Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) JulianSinulf válasza daninet (#199) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Beírtam a co laser-t és megadtam neki egy min. 350€-s határt, de semmi értelmeset nem dobott ki 3000-ig.
Ha beírom, hogy K40, akkor 5-600 körül kidobja a kék dobozost. Alul meg vannak egyebek, aztán a cím és a leírás nem stimmel.
A Glowforge tényleg tetszetős, az ára meg húzós. Több emberrel összefogva lenne jó, de a környéken nincs ismerős, akit érdekelne. Egyelőre azt hiszem, hogy maradok lézer nélkül.
A sok infót köszi még egyszer!

(#202) daninet válasza JulianSinulf (#201) üzenetére


daninet
veterán

[link]
Ezen már minden van. Air assitst, célzó lézer, normális ampermérő, magyar gari, magyar számla

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#203) JulianSinulf válasza daninet (#202) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi a linket!
Megpróbálok ilyet keresni német eladótól. Azért elmentettem, ha esetleg nem találnék normálisat, normális eladótól.

(#204) Utka válasza JulianSinulf (#203) üzenetére


Utka
tag

Keress itthon használtat.
Sokan kezdenek rájönni, hogy "JaMégsem ....".

Találsz hozzáértőt, aki beállítja, kipofozza a helyszínen és még be is tanít némi (egyre több) forintér. Pénzed is maradhat ....
Kezdeni, tanulni tökéletes.
daninet@201 :
Digitális ampermérő? nocsak. :)

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#205) blountex válasza daninet (#194) üzenetére


blountex
senior tag

Atomstack x20 pro nekem azért szimpatikus, mert végre lehet használni vágásra is. 1-2 cm dolgokat simán vihet 1-2 passból, ezáltal is kímélve a lézerfejet, szemben a 10W-al aminél 20 pass is kellhet az adott anyagnál.
Ez valamelyest kiválthatja a K40 gépet vágás tekintetében is, és jóval egyszerűbb otthoni használatra beüzemelni az Atomstackot (pl szobába is akár)

Alapvetően gravírozás lenne a cél nálam, de jó ha tud vágni is, ha szükséges valamit.
Az air assist miért nem kell a gravírozáshoz?
Úgy gondolom vágásnál azért célszerű, mert nem hagy égés nyomot körbe, de gravírozásnál is mintha olyat olvastam valahol, mintha nem égetné oda a felületet, elnyeli a füstöt stb.

Ami még számomra megnyerő, és tetszik az Xtool M1 nevezetű gépezet.
Hallott már valaki róla?
Bár ez csak 10W működik

(#206) JulianSinulf válasza Utka (#204) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi az ötletet!
Körbe is néztem az aprón és találtam is egyet. Az eladó nagyon jó fej volt, megmutatta az alapokat is. Elég sok mindent kaptam hozzá.
Kaptam egy új CO2 csövet is, de még a régi is jó, ami már a második benne.
Van egy 3000-es vízhűtő is, a fej sem gyári már, jó befújással rendelkezik. A szellőztetéshez extra ventilátor, meg egy hosszú cső is van hozzá.
Minigerbil panellal van szerelve, de az eredeti is benne van még. Valamint pár biztonsági funkció is belekerült, mint, hogy, ha nyitva az ajtó vagy nem megy a vízhűtő, akkor a lézer sem fog menni. Extra zavarszűrő is van benne, hogy a számítógéppel a kommunikációt ne zavarja semmi.
Mindezt nem sokkal drágábban, mint egy új alapfelszereltségű.
Megkaptam hozzá a gyári kompresszort is, de mivel van nagyobb, így arra lesz kötve. Az összekötéshez szükséges alkatrészeket most várom.
És egy akváriummelegítőt is kaptam, ha túl hideg lenne.

Jelenleg viszont a túl meleg a gond. A környezeti hőmérséklet 25 fok. Így a víz sem lesz hidegebb, vagyis kell valami hűtés.
Az eladó kivágta a tartály tetejét és jeges palackot helyezett bele. Amikor elérte a 17 fokot, akkor kivette, 21 foknál megint beletette.

Nekem van egy borhűtőm, ami most kihasználatlan, de nem tudom, hogy keressek rá, hogy bedobjon néhány megoldást ilyen módszerrel. Van valakinek ötlete, esetleg linkje?
Van 2 db 60W peltier elemem. Esetleg ezzel is meg lehetne oldani a hűtést. Jobb is lenne, mint a borhűtőt szétfarigcsálni. Meg helytakarékosabb. Erre is várnék ötletet vagy linket.
Ha nincs, akkor majd valamit kitalálok saját kútfőből, bár egy működő megoldást megépítve rengeteg időt spórolhatnék.

(#207) JulianSinulf válasza JulianSinulf (#206) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Peltier-re találtam egy-két megoldást.

(#208) bakorg


bakorg
csendes tag

Üdv mindenkinek.
A segítségeteket szeretném kérni. Elkezdtem gravírozni egy viszonylag hosszú feliratot egy fakanálra és a K40-em azt produkálja hogy a mondat első két szavát megcsinálja, a harmadiknak csak az első betűjét majd a többi betű nem is látszik. Sebesség 500 mm/s és kb 10 mA az erősség. Mi okozhatja ezt a hibát? A tükrök be vannak állítva, air assist van, vízhűtés megy, de pontos hőfokot nem tudok. Lehet hogy a cső megadta magát? Köszönöm a válaszokat!

(#209) Devil Smile válasza bakorg (#208) üzenetére


Devil Smile
őstag

Azért az 500mm/s sok lesz a K40nek, szerintem... 300-350 fölé sose megyek.. (az új whisperer-t még nem próbáltam) Nem lehet, hogy kalibrálási hiba van, esetleg azon a végén nem a tükörre érkezik a lézer? vagy a működési/beállított területen kívül esik esetleg?!

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#210) bakorg válasza Devil Smile (#209) üzenetére


bakorg
csendes tag

Köszönöm a tippeket. A sebességet visszavettem, és megnéztem a tükröt a szélső véghelyzetben. Valóban volt némi pontatlanság a beállításban. Végül sikerült belőni, most már király. :))

(#211) bakorg


bakorg
csendes tag

Sziasztok! Újra a segítségeteket szeretném kérni. A következő problémával állok szemben: Mikor bekapcsolom a K40-et és el akar menni home pozícióba akkor az y irányt megtalálja, viszont x irányba lassan elkezd távolodni a home pozíciótól, majd valahol gondol egyet a fej és ott megáll. Próbáltam kitakarítani a szenzort, megnéztem nincs-e szakadás a szalagkábeleknél, de nem találtam. Valakinek van bármi ötlete, mi okozhatja a problémát?

Köszönöm!

(#212) west


west
őstag

Up a topicnak

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#213) imibogyo válasza west (#212) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, picit leült a topic. Mostanában én sem lézereztem semmit sem, annyi egyéb elfoglaltságom lett, hogy a hobbikat félretettem. Itt van mellettem az új 3d nyomtatóm is, de azt sem tudom mikor fogom tudni összerakni... :(

(#214) west válasza imibogyo (#213) üzenetére


west
őstag

Van itt azért jó néhány " hasznos holmi " tippek és trükkök tekintetében. :R

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#215) bbmt válasza imibogyo (#213) üzenetére


bbmt
senior tag

Mt vettél? :)

A kanál a gyengék villája

(#216) imibogyo válasza bbmt (#215) üzenetére


imibogyo
veterán

Egy Two Trees SP-3-at. Nagyjából tudom mire vállalkoztam vele (:DDD), de mivel ez már a hatodik gépem lesz, annyira nem félek, plusz nagyon vonz a "corexy" kialakítás és hogy végre újra "kocka nyomtatóm" legyen (volt már két Ender 5-öm is). Ráadásul olyan áron jutottam hozzá (lényegében Alis ár fele), hogy úgy voltam vele ha csak a mechanikát hasznosítom újra is jól jártam. :B

(#217) bbmt válasza imibogyo (#216) üzenetére


bbmt
senior tag

Akkor kezded az upgrade-eket hozzá? :)
Én eladtam az Ender 5-t és az Ender 6-ot és vettem egy Prusa-t.
Azt hiszem itt megállok :)

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#218) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,
Kérlek segítsetek tisztázni pár dolgot.
450nm kék lézerfényhez megfelelő a zöld lencsés szemüveg?
Lehet beszerezni valami plexi anyagot pl: betekintő ablak? Olyan 20cm x 10 cm kb...
Egy DIY megoldassal egy felhajtható részt szeretnék összerakni.
Előre is köszönöm :R

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#219) kisi válasza bigyo108 (#218) üzenetére


kisi
aktív tag

A szemüveget nem tudom, de betekintő ablak helyett valami kis usb-s panel kamera?

(#220) imibogyo válasza kisi (#219) üzenetére


imibogyo
veterán

Hacsak nem képes stand-alone munkára a gép (mondjuk SD-kártyáról), akkor úgyis van mellette egy számítógép, akkor meg már mehet a legolcsóbb webkamera is itthonról pár ezer ft-ért és nem kell külföldről rendelgetni semmit, meg még utólagosan szerelgetni is. :B

(#221) kisi


kisi
aktív tag

csak egy ötlet volt...
Mondjuk, hátránya lehet, hogy a füsttől idővel koszolódik a kamera..
A panelos ketyerét a hely miatt is javasoltam, nem tűnik túl nagy helyet foglaló cuccnak..

[ Szerkesztve ]

(#222) bigyo108 válasza kisi (#219) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Köszönöm, már gyűlnek az infók.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#223) imibogyo válasza kisi (#221) üzenetére


imibogyo
veterán

Ja persze... Nem beszólásnak szántam, csak magamból indultam ki (mert mostanában elég sokat szívtam külföldi csomagok megérkezésével), hogy ilyen kis összegnél inkább itthonról vennék alternatívát. De persze a beépíthetőség/helyfoglalás meg az általad linkelt mellett szól. :K

(#224) #54597376


#54597376
törölt tag

Üdv! Építek egy kb. 80x80 munkaterületű gépet. Volt néhány alkatrészem K40-ből, a motorokat és a M2 nanot abból használtam fel. Az eredeti terv az volt, hogy a CO csövet is abból használom fel, de összeszerelés közben derült ki, hogy teljesen halott. Szóval most azon gondolkodom, hogy lehet, hogy inkább egy diódás fejet vennék. Van valami tanácsotok, hogy milyet érdemes választani? Gondolom, hogy kellene hozzá egy új alaplap is. Többségében 4mm-es rétegelt nyír lenne vele vágva és gravírozva. Esetleg néha 3mm-es HDF lemez is befigyelhet.

(#225) Utka válasza #54597376 (#224) üzenetére


Utka
tag

Nem vágásra való ...

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#226) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok, van egy külső SATA to USB HDD keretem, amibe tudok tenni merevlemezeket és USB-n keresztül csatlakoztatni a géphez. Az a gondom, hogy semmit nem szellőzik és HDD-k nagyon fel tudnak benne melegedni. Először arra gondoltam veszek egy pár centi átmérőjű fúrókoronát, aztán kifúrom, de eszembe jutott talán lézerrel is vágathatnék pár lyukat a tetejére és utána rátennék egy hűtőventit (A keret 2 mm vastag alumíniumból készült a gyártó leírása szerint). Tudtok Budapesten (belvárostól nem túl messze) ajánlani valakit/céget, aki foglalkozik magánszemélyekkel és mindenféle vektor fájl nélkül megcsinálná (pontosság nem túl fontos ehhez a munkához). Pár ezer HUF-nál többet nem érne meg nekem így ha ilyen munkák többe kerülnek, akkor maradok a fúrókoronás DIY megoldásnál.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#227) Devil Smile válasza gaben22 (#226) üzenetére


Devil Smile
őstag

Alu vágáshoz nagy teljesítményű gép kell, azt nem hiszem, hogy beindítják pár ezresért, esetleg keress olyan személyt, akinek van cnc marója, vagy fogsz egy kis fúrószárat, és kifurkálod+reszeled, vagy csak sok furatot készítesz rá, akkor a belenyúlás/valami beleesés ellen is védve van.. :U :F

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#228) tvamos válasza gaben22 (#226) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha alubol van, miert nem teszel valami hovezeto gap padet oda?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#229) Titanie


Titanie
csendes tag

Sziasztok nem rég vettem egy TwoTree TTS-25 öst gravírozásra/vágásra ez ugye 2.5W tud magából kipréselni sajnos a vágási teljesítménye elég gyenge legalább is próbáltam jó pár fa típust és kb csak Balsafa tudja vágni. Kérdésem az lenne ezekre simán lehet rakni nagyobb fejet ? 5W-10W osat pl ? esetleg azzal már eltudnék vágni 2-3mm es erősebb fát sajnos Balsa nagyon törékeny

(#230) Utka válasza Titanie (#229) üzenetére


Utka
tag

:N Olvass!
csak néggyel visszább ....

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#231) HunTeR3917


HunTeR3917
friss újonc

Sziasztok.
1 hónapja vásároltam egy Atomstack A5 M30 lézer gravírozót.
Olyan problémába ütköztem, hogy gravírozás közben random szerűen megáll és a LightBurn consolja megállás nélkül küldi az értelmezhetetlen karaktereket...
Valamikor csak több próbálkozás utána hajlandó gravírozni már a kezdő pozíció utána elkezdi ezt csinálni... Találkozott már valaki ilyen hibával?? :W :W :W

Pl:.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#232) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Neten találtam pár mintát, amit lézerrel kivágva és összeállítva kisebb modelleket kapunk. Pl ház, repülőgép, kutya, stb.
Na most ezeket 3mm vastag anyaghoz tervezték a legtöbb esetben, nekem meg 1.5mm és 4mm-es anyag van jelenleg itthon. Hogy lehetne könnyen és gyorsan módosítani a mintákat, hogy ezekhez is jó legyen? Lightburn jó erre? Vagy pl librecad? Ti, hogy oldjátok meg?

(#233) imibogyo válasza icemad (#232) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem kell a mintákon semmit sem módosítani, ellenben a vezérlőprogram (vagy a gép) paraméterezésén igen. Ezek 2D-s "modellek" (legtöbbször csak körvonalak). A lézer gép nem tudja, hogy te milyen vastag anyaggal akarsz dolgozni, ő csak azt tudja, hogy mondjuk egy négyzetet kell gravíroznia, vagy kivágnia. Szóval nagyon-nagyon leegyszerűsítve, ha mondjuk ki akarsz vágni egy kört a fából és mondjuk az eddig használt 2 mm-es anyagod helyett mondjuk csak 4 mm-es anyagod van, akkor vagy 2x akkorára veszed a lézer erőt, vagy felére lassítod a sebességet (ezek csak nagyon "hasra-ütve" infók persze, ezt anyagonként ki kell tesztelni), sőt legtöbbször a két paraméter egyidejű változtatása hozza csak meg a kívánt eredményt, vagy a fókuszpont változtatása vastagabb anyag vágásakor stb... ;)

(#234) icemad válasza imibogyo (#233) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet.
Pl egy háznál van egy szemből nézet (homlokzati kép), amibe az oldalfalak csatlakoznak. Ezen a képen két oldalt van egy-egy téglalap alakú kis "lyuk", ahova az oldalfalak kis "fülei" beakadnak. Na, ha ez a lyuk 3mm széles, akkor oda nem fog beférni a 4mm vastag anyag. A 1.5mm igen, csak az meg lötyög. Próbálok majd képet berakni, hogy mire is gondolok, mert így leírva elég hülyén hangzik. :)

(#235) icemad válasza imibogyo (#233) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen a képen talán jobban látszik, hogy mire gondolok :

(#236) tvamos válasza icemad (#234) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha arányosan felnagyítod 4/3-ra, vagy lekicsinyíted felére az jó lehet szerintem. Oké, az egész modell méretaránya megváltozik ezzel, de talán az nem gond...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#237) icemad válasza tvamos (#236) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez jó ötlet! Először megpróbálom ezt.

(#238) imibogyo válasza icemad (#234) üzenetére


imibogyo
veterán

Bocsánat én alapvetően csak a "gépben" gondolkodtam az anyagvastagság kapcsán...

Egyébként nem tudom milyen fájlokról beszélünk (dxf, svg, jpeg stb...), mert rengeteg fájl módosítható akár egy egyszerű rajzoló/gagyi 3d-s programban is. Ne adja ég akár a Painttel is meg lehet oldani sok midnent (saját tapasztalatból tudom, de nem röhögni, fiatal voltam és kellett a pénz :DDD:DDD:DDD). De például a vonalrajzokat könnyű átszerkeszteni Inkscape-ben is, mert képes a vonalakat a képről szerkeszthető formában kinyerni akár egy lentebb csatolt jpeg-ből is gyorsan lehet jól lézerezhető anyagot készíteni akár gravírozáshoz, akár vágáshoz, mert vektor fájl keletkezik (élkeresés/edge detection/trace bitmap/bitkép vektorizálása a hívószavak). Ezen csak az ember arányosan "beljebb/széljelebb tolja" az illesztő fülek kivágásának élét/éleit (anyagvastagságot érintő találkozási éleknek és orientációnak megfelelően), valamint a belső nyílásokat is (ezeket ugye szimmetrikusan) kiszélesíti és máris a szélesebb anyagvastagságnál lesz mindenhol az adott modell. ;)

(#239) icemad válasza imibogyo (#238) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi gond, félreérthető volt, amit írtam. Inkscape is jó lehet, nem gondoltam, hogy ilyesmit is tud. Nem is használom túl gyakran.
A legtöbb fájl svg kiterjesztésű. Megnézem milyen programok támogatják, hátha találok hozzá valami olcsó/ingyenes megoldást.

(#240) Devil Smile válasza icemad (#232) üzenetére


Devil Smile
őstag

Szia, sajnos, nagyon sok free rajz van direkt "elbaxva", találtam bonyolult autó modelleket, amikben nem egységesen voltak az illesztések "elméretezve.. pl az 3mm es anyaghoz irták, de az egyik oldalon az illesztés 2,5mm volt, a másik oldalán meg 3,2.. az én anyagom meg 3mm.. demo qcadben 30 perces etapokban rajzolgattam át.. Egy cesna modellen elég volt csak az egészet nagyítani, míg az illesztések mérete nem érte el a 3mm-t.. (inkscape)

Sok sikert és kitartást.. :))

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#241) imibogyo válasza icemad (#239) üzenetére


imibogyo
veterán

Az SVG fájlokhoz az Inkscape pont "tökéletes", mint ingyenes program. :K

(#242) Utka válasza imibogyo (#241) üzenetére


Utka
tag

Inkscape ++ :K

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#243) Pocok369


Pocok369
friss újonc

Sziasztok!
Napokban vettem egy K40 lézergépet, és minden sebessélgnél és erőnél csikozza a bélyegzőgumilapot! A lézer kocsit már csavaroztam, mert lógot, valamennyivel jobb a helyzet.
Mit kellene még állítanom?

(#244) Orsi_VM


Orsi_VM
újonc

Sziasztok!

Van egy Atomstack s 20 pro lézervágó gépünk és sajnos nem megy a lézer home
pozicíóba. Valakinek van ötlete mi állítódott el?
Köszi!

(#245) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Egy Ortur Laser Master 2-t tanulgatok használni az általuk ajánlott LaserGRBL programmal.
A gravírozós részig nincs is baj, azonban ha vágni szeretnék, milyen formátumban kell betölteni az svg-t? Jelenleg bármilyen vékony vonalat is állítok be az illustratorban, a gép vágáskor többször elmegy egy vágás helyett. Magyarul ugyanúgy vág, mintha vastagsága lenne a vonalnak pl mint gravírozásnál és így nagyon égeti az anyagot.

Most Line to line tracinget használok a leírás szerinti lézerbeállításokkal.

Mit kellene választanom, hogy a vágás tényleg csak vágás legyen?

(#246) imibogyo válasza Nixon18 (#245) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem ismerem a LaserGRBL programot, de talán ez segíthet... Én K40 Whisperert használok, ott egyszerűen pirosra kell állítanom amit vágni szeretnék, kékre amit vektor-gravírozni és feketére amit raszter-gravírozni szeretnék (egyszerűsítve). ;)

[ Szerkesztve ]

(#247) Nixon18 válasza imibogyo (#246) üzenetére


Nixon18
senior tag

:W

Ejj, ez de logikus. Az alakzatnál a stroke-ot ki kell kapcsolni és csak fill-t megadni és a vágóprogramban kell beállítani, hogy ne legyen kitöltés. GYanítottam, hogy a bemeneti fájllal lasz a hiba.

(#248) Devil Smile válasza Nixon18 (#247) üzenetére


Devil Smile
őstag

Azért sokat ne vágj a diódással, mert hamar kinyírod.. 100% on ne hajtsd..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#249) tvamos


tvamos
nagyúr

Mivel lehetne hatekonyan kivagni aluminium lemezt, meg rugoacel lemezt? Lezerezni szoktak ezeket, vagy CNC-zni? Hogyan lehetne frankon megcsinalni? kicsi alkatreszek, olyan 6 cm atmero.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#250) imibogyo válasza tvamos (#249) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem a lézertől/plazmától felhajlik a vékony lemez (a bevitt nagy hő miatt), a CNC pedig könnyen meggyűri az ilyen anyagokat. Én azt mondanám vízsugaras vágó...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.