Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) h-yle válasza dabadab (#29) üzenetére


h-yle
addikt

Nem tudok, mert még nem létezik. :) De. Fogod és átteszed a routingot a miniPC-re, ráteszed a jelenlegi komboroutert/AP-t, és veszel másik AP-t amint lesz olyan ami szimpi. Bármilyet, bármennyi pénzért. Ha kijön a wifi 8 megint csak AP-t kell cserélni (már ha elég a 2.5G).

A BE900 és 800 nem rossz deal, persze ha jön új WIFI szabvány lehet az egészet cserélni (vagy ha ezzel is megy a mesh akkor routing only), és kérdéses, hogy milyen a routing performance, ha "ki van hajtva" esetleg IPS is fut rajta (már ha tud ilyet).
Engem leginkább a top deco 1000/db ára ütött szíven.

Ha 10G kell arra ott van mondjuk €700-ért a DEC740, de biztos van már vmi €500 körül is, és akkor megint csak AP-t kell cserélni.

A problémám nem az, hogy húúúú szar a TP-Link. Biztos jó. csak mondjuk a mesh-hez 2x (3x, 4x...stb.) fizetem ki a router+AP kombót ahelyett, hogy megoldanám egy router + akármennyi AP-al.

Felhasználás helyétől függ, biztos van ahol elég egy BE800, vagy 2-3 deco, de ha új rendszert építek, és megoldható a kábelezés akkor ilyen árak mellett elgondolkodtató egy tisztességes router(és firewall)+switch+AP setup.
Úgy írom ezt amúgy, hogy most vettem 3 deco AX20-at a "telekre", mert oda ez pont jó, de nem is 1 millió forint...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.