Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) K82


K82
őstag

Nézegettem ezt a tabletet én is h lecseréljem a Tab S6 Lite-ot.
De ennyiért, ilyen támogatással nem kimondottan jó vétel. Van az olcsó de használhatatlan tablet, aztán nagy ugrással van a drága de majdhogynem alsópolcos hardverrel felszerelt (S9FE), meg a nagyon drága. Utóbbi legalább használható.

Pixel / OnePlus Pad

(#2) kampoka


kampoka
csendes tag

Valaki akinek van iPad-e, el tudná magyarázni, hogy az iPad Os milyen korlátokat állít az androiddal szemben a third party app-októl eltekintve?

(#3) sohajda90 válasza K82 (#1) üzenetére


sohajda90
tag

Pad fronton is jó kompromisszum a OnePlus: OnePlus Pad Alzától 190e HUF, gyártótól rendelve akciósan már 175e HUF körül elhozható, Dimensity 9000 (kb. egy Snapdragon 8 Gen 1 teljesítményét hossza, de energy efficency-ben jobb és nem melegszik, nincs termo throttling), 8 GB RAM, bár nem AMOLED de magas ppi értékű, 144 HZ-es, jó minőségű IPS...mind ennél, mind a Tab 9 FE-nél jobb választás, a sima Tab 9-nél meg amennyivel gyengébb, annál jóval olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

(#4) mad823 válasza sohajda90 (#3) üzenetére


mad823
őstag

+1, van is belőle 2 itthon

(#5) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet.

A jövő most van

(#6) HUNNIA1920 válasza K82 (#1) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Xiaomi Pad 5 vagy 6, 150eFt alatt kb. mindenre elég. Én a Pad 5-öst vettem 100eFt-ért.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#7) Farkas82


Farkas82
tag

Én a kistesóját használom egy éve, p11pro gen2, kb ugyanez csak mtk T1300-as procival, 8/256GB wifi-s, jóval olcsóbban (amazonról 410€ volt mint kibontott, visszaküldött példány) az nagyon megérte, de ez ennyiért :(

(#8) hegedus001 válasza kampoka (#2) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Szerintem kb semmit. Csak max azt mint az IOS VS android. Kisebb testreszabhatóság, más ablak kezelés, az alap iPadek szoftveresen kicsit elmaradottabbak mint a pro-k de ennyi. szerintem az ipadek a legjobb apple cuccok, amik önmagukban is megállják a helyüket, ökoszisztémában meg aztán pléne fergeteges cuccok.

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#9) bollokcs80 válasza HUNNIA1920 (#6) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én is jó áron csíptem meg anno, bőven elég mindenre még most is és még a frissítéseket is kapja. Ez a 12Pro jobb vas összességében mint a P11 volt, de árban elég húzós, most meg már tényleg nem megérős.

B.Cs.

(#10) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

"nem teszi oké vétellé"

Nem szoktam nyelvtan náciskodni , de ez nagyon rossz megfogalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#11) kenand válasza kampoka (#2) üzenetére


kenand
veterán

iPad 9 2019 még mindig a legjobb ár/értékű tablet (főleg ha 130-140 k körüli régi listaáron meg tudja venni az ember)
De sajna az iOS csak akkor jó ha nem akarsz mást, csak amit alapból megenged, minden más kínszenvedés.
De tény flottul megbízhatóan működik, SOC meg sokkal jobb, mint ami az android tabletekben van.

Kanai tabltek támogatása csapnivaló

[ Szerkesztve ]

(#12) CapriBoy válasza hegedus001 (#8) üzenetére

+1

(#13) Gabesz84 válasza Farkas82 (#7) üzenetére


Gabesz84
őstag

Nekem ugyanez van 2 hónapja, csak a kínai belpiacos xiaoxin tab verziója, snapdragon 870-el.
Van tab3 8 plus-om is, ott se volt valami erős az sw support. Lenovo...
Erre eddig kijött a ZUI15 android13-al, és működnek a floating appok, meg split screen a nem gyári launcherrel is. A xiaomi ezt pl azonnal letiltja, ha 3rdparty launchert használsz.
Az oled kijelzője is egész jó, és az egész megállt 280euroban vámmal együtt.
+ nyitható a bootloader.

A lenovo freestyle, amivel PC kijelzőként lehetne használni viszont egy laggos használhatatlan vacak. Azt hittem wireless display szabvánnyal tudja ezt...

[ Szerkesztve ]

(#14) FDénes


FDénes
újonc

Most vettem az emagnál a kis tesót P11Pro 2nd Gen 151-ért szerintem best buy

(#15) ace05


ace05
senior tag

Engem ez a galaxy tab s9+-tabomra emlékeztet.
Legalább is a hátulja egy picit. És a samsung tab jött később.
Nem tudom ki, hogy vele, de felső kategóriás, 300k+ androidos tabletet kategóriában, nem tudom elképzelni, hogy valaki ezt vegye és ne egy Samsungot.

(#16) UnA válasza WhiteWalker (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha nyelvtannáci vagy, akkor a mondat teljesen oké :D

Stilisztikai szempontból pedig erősen köznyelvi, így leírva... furcsa.

(#17) arty válasza sohajda90 (#3) üzenetére


arty
veterán

ilyen pénzekért lcd... nevicceljünk. 60 ezres tabba még elmegy.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#18) joelke HU válasza FDénes (#14) üzenetére


joelke HU
senior tag

Köszi a tippet. Ránéztem és szerencsére megláttam a sima p12-t így arra csaptam le inkább. Ugyan gyengébb a soc, de legalább szép nagy a kijelző, 12,7", van ahhoz is toll és most csak 125. :C

Motorola G51

(#19) hegedus001 válasza kenand (#11) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Annyiért már erős szerintem, én két éve vettem 130 ért pencillel. 1 hónapos vásárlás volt, a tulajnak mégsem tetszett. Pont a hetekben vettem egy 10. geneset 95 ért, nem makulátlat, de ennyibe a lerúgott 9 esek mennek....
Úgy volt hogy haszonnal eladom, de az asszony einstandolta... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#20) sohajda90 válasza arty (#17) üzenetére


sohajda90
tag

Mobiloknál...mutass már nekem tabletet 200k alatt AMOLED kijelzővel, ami mondjuk nem azért van ott árban, mert 3 éves meg lejárt a szoftveres támogatás. Xiaomi Tab, OnePlus Tab, Galaxy Tab FE-k, de a legtöbb Lenovo is IPS-es, de mondok egy durvábbat a legdrágább iPad is IPS display-t használ, sőt, a legdrágább MacBook-ok is...

(#21) arty válasza sohajda90 (#20) üzenetére


arty
veterán

Nyilván emiatt nem is vennék 175ezres tabot - az már sok pénz és mégis a hitvány lcd-t kapod bele. Abszurd.

Alma meg a telefonjaiban is IPS-t nyomott, amikor androidon már fél évtizede amoledet nézhettél. Nem érv a fogyasztóellenességük :D

Tablet a nagy telefonok miatt annyira rétegigény lett, hogy sarokba vagy szorítva, ha mégis vennél valami igazán jó gépet - nincs ilyen. Vagyis de, 300+ ezrekért.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22) sohajda90 válasza arty (#21) üzenetére


sohajda90
tag

Más kérdés, hogy ki vesz egy Android-os táblagépet 300e+-ért, akkor vár veszek egy ultra compact laptopot több memóriával, nagyobb kijelzővel, etc...és kb. ugyanannyira portable lesz, mint egy tablet és akkor sem kapok egyf@szt, ha egy három sornál hosszabb üzenetet kell megírnom rajta...

Egyébként neme hinném, hogy mini LED-es IPS-es ipad-ekre annyi panasz lenne. Pont ezen vitatkoztam egyik kollégámmal a múltkor, mert én egy új MacBook Pro-val szemezgettem, ő meg egy S szériás Vivo Book-al, és ő mondta, hogy ő olcsóbban AMOLED-et kap, amíg én drágábban IPS-t. Azóta már visszaküldte, mert neki kifejezetten Photoshop-hoz kellett és marhára zavarta a pentile matrix meg a PWM flickering...pusztán azért mert valami AMOLED még nem lesz automatikusan jobb, mint egy high quality IPS, rengeteg egyéb tényező van...

(#23) gliskard


gliskard
senior tag

sajnos ez is jól példázza az egész android ökoszisztéma legnagyobb problémáját, hogy a készülék gyártóknak csak a hw eladásból van bevétele és ebből kell vagy inkább kellene nekik megoldani a több éves sw támogatást (lehetőleg korrekten)...

[ Szerkesztve ]

(#24) kenand válasza hegedus001 (#19) üzenetére


kenand
veterán

Újról beszéltem, nem használtról. Ft esés mitta lett 134000 ft listaárból 190 000ft, de nov-decemberben több helyen volt ismét 140 000ft körül. Vadi új,boltból

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez egy nagyon jó tablet, csak már ezen az áron akadhatnak jobbak. Szóval nem volt időtálló.
Továbbra is a kedvencem a Xiaomi Pad 6.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) janeszgol válasza kenand (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

iPad 2021 van a 150 ezresben, ami A13-al szerelt, ami az iPhone 11 SoC-ja. Erősebb, mint az SD870, de gyengébb egy picit, mint az SD888.
iPad 9 th, ami a 2021-es verzió. a 2019-es (8th) már nem kapható.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) hegedus001 válasza kenand (#24) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Új, MM, 150k, annyiért még bőven jó ajánlat :)
+30% ért már erős szerintem.

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.