induljak a hibakeresésben?
Volt már, hogy sikerült több perces, kész szöveget gravíroznom, szóval elég random ez a hiba.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#162) #54597376


#54597376
törölt tag

Van egy kb. egy éves K40-es gépem. Eddig tökéletesen működött, az utóbbi időben viszont már nem vágja át a 3mm-es rétegelt lemezt többszöri vágás után sem. A lencse/tükrök tiszták, hűtés működik. Gondolom a lézercső a végét járja. Eddig 18mA-el vágtam vele, tegnap már megpróbáltam max teljesítményen, de az eredmény ugyanaz. Honnan érdemes és milyen csövet rendelni hozzá?

(#163) Devil Smile válasza #54597376 (#162) üzenetére


Devil Smile
őstag

Szia, sajnos a 18mA nagyon sok volt a 3mmes rétegeltnek, én 9mA-rel vágom 10mm/s mellett. Vagy variometrum (ha van nekik) vagy kínait kapsz az olaszsped.com oldalon is..
most néztem, varionak nem lesz csak május vége felé, az olasznak van. Ne riasszon el, hogy sörfőző oldal, foglalkozik minden egyébbel is.

Elsőre én is hamar kinyírtam a csövem.. :U vized ne menjen 20fok fölé, a 40w-os csőnek kb 18-20mA a maximuma, amivel hamar ki is nyiffan.. sajnos lehet tápegység is a ludas..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#164) #54597376 válasza Devil Smile (#163) üzenetére


#54597376
törölt tag

Köszi a linkeket!

Azt mondod, hogy sok volt a 18mA? Úgy olvastam, hogy 20mA alatt kell tartani ahhoz, hogy ne legyen terhelve. Ezzel a 18mA-el is 7mm/s sebességgel kellett vágni, hogy átvágja a lemezt.

(#165) Devil Smile válasza #54597376 (#164) üzenetére


Devil Smile
őstag

Levegő befúvásod van? rámpa teszt volt?
20mA a max 15mA fölé nem érdemes menni. (és kb fölösleges is, inkább akkor 2körben kell vágni. Nekem az első csövem kb 10órát bírt, aztán nem kaptam sehol új csövet, kaptam egy használtat, arra már figyeltem, tanultam a hibámból (szintén 15mA fölött használtam a gyári csövet) és a használt cső már lassan 2éve van a gépben (egy új 60W-os meg 2 éve a polcon), igaz csak hobbizok vele egyelőre, de azért ment már pár 100 órát a használt cső is. Jól beállított fókusz és levegő ellátás, plusz tiszta tükrök és 9-10mA elég a 3as rétegelt vágáshoz.. A cső végét pucoltad már? (ahol kijön a lézer a csőből) fültisztító isoprophil és óvatosan meg lehet pucolni azt is, hátha.. Néha a nagy erő szarabb eredményt hoz mint a kevesebb, a túl erős égés következtében kormolódik az anyag és nem vág rendesen.. kevesebb erő, jó befúvás a vágás pontjába és szép barna vágási oldal.. ;)

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#166) #54597376 válasza Devil Smile (#165) üzenetére


#54597376
törölt tag

Levegő befúvás van, egy 8bar nyomású kompresszor van használatban, természetesen nem egyenesen a 8bar van ráengedve befúvásként. Rámpa teszt is volt, a fókusztávolság azzal volt beállítva.
A K40-em digitális módon állítható, az amper mérőt már én szereltem be hozzá. A digitális kijelző alapján 38 az erősség, ekkor 18mA-t mutat az amperméter. A vízhűtésre a gyári pumpa van használva, 15l-es tartályból desztillált vizet forgat. A hőmérsékletét nem tudom, a beépített hőmérő random értékeket mutat. A lencsét, tükröket minden vágás előtt tisztítom. A cső végét is próbáltam tisztítani, nem lett jobb az eredmény. Nem tudom miért írtam 3mm-t az elején, de 4mm-es lemezzel dolgozok. 10mA - 350mm/s beállításokkal gravírozok, 18mA - 7mm/s-al vágok. Vagyis eddig így volt. Most már ezzel a beállítással 4 körben sem vágja át a lemezt. A gravírozás viszont hibátlan, ez eddig használt 10mA/350mmps beállításokkal is ugyanolyan mint előtte.

(#167) Devil Smile válasza #54597376 (#166) üzenetére


Devil Smile
őstag

Ha jól emlékszem az 5ös nyírt is ezzel a beállítással vágtam, bár az kimondott lézeres anyag volt, és a nyírt könnyebb is vágni. Sajna nincs 4es nyár anyagom, de nem hinném, hogy ekkora többletet igényelne.. 8as talán MDF lapot vágtam (laminált parketta volt fedve vele raklapon, valami extra ragasztós cucc) azt vitte 13-15mA körül 3v4 körben, de az tényleg durva anyag, csak próba miatt raktam a gépbe..
Merre laksz? hátha van a csoportban valaki aki közelben lakik és esetleg tud segíteni..
Az első tükörnél teszt lövésre milyen képet lő a maszkolóra?

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#168) daninet


daninet
veterán

Sziasztok! 450nm lézerhez lenne szükségem szemüvegre, mert a kínai nem adott. Hol tudok venni itthon? Google nem sokat segített :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#169) Polarstar válasza daninet (#168) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Bemész egy jó nagy munkaruházati boltba, szemüvegek között lesz lézerre is alkalmas. Uvex-et keress! (Esetleg Sperian)
Forma egytől biológiai-fizika laborokig mindent kiszolgálnak. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#170) daninet válasza Polarstar (#169) üzenetére


daninet
veterán

ehhez túlságosan falun lakok :DDD
tényleg nem találok szinte semmit, itt az uvex oldala, az 5 modellel ami erre a hullámhosszra való, de magyar webshopban nincs sehol. Találtam 1-2 webshopot ahol a kínait árulják gondolom 30 napos szállítással :U

azért kérdeztem hátha tud valaki egy webshopot ahol ilyeneket árulnak

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#171) Polarstar válasza daninet (#170) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Megnézem neked egy nagyobb boltban hétfőn! Nem lenne célszerű átmenetileg sem bevállalni egy szem sérülést! Ez itt nem kérdés! Sajnos a kedvenc uvex kereskedőm kiköltözött a belvárosból nagy bánatom, így a sportszemüvegeimet sem tudom már megvenni negyed áron.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#172) Devil Smile válasza daninet (#168) üzenetére


Devil Smile
őstag

Variometrum? :F

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#173) daninet válasza Devil Smile (#172) üzenetére


daninet
veterán

ez jó. van is nekik. Köszönöm. :R
Nem tudom miért nem találta google, pedig ugyan ezeket a kulcsszavakat használtam :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#174) #54597376


#54597376
törölt tag

Van egy K40 gépem. Munkahelyemen egy Numcoval dolgozok, azzal nincs bajom. De ezzel a K40-nel nem tudok zöldágra vergődni. Teljesen szét kellene szedni, és újra összerakni, vagy esetleg valamit újragyártani hozzá, mert szinte semmi sem merőleges/párhuzamos benne, katasztrófa az egész. De ha már szétszedem, akkor átcsinálnám nagyobbra, vagy talán az is egy megoldás lenne ha újat építenék néhány alkatrész felhasználásával. Van valami tippetek, ötletetek, hogy merre induljak, miket hagyjak meg, milyen síneket vegyek, milyen control boardot használjak, stb.

(#175) Polarstar válasza Polarstar (#171) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem jutottam előre a lézeres szemüveg ügyben, de nyitva tartom a szemem. Szerdán is lesz nap.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#176) Devil Smile válasza #54597376 (#174) üzenetére


Devil Smile
őstag

A derékszögeket pár csavar lazítással tudod orvosolni..
Átépítésre az mondom amíg a K40et nem tudod beállítani mechanikusan, addig jobb, ha nem építesz gépet, mert hamar ráfuthatsz arra a bizonyos szopórollerre.. (nem bántásból írtam)
Alkatrészek:
Gyári m2nano lap korlátoz a whispererre vagy esetleg a meerk40t-ra, utóbbiról csak videókat néztem, még nem próbáltam ki
Ha nagyobb gépet akarsz, akkor kb minden csere, 40es cső már nem biztos, hogy elég lesz (nagyobb cső, nagyobb táp), nagyobb gép, nagyobb súly, ergó lehet a nema17es motorokat esetleg 23asra cserélni, de akkor már új vezérlő stb stb..
Én egy éve gyűjtögetem az alkatrészeket, ha látok jó áron vmit, megveszem, megy a polcra a többihez, aztán bízom benne, hogy egyszer lesz időm meg elég tudásom a megépítésére..
Néhány ötlet, motivációnak, vagy elrettentésnek:
Co2 Laser 40w Modification | 3D CAD Model Library | GrabCAD
Laser Cutter Builds | OpenBuilds
laser k40 update (ampliamento piano di lavoro) | 3D CAD Model Library | GrabCAD

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#177) #54597376 válasza Devil Smile (#176) üzenetére


#54597376
törölt tag

Köszi szépen a tippeket és a linkeket is.
Hidd el nem áll tőlem messze a dolog, lézervágást + cnc esztergálást/marást tanítok. Már a kollégáim is nézték ezt a K40-et, ők sem tudnak mit kezdeni vele ebben az állapotban. Alkatrész csere nélkül lehetetlen használható állapotba hozni.

(#178) daninet válasza Polarstar (#175) üzenetére


daninet
veterán

vettem egyet Variometrumról. Meg is jött már. Köszönöm azért :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#179) Polarstar válasza daninet (#178) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Örülök, hogy találtál és meghozta a posta!. Ezen a környéken az építkezési és vasas szemüvegek vannak többségben, gondolom azért sem tartanak. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#180) Devil Smile válasza #54597376 (#177) üzenetére


Devil Smile
őstag

Ha értesz hozzá, akkor hajrá, várjuk a képeket, tapasztalatokat! Nekem 2éve megy a gép, be lett állíva, azóta csak tisztítom, meg néha, ha nem 3mm-es anyaggal dolgozom, akkor az asztal magasságot kell állítani. Ja meg 1szett tükröt kellett cserélnem. az én hülyeségem miatt, pont 2 egyforma törlőkendőt használtam, csak az egyik retkes volt a másik új, és persze pont a retkest vettem fel és töröltem át vele a tükröket, mire észre vettem már hajszál karcos volt 3ból 2.. Sajnos a következő lépcső a K40 után már 2-2,5x áron van.. A jelenlegi árak mellett már építve sem jön ki 3-400e alatt szerintem.. Tényleg érdekel majd ha lépésenként fotózol, dokumentálsz nekünk, a csoportba! :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#181) Hyacinto


Hyacinto
tag

Sziasztok!

Teljesen kezdőként ugranék fejest a lézergravírozás és vágás csodálatos, ámde veszélyekkel teli világába :) . Van némi CNC ismeretem a könnyűipari multamból, de az egyrészt rég volt, másrészt pedig pengéket és lyukasztókat használt a gép.

A lényeg: egy papírboltot büszke tuladonosai vagyunk a feleségemmel, és már többször is felmerült, hogy kéne gravírozni a nálunk vásárolt tollakat, ceruzákat (meg minden mást), valamint falmezből (meg minden másból) vágnánk egyedi mintákat, vagy nem annyira egyedieket :P.

A vágáshoz már beadtunk egy gépre pályazatot (a keretbe Ortur Master Laser 2 Pro fért bele amit később megfejelünk egy 10 wattos lézerrel), de ahogy olvasgattam, jobb, egyszerűbb lenne egy állandó toll gravírozó gép.

A netet túrva két lehetőséget találtam:
- egy, ami szerintem drága Lézer + forgató egybeépítve
- a másik pedig Neje KZ géphez forgató házilag elkészítve de ezt is tovább kéne fejleszteni, egy befogató tokmánnyal. Ez talán még olcsóbb is lenne.

Sajnos erre vonatkozó tervet ( DIY épített gép) nem találtam sehol :(.

Bármilyen ötlet, tipp, javaslat?

A válaszokat előre is köszönöm!
:R :R :R

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#182) Hyacinto válasza Hyacinto (#181) üzenetére


Hyacinto
tag

Ja de, találtam [link] :DDD

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#183) daninet válasza Hyacinto (#181) üzenetére


daninet
veterán

egyébként leegyszerűsitve az összes forgató borzasztóan primitiv. Ha találsz bármilyen megoldást a toll rögzitésére a motor tengelyéhez (gondolok itt olyanra mint Sugru keményedő gyurma például) már kész is a forgatód. Ha van kicsi CAD ismereted akár tervezhetsz valami speciális elemet ami egy tollat a motorhoz rögzit.
Ha kicsit agyalok rajta a legtöbb görgős forgató lehet nem is jó, mert a toll csipesze útban lesz. Még az is lehet, hogy ha hozzáférsz 3d nyomtatóhoz nyomtass egy menetes elemet a motor tengelyhez amire a szétszedett toll testét rátekered. Vagy beáldozol egy tollat és permanens hozzárögzited a fejét a tengelyhez amire a gravirozandó testet mindig rátekered.
Ez mind csak brainstorming, csak hogy értesd a feladat nem valami borzasztó komplex dolog amit feltétlen mástól kell megoldva várni.

Azt mondjuk nem irtad milyen tollba akarsz gravirozni. Ha jól gyanitom és csak a festéket kell egy fém tollról eltávolitani akkor olyan dióda lézert keress aminek nagyon kicsi a fókuszpontja, hogy tudj finom vonalakat csinálni. Csak egy példa pl a sculpfun s9.
De hosszútávon ezeket a dobozolatlan elszivás nélküli lézereket hanyagold, főleg ha sok tollat akarsz gravirozni.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#184) Hyacinto válasza daninet (#183) üzenetére


Hyacinto
tag

Igen, jól gyanítod :). Bár itt van négyféle toll is amibe gravírozni szeretnék, abból háromnak alumínium, egynek pedig rozsdamentes acél a teste (szerintem).

Közben, ahogy tovább ástam magam bele a dologba rádöbbentem, hogy minimum 7W kell, hogy azért a fémbe is belekarmoljon a cucc és azért valamennyire tartós is legyen, de inkább 10 vagy efelett.

Forgató tokmány meg az lesz, vagy valami hasonló, amit linkeltem a második hozzászólásban. A klipsz/csipesz kérdést az remekül áthidalná. :)

Nem tudom mennyit fogok gravírozni, remélem sokat, bár itt inkább a mindenféle fa feliratokra, mintáktra vannak a népek ráizgulva :) . A lényeg, hogy lesz zárt "doboz" elszívással bármiylen megoldást is találok ki. De kezdésnek dióda lézer lesz az már biztos. Aztán ahogy beletanulok, meg lendülök jöhet a CO2, esetleg ha nagyon megszaladok pénzügyileg akkor valimelyen autófókuszos szál lézeres kis csoda, csak úgy, játszásiból :DDD .

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#185) daninet válasza Hyacinto (#184) üzenetére


daninet
veterán

a legtöbb dióda lézer nem távolít el fémet. Nyomot hagy, de az le tud kopni. Csak a fiber lézer távolít el anyagot. Legolcsóbb is 700e+vám+áfa aliexpresszről.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#186) Devil Smile válasza Hyacinto (#184) üzenetére


Devil Smile
őstag

Szia, azt tudod, hogy diódás lézer nem vágásra való? 1körben nem tudja átvágni a 3mm-es fát, erre CO2 gép való, gravírozni viszont a diódás tud szebben.. (bár nekem a co2 vel sincs problémám (csak én vagyok még bénább, mint amiket látok, hogy miket lehet művelni a kis K40essel) ) Egy valóban 7w-os diódás gép nem olcsó, főleg, hogy egy 6-6,2W-os fej cca 100E Ft! Én azt mondom, hogy olvass, nézelődj még, gondold át mit is akarsz csinálni pontosan, mekkora összeget tudsz erre fordítani stb stb.. ha ezek megvannak, meglesz a gép is..

:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#187) szerjo


szerjo
friss újonc

Vennék egy ilyen K40-es gépet elsősorban vágásra, nem nagyipari célra, hanem egyrészt saját célra, másrészt meg annyira, hogy az árát visszahozza. A következő kérdések merültek fel:
-tud-e plexit vágni (általában tudnak), PVC-t, illetve habosított PVC-t?
-3mm vastagságot milyen sebességgel tud átvágni a különböző anyagokból (plexi, PVC, habosított PVC, rétegelt lemez, illetve könyvkötészeti lemez/karton, sima papír 160g-ig, PE-lemez stb)
-van-e linux-driver hozzá?

(#188) daninet válasza szerjo (#187) üzenetére


daninet
veterán

Pvc-t SOHA nem vágunk lézerrel mivel a folyamat során sósav szabadul fel ami még a k40 legjobb elszívása mellett is megmérgez, másrészt minden ami fém elkorrodál a lézeredben belül szinte azonnal, percek alatt!

Pvc-t pengés vinyl vágó plotterrel lehet vágni ha matrica vastagságban gondolkozol, annál vastagabbat pedig cnc maró vagy vízsugár.

Sebességről nem tudok nyilatkozni, de nagyon sokan kukázzák a gyári vezérlőjét és smoothieboard-ot vagy az azzal egyenértékű mks sbase lapot tesznek bele ami smoothieware-t futtat, ami egy módosított grbl és kb bármivel tudod vezérelni sz@rtól a rakétáig.
Ez egy +8-10ezer forint ha aliexpresszről rendeled.
Illetve tudnod kell (bár biztosan olvastad már) hogy a k40 nem plug&play, ahogyan dobozban megkapod szinte életveszélyes (nincs rendes földelés benne például). Szóval hozzá kell nyúlni. Bár van belőle 500 variáns némelyiken már ezek ki vannak javítva, van benne rendes amper mérő, air assist meg minden vacak.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#189) Jocikablack


Jocikablack
tag

Sziasztok.
PTFE 1 mm-es lemez vágására szeretnék venni gépet. Érdeklődöm hogy Co2-vel lehet teflont vágni?

(#190) Utka válasza Jocikablack (#189) üzenetére


Utka
tag

Hosszan:
Szén alapú, ezért ez a hullámhossz megfelelő.

Röviden:
Igen!

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#191) Reggie0 válasza Utka (#190) üzenetére


Reggie0
félisten

Mi koze a hullamhossznak ahhoz, hogy "szenalapu"? Mennyi nem szen alapu polimert(mondjuk ugy, hogy muanyagot) ismersz? (Nem sok van.)

(#192) Utka válasza Reggie0 (#191) üzenetére


Utka
tag

- Azt én nem tudom, nem vagyok fizikus. De ezt olvastam 🙃
Fogalmazhattam volna pontosabban, részletesebben.
-a szilikonokon kívül momentán most nem ugrik be...de azokból azért akad. :)

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#193) hege1989


hege1989
tag

Sziasztok!

Lézergravírozót szeretnék vásárolni.
Jó lenne vele vágni, de azt láttam gogy csak a co2 lézeresek tudnak rendesen. K40 és tárai pedig jó drágák ha jól tudom(250-300k kompletten).
Tudtok valamit ajánlani?

Ezt néztem ki egyelőre:
https://ambershop.hu/kiegeszitok/2274-asztali-lezergravirozo-es-vago-20watt-teljesitmeny.html

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#194) daninet válasza hege1989 (#193) üzenetére


daninet
veterán

Ennek a valódi neve Ortur Laser Master 2 és egy 5W-os dióda lézer van rajta. A 20W erős ferdítés (teljes áramfelvételt számolnak amiben az elektronika és a ventilátor is benne van).
Nemrég jött ki az első ténylegesen 20W dióda lézer otthoni használatra (Atomstack X20 Pro).

De fordítva kell kezdeni a dolgokat: Mit akarsz vágni, milyen vastagságban?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#195) Devil Smile válasza hege1989 (#193) üzenetére


Devil Smile
őstag

Facebookon van adok veszek, épp most is van egy megkímélt k40,bónusz tartozékokkal 160e ért, ha jól emlékszem.. De ahogy előttem is írták, mit szeretnél vágni, gravírozni?!

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#196) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Sziasztok!

Olvasgattam itt a hozzászólásokat és úgy látom, hogy ez a k40 nagyjából egész jó belépő vágó.
De olvastam mást is, így felmerül pár kérdés.

Elsősorban acryl vágására szeretném használni a lézervágót.
Vehetnék akkora lapokat, amelyek beleférnek a vágóba, de a nagyobb lap jobb ár/érték aránnyal bír.
Itt felmerülnek a kérdések az elszívással, befújással, szemüveggel kapcsolatban. Meg, hogy mit érdemes a plexi alá tenni.
Arról is olvastam, hogy a lézernek hűtés is kell, bár itt nem világos, hogy mikor elég a levegős és mikor kell a folyadékos.

A kérdések pontokba szedve, hogy egyszerűbb legyen:
1. Az elszívás főleg azért kell, mert a plexi vágásánál keletkező részecskék károsak? Garázsban, nyitott ajtó mellett nem elég? Kell rá szűrő is?
2. A zárt doboz egyrészt az elszívást és a szűrést könnyíti, másrészt a lézer ellen védi a szemet?
3. Ha nem zárt a gép, akkor mindenképp kell a szemüveg? Akkor is, ha nem nézek közvetlen a forrásba? Vagy az esetleges tükröződések miatt?
4. Befújás a zárt doboz miatt és a cső hűtése érdekében kell?
5. Milyen teljesítménytől érdemes/kell folyadékkal hűteni, meddig elég a léghűtés?
6. Milyen teljesítmény kell 1 cm acryl elvágásához?
7. A K40 azért jó, mert könnyen tovább fejleszthető vagy mert ismerkedésnek olcsó? Esetleg tényleg olyan jó?
8. Rákerestem a K40-re, de elég sok fajta "márkát" találtam, lényegében mindegyik ugyanazt tudja, akármelyiket választhatom?
9. A fentiek alapján, amire nekem kellene, jó egy ilyen K40 (esetleg átépítve) vagy van más készen kapható gép, esetleg érdemesebb lenne építenem egyet tekintve a nagy méretigényt?

(#197) daninet válasza JulianSinulf (#196) üzenetére


daninet
veterán

1. igen. nem káros, hanem konkrétan mérgező. Nyílt térbe kell kivezetned
2. igen. Csukott fedélnél nem kell szemüveg sem, de ettől függetlenül ajánlott, egy(vagy két :D ) szemed van. Ezen nem érdemes spórolni.
3. nem zárt gépek azok olcsó dióda lézerek, azokkal nem vágsz akrilt. Vagyis csak a drágábbakkal és színezett/sötét akrilt bizonyos vastagságig. Azoknál minden esetben kell szemüveg.
4. CO2 lézernél két külön dolog van: Egyik a CO cső hűtése ami kötelező hideg vízzel, mert a cső azonnal tönkremegy ha nem hűtöd. Te túl hideg sem lehet, mert kondezál rajta a pár és zárlatos lesz. 15-19 fok körüli víz az ideális
A másik a levegő befúvás (air assist) ami a vágás során keletkező koromtól védi a lencsét másrészt a vágás mentén kifújja a keletkezett elégett hulladékot és mélyebben tud vágni a lézered. Gravírozáshoz nem kell air assist.
5. minden lézert hűteni kell, a diódáknak van saját ventilátora, a co pedig vízzel hűtendő
6. 10mm az a maximum kb. A fókuszponttól már az alja elég távol van több soron kell vágni
7. azért veszik, mert olcsó, de a dobozból kiszedve kb életveszélyes (nincs rendes földelés például). Mindenképpen bütykölni kell vele
8. vannak már jobbak ahol a korai k40 betegségek ki vannak javítva és van air assist meg jobb lencsék stb. Általában az ár összefügg a tartalommal
9. akkor vegyél ilyet, ha nem félsz a bütyköléstől. Ha neked egy munkagép kell ami pénzt termel az nem a k40 lesz

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#198) JulianSinulf válasza daninet (#197) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszönöm kimerítő válaszod!
Egy munkagépnek örülnék (ki nem?), de pénztermelés egyelőre nincs tervben.
Láttam egy ilyet: [link] , ami az ötletet adta és mostanában úgyis kell majd acryl-t vágnom.
Esetleg tudsz ajánlani gépeket egyszer 1000€-ig, aztán 3000€-ig? Csak, hogy legyen min gondolkodnom. Lehet, hogy elég pár márkanév is. Lehetőleg kevés barkácsolással. Menne, de az utóbbi időben kevés a türelmem hozzá, ha nem kezd el gyorsan, jól működni és csak a pénzt, meg az időt viszi.

(#199) daninet válasza JulianSinulf (#198) üzenetére


daninet
veterán

1000 euróig keress egy fullos K40-et amiben van air assist, állítható magasságú platform, célzó lézer, rendes ampermérő stb. Beírod aliexpressen hogy co laser és 350k felett nézegeted őket azok már meg vannak pakolva fícsörrel.
A 3000 euró az pont egy fura ár, mert a prémium otthoni lézerek mint a Glowforge 4000től indulnak általában. Majd esetleg mások is kijavítanak, de 3000 körül még szerintem kínaikat tudsz venni csak nagyobb formátumút.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#200) JulianSinulf válasza daninet (#199) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ok, köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.